Reproduktory, sluchátka a handsfreeSkutečná bezdrátová sluchátka

Moderátor: Libb

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ Premium
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Tablet: Huawei Mediapad M5 10, 64GB

Skutečná bezdrátová sluchátka

Příspěvek od Abby » stř 06. úno 2019 9:47:14

Ahoj všem. Hledám skutečně bezdrátová sluchátka, něco jako je Apple Air Pods (tedy dvě samostatná sluchátka s nabíjecí krabičkou), nehledám Apple Air Pods. A nehledám odkazy na Googlu, hledám zkušenosti lidí, kteří mají sluchátka vyhovující požadavku a jsou ochotni se podělit o zkušenost, tedy jak hrají (výšky, basy, čistota přednesu, jak sedí v uších (což je subjektivní dojem, ale také důležitý), jaký mají tvar (ear-in, pecky...) jak dlouho vydrží hrát na jedno nabití, za jak dlouho se dobijí z pouzdra a kolikrát se dají dobít, jestli je možné použít jen jedno sluchátko jako hands free a jestli je možné použít pravé NEBO levé (prostě jedno funguje bez druhého a naopak když třeba budu mít dlouhý hovor tak použiju pravé sluchátko, dojde v něm baterka a připojím levé a pravé se bude nabíjet), jestli se po vyndání z pouzdra automaticky připojí, jestli mají mechanická nebo dotyková tlačítka případně se ovládají gesty, jestli umí využít Google asistenta (Hey Google) a tak. Prostě osobní zkušenosti, které z recenze nebo googlení nevyčtete (net procházím už asi měsíc a stále jsem na začátku).

Mám Sony Xperia XZ Premium takže nejlepší by byla podpora jejich kodeků, ne jen toho základního. Nejsem v tomto oboru tolik vzdělaná abych znala tyto kodeky jménem, ale sluch mám dostatečně dobrý abych poznala rozdíl mezi základním (?sbd?) a pokročilým (?aptx?), prostě mezi levnými šunty a kvalitními sluchátky.

Cenový limit 5.000 Kč.

Mockrát děkuji.
Naposledy upravil(a) Abby dne čtv 07. úno 2019 12:02:06, celkem upraveno 1 x.

wallin
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Taimen_Stock

Re: Skutečná bezdrátová sluchátka

Příspěvek od wallin » stř 06. úno 2019 20:11:12

ahoj,
tak to hodně štěstí, když se ti nechce brouzdat na internetu. Posledních 5 týdnů jsem nedělal skoro nic jiného, než četl recenze, koukal na videa, vybíral, porovnával.
Bez cenového limitu těžko poradit. Ale řeknu to takhle, pokud máš opravdu, ale opravdu dobrý sluch, zapomeň na bordel kolem 25USD. True wirelles sluchátka, která opravdu dobře hrají, jsou Sennheiser momentum true wirelles, Jabra elite 65t, Apple airpods, Sony WF-SP900 (tam mne dost štvalo chycení v uších), BOSE soundsport (tam mne dost štvalo chycení v uších), Bang a Olufsen H8.
Když bych měl prachy, hodil bych si korunou mezi Sennheiser a BeoPlay H8. Nakonec jsem zahodil hrdost (protože člověk musí občas i jíst, že jo) a koupil si Sennheiser CX6 BT (na Amazonu pod 18 stovek). Všechny sluchátka výše jsem měl v uších, byl se podívat na showroomech a pokecal s prodavači. Za mne začni v Praze u Partners (Sennheiser) jsou tam opravdu profíci.

Jedna dost podstatná poznámka - pokud 1 sluchátko ztratíš, je ti druhé na ***

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » čtv 07. úno 2019 12:01:27

Copak o to, já bych po netu i brouzdala, ostatně poslední měsíc nedělám nic jiného, ale nějak si nedokážu vybrat a pokud už někdo něco má jsou osobní zkušenosti k nezaplacení a ty googlením nezjistíš. Cenový limit bych dala řekněme do 5.000 Kč, je mi jasné že levný šunt prostě nemůže hrát dobře.

S tím ztracením, není možné jako u Air Pods prostě koupit to chybějící? Je jasné, že takováto sluchátka se dají ztratit mnohem snáz než klasika, ale snad s tím alespoň ti lepší výrobci počítají? Jinak děkuji za tipy, začnu tedy obcházet prodejny a zkoušet :-)

wallin
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Taimen_Stock

Příspěvek od wallin » čtv 07. úno 2019 18:17:48

Abby píše:
čtv 07. úno 2019 12:01:27
S tím ztracením,
tak to se obávám má jen Apple

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pát 08. úno 2019 17:34:01

Škoda, nějak se mi nechce si k Androidu kupovat Apple sluchátka, ale vypadá to že mi asi nakonec nic jiného nezbude :-D Ptala jsem se v Alze pracovníka Sony oddělení a podle toho co mi řekl jsem si ani nezkusila poslech, protože Sony má docela drahá sluchátka s dost tristními funkcemi, což docela zamrzí. Navíc výdrž 3 hodiny, dvakrát dobití z krabičky po třech hodinách a jako handsfree lze použít jen to levé a levé všechno ovládá (momentálně používám na ovládání sluchátek pravou ruku takže bych si musela zvykat). Takže Sony jsem už vyloučila. Juknu na ty Senheiser a Jabra, ale fakt to vypadá že nakonec skončím u Air Pods :-D Fakt vtipné :-D

policak
Robot
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo X

Příspěvek od policak » pát 08. úno 2019 18:40:09

To by se musel někdo smát, vtipné to nijak není. Ale jsme u toho, co jsem ti napsal hned v první reakci. Pokud ti Apple sluchátka vyhovují, proč hledat něco jiného? Žádná "Android" sluchátka stejně nejsou, všechna jdou použít víceméně univerzálně a s Androidem nejsou nijak spjata. Android není naštěsí (nebo bohužel, záleží na situaci) uzavřený ekosystém a většinou máš ve výběru úplně volnou ruku.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pát 08. úno 2019 18:42:22

Lidé jsou různí a co jednomu přijde vtipné druhému přijde trapné a třetímu normální. V tomhle případě já jsem ta první a ty ten třetí.

policak
Robot
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo X

Příspěvek od policak » pát 08. úno 2019 18:57:36

Vtipné. Nicméně časem bys mohla dopsat praktickou zkušenost, pokud dojde na Airpods, a ideálně porovnat používání čistě Apple ekosystému a kombinace s Androidem. To by asi bylo zajímavé pro víc lidí.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pát 08. úno 2019 20:14:37

Jestli si opravdu AirPods pořídím tak to ráda sepíšu, to není problém.

Odpovědět

Zpět na „Reproduktory, sluchátka a handsfree“