KomunikaceEmail klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Vše co se týká komunikací mezi lidmi. Tedy sms,emaily,IM,VoIP,BBS a podobně

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
ice.bc
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: úte 11. kvě 2010 20:45:58
Typ mobilu / ROM: Ascend P7
Mobil 2 / ROM: Honor 7

Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od ice.bc »

Zdravím,

poslední dobou mi nevyhovuje stávající vestavěný email, každou chvilku má problém s přílohou. Gmail má zase problém s vyhledáváním pošty v pop3 účtech. Outlook opět problém s pop3.
Máte nějaký návrh/zkušenosti s jinou alternativou? Koukal jsem se na BlueMail. Nicméně se zase dočítám, že má nějaké bezpečnostní nedostatky 8-) (ukládání na vlastních serverech, apd.)

Rád si nechám poradit, díky!
marko65
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. srp 2019 9:23:08

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od marko65 »

aquamail. Mam ho uz par rokov

­    

stewe
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: úte 10. črc 2018 11:12:00
Typ mobilu / ROM: SGS20
Mobil 2 / ROM: SGWatch
Bydliště: TT SVK

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od stewe »

Co som na androide tak Bluemail...
Samsung Galaxy S9⇒ S20
Samsung Galaxy Tab S5e
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od jirik77777 »

Jedinecny Aquamail, top email klient.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od LivArt »

Zahodit bezmála 30 let starej protokol pro poštu.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od ludekbrno »

ice.bc
Opravdu je nezbytné používat POP3? Nemáš to jen ze setrvačnosti, že sis třeba ještě neudělal čas vyzkoušet, co všechno umí modernější IMAP, který je asi tak o tisíc procent lepší a podporují ho všechny modernější klienty? Jinak osobně používám už dlouho k plné spokojenosti Aquamail.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od kralovicek »

Aquaemail
Uživatelský avatar
Telewest
Robot
Příspěvky: 822
Registrován: pát 05. dub 2013 8:14:15
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od Telewest »

+1 za aquamail
ice.bc
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: úte 11. kvě 2010 20:45:58
Typ mobilu / ROM: Ascend P7
Mobil 2 / ROM: Honor 7

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od ice.bc »

Díky za reakce! :-)

ludekbrno: trošku znám výhody a nevýhody IMAP a POP3, který mi v tomto případě bohužel více vyhovuje.
Resp., daný email používá více osob a na různých zařízeních. IMAP by v tom dělal podle mě dost neplechu. Jak by někdo něco provedl sám za sebe ve svém klientovi (smazal, apd.), tak by se to následně projevilo i u ostatních. Je to tak?

Nevím teď, jaké možné nastavení IMAP je v různých klientech, zda se dokáže chovat obdobně, jako POP3....
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od LivArt »

Takže tam klidně může dojít k tomu, že víc lidí odpoví na jeden e-mail. WTF?
ice.bc
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: úte 11. kvě 2010 20:45:58
Typ mobilu / ROM: Ascend P7
Mobil 2 / ROM: Honor 7

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od ice.bc »

LivArt: čekal jsem, kdy se toho někdo chytne :-) Takže OK, teoreticky může, ale nedochází k tomu :-) Jasně, není to úplně stand.situace a není třeba vysvětlovat podrobnosti, ale v podstatě jde hlavně jen o tu příchozí poštu. A nevím, jak ostatní klienti, ale třeba u gmailu a IMAPu nelze přímo nastavit, aby se email přečtený v jednom klientovi následně neoznačil na serveru jako nepřečtený.

Mimochodem, chvilku testuji zmíněný BlueMail a nejen funkčností, ale i prostředím a možným nastavením na mě působí nad očekávání velmi dobře :-)
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od -Pavel- »

Je placený, ale kvalitní. Nepřeberné množství nastavení.

AquaMail

https://play.google.com/store/apps/deta ... n.AquaMail
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od kralovicek »

LivArt píše: čtv 07. led 2021 21:46:46 Takže tam klidně může dojít k tomu, že víc lidí odpoví na jeden e-mail. WTF?
A proč ne pokud jde o skupinový @. Máme to tak taky, každému přijde zpráva, a každý ji má odznačenou až po jejím přečtení, tzn se "nemůže" stát, že by někdo přehlédl/v případě imap by to po 1přečtení nebyla zpráva označena jako nová. Druhak každý má u svého klienta svůj podpis=neodpovídáš jako jeden;-)
A na druhé straně jsou tací co mají pop3 na mobilu i PC a to z důvodu aby po přečtení @ např večer na to ráno nezapoměli. Tzn bych pop3 nezahazoval.
Ono co si budeme, technicky zdatní, těch je opravdu pár. Ostatní dělají vše ze zvyku.
ice.bc
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: úte 11. kvě 2010 20:45:58
Typ mobilu / ROM: Ascend P7
Mobil 2 / ROM: Honor 7

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od ice.bc »

kralovicek: Přeeeesně tak. Nechtěl jsem se rozepisovat, ale udělal jsi to za mě :-) Je to přesně stejná situace.

Mimochodem, zkoumal jsem včera situaci kolem BlueMail, abych věděl o co vůbec šlo. Protože mi opravdu sedí, jako žádný jiný.
Měli špatnou reputaci cca 3 roky zpět, kdy se zjistilo, že se na jejich servery odesílají a ukládají citlivé informace uživatele, tzn. login, heslo...

Následně toto pak bylo v dalších verzích upraveno a již neprokázáno a Blix (BlueMail) se tím vyloženě chvástá, jak je nyní jeden z nejbezpečnějších email.klientů vůbec :-)

Jinak si ale nedělám iluze o tom, kdo všechno z konkurentů stejné údaje odchytává a jak s nimi nakládá.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od ludekbrno »


ice.bc píše:... nevím, jak ostatní klienti, ale třeba u gmailu a IMAPu nelze přímo nastavit, aby se email přečtený v jednom klientovi následně neoznačil na serveru jako nepřečtený.
Jistěže nejde, to by přece úplně popíralo smysl synchronizace :-) Základní vlastností IMAPu je právě to, že ve všech zařízeních je vždy stejný obsah a každá změna se přenese do ostatních zařízení. A na rozdíl od POP3 se to týká všech složek, vč. odeslaných, což je ta absolutní výhoda proti POP3. Nemůžu si moc dobře představit, že z jednoho zařízení odešlu mail (odpověď), ale v ostatních zařízeních se k té odeslané zprávě nedostanu a dokonce ani nepoznám, že jsem vůbec něco odeslal. Nemluvě o tom, že když to jedno zařízení chcípne, tak jsem v pr..., protože tu odpověď už nenajdu v žádném jiném zařízení, ani na serveru, prostě je definitivně pryč. Nechci vám do toho kecat, ale podle mě byste se spíš měli zamyslet na způsobem práce s tou mailovou schránkou a vymyslet takový systém, aby se dal používat IMAP a neudržovat násilím při životě mrtvolu POP3 ;-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od kralovicek »

Vetsinou zde smysldavjocI komenty dnes zcela mimo. Jak chces dorucit lidem email tak, aby si ho kazdy precetl a neresil jsi "jé...to jsem prehledl". Bavim se o skupine lidi 4 a vice, kteri ac kazdy dela svoji praci tzn nejakou cast z celku, delaji na jedne veci? K cemu je ti ten tvuj moderni imap? Budes druhou stranu zadat at zvoli pri odpovedi"odpovedet vsem"? (V pripade emailu kazdeho uzivatele zvlast vpoctu kliidne 7-10lidi)A co kdyz zapomene zvolit odp vsem?? (praxe)Dostane to pouze jeden z nich, ale ten nepredpoklada, ze by to ti druzi nedostali-zacarovany kruh ze ktereho ti pomuze prehistoricky a nejen tebou zabrzeny POP3;-)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od LivArt »

Kralovicek: Proto, až se dostaneš do 21. století, objevíš informační systémy a helpdesky. Tohle je ideální use case pro nějaký základní helpdesk, kde (představ si to) můžeš každý problém delegovat určité skupině uživatelů a oni můžou na každou část reagovat. A dokonce může původnímu autorovi chodit odpovědi e-mailem. Pro základní support mám vyzkoušený ZOHO helpdesk, pro 3 uživatele je zadarmo a funguje skvěle.
ice.bc
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: úte 11. kvě 2010 20:45:58
Typ mobilu / ROM: Ascend P7
Mobil 2 / ROM: Honor 7

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od ice.bc »

Pánové, netřeba to tak hrotit :-) Oběma díky za reakce ;)
Je pravda, že jsem se ptal konkrétně na POP3 právě proto, že se nechová jako IMAP a rád bych u toho (alespoň prozatím) zůstal. Je to prostě pro danou situaci nejlepší řešení.
A hlavně, problém mám jen já na mobilním zařízení, že se mi občas nedaří otevřít přílohu. Ostatním ano. Takže bych těžko orodoval za změnu u všech, když mám problém jen já :D Proto zkouším jiné alternativy, než vestavěny email klient (který jinak donedávna frčel bez problému).

Nouzově se dá i gmail, jen mě trošku štve, že nevyhledává v emailech. Ale i bez toho se to dá.
Ten BlueMail je fakt super, až se divím, že je zcela gratis. Jen ta důvěra díky jeho minulosti mi pořád nedá na 100% spokojenosti :-))
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od Jumbo78 »

Gmail nevyhledává? Mě vždy vyhledávání šlo.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
ice.bc
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: úte 11. kvě 2010 20:45:58
Typ mobilu / ROM: Ascend P7
Mobil 2 / ROM: Honor 7

Re: Email klient s podporou POP3 ? BlueMail?

Příspěvek od ice.bc »

jumbo78: v IMAP účtu ano, v POP3 bohužel ne.
Odpovědět

Zpět na „Komunikace“