Google Nexus 4 - PříslušenstvíNahradne diely na Nexus 4 - oprav si doma :)

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Nahradne diely na Nexus 4 - oprav si doma :)

Příspěvek od slamka »

Asi nema zmysel zakladat pre kazdy diel jednu temu, tak som spravil spolocnu.

Prva otazka ohladom zadneho krytu - pri prvom pade pristroja mi samozrejme prasklo zadne sklo - mate niekto skusenost s tymto nahradnym dielom??
Pytam sa kvoli obrazku c 2 a poslednemu obrazku, nad napisom LG je taky divny biely ramik. Ked pozeram aj na ine stranky s nahradnymi dielmi ci ebay, je tam tiez. No na prvom obrazku ziaden biely ramik nie je.
Ako je tento diel dodavany (s tym ramikom ci bez?) a co to je vobec za ramik????
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
Uživatelský avatar
...No...Name...
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: sob 05. bře 2011 11:07:57
Typ mobilu / ROM: Nexus 4 16GB
Rom: 4.4.2
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahradne diely na Nexus 4 - oprav si doma :)

Příspěvek od ...No...Name... »

Tenhle rámeček je i na originální ochranné fólii ve které telefon přišel v krabici - v něm bylo vlepené SN telefonu (nepletu-li se) :) Rámeček tedy slepíš ;-)


A také bych se k tomuto tématu zeptal - viděl někdy někde někdo tento zadní kryt (battery door) v bílé barvě jako náhradní díl pro bílé Nexe?
HTC Desire Z -> HTC Desire White - VJ CM10.1 (4.2.2) -> HTC One X White -> Samsung Galaxy Nexus White -> Samsung Galaxy SIII White-> HTC One S Gray -> Nokia Lumia 520 Blue -> LG Nexus 4 16GB 4.4 + LG Nexus 5
Asus Nexus 16GB 2012
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Re: Nahradne diely na Nexus 4 - oprav si doma :)

Příspěvek od slamka »

Sa mi tiez nieco take marilo, ale nebol som si isty. Najskor som to tipoval ci to nie je priehladne okienko prave kvoli S/N co by mohlo byt pod obalom, ale na originale nic take nie je, preto som to zavrhol a s tou nalepkou SN som vahal...
Dik, mozem objednat ked ma ten prasknuty diel prestane bavit.

Ak to nahodou niekde zbadam v bielej, dam vediet. :)
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
Uživatelský avatar
levak
Stálý androiďák
Příspěvky: 148
Registrován: stř 25. kvě 2011 11:18:11
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 32GB
Twitter: @levakcz
Rom: 5.0

Re: Nahradne diely na Nexus 4 - oprav si doma :)

Příspěvek od levak »

Případně levnější varianta - docela frčí a pomáhá tohle http://dbrand.com/purchase/nexus-4/?zen ... 6716d9f53e

Už jsem s tím viděl pár Nexus 4 a vypadá to docela pěkně a hlavně to přesně sedí :)
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Re: Nahradne diely na Nexus 4 - oprav si doma :)

Příspěvek od slamka »

Akurat tu je na mieste otazka ci dane lacne riesenie ma podporu NFC tagov a indukcneho nabijania. Pochybujem. Je to riesenie, ale len v pripade ze nevyuzivas ani jedno z uvedenych......
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
Uživatelský avatar
...No...Name...
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: sob 05. bře 2011 11:07:57
Typ mobilu / ROM: Nexus 4 16GB
Rom: 4.4.2
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahradne diely na Nexus 4 - oprav si doma :)

Příspěvek od ...No...Name... »

Proč? Předpokládám, že ani ten hliník nebude kus plechu...jen to jen tlustší fólie...takže funkčnost by měla být s tímhle +/- stejná, ne?
HTC Desire Z -> HTC Desire White - VJ CM10.1 (4.2.2) -> HTC One X White -> Samsung Galaxy Nexus White -> Samsung Galaxy SIII White-> HTC One S Gray -> Nokia Lumia 520 Blue -> LG Nexus 4 16GB 4.4 + LG Nexus 5
Asus Nexus 16GB 2012
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Re: Nahradne diely na Nexus 4 - oprav si doma :)

Příspěvek od slamka »

To je zadny diel na vymenu, nie len folia, ak som to spravne ja pochopil. Ci ???

Kazdopadne - "zadny diel" sa daju zohnat dva rozne typy:
  • 1. plnohodnotny zadny diel ako mas v prvom linku, s konektormi na NFC tagy a indukcne nabijanie (pozri si ako vyzera full zadny diel na linku v prvom poste zvnutra) - cena okolo 40,-Eur
    2. obycajny plastovy "vylisok" bez zabudovanych funkcionalit a konektorov.. - cena okolo 10,-Eur
Tretia moznost je len nejaka nalepka co prekryje prasklinu a potom nemenis zadny diel komplet. Ale to uz nie je nahradny diel, to je fakt len folia, nalepka a podobne.
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
Uživatelský avatar
...No...Name...
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: sob 05. bře 2011 11:07:57
Typ mobilu / ROM: Nexus 4 16GB
Rom: 4.4.2
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahradne diely na Nexus 4 - oprav si doma :)

Příspěvek od ...No...Name... »

Official 3M Vinyl
At dbrand inc., we use only Authentic 3M vinyl on our Nexus 4 skins.
Za 180Kč, samolepka ;-)

Tak ono si můžeš koupit i samotné sklo, jestli ti jde jen o to...

Kód: Vybrat vše

http://www.etradesupply.com/oem-lg-nexus-4-e960-back-cover-glass-lens.html
Co jsem ale koukal na video, kde pán přelepoval tu NFC anténu....nebyla to úplně sranda... :D
HTC Desire Z -> HTC Desire White - VJ CM10.1 (4.2.2) -> HTC One X White -> Samsung Galaxy Nexus White -> Samsung Galaxy SIII White-> HTC One S Gray -> Nokia Lumia 520 Blue -> LG Nexus 4 16GB 4.4 + LG Nexus 5
Asus Nexus 16GB 2012
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Re: Nahradne diely na Nexus 4 - oprav si doma :)

Příspěvek od slamka »

Aha, cize to je 3M nalepka, to som si nejako nevsimol, pozeral som to len mobilom a tam mi ziaden popisok neotvorilo.. :)

Ano viem ze maju aj len sklo, ale to fakt zas odtial potial, ako pises - to neprelepis len tak jednoducho a nikdy to nebude vyzerat tak ako original.

Ja sa tu skor pytam na fakt kompletny diel, nalepky a ochranne folie patria skor do inych tem.
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
Uživatelský avatar
Sentello
Robot
Příspěvky: 950
Registrován: ned 12. zář 2010 19:01:42
Typ mobilu / ROM: One Plus 2

Re: Nahradne diely na Nexus 4 - oprav si doma :)

Příspěvek od Sentello »

Zdravím,
dneska jsem rozflákal Nexuse. Prasklo mě přední sklo, zadek je taky na sra*ky a střed mám poškrábaný. Bohužel nový telefon si koupit už nehodlám, zajímalo by mě kde bych mohl najít celý kryt?

edit: takže asi potřebuji:
1. http://www.ebay.com/itm/Frame-Housing-L ... 3a84b9bb22
2. http://www.ebay.com/itm/Original-LG-Goo ... 3cd5781e6d

nezapomněl jsem na něco?
uff. no ono je to docela drahý :| tak nevím jestli to má cenu...
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 4 - Příslušenství“