Nexus 7 (v. 2012) - ROM/ROOT/FWpřipojení ad-hoc (wpa_supplicant/nový kernel?)

Odpovědět
matlala
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: stř 21. kvě 2014 1:53:21
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 hammerhead stock rom lollipop a root
Tablet: Nexus 7 grouper stock rom lollipop, F2FS, root
Rom: Stock na nexus

připojení ad-hoc (wpa_supplicant/nový kernel?)

Příspěvek od matlala »

Zdravím,
celý večer se snažím a pořád nic. Potřebuju do svého tabletu (Nexus 7 origo 4.4.2 kitkat + root) nasfdílet občas na cestách internet z nokia 701 pře wifi, umí to však vytvořit přes aplikaci joiku spot wifi v podobě ad-hoc, jenže Nexus ji nevidí. Nerad bych používal nějakou jinou rom, raději bych upravil tu originální. Avšak, pokoušel jsem se nahradit /system/bin/wpa_supplicant a nic, vyzkoušel jsem i binárku z cyanogenu a taky nezafungovala, pořád to ad-hoc ani nevidí. Pro jistotu jsem navrátil původní soubor se zálohy.

No a druhej pokus byl s BlueVPN, kterou jsem nakonfiguroval, připojí se k telefonu, ale net přes to prostě ne a ne jed.

Možnost 3 by možná byla změna kernelu, jakožto linuxář bych tomu dával největší šanci, protože sám jsem měl problém na starším kernelu s mým notebookem a ad-hoc.

No napadlo mě ještě koupit nějaké cestovné wifi apčko, ale nevim jestli by zvládlo sdílet net pouze mezi telefony do klasického AP modu.

Nějaké rady? Už jsem zoufalý a zoufale to tak za 14 dní budu potřebovat.
Používejte příkazy a ne klikátka: tj na nexus fastboot, na samsung heimdall a nezapomínejte, že nejsnáze lze tyhle operace provádět z unixového systému!
Dotazy na nefunkční ovladače a vše k problémům se zprovozněním komunikace pro následné flashování směřujte mimo mě!
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: připojení ad-hoc (wpa_supplicant/nový kernel?)

Příspěvek od LivArt »

Nvm, jestli ti jen změna kernelu pomůže. Změna celý ROM by pomohla určitě.
Co se týče přímo HW, tak existují krabičky kombinující 3G modem a wifi AP.
matlala
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: stř 21. kvě 2014 1:53:21
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 hammerhead stock rom lollipop a root
Tablet: Nexus 7 grouper stock rom lollipop, F2FS, root
Rom: Stock na nexus

Re: připojení ad-hoc (wpa_supplicant/nový kernel?)

Příspěvek od matlala »

No, říkám že ROM bych měnil až jako poslední možnost.
Ta "krabička" nevím jestli by moc pomohla, mám neomezený tarif a prostě nemůžu mít zaplé dvě simky zaráz, druhá jen na net pro tablet u mého operátora pořídit nelze.

No ten wpa_supplicant asi nikdo vědět nebude co?
Používejte příkazy a ne klikátka: tj na nexus fastboot, na samsung heimdall a nezapomínejte, že nejsnáze lze tyhle operace provádět z unixového systému!
Dotazy na nefunkční ovladače a vše k problémům se zprovozněním komunikace pro následné flashování směřujte mimo mě!
matlala
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: stř 21. kvě 2014 1:53:21
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 hammerhead stock rom lollipop a root
Tablet: Nexus 7 grouper stock rom lollipop, F2FS, root
Rom: Stock na nexus

Re: připojení ad-hoc (wpa_supplicant/nový kernel?)

Příspěvek od matlala »

Bingo! Povedlo se mi ten net zprovoznit přes USB jako ppp modem, stačilo stáhnout jednu aplikaci a s rootem to jede spolehlivě. Na to jak často to potřebuju to stačí.
Používejte příkazy a ne klikátka: tj na nexus fastboot, na samsung heimdall a nezapomínejte, že nejsnáze lze tyhle operace provádět z unixového systému!
Dotazy na nefunkční ovladače a vše k problémům se zprovozněním komunikace pro následné flashování směřujte mimo mě!
Odpovědět

Zpět na „Nexus 7 (v. 2012) - ROM/ROOT/FW“