Nexus 7 (v. 2012) - Obecná diskuze2m micro usb kabel nenabíja

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
potter1
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8+
Tablet: iPad pro 10.5 256GB

2m micro usb kabel nenabíja

Příspěvek od potter1 » stř 10. dub 2013 19:46:04

Zdravím
Kupil som si 2 metrový microusb kábel lebo originál od Asusu mi všade nedosiahol a potreboval som niečo dlhšie...
Chvíľu som chodil po elektre a mali na výber zo štyroch 1.8m belkin za 16 eur, 1.8 m hama za 9 eur, 2 m bandridge za 7 eur a 2m aligator za 6. Kupil som posledný nie len kvôli cene ale aj preto že bol zo všetkých najtenší a vyzeral dobre :)
Tak som prišiel domov a dal skoro vybitý tablet pod nabíjačku a trochu som sa zahral nejakú tú menej náročnú hru a internet cez operu. No po chvíli som si všimol že bateria je stále na rovnakej hodnote signalizuje síce že sa nabija ale ide to pomaly na chvíľu dokonca aj klesla o percento.

Čiže moja otázka znie : Je dvojmetrovy kábel proste príliš dlhý na nabijanie kvôli odporu alebo neviem čomu alebo by som mal investovať viac do kvalitnejšiehi kábla? :)

elwlke
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xperia T stock 4.1.2
Tablet: Nexus 7, stock 4.3

Re: 2m micro usb kabel nenabíja

Příspěvek od elwlke » stř 10. dub 2013 19:50:38

Mám podobnú skúsenosť, bude to asi tým káblom.

Autor tohoto vlákna
potter1
Androiďák!

Příspěvek od potter1 » stř 10. dub 2013 19:54:52

A napríklad silnejšia nabíjačka by nepomohla?

majkl12
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70 - [CM 12.1 64-bit]
Tablet: Nexus 7 II - [Android M]

Příspěvek od majkl12 » stř 10. dub 2013 20:01:38

Nabíjení z USB z PC ti jde?

LivArt
Terminátor
Reputace: 247
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » stř 10. dub 2013 20:16:42

Silnější nabíječka ne.
Kabel vyhoď a nepoužívej nic nad 1m délky. Nebo si kup kvalitní kabel (např. Belkin).
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
potter1
Androiďák!

Příspěvek od potter1 » stř 10. dub 2013 20:22:32

Nabijanie z PC mi ide pomaly aj s originál káblom nemyslím si ze bude zmena pri dlhšom
Ale asi tento vrátim a skúsim belkin :)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 199
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 10. dub 2013 21:07:05

No, nabíjení při 5V potřebuje už dost velký proud. Takže dráty v kablíku už musí být pořádně silné, aby na 2m neměly moc velký odpor. Ale číňani šetří kde můžou a používají vlasové drátky. Ty stačí na přenos dat, ale na nabíjení tabletu bez šance.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

MiloshCZ
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia
Tablet: Asus Nexus 7
Rom: 3.1.10-g22b4fcd

Příspěvek od MiloshCZ » čtv 11. dub 2013 6:34:06

potter1 píše:Kupil som posledný nie len kvôli cene ale aj preto že bol zo všetkých najtenší a vyzeral dobre :)
Řekl bych, že to byla ta chyba, hlavně ta část o tom, že byl nejtenčí. Já když kupuju kabel, tak koukám na to, aby byl naopak co nejsilnější, pak je naděje, že jsou uvnitř silnější dráty (když to není poznat jinak - popisy na kabelu atd.).
Jak už říkali ostatní. Pro nabíjení tam tečou poměrně velké proudy a na tenkých drátech vzniká velká ztráta a pak to nenabíjí.

gurus
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Tablet: Google Nexus 7 - 16GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gurus » čtv 11. dub 2013 6:45:19

Na nabíjení používám zásadně kabel od LG P 500, protože je silnější a o něco delší nestežuji si :-) a myslím, že 2 metry kabel je už moc

@tablet    
LG Optimus One P500 Rom: ICY snap
Nexus 7:Root - Franco kernel - Original ROM
Phone history: 1) Philips Savy (žluťák) 2) Siemens A50 3) Sonyericsson j300i 4) Sonyericsson W810i 5) LG optimus one 6) Lenovo A820
NV Tegra fanoušek

faldicek
Robot
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Nexus 7
Rom: BlissPop

Příspěvek od faldicek » čtv 11. dub 2013 14:48:19

Občas používám nabíječku na Galaxy Nexus spolu s dokupovaným kabelem od belkinu, délka 1.8 m a nabíjí v pohodě...

@tablet    
Motorola M3888-Nokia3210-Nokia3310-Nokia3100-SE K750i-SE K850i-SE X1 Xperia-Nokia 3109-HTC Desire HD-Galaxy Nexus - Nexus 5

nerd
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Essential PH-1/stock 8.1
Mobil 2 / ROM: LG H870 DS

Příspěvek od nerd » pát 12. dub 2013 17:05:05

v spalni mam 3m dlhy USB predlzovak v nabijacke a do predlzovacky pichnuty noname 1m USB-microUSB kablik a nabijacka od HTC nabija aj s touto dlzkou (4m) vsetko :) dokonca aj nenazrany nexus....
goo.gl/qXHfRf

Autor tohoto vlákna
potter1
Androiďák!

Příspěvek od potter1 » ned 14. dub 2013 21:14:23

Vrátil som zobrali to a vymenil som za belkin 1.8m bol o dosť hrubší dal som nabíjať a pri vypnutom displeji nabilo za 3.5 hodiny len o 40% opäť som vrátil a zobral posledný hama 1.8 m ten je tiež dosť masívny no ten ani nenabija :D skúšal som aj na Galaxy Nexuse aj na Galaxy Note 2 a nič :( zajtra ho opäť vrátim a asi sa vykaslem na to... :/

Nerd/tiež mám 1.5 m usb predlžovací kábel a rovnaký výsledok nabíja to pomaly :(

VaKu
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC One M7 nonROOT

Příspěvek od VaKu » pon 15. dub 2013 6:40:27

Tady http://androidforum.cz/dokovaci-konekto ... ml#p569153 je k tomu velice dobry postreh. Stalo by za pokus pred vracenim proverit ohmetrem zda jsou u obou koncovek spojeny stineni. Bylo by to zajimave.
HTC ONE M7, non ROOT (sluzebni v zaruce)
HTC Desire Z Flinny Andromadus 4.2.2 build 21 - po smrti
Google Nexus 7 16GB ROOT Android 5.0.2 stock ROM

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » pon 15. dub 2013 10:47:24

Už to, že někdo koupí kabel, protože je nejtenčí, je špatný. Kabel na nabíjení má být co nejkratší a co nejtlustší (a co nejkvalitnější, pak z toho vznikají právě studené spoje ve spojení lanko-konektor).
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Yeayer
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC One V
Tablet: Google Nexus 7

Příspěvek od Yeayer » pon 15. dub 2013 16:06:11

Ahoj, odporem ani délkou kabelu to 100% není, je to kravina. Vždyť třeba internetovej kabel, kterej obsahuje mnohem slabší signál atd. mívá většinou taky délku několik metrů a počítač ho rozpozná, tak mi neříkejte, že kabel, který ženete ne signál, ale stejnosměr, kterej má u nexusu 2 ampéry, což je celkem velkej proud a navíc 5V, ne třeba 100mV tak se v kabelu ztratí vlivem jeho odporu, to je absolutní kravina. 2m kabel, kterej neni uplná srágora tak nemůže mít tak velkej odpor aby se nam udělal úbytek 2A/5V!! to by ten kabel musel hořet! 10W by bylo ztrátový teplo jako blázen a při tlouštce vodičů by ten kabel doslova vzplanul. Říká vám něco ohmův zákon? Dejme tomu, že baterie je nabitá z 50%, tudíž nabíjecí proud je někde okolo 0,5-1A. Ten kabel by proboha musel mít odpor 5-10 Ohmů, a jestli takovej odpor má, tak je to absolutní shit. Vždyť když tady čapnu nějakej random se válející kabel, třeba stereo cinch/cinch s délkou 5m, tak tam jsou použitý tenoučký kablíky, protože přesto jde několik mA tak má odpor 2 Ohmy. Tak mi neříkejte, že kabel o délce 2m a několikanásobně silnějších vodičích má odpor 5-10 Ohmů. Tudíž změř odpor všech 4 kabelů v něm, potom zjisti zda je stíněný (zkrat či pár mOhmů mezi pláštěmi USB konektorů) a napiš výsledky. Podle mě je to tím, že je buď někde přetrhlej nebo že v něm jsou kablíky o síle lidského vlasu.
EDIT: to, že se ti tablet nabil o 40% za 3,5 hodiny je přesně tím, co popisuji zde: http://androidforum.cz/dokovaci-konekto ... 40809.html , poslední příspěvek. A pokud mohu doporučit, kdo vlastní mikropájku tak si kabel vyrobte sami, kupte si na ebay za pár kaček microUSB konektor, v nejbližším specializovanějším elektroshopu pro slaboproudou el. techniku 4 žilový, TLUSTÝ stíněný kabel a USB konektor, spájejte dorhomady a máte z toho vynikající kabel dohromady ani ne za 300 libovolné délky (jestli si řeknete 10 nebo 1 metr je na vás), na kterým jsou minimální ztráty. Ale nesmíte zapomenout na připojení stínění k plášti koncovek.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 15. dub 2013 16:23:04

Nikdo netvrdí, že se tam ztratí 5V :lol: Akorát telefon si při připojení nabíječky zkusí "ťuknout" nabíjení a kontroluje, jak mov poklesne napětí. A pokud poklesne moc, tak prostě nabíjení nespustí. A uvědom si jednu věc. Pro plné nabití Li-ion a Li-POL baterie je potřeba 4,2V. Nabíječka dává jen o 0,8V více, což se může na špatném kabelu + odporech v konektorech velmi snadno ztratit. To znamená, že by se baterie vlastně nedokázala nabít naplno a to nepočítám, že část proudu sežere i samotný tablet.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Yeayer
Nové Androidě

Příspěvek od Yeayer » pon 15. dub 2013 17:13:53

Ano, Li-xxx baterie mají po plném nabití 4,2V, ale čím víc je baterie nabitá, tím více nabíjecí proud poklesne, tudíž z 0% nabíjíš někde kolem 1,5-2A, kdežto z 90% nabíjíš asi tak 50-100mA, tudíž pokud vím tak aby tam vznikl úbytek více jak 0,8V tak by kabel musel mít odpor někde okolo 8-16 Ohmů, tudíž by musel být ultratenký nebo dlouhý několik desítek m a my se zde bavíme o 2m kabelu, tudíž odpor nemůže být větší než 2 Ohmy, pokud ano tak je to absolutní sr*čka. Další věc - nevím kde jsi vzal že zařízení si ťuká, kolik je schopen připojený zdroj dát. Jak tedy vysvětlíš, že mi Nexus 7 i HTC One V začaly nabíjet z 9V destičkový baterie která je schopná krátkodobě dodat asi 100mA a trvale ani ne 80mA spolu s 5V low drop stabilizátorem 78L05, který má navíc proud omezen na 100mA? Pokud na kabelu vznikne úbytek víc jak 0,5V při směšné délce 2m, tak je buď příliš tenký, ale zde se nebavíme o průřezu v milimetrech, ale v jeho desetinách (neboli tlouštka asi jako jedno vlákno, ze kterého je spletená licna např. v reproduktorových kabelech), nebo by to musel být odporový drát (třeba manganinový či kanthalový). Jiné vysvětlení neexistuje, teda ledaže by výrobce byl idiot a do koncovky dal několika ohmový rezistor že. Jinak Přechodový odpor mezi konektory nebývá větší než 1 Ohm, pokud tedy ani jeden z konektorů neměl šanci někde za pár týdnů či měsíců zoxidovat natolik, aby se na něm vytvořila vrstva způsobující přechodový odpor více jak třeba 10 Ohmů.

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » pon 15. dub 2013 17:23:59

Zkusil jsi někdy změřit usb kabel ohmmetrem? Vřele doporučuju. Dál doporučuju nastudovat rozdíl mezi drátem a lankem, taky by se ti to mohlo hodit.
Ano, zařízení zkouší, kolik je schopný zdroj dát, ale jen do svého vlastního limitu.

Yeayer
Nové Androidě

Příspěvek od Yeayer » pon 15. dub 2013 17:29:03

Jistěže zkusil, třeba ten od mého HTC One V měl něco okolo 0,8-1 Ohmu. A podle toho, kolik je zdroj schopný dát zařízení určuje co? A vím jaký je rozdíl mezi drátem a lankem, podle čeho usuzuješ že bych to měl studovat?

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » pon 15. dub 2013 17:53:35

Svůj maximální nabíjecí proud. Ono do sebe totiž nenechá proudit "co zdroj dá", ale určitým způsobem to omezuje, aby nedošlo k přetížení nabíječky.
Lanko ti může tvořit přechodový odpor nejen tak, že zoxiduje, ale i tak, že není celé připájeno ke konektoru, což je poměrně častá závada.

ludekbrno
Terminátor

Re: Re: 2m micro usb kabel nenabíja

Příspěvek od ludekbrno » pon 15. dub 2013 18:55:49

Yeayer píše:Jistěže zkusil, třeba ten od mého HTC One V měl něco okolo 0,8-1 Ohmu. A podle toho, kolik je zdroj schopný dát zařízení určuje co? A vím jaký je rozdíl mezi drátem a lankem, podle čeho usuzuješ že bych to měl studovat?
Kolik je 1 Ohm x 1A? Mi to vychází na 1V :lol: A to se ješte vsadím, že zapomněls počítat odpor 2x, protože musíš sečíst odpor drátů + i -. Nemluvě o přechodovém odporu čtyř spojů v konektorech, přes které to teče. Ono se to nezdá, ale při tak malém rozdílu napětí nabíječky a baterie a současně poměrně velkém proudu stačí dost malý vložený odpor k ovlivnění nabíjení.

P.S. nabíjení probíhá od počátku maximálním proudem nabíječky až do okamžiku, kdy baterie dosáhne 4,2V, teprve potom začíná klesat.

Yeayer
Nové Androidě

Příspěvek od Yeayer » pon 15. dub 2013 20:02:16

ludekbrno: ne, nezapoměl jsem spočítat odpor 2x, představ si to.Pokud vím tak 1A mi do toho mobilu nikdy nepoteče, i když nabíječka je 5V/1A. Přechodový odpor konektorů je skoro nulový, pochybuji že dorhomady víc jak 0,1 Ohmu. proč? protože jsou zlacené :) a tudíž zlato co? neoxiduje :). A bez oxidace není co? přechodový odpor. Takže až do 4,2V je nabíjecí proud stejný a potom klesá? jo takhle, takže po 4,2V se baterie přebijí na 5V třeba né? :D Kdybys věděl, tak nabíjecí proud u nexusu třeba překračuje 1A jen někam do 60% kapacity, potom se proud snižuje a snižuje a snižuje... Jde to krásně poznat např. podle toho, že když připojíš nexus na nabíječku a má 5% baterie, nabíječka je během chvíle vařící. Když připojíš tablet s 50% baterie, nabíječka je jenom mírně teplá, a když připojíš nexus s 80% baterie tak je nabíječka ledová. Co doufám víš, tak je to, že proud procházející vodičem (či polovodičem, to už je jedno) způsobuje jeho zahřívání. Tudíž podle toho co jsem ti teď popsal můžeš krásně "sledovat" nabíjecí proud. Jelikož jsem sám navrhoval nabíječky Li-Ion baterií, tak mi tohle prosím nevysvětluj. Pokud by to bylo tak jak říkáš, proč tedy nabíječe Li-Ion baterií obsahují mnohdy i procesory? Kdyby to bylo tak jak píšeš, bohatě by stačil trochu přesný zdroj 4,20V a proud podle kapacity baterie (mělo by se nabíjet proudem 0,7C maximálně) a bylo by vyřešeno, pak už jenom komparátor kterej by při dosažení 4,20V odpojil nabíječku a bylo by. Jenomže tak jednoduché to bohužel není a přesně to je ten důvod proč je manipulace s Li-Ion bateriemi a jejich nabíjením složitější než s tužkovými bateriemi atd.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 15. dub 2013 21:53:23

Mi to taky nemusíš vysvětlovat, dost dlouho jsem servisoval mobily a mimo jiné jsem modelář a používám Li-Pol. Ideální nabíječka funguje jako kombinace zdroje přesného stabilizovaného napětí 4,2V se zdrojem konstantního proudu. To znamená, že dokud baterie nedosáhne 4,2V teče maximální proud daný omezovačem. Po dosažení 4,2V napětí přestane růst a naopak začne klesat proud až téměř do nuly. Není potřeba nic přepínat ani ukončovat. Vlastně tam žádný procesor nemusí být, ten tam bývá kvůli dodatečným funkcím (např. nastavení malého nabíjecího proudu při hluboce vybité baterii nebo různé cyklování). Ve finále je nabíjení Li-ion/Li-pol jednodušší, protože není nutné nijak komplikovaně (delta U) ani časově hlídat konec nabíjení. Stačí jen stabilizované napětí a omezení max. proudu. Nabíjení pak proběhne kompletně samo včetně ukončení bez jakéhokoliv aktivního řízení.

majkl12
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70 - [CM 12.1 64-bit]
Tablet: Nexus 7 II - [Android M]

Příspěvek od majkl12 » pon 15. dub 2013 22:01:06

Yeayer píše: Kdyby to bylo tak jak píšeš, bohatě by stačil trochu přesný zdroj 4,20V a proud podle kapacity baterie (mělo by se nabíjet proudem 0,7C maximálně) a bylo by vyřešeno, pak už jenom komparátor kterej by při dosažení 4,20V odpojil nabíječku a bylo by. Jenomže tak jednoduché to bohužel není a přesně to je ten důvod proč je manipulace s Li-Ion bateriemi a jejich nabíjením složitější než s tužkovými bateriemi atd.
Přesně takhle už x let nabíjím 18650 li-ion baterie a nemám nejmenší problém. Můžeš sem napsat proč si myslíš, že to tak nejde?

jsmach
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X In
Tablet: Prestigio 3370B

Příspěvek od jsmach » úte 10. čer 2014 19:41:33

dnes jsem to taky řešil u ZTE Grand X in

origo kabel cca 110cm odpor jedné žíly 0,5 ohmů
nabíjí v poho 800mA i více

čína kabel 110cm odpor jedné žíly 2 ohmy !!!
nenabíjí skoro vůbec, sotva 100mA, při zapnuté navigaci nestíhá a MT se vybije
Lenovo Edge E325 s Opensuse 12.2 64 bit. KDE
ZTE Grand X IN
history: Philips Fizz, Ericsson A2618, Siemens A55@C55, Siemens S65, HTC G1

Vyliz2
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Příspěvek od Vyliz2 » ned 03. led 2016 13:03:45

Jak teda nejlepe vyresit nabijeni telefonu, kdyz potrebuju 2 m dlouhy kabel? Samozrejme, aby stihal nabijet mobil pri jeho pouzivani. Staci koupit jen silnejsi nabijecku?

faldicek
Robot
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Tablet: Nexus 7
Rom: BlissPop

Příspěvek od faldicek » ned 03. led 2016 13:06:40

Hlavně kvalitní kabel...
Motorola M3888-Nokia3210-Nokia3310-Nokia3100-SE K750i-SE K850i-SE X1 Xperia-Nokia 3109-HTC Desire HD-Galaxy Nexus - Nexus 5

Odpovědět

Zpět na „Nexus 7 (v. 2012) - Obecná diskuze“