Nexus 10 - obecná diskuzeNabijecka

Odpovědět
jack68
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 30. čer 2013 8:51:10
Typ mobilu / ROM: S2

Nabijecka

Příspěvek od jack68 »

Prosim Vas nevite kde se da objednat nabijecka do tabletu google nexus 10?
Oslovil jsem nekolik obchodu ale nkde je nemaji.Potrebuji nabijecku do site ne nabijen pres USB.To mam
Uživatelský avatar
Arag
Stálý androiďák
Příspěvky: 240
Registrován: čtv 22. pro 2011 17:41:38
Typ mobilu / ROM: iPhone 11

Re: Nabijecka

Příspěvek od Arag »

Sis nevsiml, ze uz roky maji mobily a tablety unifikovany mini usb konektor na nabijeni? Z toho tedy vyplyva, ze jakákoliv mini usb nabijecka ti nexus nabije ;)
To je sok, co? :D
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Nabijecka

Příspěvek od Cleric »

Mini USB ne, ale Micro USB. To je podstatný rozdíl.

Sent from yuga
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Nabijecka

Příspěvek od Flynne »

Manuál to říká jinak, i když to pro mě není moc logické, když lze nabíjet zařízení i z USB počítače. Takže důležité je VÝSTUPNÍ NAPĚTÍ, což je 5V - https://support.google.com/nexus/answer/2775258?hl=cs navíc, nabíječky pro telefony bývají 1A a tablety 2A (např. tento Nexus). Tím by se nabíjení prodloužilo, pokud by se použila nabíječka k telefonu.
Zde http://hdworld.cz/tablety/recenze-nexus ... temer-3146 se lze dočíst toto:
"Využití microUSB pro nabíjení je vítaným prvkem. Jen pár tabletů využívá tohoto standardního nabíjecího rozhraní, které nabízí maximální pohodlí a mobilitu: Pokud zapomenete nebo ztratíte nabíječku, můžete najít microUSB kabel v obchodě na nejbližším rohu a poté tablet nabíjet z počítače, případně jej připojit ke stejnému trafu, jaký používá váš notebook, je-li toto trafo vybaveno microUSB portem. Za pohodlí však musíte zaplatit: Nabíjení Nexusu 10 trvalo v případě, že jste přístroj zapojili do neoriginální nabíječky, déle než nabíjení průměrného tabletu."
Uživatelský avatar
Arag
Stálý androiďák
Příspěvky: 240
Registrován: čtv 22. pro 2011 17:41:38
Typ mobilu / ROM: iPhone 11

Re: Nabijecka

Příspěvek od Arag »

Ano, micro usb, ma chyba ;)

Reknu to takhle, nabijim nexus nabijeckou od S3 a manualy zasadne nectu :)
Pokud vim, tak rychlost nabijeni udava vystupni proud z nabijecky, coz nejvic je v dnesnich nabijeckach snad 2A.
Nektere nabijecky maji jen 1A, takze to pak trva delsi dobu.
Kdyztak me ale opravte.

Ve vysledku vsechna zarizeni nabiji vsechny micro usb nabijecky a je fuk ze ktereho pristroje to je. Proto se zavedl tento standard!
Uživatelský avatar
Clown Pennywise
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pát 04. úno 2011 9:52:07

Re: Nabijecka

Příspěvek od Clown Pennywise »

Tak a teď trochu z praxe.
Také jsem sháněl nabíječku a tak si říkal, že bude prostě stačit výstup stejný jako na originálu 5V/2A, ale ouha. Nabíječka ConnectIT, Belkin a ASUS s těmito parametry, všechny za cenu okolo 300,-, byly naprostým zklamáním. Při nepoužívání tabletu nabily 20% za 3h, tzn. do plna tak 15h. Takto mi nabíjely i adaptéry k smartphonu při proudu 1A. Zjistil jsem, že originál se zahřívá, kdežto ostatní ne. Jinak telefon všechny nabily v pohodě za krátkou dobu. Originál s označením ETA-P11JBE jsem u nás nikde nesehnal a tak jsem zkusil přímo z kamenného obchodu Samsung (provozuje ho Elvia-Pro) typ ETA-P10EBEG. Ten byl bohužel za 590,-, ale funguje stejně jako přiložená nabíječka. Nabití za cca 6h a zahřívá se.
jk001
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: úte 20. lis 2012 8:34:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S7 + gear S3
Tablet: nexus 10 rom CM13

Re: Nabijecka

Příspěvek od jk001 »

ja som nabíjal nexus 10 s nabijačkou z nexusu 7 a čas nabitia cca rovnaký občas som aj použil nabíjačku z dcérinho tabletu prestigio bola len 1,5A s touto to trvalo dlhšie tak o tretinu keďže káble k origo boli krátke tak som kúpil 2m lacák a pri použití tohto kábla sa zo všetky nabíjačkami nabíjalo raz toľko aj viac
potom som kúpil za 10€ kvalitný usb 2m pozlátené konektory a nabíjanie je ešte kratšie ako z origo káblami tj. nezáleží len na nabíjačke ale aj kábli
Uživatelský avatar
Clown Pennywise
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pát 04. úno 2011 9:52:07

Re: Nabijecka

Příspěvek od Clown Pennywise »

Na kabel jsem taky pomyslel. Proto jsem všechny adaptéry zkoušel s originálním (přibalený k N10). Žádný rozdíl. Ta ASUS nabíječka byla psaná k N7, ale prostě slabota. Takže možná vadné kusy.
Uživatelský avatar
vecino
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: pon 26. pro 2011 14:42:16

Re: Nabijecka

Příspěvek od vecino »

Pouzivam s origo nabijeckou tento kabel http://magnector.com/?product=nexus-10-pogo-cable super je ze lze snadno pripojit i po slepu / ve tme (magnety) a hlavne doba nabijeni cca 4,5h.
Odpovědět

Zpět na „Nexus 10 - obecná diskuze“