Prestigio Multipad PMP7280C - obecná diskuzePrestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

RockChip

Moderátoři: negrbob, negrbob

Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

vicejadro, 8" ips, bila a cerna barva

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

Specifikace:
Obrázek
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

Od ctvrtka 14.2. v prodeji v bile barve. Tloušťka jen 9.3mm.
Rozdil oproti stavajici PMP5880 mensi pamet 8GB ale IPS displej, slabsi baterka 4100mAh oproti 6000mAh a nema HDMI zbytek HW stejnej.
cena bude asi stejna jako u 5880 tedy 4490,-

edit: jako prislusenstvi budou k dostani pouzdra: cervena/cerna/seda/bila. V podstate stejne jako jsou uvedene ve vlakne k PMP5780 - http://androidforum.cz/prestigio-pmp578 ... ml#p522695
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
george65
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: stř 21. pro 2011 0:36:02
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od george65 »

Ví se něco o výdrži? Jestli bude nějak optimalizovaná spotřeba, když dali menší baterku nebo jestli čekat výdrž o třetinu hoši než na 5580
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

Na test baterky je malo casu predpokladam ze opravdu bude o tretinu nizsi. Ale chce to testnou treba ma nejak vylepsenej power management.
Dobijeni pres microUSB ale ne pres pocitac adapter je 5V/2A

Predni strana bila/zadni svetle stribrna. IPS displej cistej pozorovaci uhly super.

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
george65
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: stř 21. pro 2011 0:36:02
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od george65 »

No ta baterka bude cena za tloušťku s tím půjde žít. Stejně ale počkám až bude někde ke zkouknutí na živo. A dost možná i na černou barvu :-) jak na tebe působí ta bílá není to jako pěst na oko? A vůbec máš nějaké zajímavé poznatky pro potenciálního kupce nebo všechno podle očekávání? Například jestli jsi zkoušel, jakej je zvuk. Díky
jandrabek
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 20. úno 2013 18:36:03
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Y Pro Duos
Tablet: Prestigio PMP 7880D 3G

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od jandrabek »

Dnes jsem ho pořídil v bílé barvě a jak dojdu domů, tak vidím, že prosvítá podsvícení a to na třech místech, takže jdu vracet.

Tablet je jinak pěkně štíhlý, displej je super, reproduktor je poměrně malý a umístěný na zadní straně, takže hraje poměrně špatně.
B.P.
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 31. led 2013 21:01:43
Typ mobilu / ROM: Prestigio MULTIPHONE PAP5430
Tablet: Prestigio MULTIPAD PMP5570C

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od B.P. »

Já ho asi budu mít také, pokud se tedy mohu zeptat co znamená ,,prosvítá podsvícení" ? Jsou to takové pravidelné vodorovné čáry přes displej? Protože to jsem měla u 5880D ...
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

Tim podsvicenim se domnivam je mysleno ze je videt kde jsou umistene LED diody kolem displeje a jelikoz jsou spatne schovane tak prosvitaji na displej.
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
B.P.
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 31. led 2013 21:01:43
Typ mobilu / ROM: Prestigio MULTIPHONE PAP5430
Tablet: Prestigio MULTIPAD PMP5570C

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od B.P. »

Aha a byla to vada nebo to tak tenhle typ má?
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

Urcite vada daneho kusu :-)
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
B.P.
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 31. led 2013 21:01:43
Typ mobilu / ROM: Prestigio MULTIPHONE PAP5430
Tablet: Prestigio MULTIPAD PMP5570C

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od B.P. »

Snad to tam nebudu mít i já - zase :D
Saysik
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. úno 2012 19:41:46
Typ mobilu / ROM: Lenvo P70
Rom: Lineage OS 14.1

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od Saysik »

Ten prosvítajicí displej jsem viděl na vlastní oči. Nebyl to pěkny pohled o to víc, že se objevil i u druhého kusu (jandrabek je spolubydlící). Podle mě je to chyba první serie. Prosvítalo to po okrajích displeje
jandrabek
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 20. úno 2013 18:36:03
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Y Pro Duos
Tablet: Prestigio PMP 7880D 3G

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od jandrabek »

Tak doplňuji informace. Dnes jsem v Brně koupil 3. tablet a v jiném obchodě a prosvítání dipleje se tento krát projevilo na více než pěti místech.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

hmm zajimave ze 7280C_3G je v cajku prestoze se lisi jen v HW. :-( Asi blba prvni varka :-( KAzdopadne nahlaseno na Prestigio.
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
jandrabek
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 20. úno 2013 18:36:03
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Y Pro Duos
Tablet: Prestigio PMP 7880D 3G

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od jandrabek »

Svůj 3. tablet Prestigio PMP7280C s vadným displejem, o kterém jsem tu již psal, jsem musel reklamovat, protože byl zakoupen v kamenném obchodě. Přestože jsem přístroj zakopil v 17:00 a v 18:30 už jsem byl reklamovat, nemohl jsem požadovat vrácení peněz, a tak jsem zadal požadavek na výměnu přístroje. Po týdnu mi přišlo oznámení, že si mohu vyzvednou zásilku na prodejně Mobil Pohotovost v Brně (zapamatujte si tento obchod a nikde zde nic nekupujte). Když mi slečna přinesla nezapečetěnou krabici, bylo mi jasné, že mi žádost zamítli a nabídla mi 2 možnosti. Převzít přístroj a nebo ho tam nechat, takže mi nezbylo nic jiného než podepsat a vymyslet další postup. Výjádření k reklamaci bylo následující:

Obrázek

Všimněte si především té skvělé věty: ,,Vámi uváděný jev není vadou výrobku, ale jeho vlastností." Skvělá vlastnost, při sledování hororů se nemusím bát, protože ani v nejtemnějším sklepě nebude nikdy tma.

Přístroj jsem reklamoval s tím, že na několika místech prosvítá podsvícení displeje, což je rušivé především při nízkém osvětlení a snadno viditelné na tmavém pozadí. Fotografie displeje si můžete prohlédnout zde:

ObrázekObrázekObrázek

PMP7280C jsem si kupoval právě kvůli lepšímu IPS dipleji a dostal jsem mnohem hotší displej. Nejsem si jistý, jestli v reklamačním oddělení Brněnské pobočky Mobil Pohotovosti pracují naprosto nekvalifikovaní lidé a nebo staví zákazníka až na poslední místo. Možná jsem udělal chybu, že jsem nechal zprávu o závadě napsat slečnu za přepážkou a nedoložil fotografie. Jestli je tohle vlastnost IPS displeje, tak se spokojím se špatnými pozorovacími úhly PMP5880.

Nyní mám celkem 3 možnosti:
1. Nafotím a řádně popíšu závadu a předám opět na reklamaci.
2. Nechám si napsat znalecký posudek a teprve poté předám na reklamaci.
3. Odešlu přístroj přímo do Kladenského Prestigia, protože nemám náladu na spolupráci s Mobil Pohotovost.

Zjednodušeně řečeno, díky Mobil Pohotovost nemám peníze, nemám bezvadný tablet a reklamace budou očividně během na dlouhou trať.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

Velka parada, asi blba varka. QC byl asi zrovna v tu chvili kdy se to melo kontrolovat na svacine :-( Jak si prisel na to ze nemuzes pozadovat vraceni penez po hodine a pul od koupe? To ti bylo receno? Nicmene ten car papiru neni ofiko vyjadreni autorizovaneho servisu takze to ani neopustilo Brno bych si troufnul rict. Osobne bych se tam asi vratil, zhasnul jim na prodejne ukazal jim to a at navali prachy zpet.

Kdyz to nepomuze tak rovnou poslat na Ilaid do Kladna s upozornenim ze je potreba si zhasnout. Doufejme ze se ti to nevrati se zamitnutim ze v noci mas spat a pres den na svetle se chyba neprojevuje. :DD To ze to neni chyba ale vlastnost je uplna ko....na.
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
jandrabek
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 20. úno 2013 18:36:03
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Y Pro Duos
Tablet: Prestigio PMP 7880D 3G

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od jandrabek »

Jsné, taky jsem tušil, že je to celá várka, ale už jsem chtěl mít tablet doma, tak jsem to ještě jedou zkusil. Koupil jsem to v kamenném obchodě, takže i když jsem vadu objevil ihned, mohu požadovat reklmaci nebo výměnu za nový kus. Napsal jsem tomuto skvělému servisu poněkud agresivní email a čekám co mi na to řeknou, kontaktoval jsem i prestigio, aby mi k tomu něco sdělili, abych měl nějaký další podklad. Jsem pěkně naštvaný a nejradši bych to vyřešil přes Prestigio Pickup. Určitě ten přístroj nebyl v žádném servisu. Řekli mi, že to pouze srovnali s ostatními přístroji a prý je to vlastnost displeje. Nad touhle větou se budu ještě dlouho bavit :D Asi si nechám udělat posudet a pěkně ty ***** zkásnu aj s cenou posudku.
saids
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09. bře 2013 15:01:46
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od saids »

Tak jsem taky, nastesti pres net, koupil dva kusy. Prvni jsem vratil hned, druhy prinesl domu (ze to zkusim v provozu) a pujde taky zpatky. Podsviceni je u obou kusu vadne.
jandrabek
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 20. úno 2013 18:36:03
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Y Pro Duos
Tablet: Prestigio PMP 7880D 3G

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od jandrabek »

Tady si můžete přečíst kompletní zprávu o mém boji s prodejnou Mobil Pohotovost. http://jandrabek.blog.zive.cz/2013/03/m ... em-1-cast/
saids
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09. bře 2013 15:01:46
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od saids »

Ještě malá negativní zkušenost. Na wifi sítí mi nenalezl 13. manuálně navolený kanál.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

Ja teda nepredpokladam ze to je problem jen Prestigia ale bezproblemove kanaly max do 10ky , alespon u ostatnich modelu to tak funguje.
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
eaglestar
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: ned 11. lis 2012 23:59:52
Typ mobilu / ROM: Nokyja
Twitter: co to je?

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od eaglestar »

jandrabek píše:Tady si můžete přečíst kompletní zprávu o mém boji s prodejnou Mobil Pohotovost. http://jandrabek.blog.zive.cz/2013/03/m ... em-1-cast/
To je fakt dobrá prasárna. Pokud ti v tomhle nepomůže přímo zastoupení Prestigia, tak už z principu znalec nebo SOS (obrana spotřebitelů). V Brně jsou tuším na Mečové, takže kousek od Mobil Šajse Pohotovost. Ten krámek pro mě vždycky vypadal jako nora nějakýho překupníčka (včetně těch ukrošů a cigorek, co tam chodí nakupovat) a když jsem tam jednou koupil baterku, které šla kapacita skoro úplně do hajzlu v 7. měsíci záruky, a oni mě poslali s reklamací někam, tak si cestou kolem dneska maximálně uplivnu před jejich dveřma. Nejhorší na tom je, že i když by jsi nakonec vyhrál, tak takové svině to udělají dalším 50 lidem co se bránit nebudou.
aredraj
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07. dub 2013 11:14:18
Typ mobilu / ROM: Nokia
Tablet: zatím nemám

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od aredraj »

Chtěl bych tímto poděkovat za zkušenost o kterou jste se podělil. Jednak jsem rád, že tímto způsobem lze bojovat proti kreténům obchodníkům na které upozorníme a ostatní tam již nepůjdou, protože takoví "obchodníci" si nezaslouží nic jiného nežli zkrachovat. Kdysi jsem měl podobný problém s PDA Asusem v Pelhřimově, kde jsem docílil po poradách s občanskou poradnou a zasláním celého případu na Sdružení pro ochranu spotřebitele, vrácení peněz. Byl to ale boj na půl roku a už bych to nikdy nechtěl zažít. Mrzí mě, že takovíto sprosťáci pořád okrádají zákazníky. Doufám, že vše dobře dopadne, já bych už po své zkušenosti si tam sedl zavolal policii, nechal si za jejich asistence napsat protokol a podal bych trestní oznámení na pokus o podvod, protože je evidentní, že se majiteli obchodu nechce šahat do kasy a taky je evidentní, že podvádí zákazníka umyslně, protože tuto vadu jako vlastnost může posoudit pouze naprostý diletant a kretén první třídy. Sám se rozhoduji mezi koupí ASUS NExus a uvedeného modelu Prestigio, ale po přečtení tohoto vlákna už o Prestigiu uvažovat asi nebudu. Škoda, že Mobil pohotovost kazí i jméno značce.

JK
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

Co vim tak jandrabek ma novy tablet opet Prestigio jen vyssi model :-) Co se tyce MP tam byl problem ze z nepochopitelnych duvodu neposlali tablet do autorizovaneho servisu k posouzeni. Vim ze zastoupeni Prestigia se to snazilo taky resit po vlastni ose ale nicmene MP po zverejneni clanku rychle otocila se svym vyjadrenim a prisla s resenim problemu.
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
martinp7
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pon 08. dub 2013 15:38:55
Typ mobilu / ROM: nokia lumia 800

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od martinp7 »

Zdravím mám zálusk taky na tenhle tablet a chtěl bych ho s kameného obchodu právě kvuli možnosti reklamace.
Po tomhle článku mě ale přešla chut. Jsem taky z Brna.
Má někdo typ kde by se dal jinde koupit a hlavně libil by se mě model i s 3G.
Díky za info.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

3G verze je fajn ale ma jinej HW :-)

Pockal bych na PMP5780 levnejsi ,vybavenejsi, stylovejsi. :-)
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

Nova varka ma bile pouzdro a netrpi tim extremnim prosvetlenim LED diod. :-)
Rozlisovaci znameni: vyska krabice je 3,5cm( puvodni verze 5cm)

Obrázek
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
jakubicek
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: stř 10. dub 2013 15:33:59
Typ mobilu / ROM: huawei ascend G300
Tablet: prestigio multipad pmp7280c
Rom: 4.1.2

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od jakubicek »

Dnes jsem tento tablet také zakoupil, jsem zvědavý, zda budu mít bílé nebo černé pouzdro. Každopadáně se těším. Ještě mi prosím Vás řekněte, jak je na tom tento tablet s výkonem na hry a kompatibilitou s google play?
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP7280C DUO black or white

Příspěvek od negrbob »

U her ani u google play nebude problem :-)
A vsadim svuj poslanecky plat ze budes mit cerne pouzdro ;-)
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Odpovědět

Zpět na „Prestigio Multipad PMP7280C - obecná diskuze“