Jiayu G4 - obecná diskuzeJiaYu G4 - Původní obecná diskuze (bude roztříděno)

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Zamčeno
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od don_alex »

roblin: Mno, sice jsi flashnul ROMku z G4, ale flashnul jsi ji do G3. Proč se tedy nezeptáš v sekci G3??
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
raill
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: sob 29. čer 2013 12:21:40
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4 Basic

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od raill »

|Mio| píše:Je to nesmysl, zadne diody ani privod tam fyzicky nejsou.
Otázkou je, do které produkční vývojové verze se ten, kdo to ověřoval, díval...

Nicméně v závislosti na tom, jak to bude u advanced verze (pokud bude svítit a někdo se podívá, jak je to zapojené), já osobně zvažuji osazení si těch ledek sám.
pampo
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: ned 30. čer 2013 13:09:32
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od pampo »

Aby som neostal dlzny k hodnoteniu mobilu tak skusim tiez nieco napisat. Mal som predstavu o velkosti kedze mam aj Lenovo P770 takze vaha a velkost presne sedela s tym co som ocakaval. Co sa tyka dielenskeho spracovania. Displej vyborny aj ked k nemu sa este vratim. Zadny kryt taky suchy plastovy na ktory si asi nezvyknem. A co mi vadi ze tlacitka su na nom. Kedze dost flashujem a stava sa ze potebujem vybrat bateriu tak vzdy aby som ho zapol musim dat kryt. OK. Blbost ktora sa da predychat. Fotak a video myslim ze slusne. Bateria. Zatial som velmi milo prekvapeny. Od 3000-cky som sice cakal dost ale predcila moje ocakavania. Mam 4 dni a zatial som len raz nabijal. GPS som este neskusal. To ze su neni podsvietene tlacitka je dalsia z drobnosti ktora sa sice da predychat ale vadi. Osobne co mi najviac vadi resp. vadilo je dotykove ovladanie. Kedze som mal Galaxy Note, S2 a teraz aj to Lenovo tak na nich je dotyk daleko citlivejsi-pruznejsi. Teraz sa mi bezne stava ze ked skrolujem v zozname ludi tak pri skrolovani mi otvori kontakt co nechcem alebo obcas nezaskroluje. Neviem ci je to pouzitym gorilla sklom, foliou alebo funkcnostou. Kazdopadne som vyskusal nainstalovat Touch fix a myslim ze sa to o zlepsilo. Neodporucam ho ale instalovat. Teda naozaj na vlastne riziko!!! Mne instalacia touch fix zlyhala (write error) a prestal dotyk uplne fungovat. Nepomoze vam ani kompletny flash oficialneho firmwaru. Nakoniec som ovladal android cez prikazovy riadok na pocitaci a tak sa mi podarilo ist do menu kde je pod kalibraciou obrazovky instalacia touch firmwaru. Teda musel som ho znovu spustit. Niekto tu pisal o sekani pri prehravani videa v HD. Dal som tam H264 video 1080p a islo krasne bez problemov. Co sa tyka oficialneho firmwaru moc som ho neriesil kedze LeWa je paradna. Pozeral som ci by sla naportovat do cestiny resp. slovenciny a nie je problem. Cestina je prelozena tak na 80 percent, slovencina bieda - tak som sa do toho pustil. Tak do 1-2 tyzdnov by to mohlo byt prelozene a naportovane. Teda ak si nerozmyslim ze ho nechcem. Suma sumarum. Ak chce niekto krasny displej (dobre citatelny aj na slnku) a vie ozeliet viac drobnych nedostatkov (ktore sa v konecneom dosledku mozu javit ako jeden velky nedostatok) moze to byt pre neho velmi dobra volba.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od dvzd »

Já když porovnávám JYG4 s předchozím mobilem HTC EVO 3D, tak si myslím, že jsem si polepšil, to dílenské zpracování je podle mě špičkové, žádné vrzání krytu jako u E3D, velikostně jsou na šířku úplně stejné, JYG4 je vyšší, ale E3D zase tlustší, takže velikost JYG4 mi připadá OK, výdrž je přímo perfektní, designově je to dle mě špička, nelíbí se mi totiž ty telefony, které mají vzadu vystouplý hrb s čočkou foťáku, líbí se mi, když je foťák zapuštěn. Co je oproti E3D opravdu slabé, to je GPS, ale zas na druhou stranu jsem z E3D asi jen trochu moc rozmazlený, protože u předchozího mobilu HTC Touch HD fungovala GPS obdobně jako u JYG4. Zvuk ze zadního repráku je pocitově perfektní, dokáže být o dost hlasitější než E3D. Systémová nastavení v angličtině mě nějak moc nevadí, na aplikace s češtinou stačí nainstalovat MoreLocale 2. Tlačítka bez podsvícení mi nevadí. Nabíjení JYG4 z nuly na 100 % trvalo při vypnutém mobilu originál nabíječkou 4 hodiny a nabíječkou od E3D 5 hodin. Za tu cenu kolem 5000 Kč je to výborný telefon a může směle konkurovat telefonům, které se v ČR prodávají za třikrát vyšší cenu.

Jinak docela jsem byl nemile překvapen, že když jsem pustil poprvé mobil, že byl jazyk přepnut do angličtiny, ti číňani z eshopu tedy museli s tím mobilem něco dělat, než mi ho poslali a přepli ho při tom do angličtiny, protože když udělám Hard Reset, tak mobil najede automaticky v čínštině. Alespoň že mi tam eshop přibalil redukci z micro USB na USB, a mohl jsem si tak vyzkoušet, že JYG4 opravdu nativně podporuje USB OTG.

Celkově jsem spokojen, cena mi připadá OK, vyšlo mě to pod 5000 Kč. Jediné, co mi chybí, je HTC Sense, protože na to jsem si z předchozích HTC opravdu navykl, tak jsem si tam alespoň nainstaloval z marketu nějaký podobný widget hodin a počasí.

Obrázek
Spaidy96
Droid
Příspěvky: 1272
Registrován: pát 13. led 2012 21:25:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od Spaidy96 »

Budu taky přecházet z htc EVO 3d.Můžeš porovnat displej,fotky,video a rychlost systému?Díky
http://spd.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aeronet.cz/news/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od dvzd »

Tyhle veci zrovna moc netestuji, hry nehraji, nejsem ani zadny fotograf nebo kameraman, pocitove je to lepsi nebo minimalne stejny. Displej je urcite lepe viditelny na slunci.
Daneczech
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 11. črc 2013 15:57:29
Typ mobilu / ROM: Nokia 3310

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od Daneczech »

http://www.youtube.com/watch?v=mUzyvGntHw4
pokud máte nejakou tu chvilku navic, umite anglicky a zajimaji vas dopodrobna specifikace Jiayu G4 Basic tak enjoy... ;)
btw. zajimavej poznatek...za celou dobu videa ubylo z baterie 10%
Spaidy96
Droid
Příspěvky: 1272
Registrován: pát 13. led 2012 21:25:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od Spaidy96 »

dvzd píše:Tyhle veci zrovna moc netestuji, hry nehraji, nejsem ani zadny fotograf nebo kameraman, pocitove je to lepsi nebo minimalne stejny. Displej je urcite lepe viditelny na slunci.
Díky ale moc si mi nepomohl.Přece poznáš který fotí líp i když nejsi fotograf,ve srovnání s samsung galaxy s3 mini ( který má manželka ) fotí EVO tragicky.Rychlost jsem myslel při běžném používání,EVO i při běžném a nenáročném používání nestíhá.
http://spd.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aeronet.cz/news/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od dvzd »

No nevim tedy, E3D stihalo bezne pouzivani uplne v pohode, kdybych nepotreboval dual SIM, tak jiny telefon nehledam, s vykonem jsem nemel problem. Fotky se mi tam zdaji take OK.
petrp2b
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 18. čer 2013 17:33:30
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4
Tablet: Asus TF101

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od petrp2b »

Mám dotaz, na předešlém dualsimu jsem si zvykl na možnost nastavení pro každou SIM jiného zvonění, to samé zvonění pro notifikace, SMS atd. Je možné toto nějak vyřešit u G4? Vypnout notifikaci při nalezení wifi sítí v dosahu atd? Dále bych rád možnost nastavení různých hlasitostí pro zvonění, SMS, notifikace atd. Díky
raill
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: sob 29. čer 2013 12:21:40
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4 Basic

JiaYu G4 uvnitř

Příspěvek od raill »

Pokud byl někdo zvědavý, jak to vypadá uvnitř :D

Ve spodní části, kde jsou dotyková tlačítka, se na to není možné bez odlepení digitizéru dostat, takže jestli tam je nebo není podsvícení nemůžu říct, ani nevím, jak to bývá řešeno - myslel jsem, že to bude jednoduše otvory skrz, ale v tomhle případě tam nejsou.
Spoiler:
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) don_alex dne pát 12. črc 2013 21:54:10, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Upravené obrázky!
Tior
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 04. bře 2013 20:22:53
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4
Tablet: Ainol Novo Aurora II

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od Tior »

Pokud by někdo chtěl oživit svůj telefon, tak Jiayu nově nabízí barevné kryty,dají se koupit třeba na aliexpressu. Já bych osobně bral modrou, ale ta chybí a navíc si nejsem jistý tím jak by vypadal lesklý kryt, nechci aby to působilo lacině. Nemáte někdo ten bíly lesklý, pokud ano, působí lacině?
Spoiler:
Obrázek
Naposledy upravil(a) don_alex dne pát 12. črc 2013 21:55:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Pro větší přehlednost screen umístěn do spoileru.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G4 uvnitř

Příspěvek od dvzd »

raill píše:Pokud byl někdo zvědavý, jak to vypadá uvnitř :D

Obrázek
Co z toho je GPS anténa?
Uživatelský avatar
eswe
Androiďák!
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. pro 2011 20:51:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 10
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3
Bydliště: Olomouc

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od eswe »

Funguje Vám mobilní banka?Teď jsem to zkoušel,je tam SIM toolkit a nějak mi to nefrčí.Aplikace STK nejde nainstalovat.Asi to bude SIMkou,dali mi v O2 novou,ale pochybuju,že by mi nezprovoznili banku.Asi nejlepší bude se tam vydat.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od dvzd »

Banku pres SIM toolkit? Tahle technologie uz je out. Co to mas za banku? :lol:
Uživatelský avatar
eswe
Androiďák!
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. pro 2011 20:51:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 10
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3
Bydliště: Olomouc

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od eswe »

Jsem psal,že mi dali novou simku,kterou vycvakli na mikro.Asi mi neoživili banking.Proto jsem ptal,jestli je v rom klasická stk,skočím na O2,ať mi ji aktivují
raill
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: sob 29. čer 2013 12:21:40
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4 Basic

Re: JiaYu G4 uvnitř

Příspěvek od raill »

dvzd píše: Co z toho je GPS anténa?
Podle me anteny jsou ty cerne nalepky viditelne normalne pod krytem baterie - staci pres ne parkrat prejet prstem a je videt vodice.
zdej
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 26. čer 2013 20:12:43
Typ mobilu / ROM: JiaYu G4C

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od zdej »

Sorry za možná hloupou otázku - je to můj první mobil s Androidem...
1) Mám nastavené vypínání mobilu na noc a ráno po zapnutí mám ve widgetech (kalendář, počasí, události) včerejší datum a čas. Dá se s tím něco udělat?
2) O pár příspěvků výše bylo dlouhé video s představením G4. Co to tam má za widget hodiny+počasí?
Uživatelský avatar
eswe
Androiďák!
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. pro 2011 20:51:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 10
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3
Bydliště: Olomouc

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od eswe »

Já používám In-počasí,vypínání mám taky,jestli nemáš data,tak se to asi nemá z čeho načíst.Co to udělá když se připojíš k wifi?
kamko14
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 08. kvě 2013 20:24:48
Typ mobilu / ROM: samsung Ace
Tablet: Samsung tab 2 3100

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od kamko14 »

BLAZ
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: sob 13. črc 2013 7:23:57
Typ mobilu / ROM: SG 9+

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od BLAZ »

To zdej:
Tohle se mi stávalo na G3S taky. Dělaly to všechny widgety s počasím a hodinami (In-počasí, Android Weather, Yahoo Weather). Nakonec jsem v nastavení vypnul "rychlé zavedení systému" (settings/accessibility/quick boot) a už vše funguje jak má.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od don_alex »

zdej píše:1) Mám nastavené vypínání mobilu na noc a ráno po zapnutí mám ve widgetech (kalendář, počasí, události) včerejší datum a čas. Dá se s tím něco udělat?
Nevypínej telefon na noc. Nejlepší možná rada. Když už používáš nějaké automatické profily na vypnutí, stačí, když si nastavíš místo vypínání telefonu pouze režim letadlo. V takovém režimu zařízení téměř vůbec baterku nežere. Ve finále to spotřebuje míň baterky, než když telefon ráno bude startovat. ;)
Android je stavěný na nepřetržitý chod. Vypínání telefonu opravdu nemá vůbec žádný smysl.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od dvzd »

- Vypínání telefonu je opravdu zbytečné, vypnutí a zapnutí mobilu opravdu sežere víc baterie, než když ho necháš třeba 12 hodin běžet v klidovém stavu. Výjimkou je, pokud máš zapnutou automatickou synchronizaci, ta žere hodně baterii, to je lepší mobil na noc vypínat.
- Funkci "Quick boot" (rychlé spuštění) doporučuji vypnout, pokud ji máte zapnutu, způsobí to akorát to, že se telefon nikdy úplně nevypne, pouze se uspí, bývá pak problém se dostat do recovery, musí se nejdřív vyndat baterie, aby se mobil úplně vypnul. Když se mobil po takovém uspání probudí třeba druhý den, tak najede v tom stavu, v kterém byl uspán, takže se včerejším datumem a časem. Start systému Android je dle mě tak rychlý, že není třeba používat ještě tohle, bohužel standardně bývá tato volba výrobcem zapnuta, aby byl start vizuálně ještě o pár sekund rychlejší. Je to ale zbytečnost a hlavně takový malý podvod na uživatele.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od don_alex »

Synchronizace google aplikací v režimu letadlo baterii nijak neždíme. Horší je to s jinými aplikacemi, např. Outlook.com. :roll:
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od dvzd »

petrp2b píše:Mám dotaz, na předešlém dualsimu jsem si zvykl na možnost nastavení pro každou SIM jiného zvonění, to samé zvonění pro notifikace, SMS atd. Je možné toto nějak vyřešit u G4? Vypnout notifikaci při nalezení wifi sítí v dosahu atd? Dále bych rád možnost nastavení různých hlasitostí pro zvonění, SMS, notifikace atd. Díky
Nastavit jiné vyzvánění ke každé SIMkartě by měl údajně umět GravityBox, ale nezkoušel jsem.
http://androidforum.cz/gravitybox-modul ... ty#p611784
zdej
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 26. čer 2013 20:12:43
Typ mobilu / ROM: JiaYu G4C

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od zdej »

Díky všem za odpovědi.
Mobil mám vypínaný standardní funkcí "Sheduled power on & off". Na automatické přepínání profilů zatím nic nepoužívám.
Wifi je k dispozici, ale aktualizaci widgetů nemá vliv.
Zkusím vypnout Quick boot a uvidím...
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od don_alex »

Nainstaluj si Llamu a nastav si profily s přepínáním na noc do letadla a ráno zase aby se letadlo vypínalo a máš po starostech :)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
kortys
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: ned 29. dub 2012 20:32:52
Typ mobilu / ROM: UMI X1

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od kortys »

Nejde Bluetooth HF v BMW. Je to muj třetí tel. po Newman a UMI (tyto se odpojovali a nešel mic), a opět je problem. V tomto případě po uskutečnění hovoru pouze silně vrčí a nepatrně je slyšel zvuk, ale už se. neodpojuje. Vyzkoušel jsem i jiný fw.
tabletsanei
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: stř 01. srp 2012 16:07:43
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Tablet: Telcast x98 plus 3G II

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od tabletsanei »

objednane z spemall vcetne dhl za $249
baris
Androiďák!
Příspěvky: 269
Registrován: ned 05. pro 2010 17:25:24

Re: JiaYu G4 - Obecná diskuze

Příspěvek od baris »

Jak dlouho trva na spemall nez odeslou zasilku mam objednano od 11.7. A zatim mrtvo. Pritom na strankach pisi skladem.
Edit:Sledovaci cislo stale nemam.
Naposledy upravil(a) baris dne pon 15. črc 2013 10:20:09, celkem upraveno 2 x.
Zamčeno

Zpět na „Jiayu G4 - obecná diskuze“