Jiayu G4 - obecná diskuzeVýměna displeje

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
TomasT342
Robot
Příspěvky: 759
Registrován: ned 23. pro 2012 17:42:58
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Výměna displeje

Příspěvek od TomasT342 »

Ani nechci poradit, jen se rád rozdělím o zkušenosti.

Na jaře dostala maželka bílou G4S, po 3 týdnech jí upadla - prasklina v rohu, ale vše fungovalo. Po dalších 14 dnech se prasklý roh pohnul a 1/2 displeje bylo bez funkčního dotyku.
Digitizér je s LCD displejem slepený, existují návody jak je od sebe rozlepit, zkusil jsem, ale zkušenost je že to bez zkušeností a speciálních nástrojů nejde - daleko snadněji se odlepí polarizční sklo z displeje (jeho součást) než digitizér od toho skla.
Takže objednaný nový originál displej ($50), bohužel bílý byl nedostupné zboží, takže černý, zde http://www.aliexpress.com/store/product ... 50317.html
Výměna proběhla bez problémů, nový displej jsem přilepil oboustranou kobercovkou nanesenou ve dvou vrstvách. Doteď slouží OK.

Před 14 dny si začal syn na svou starší G4 stěžovat, že se mu objevují samovolné dotyky uprostřed displeje a je to čím dál častější.
Postup už jsem znal, slíbil výměnu, tentokrát našel dokonce levnější náhradní displej ($40) podle popisu prý také originál http://www.aliexpress.com/item/Black-JI ... 88474.html
Displej včera přišel, už na pohled drobné odlišnosti. Celková tloušťka 2,75mm (původní displej 2.25mm), vrchní sklo se viditelně skládá ze dvou vrstev (originál je jediné tvrzené sklo). Dnes jsem ho chtěl vyměnit, demontáž OK, ale nový displej při pokusu o usazení praskl na dvou místech - na vyhození. :( Krycí sklo bylo proti originálu tenčí (tak poloviční, jedna z těch 2 vrstev) a strašně křehké. V běžném používání by dlouho nepřežilo, ani kdyby neprasklo při montáži.
Napsal jsem prodejci, co to bylo za nepoužitelný krám, že chci alespoň část ceny zpět, uvidíme, co on na to.
Takže poučení - pozor, i na levné čínské telefony se vyrábějí neoriginální "náhradní díly" v nepoužitelné kvalitě.
A na opravu už kašlu, asi mu koupím něco nového (druhý syn má Xiaomi Redmi 2 a je spokojený).
Odpovědět

Zpět na „Jiayu G4 - obecná diskuze“