Samsung Galaxy Note 10.1 - příslušenstvíExterni HDD-napájení z tabletu?

Moderátoři: verny94, verny94

Odpovědět
Marsi
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 23. lis 2012 9:47:03
Typ mobilu / ROM: Nokia E52

Externi HDD-napájení z tabletu?

Příspěvek od Marsi »

Lze externi 2,5 hdd napajet z tabletu? Pokud to SAmsung nezvládá poradíte jaky tablet ano? Jestli to teda vůbec tablety umi...
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Externi HDD-napájení z ta letu?

Příspěvek od don_alex »

Nedávno se to tu řešilo, stačí hledat.

Ale v kostce: U tohoto tabletu určitě nelze a nepůjde to 100% ani u žádného jiného, který nemá klasické USB, tedy není napájené tak, jak má být a HDD pak neutáhne.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
franta26
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: ned 16. zář 2012 19:57:14
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 3540 DUO
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1
Rom: 4.1.2

Re: Externi HDD-napájení z ta letu?

Příspěvek od franta26 »

Bych se na celý HDD u tabletu vykašlal a raději si obstaral dostatečně velkou paměťovku. Je to divné, když ti z tabletu ještě něco "visí" :D
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Externi HDD-napájení z ta letu?

Příspěvek od Jumbo78 »

Chce to vyzkoušet napájeny hub připojený k tabletu přes OTG kabel
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Jacob-cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: pát 06. led 2012 14:11:47
Typ mobilu / ROM: Orange San Francisco
Tablet: ASUS Transformer Pad TF300T

Re: Externi HDD-napájení z ta letu?

Příspěvek od Jacob-cz »

Asus TF300 to zvládá bez problémů, ale potřebuješ buď dokovací klávesnici, nebo redukci na usb
Ale počítej s tím, že ti zmizí baterka stejně rychle jako peníze ze státní kasy..
Btw. pro Note 10.1 by měla být redukce na USB taky, aspoň mám ten dojem..
inacher
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: pát 16. říj 2009 21:53:42

Re: Externi HDD-napájení z ta letu?

Příspěvek od inacher »

Ano redukce je, ale tablet hdd napajet nezvladne. Testovano s hdd WD Elements Portable SE, 2,5", USB3.0 - 1TB. U jinych modelu, velikosti si myslim to bude stejne...
Motorola Milestone, HTC One X
Michal.B
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 05. pro 2012 17:44:48
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy note n8000

Re: Externi HDD-napájení z ta letu?

Příspěvek od Michal.B »

Už někdo zkoušel připojit externi usb 2,5hdd přes usb hub s vlastnim napajenim jestli teda bude fungovat ?
Lucifero
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: pon 16. dub 2012 15:44:43
Typ mobilu / ROM: DHD - SXL - ONE X - ONE X +
Tablet: NOTE 10.1-Xperita Tablet Z-NOTE 10.1 (2014) LTE

Re: Externi HDD-napájení z ta letu?

Příspěvek od Lucifero »

Tak jsem doma našel 250-ku 2,5 HDD naformátoval jsem na exFAT a pokusil se připojit přes aktivní USB HUB, bohužel hub nedokázal dostatečně napájet disk a ten jen poškytával, ale neroztočil se naplno (mám kabel s pomocným napájením a i když jsem do hubu zapojil oba USB tak to nestačilo) Až když jsem na pomocné napájení připojil externí baterii, tak se rozjel. Jenže NOTE na HDD nějak nereagoval a to ani po přeformátování na NTFS. V notifikacích pouze problikla zpráva o smazání a že pravděpodobně obsahuje nepodporované data. Takže nic a složitost tohoto postupu je hrozná. Takže v dnešní době raději fakt koupit 128 GB flash a je po starostech (mimochodem vyzkoušeno funguje i flash USB 3)

edit: Tak HDD už se rozjel použil jsem jiný rámeček, který měl možnost použít samostatné napájení ze sítě a disk jede bez problému (2.5 WD black 250GB) A když už jsem u toho, co používáte na filmy se zvukem DTS? Nechce to hrát.
Naposledy upravil(a) Lucifero dne pát 04. led 2013 22:32:54, celkem upraveno 1 x.
VojtasP
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 24. úno 2011 22:08:20
Typ mobilu / ROM: Dell Streak mini 5
Tablet: Samsung galaxy Note 10.1
Rom: německá 4.1.2

Re: Externi HDD-napájení z ta letu?

Příspěvek od VojtasP »

Podělím se o své zkušenosti. Mám k Note 10.1 a originál přechodku z 30-ti pinu na USB. Po připojení ext. HDD 2,5 se HDD (WD 120 GB, Verbatim 320 GB)sice rozsvítil, ale to bylo vše. Poté jsem zkusil připojit 1TB HDD 3,5 WD s externím napájením (NTFS) a tady už problém nebyl. Normálně naběhl a přístup i zápis fungoval zcela bez problému. Nicméně tahat s sebou 3,5 disk i s napájením je nesmysl. Jednak je to těžké a navíc tolik dat člověk většinou s sebou na cestách nepotřebuje (pokud však chcete do tabletu nahrnout MP3, či filmy bez použití PC je to machrovinka).
Co se týče 2,5 HDD, rozběhat jej na NOTE 10.1 jde. Potřebujete však k tomu USB HUB s napájením. Já použil http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=TRUST+HU-5440 . Po připojení k NOTE mi fungovali oba dva výše uvedené 2,5 HDD, nikoliv však oba najednou (adapter HUBu dává jen 500mA což na dva HDD bohužel nestačí). Dále mám vyzkoušeno, že do napájeného HUBu lze připojit jeden 2,5 HDD společně s 3,5 HDD s externím napájením a jako třešnička na dortu lze ještě připojit USB myš a USB klávesnice. Takže využijete všechny 4 dostupné USB porty na HUBu a všechno funguje v pohodě. Jediné co není domyšlené je to, že pokud máte připojenu orig. redukci 30-ti pin - USB, nelze tablet dobíjet. Prostě jede z baterie a pak jej musíte zase nabít. Je to škoda, protože jinak by tato kombinace byla úplně ultimátní :DD .
Michal.B
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 05. pro 2012 17:44:48
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy note n8000

Re: Externi HDD-napájení z ta letu?

Příspěvek od Michal.B »

ZDRAVIM,mam 2,5" externi disk a chtel bych zeptat jestli pomuze kdyz ho k note pripojim pres tehle usb hub s napajenim http://www.ebay.co.uk/itm/7-Port-Mini-R ... 3f1e88dadc
cappy
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: pon 22. říj 2012 22:13:09
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1

Re: Externi HDD-napájení z ta letu?

Příspěvek od cappy »

nevím, zda přes tento, ale jinak s napajenym hub funguje, odzkoušeno
DrobasMirek
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pon 12. pro 2011 14:48:41
Typ mobilu / ROM: Defy

Re: Externi HDD-napájení z ta letu?

Příspěvek od DrobasMirek »

tyhle krkolomný řešení byly důvodem proč jsem koupil Asus TF300, zapojím a jedu.. 2,5 500Gb Toshiba
Trochu jsem se toho bál, ale jede lahůdkově
No a nebo koupit HDD s vlastní baterkou, Wifi a BT, kde je cena teda nad 3000, ale koukal jsem na něj při výběru a málem jsem podlehnul pokušení
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 10.1 - příslušenství“