Lenovo P780 - ROM/ROOT/FW[ROM] Lenovo P780 GravityMod2

Moderátoři: rebas, Moderátoři čínských mobilů, rebas, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Tomáš2
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pon 27. led 2014 11:40:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo p780

Re: [ROM] Lenovo P780 GravityMod2

Příspěvek od Tomáš2 »

Zdravím,

mám problém s mojim P780. Mam v ní gravity mod2 a kartu 32GB, ale problém je v tom, že při stahování čehokoliv mi telefon hlásí nedostatek místa. Zkoušel jsem měnit uložiště pro zápis, ale v žádném případě to nepomohlo, pořád hlásí nedostatek paměti. Ví někdo jak z tohoto problému ven?

Mockrát děkuji
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: [ROM] Lenovo P780 GravityMod2

Příspěvek od rbarat »

Problém je v tom, že ze máš malo Systémovej pamäte. To nevyriešiš SD kartou. Pomohlo by odinštalovať nejaké apky, tým sa uvoľní miesto v Systémovej pamäti.

Ak sa ich nechceš vzdať, musíš spraviť repartition pamäte. Tým pádom získaš viac Systémovej pamäti na úkor internej SD (Pamäť telefonu).

Link na návod je bode č. 4 (Postup mé instalace) v prvom príspevku.

Telefon ma tieto úložiská:
- System
- Pamäť telefónu (interná SD)
- Externá SD karta ktorú si tam strčil

Apky sa vždy inštalujú na System a čiastočne na jednu z ostatných dvoch, podľa toho ako to máš nastavené. Systém je u P780 pomerne malý, preto treba spraviť repartition. Tým pádom sa spojí System a Pamäť telefónu a získaš veľký System. Ako sekundárne úložisko potom bude slúžiť externá SD karta. Vo výsledku sa Ti do telefónu zmesti oveľa viac aplikácií ako pred repartition.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Tomáš2
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pon 27. led 2014 11:40:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo p780

Re: [ROM] Lenovo P780 GravityMod2

Příspěvek od Tomáš2 »

Tak jsem úspěšně provedl přerozdělení pamětí dle návodu z první stránky a vyskytl se mi problém. Pokud telefon připojím k PC a chci do něj vložit soubor tak nemohu. PC telefon vůbec nevidí. Dřív mi v telefonu po připojení k PC vyskočil zelený android panáček a musel jsem potvrdit připojení úložiště, ale teď už se mě na nic neptá a vůbec se nepřipojí k PC. Co jsem udělal špatně?

Ve správci souborů vidím jen paměť telefonu, která má velikost vložené SD karty (32GB), jinak tam není žádné další úložiště.

Další poznatek je, že nemůžu instalovat aplikace, které se instalují na externí úložiště (např. Sigic), napíše mi to, že nemůže najít externí úložiště a nespustí stahování z obchodu. Mám v telefonu uložený instalační soubor Sigic a z něj to nainstaluje, ale zase nespustí, protože chybí SD karta.
Tomáš2
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pon 27. led 2014 11:40:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo p780

Re: [ROM] Lenovo P780 GravityMod2

Příspěvek od Tomáš2 »

Nikdo nedokaze poradit co s tim?

Edit by rbarat: v zmysle pravidiel fóra nesmieš mať dva príspevky za sebou. Použi edit a doplň predchádzajúci.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: [ROM] Lenovo P780 GravityMod2

Příspěvek od rbarat »

Mne to podľa návodu fungovalo bez problémov. Zrejme si niekde spravil chybu. Čo máš nastavené v Nastavenia/Úložisko/Predvolený disk pre zápis? Daj tam karta SD.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Tomáš2
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pon 27. led 2014 11:40:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo p780

Re: [ROM] Lenovo P780 GravityMod2

Příspěvek od Tomáš2 »

Udělal jsem to tak, jak je to v návodu a přestalo to fachčit. Karta SD byla v telefonu, vypnul jsem ho, nastartoval do recovery menu, dal instal, vybral jsem soubor co jsem tam předtim nahrál co je v tom příspěvku ke stažení z uložta. Pak jsem v tom programu zvolil velikost 2,5GB, na nic jinýho jsem neklikal a dal start a jak to doběhlo tak to nefunguje. V nastavení jsem zkoušel už přehazovat všechno, jak SD tak vnitřní pamět a i aby to telefon určil automaticky a pořád to nejde.

Tak výborně, zkusil jsem znovu přerozdělení paměti, dal jsem jen 2GB a telefon se mi vrátil do továrního nastavení. Asi s tím půjdu švihnout o zeď. A stejně to nepomohlo, pořád hlásí, že nemá SD kartu

Jde to přerozdělení pamětí nějak vrátit do původního stavu?
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: [ROM] Lenovo P780 GravityMod2

Příspěvek od rbarat »

Cez Flashtool napáľ stock ROM.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
ohtm
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 07. pro 2019 13:58:11
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Tablet: Archos 101
Tablet 2 / ROM: Asus

Re: [ROM] Lenovo P780 GravityMod2

Příspěvek od ohtm »

Zdravim .. jsem tu za greenhorna ( tak se pripadne omlovam za offtopic ci flame); podědil jsem P780 ( sedy dovoz s mizerne naroubovanou cestinou) a telefon se chova nasledovne: tak predevsim kdyz je telefon zapnuty odmita se nabijet ( asi takovym stylem ze po 1 secunde se prepina z nabijeni do nenabijeni do zblbnuti- nemluve o nemoznosti pristupu pres kabel na SD) ... aby se telefon nabil-zacal nabijet, je potreba ho vypnout pak se nabiji ( pokud tedy nenaskoci obrazovka stavu baterie - to se ihnet nabijeni prerusi a tak dokola ) . A druhy zasadni problem, idikator sily signalu je povetsinou na nule-tudiz nelze volat ... v lepsim pripade kdyz telefon dam na vyvysene misto, tak naskoci jedna carka( minimalni signal) ale stane se nekdy ze treba jde signal na plno a vydrzi tak na cely cyklus baterie . Tak se chci zeptat co je to za problem a pokud to neni HW porucha da se to resit ?
Odpovědět

Zpět na „Lenovo P780 - ROM/ROOT/FW“