Samsung Galaxy S4 mini (I9190) - Obecná diskuzenefunkční nabíjení i9192

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
znamkapunku
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 15. říj 2016 12:06:24
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D Shooter_u
Tablet: Lenovo Yoga 2

nefunkční nabíjení i9192

Příspěvek od znamkapunku »

Ahoj,

mám S4 mini duos (i9192) a pokud napojím nabíječku, tak telefon nenabíjí. Pokud jej připojím do USB portu počítače, na ikoně baterie se objeví symbol nabíjení (blesk) ale telefon i tak nenabíjí a ani se nezobrazí v PC možnost zobrazit obsah zařízení. Už jsem vyměnil základní desku, baterii a ten maličkej tištěnej spoj s konektorem micro USB. Když jsem na to vzal multimetr, a připojil zdroj, tak jsem na kontaktech microUSB konektoru naměřil napětí lehce přes 5V, pak jsem se přesunul podle jednoho návodu po "trase" dál a tam jsem naměřiĺ totéž, až na samotné kontakty baterie, kde jsem naměřil stále že tam "šťáva teče". Ale telefon stejně nenabíjí. Řeším to zatím tak, že používám externí nabíječku na baterie a měním je. Kde byste dále hledali problém? Jeden návod z internetu uvádí jako řešení "reheat U501" což je něco na základní desce, ale tomu já moc nerozumím. Jak mám tedy postupovat dále?

díky
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: nefunkční nabíjení i9192

Příspěvek od Papooch »

Mno... a ten nabíjecí usb kábl je funkční?
Na poděkování slouží palec u příspěvku
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nefunkční nabíjení i9192

Příspěvek od ludekbrno »

znamkapunku:
Pomalé (nebo skoro žádné) nabíjení a nefunkčnost datového spojení znamená jediné, nefunguje spojení těch dvou prostředních vodičů v USB. Chyba může být v kabelu nebo v konektoru telefonu a nebo v obvodech USB rozhraní.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
znamkapunku
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 15. říj 2016 12:06:24
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D Shooter_u
Tablet: Lenovo Yoga 2

Re: nefunkční nabíjení i9192

Příspěvek od znamkapunku »

Ahoj,

a jak tedy dále postupovat? Dá se tam něco proměřit na těch dvou kontaktech multimetrem? Ještě mě napadlo, zajímavá věc. Ten tištěný spoj s konektorem usb (je na něm i mikrofon) mám model I9195. Jakmile jsem tam dal ten pro model I9190/I9192, tak mi kupodivu přestal reagovat i mikrofon. Základní deska i je pro I9192. Nemůže to být tím, že tam mám tištěný spoj pro jiný model?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nefunkční nabíjení i9192

Příspěvek od ludekbrno »

Aha, no jistěže to může být tím. Ty díly často nejsou vzájemně kompatibilní. Proměřit můžeš jen to, jestli když do telefonu zapojíš USB kabel, tak jestli ty dva prostřední vodiče mají kontakt od velkého USB konektoru na kabelu až po plošný spoj v telefonu. Nic jiného asi ne.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S4 mini (I9190) - Obecná diskuze“