Lenovo S750 - obecná diskuzeLenovo S750 - diskuze

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
renčam
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: pon 02. led 2012 0:44:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GT I8150 - CM11 - KK 4.4.4
Mobil 2 / ROM: Lenovo S750 - JB 4.2.2 Andrea

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od renčam »

Dá se Andrea flešnout na rom z Mn z léta 2013 nebo musím nejprve dát originální rom Lenovo, jak píšou na xda?
malytenky
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: sob 11. led 2014 23:14:31
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 +Marshmallow 6.0.1 stock ROM
Mobil 2 / ROM: Lenovo S750 + Andrea 4.2.2. 20150611
Tablet: Lenovo Thinkpad Tablet A 4.0.3
Rom: Jen ROOT

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od malytenky »

Pokud tam Andrea už byla, tak staci normálně nahrát jakoukoliv verzi další Andrey a bude to . já takhle normálně jdu již dlouhou dobu a rozhodně nechodim přes jiné ROM
renčam
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: pon 02. led 2012 0:44:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GT I8150 - CM11 - KK 4.4.4
Mobil 2 / ROM: Lenovo S750 - JB 4.2.2 Andrea

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od renčam »

Nebyla tam Andrea, ale ROM nahraná v MN, odkud jsme mobil kupovali. Na XDA píšou, že musíme nahrát originální, tak nevím, jestli ji Andrea nepotřebuje k funkčnosti. Že se Andrea může přehrát Andreou, to vím, ani se při tom neztratí data.
malytenky
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: sob 11. led 2014 23:14:31
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 +Marshmallow 6.0.1 stock ROM
Mobil 2 / ROM: Lenovo S750 + Andrea 4.2.2. 20150611
Tablet: Lenovo Thinkpad Tablet A 4.0.3
Rom: Jen ROOT

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od malytenky »

Aha, ale i takhle je to pořád stejné. Nahráním jiné verze tam dostaneš celý system , tudíž je jedno od čeho přejít a kam, v Dobré ROM je vždy vše. Akorát prijdes o ROM od MN ale to by jsi si musel udělat zálohu.
renčam
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: pon 02. led 2012 0:44:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GT I8150 - CM11 - KK 4.4.4
Mobil 2 / ROM: Lenovo S750 - JB 4.2.2 Andrea

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od renčam »

Jo, díky. Zálohu mám. Včera jsem nahrála originál ROM a přes to Andreu, tu poslední z prosince. A EBR, takže je na aplikace 2,5 GB a xposed a gravity box.
Jede to jak po másle, gps během chviličky, data i wifi v pořádku.
Jediné, co nejde, je stahovat horní lištu při zamčené obrazovce, ačkoli to v gravity boxu nastavím (pro jistotu jsem zkusila všechny možnost, ale nefunguje nic). Nemáte na to někdo nějaký fígl? Launcher je Apex.
malytenky
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: sob 11. led 2014 23:14:31
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 +Marshmallow 6.0.1 stock ROM
Mobil 2 / ROM: Lenovo S750 + Andrea 4.2.2. 20150611
Tablet: Lenovo Thinkpad Tablet A 4.0.3
Rom: Jen ROOT

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od malytenky »

renčam píše:.... A EBR, takže je na aplikace 2,5 GB a xposed a gravity box.
........................................ Launcher je Apex.
No to tam toho máš 10x více než já. Jedu jen na čistý Andree a jak to je, tak mi to tak vyhovuje-asi nejsem správnej hračička nebo na to nemám tolik času.
Pro mě hlavní je, že to šlape jak má, nepadá to, nezasekává se. Česky to je skoro celý, ale to bych ani tak neřešil, Launcher až tak k životu nepotřebuji, stačí mi jak to vypadá a nějakých milion nastavení nejsem ochoten nastavovat.
Tak hlavně ať to šlape........
mamlin
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 12. zář 2013 20:08:13
Typ mobilu / ROM: LENOVO s750

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od mamlin »

Ahoj, poradíte někdo? lenovo s750, Vždy jsem si myslel, že telefon je v pohodě, až jsem telefonoval z kolegova mobilu (lenovo A536) pak jsem vyzkoušel na stejném typu telefonu u přítelkyně. hlasitost reproduktoru při telefonování je nesrovnatelně vyšší u modelu A.
To samé platí i připojení headsetu přes bluetooth, ve sluchátkách to sice slyšet je, ale žádná sláva.
Nejde hlasitost nějak zvýšit? Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od LivArt »

Trochu s tím jde zahýbat v engineering módu, ale to by se ti hodilo jen kdybys měl tichej výstup ve sluchátku.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2248396
vachy
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04. srp 2014 8:38:27
Typ mobilu / ROM: Lenovo s750

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od vachy »

Zdravím. Poslední dobou se u tohoto modelu potykám s problémem bzučení pri hovoru. Konkrétně z jedné konkretni SIM karty. Je úplně jedno, v jakém je slotu, ale při hovoru protistrana slyší bzuceni. SIM sem si nechal operatorem vymenit. A při hovoru bzuci stejně. Druha karta bzuci asi při jedním z 10ti hovoru. Nevím co s tím. Používám poslední Andreas. Nějaký tip? Nebo myslíte, ze je to na servis. Mobil mám z činy a bohužel ho už nemám ke komu poslat na reklamaci.
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

vachy píše:Zdravím. Poslední dobou se u tohoto modelu potykám s problémem bzučení pri hovoru. Konkrétně z jedné konkretni SIM karty. Je úplně jedno, v jakém je slotu, ale při hovoru protistrana slyší bzuceni. SIM sem si nechal operatorem vymenit. A při hovoru bzuci stejně. Druha karta bzuci asi při jedním z 10ti hovoru. Nevím co s tím. Používám poslední Andreas. Nějaký tip? Nebo myslíte, ze je to na servis. Mobil mám z činy a bohužel ho už nemám ke komu poslat na reklamaci.

Tak to, co jsi teď ušetřil vrazíš do reklamace, kterou bys měl v případě koupě u nás zdarma. Musíš si zajít do neautorizovaného servisu, autorizovaný ti číny, ani šedivky neopraví.
http://www.lenovoblog.cz/2014/10/jak-re ... enovo.html
VisaStar
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20. bře 2015 11:59:29
Typ mobilu / ROM: Lenovo S750

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od VisaStar »

vachy píše:Zdravím. Poslední dobou se u tohoto modelu potykám s problémem bzučení pri hovoru. Konkrétně z jedné konkretni SIM karty. Je úplně jedno, v jakém je slotu, ale při hovoru protistrana slyší bzuceni. SIM sem si nechal operatorem vymenit. A při hovoru bzuci stejně. Druha karta bzuci asi při jedním z 10ti hovoru. Nevím co s tím. Používám poslední Andreas. Nějaký tip? Nebo myslíte, ze je to na servis. Mobil mám z činy a bohužel ho už nemám ke komu poslat na reklamaci.
Mam stejny problem. Informuj me prosim, kdyz problem vyresis. Stejne tak ja napisu, kdyz na neco pridu... Diky
Libor1983
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21. kvě 2015 19:34:10
Typ mobilu / ROM: S750

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od Libor1983 »

Taky mám stejný problém s bzučením při hovoru. Resetoval jsem do továrního nastavení a bzučení zmizelo. Po pár dnech se objevilo znovu. Nevyřešil jste to někdo?
Libor1983
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21. kvě 2015 19:34:10
Typ mobilu / ROM: S750

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od Libor1983 »

Libor1983 píše:Taky mám stejný problém s bzučením při hovoru. Resetoval jsem do továrního nastavení a bzučení zmizelo. Po pár dnech se objevilo znovu. Nevyřešil jste to někdo?
Tak jsem přišel na to, že když si na sim1, kde mám internet, zvolím režim sítě pouse GSM, tak to nebzučí. Pokud jsem zvolil variantru pouze WCDMA nebo automatický režim, tak to bzučí.
lacee
Stálý androiďák
Příspěvky: 168
Registrován: pon 12. bře 2012 22:00:38
Typ mobilu / ROM: Lenovo VIBE P1 PRO P1a42_S288_160721_ROW 6.0.1
Bydliště: Slovensko, Nitra

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od lacee »

Tiez som mal obcas to bzucanie a "blikala" diodka na cerveno.. pomahal restart, resp. siet som mal prepnutu na 2G a len ked som sa potreboval pripojit na net , tak som prepol na 3G ( cez appku Power toggles som mal priamo na uvodnej obrazovke vidget s prepinanim typu siete...)
Lemon13
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 08. črc 2015 21:20:43
Typ mobilu / ROM: Lenovo S750

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od Lemon13 »

Ahoj, tak mám bohužel stejný problém, který popisoval lesapan79, čtv 14. srp 2014 14:57:49.

Po restartu telefonu naběhne pouze uvodní logo Lenovo, to svítí a nic jiného se neděje.
Telefon na nic nereaguje, vypnout nejde, pomůže až vyndání baterie.

Po aktualizaci google aplikací telefon zamrzl, restartoval jsem a dál viz víše.
Telefon mám cca 14 dní (první smartphone), kupovaný individuálně, rom z Here Shopu. Už jsem jim psal.

Budu vděčný za rady.
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

Na vině bude nejspíše ROM, která je upraven prodejcem, tenhle telefon se k nám oficiálně nedováží, nemá zde ani podporu. Radil bych jej vrátit a koupit něco pořádného z CZ distribuce. Tady samozřejmě pomůže jen reklamace ;)
martinhaj
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04. říj 2013 7:55:16
Typ mobilu / ROM: Sony Ericson T715

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od martinhaj »

Doporučuji pozorně sledovat kupní smlouvy. U http://www.levnesmartphony.cz/tmp2/cs/c ... i-podminky to mají nastavené že na ně neplatí české zákony -dva roky záruka. Jsou pouze Obstaratel a nedávají vám žádné možnosti při reklamaci. Pouze rok a to dávají prý Číňané. O tom jak budete na Číňanech reklamaci vymáhat mám po svém jednání s touhle firmou vážné pochybnosti. Neochota na prvním místě.
Rozhodně jejich jednání mě vede k tomu, že už nikdy více ani korunu téhle firmě. Pro jistotu jsem to poslal na ČOI zda je tohle možné v ČR.
Martin Hájek
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

Dle mého ne. Ale uvidíš, každopádně, že to sem napíšeš? Takováhle zkušenost by mě zajímala :)
Broupal
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. dub 2016 14:00:49
Typ mobilu / ROM: Lenovo S750 - ROM Mironet

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od Broupal »

Zdravím,

mám trochu problém s Lenovem S750. Zadní sklíčko od kamery mi prasklo (klasický pavouk, asi na něco narazilo v kapse). Kromě toho že je rozbité se ještě buď kousky sklíčka nebo prach (těžko říct) usazují v prostoru mezi čočkou a sklíčkem a všechny fotky mají nádech bíle mlhy.

Zkoušel jsem sehnat náhradní střední díl obsahující i sklíčko čočky, ale bez úspěchu, ani na čínských ani na českých eshopech jsem nic nenašel. Nedokázal by někdo poradit jak toto vyřešit kromě koupě nového mobilu?

Předem díky za tipy
renčam
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: pon 02. led 2012 0:44:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GT I8150 - CM11 - KK 4.4.4
Mobil 2 / ROM: Lenovo S750 - JB 4.2.2 Andrea

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od renčam »

Kdysi jsme střední díl koupili v Mironetu.
f@rth
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 16. lis 2016 13:57:55
Typ mobilu / ROM: Blackview 6000

Re: Lenovo S750 - diskuze

Příspěvek od f@rth »

Mám doma telefon, odešla u něho základní deska. Tudíž nabízím pro někoho díly jestli je využije. Displej jsem již prodal, dále chybí krytka na nabíjení (u středního dílu ta vrchní) jinak zatím mám vše, stav hardware nemůžu garantovat. Také mám dotykovou vrstvu (uplně novou nepoužitou). Telefon byl kupován v době uvedení na trh z čínské distribuce (u nás byl k objednání asi pul roku na to) tudíž baterka už bude asi téměř nepoužitelná. Neváhejte mě kontaktovat na ondrarada@gmail.com , mužeme se domluvit, rozhodně na tom nehodlám vydělat, spíš jestli by se někomu něco nehodilo, jako třeba to sklíčko na foťák nebo tak . Mějte se ;)

edit: dotyková vrstva prodána
Odpovědět

Zpět na „Lenovo S750 - obecná diskuze“