Lenovo S750 - obecná diskuzeZvětšení interního úložiště na 2,6 GB

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
jurris
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 12. čer 2014 9:03:50
Typ mobilu / ROM: Lenovo S750
Mobil 2 / ROM: Newman N1

Zvětšení interního úložiště na 2,6 GB

Příspěvek od jurris »

Zdravím, řeším takový problém. Chtěl bych zvětšit své interní úložiště na svém Lenovu S750 a zároveň tak zrušit tu otravnou paměť telefonu, pro kterou prakticky nemám využití. U svého druhého telefonu (Newman N1) se mi to povedlo pomocí návodu tady na stránkách :D :
http://androidforum.cz/newman-n1-newsmy ... 9-510.html
Jelikož jsem v tomto spíše začátečník, chtěl bych se Vás proto zeptat, zda je tento postup použít i u mého Lenovo S750. Nebo pokud znáte nějaký způsob, jak toho docílit, můžete se prosím o něj podělit? :)
stepanex
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: pon 30. črc 2012 10:32:17
Typ mobilu / ROM: Inew V3

Re: Zvětšení interního úložiště na 2,6 GB

Příspěvek od stepanex »

Ahoj, telefon mám teprve krátkou dobu, ale nainstaloval jsem tuto ROM: http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=47741400 , v popisu máš návod jak ji nainstalovat, pokud chceš, mohu ti ho přepsat do češtiny, stačí napsat :). Poté tam máš "suggested mod", začni číst od "a rusian user..." a pomocí tohoto návodu si změníš interní pamět na 140MB a pamět na aplikace na 2.5GB.
!!!POKRAČUJ POUZE POKUD MÁŠ EXTERNÍ SDCARTU!!!
Poté už jen stačí stáhnout "es file manager" z google play, najít soubor "vold.fstab" (/system/etc) , ten zkopíruj na sd kartu a do interní paměti. V interní paměti si ho otevři jako text přes "es note editor" , menu→upravit .Najdi "Gav mod2" pod ním změň 2 věci, a to : "/storage/sdcard1" na "/storage/sdcard2" a pod tímto změň "/storage/sdcard2" na "/storage/sdcard1" . Soubor ulož (zpět→ano, uložit) a vrat se do es file manageru. Klikni na menu, zvol nástroje a zapni "root explorer". Teď přejmenuj starý vold.fstab v /system/etc na "vold.fstab.bak" a zkopíruj upravený vold.fstab do /system/etc. Teď už jen stačí restartovat a vše se bude automaticky ukládat na externí sdcartu :). Kdyby ses chtěl vrátit zpět a mountovat interní pamět jako hlavní sdcartu stačí smazat vold.fstab v /system/etc a přejmenovat "vold.fstab.bak" na "vold.fstab" :)
jurris
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 12. čer 2014 9:03:50
Typ mobilu / ROM: Lenovo S750
Mobil 2 / ROM: Newman N1

Re: Zvětšení interního úložiště na 2,6 GB

Příspěvek od jurris »

Ahoj, díky za odpověď. Pokud jsem si to dobře přeložil, tak ta změna velikostí je kompatibilní s tou ROM, co je v tom článku. Ale čistě teoreticky by to mohlo fungovat i na jiné ROM. Jde mi totiž o to, že já mám telefon koupený z HERE-SHOP.CZ, kde ten firmware upravili tak, aby nebyly problémy s GPS a dalšími detaily. Já totiž co čtu, že mají lidi za problémy u tohoto telefonu, tak mě jede všechno bez nejmenších problémů. Takže bych nerad měnil ROM. ;) No každopádně moc ti děkuju a hned jak budu mít chvilku, tak to vyzkouším, snad to pojede :D
jurris
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 12. čer 2014 9:03:50
Typ mobilu / ROM: Lenovo S750
Mobil 2 / ROM: Newman N1

Re: Zvětšení interního úložiště na 2,6 GB

Příspěvek od jurris »

stepanex píše:http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=47741400 , v popisu máš návod jak ji nainstalovat, pokud chceš, mohu ti ho přepsat do češtiny, stačí napsat :). Poté tam máš "suggested mod", začni číst od "a rusian user..." a pomocí tohoto návodu si změníš interní pamět na 140MB a pamět na aplikace na 2.5GB.
!!!POKRAČUJ POUZE POKUD MÁŠ EXTERNÍ SDCARTU!!!
Ahoj, konečně jsem se dostal k tomu, abych si přerozdělil úložiště v telefonu (nebo jsem byl spíše donucen - jedna aplikace, kterou jsem používal, po aktualizaci zhodila celý telefon a ten už nešel spustit - to se hold stává :lol: ) Návod funguje, jen jsem musel upravit soubor "updater-script" který se nachází v "META-INF/com/google/android/" smazal jsem první řádek "assert(getprop("ro.product.model") == "Lenovo S750");" ten totiž kontroloval, jaký mám firmware (protože používám svůj původní firmware, bez této úpravy mi nešla změna velikosti provést z důvodu chyby kontroly verze firmwaru). Použil jsem také svůj původní "vold.fstab", který je ve složce "system/etc/", protože můj vold.fstab byl nastaven tak, že umožňoval instalaci aplikací na externí SD kartu, což mi vyhovuje.

Děkuji Vám tedy za radu, moc mi pomohla, díky :palec:
Odpovědět

Zpět na „Lenovo S750 - obecná diskuze“