Xperia SP - obecná diskuzeLze oficiálně degradovat verzi Android?

Moderátor: mahon

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
huskye
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Lze oficiálně degradovat verzi Android?

Příspěvek od huskye » úte 22. dub 2014 7:58:27

Ahoj,
aktualizoval se mi telefon na 4.3. Předtím nevim či tam byla 4.1 nebo 4.2, ale mylsim si že 4.1. Od té doby se telefon seká, nereaguje často na probuzení z pohotovostního režimu, dělá co nechci, jako že třeba uprostřed psaní v messengerovi se vrátí na úvodní obrazovku, což je fakt k vzteku...
A to je prosim oficiální ROM :-)
Lze bez ROOTu vrátit telefon kde byl? A má tyhle potíže i někdo jiný? Nebo mám třeba vadný kus a chce to reklamovat?
Díky za info :-)

Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9 Plus G965FXXS6CSH5

Re: Lze oficiálně degradovat verzi Android?

Příspěvek od -Pavel- » úte 22. dub 2014 8:00:14

Po generačním upgradu systému je dobré Obnovit tovární data. Pak uvidíš.

@tablet
.
Samsung Galaxy S9+ Duos Coral Blue - G965FXXS6CSH5 - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion Notebook, Intel® Core™ i5-8300H 4.00 GHz, 2x8GB Crucial DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB, SSD WD 500GB SATA-III

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 199
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. dub 2014 9:20:15

huskye:

Ne, oficiálně to nejde. Nicméně jak píše Pavel, příčina bude v tom, že po updatu nebyla provedena obnova továrního nastavení. A bez toho se nedá očekávat, že telefon bude normálně fungovat.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
huskye
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SE Xperia pro MK16i

Příspěvek od huskye » stř 30. dub 2014 8:08:02

To jsem ale samozřejmě udělal :-) nicméně i tak telefon v určitých momentech zamrzá, z ramky mám volných necelých 200 MB a oproti starší verzi před updatem je to prostě hlemýžď. Stejné se mi stalo i u Xperie Pro, že po upgrade na nový android i když to byla oficiální rom, tak telefon byl prakticky nepoužitelnej.
Já si snad příště koupim Nokii. A to se už rouhám. Nebo je to rpoblém jen Sony? Že nedokáže dostatečně romky optimalizovat na svoje telefony?
Mám ještě v rodině Xperii U a tam je to to samé. Pravda, že u SPčka to neni tak šílený jako u Pro a U ale i tak je ten rozdíl oproti starší verzi systému markantní. :-(
Trochu jsem se té G1 bál, ale byla skvělá, neni nad hardwarovou klávesnici :-) a Xperia pro je pro mě další G1 ;-)

Androidě
Robot
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F

Příspěvek od Androidě » úte 13. kvě 2014 11:29:23

Urcite doporucim navstivit xperia.cz ktere se na sony specializuje a hkvne zejmena 4.3 nahravat pres SUS ci Flash tool tamni nedoporucuji Sony Pc Companion ani OTA aktualizaci z telefonu.
Nicmene posledni FW s koncovkou xxxxx201 uz sony snad opravilo tak by to meli byt asi jedno, hard reset po aktualizaci urco doporucuji take.
PRIM
Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

SEC
Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M

Odpovědět

Zpět na „Xperia SP - obecná diskuze“