Google Nexus One - Obecná diskuzeNexus One a vizitky

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomasmedek
Robot
Příspěvky: 732
Registrován: pon 08. úno 2010 13:18:02
Typ mobilu / ROM: S10
Kontaktovat uživatele:

Nexus One a vizitky

Příspěvek od tomasmedek »

Ahoj, poctivě jsem hledal, ale nikde jsem nenašel, že by se zde řešili tzv. vizitky - poslání kontaktu SMSkou. Můj N1 je tvrdohlavý - pokud na něj příjde SMS s vizitkou (typicky z Nokie), dělá prostě, že vůbec žádnou zprávu nedostal (odesílatel však hlásí doručeno). Tušíte, jak na to? Nějaké zkušenosti?
Měl/mám: NexusOne*NexusS*HTC Desire*Tab P1000*LGO2X*SGS2*Galaxy Nexus*SGS3*Tab10.1 3G*Note10.1*XperiaP*Nexus 7*Note2*Huawei P6*Padfone2*SGS4*Note3*Nexus5*HTC ONE M8*Galaxy Mega*SGS5*Note4*Nexus 7 II*Tab S*S6*S7 Edge*Note 7*S8+*Note 8, S9+, Note9, S10+, Note 10+
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Nexus One a vizitky

Příspěvek od patlen »

Tak to si teda hodně málo poctivě hledal,jak si můžeš myslet že se na tohle ptáš jako první :-)
Např. http://androidforum.cz/search.php?fid[]=52

Neřeš N1 jako něco vyjimečného.Řeš N1 jako ANDROID.Pokud něco nenajdeš ve VAŠÍ sekci probrouzdej i ostatní a určitě na informace které ti pomůžou narazíš.(viz.můj příklad)
Uživatelský avatar
tomasmedek
Robot
Příspěvky: 732
Registrován: pon 08. úno 2010 13:18:02
Typ mobilu / ROM: S10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus One a vizitky

Příspěvek od tomasmedek »

Promiň, ale nemůžu s tebou souhlasit. Samozřejmě jsem hledal i jinde, ale např. blízký příbuzný HTC Desire se chová jinak - vizitku přijme, ale ta je po otevření prázdná. N1 dělá, že vůbec nic nepřišlo. Z toho usuzuji, že N1 je třeba řešit v jeho sekci, neboť ačkoli běží na stejném systému a stejné verzi, chová se jinak...
Měl/mám: NexusOne*NexusS*HTC Desire*Tab P1000*LGO2X*SGS2*Galaxy Nexus*SGS3*Tab10.1 3G*Note10.1*XperiaP*Nexus 7*Note2*Huawei P6*Padfone2*SGS4*Note3*Nexus5*HTC ONE M8*Galaxy Mega*SGS5*Note4*Nexus 7 II*Tab S*S6*S7 Edge*Note 7*S8+*Note 8, S9+, Note9, S10+, Note 10+
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Nexus One a vizitky

Příspěvek od patlen »

Ano to v tom případě s tebou budu souhlasit. Nástavba sense občas dělá něco víc než čistý Android. Každopádně jsem te nechtěl určitě nějak urazit:-) no a jaký je výsledek? máš nějaké info vzhledem k tomu že se vizitky často řeší???

Napsáno na mém Htc Desire s použití Tapatalku :-)
Uživatelský avatar
s0uky
Čestný Androiďák
Příspěvky: 471
Registrován: úte 23. zář 2008 22:11:19
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Re: Nexus One a vizitky

Příspěvek od s0uky »

Konkrétní řešení jsem také nikde nenašel a celkem mě to štve, páč je to blbej bug. Rady typu "Nepoužívejte to" jsou k ničemu.
Dotaz je ve správný sekci, každý tel. se chová jinak a zde se kolega ptá na N1. Osobně mě to taky dost zajímá.
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.
mohy
Stálý androiďák
Příspěvky: 185
Registrován: ned 17. led 2010 20:13:20

Re: Nexus One a vizitky

Příspěvek od mohy »

no kluci,mozna malicko poradim. me prisla vizitka z kamaradova tel,znacku nevim,vCard mi nabidla moznost ulozeni,vizitka byla prazdna,nicmene cislo se mi zobrazilo v te zprave ve ktere mi to prislo,a navic po ulozeni te zdanlive "prazdne" vCard cislo bylo v seznamu...podivne,ale funkcni.. Ale zapotil sem se pri hledani toho kontaktu,pomohlo tlacitko s lupou
HTC Desire
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Nexus One a vizitky

Příspěvek od patlen »

to s0uky : Tady ale nikdo a nikdy neřekl, že to není ve správné sekci,tady se pouze poukázalo na to, že se může podívat do jiné sekce kde se o tom hovoří.
Jinak už od dob prvního iphona jsem si zvykl, že ne každý systém může umět vizitky,které mezi nokiema fungují dobře.Vzpomeňte si na doby kdy ani mezi Nokiema a SE nešli.Je to skoro nedávno.Je tu milion systému,milion verzí,staré telefony,nové technologie,různé nástavby které umí to a tahle zase ono...Proto jsem se naučil lidem říkat, ať mi to pošlou smskou což už dnes spoustu telefonů podporuje (odeslat údaj pomocí sms).A i když mé živobytí je řídicí pracovník,takže mám denně aspoň dva nové kontakty, to že nejdou vizitky mezi telefonama mě opravdu netrápí.A přiznejme si otevřeně,kolik jich denně dostáváte?
Uživatelský avatar
s0uky
Čestný Androiďák
Příspěvky: 471
Registrován: úte 23. zář 2008 22:11:19
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Re: Nexus One a vizitky

Příspěvek od s0uky »

mohy: Taky mas Desire na kterem to jde aspon tak jak to jde.

Ted me napadlo, co pouzit SMS aplikaci z Desire? Nebo tu funkcnost vCard zapricinuje neco jinyho implementovanyho v Sense?
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Nexus One a vizitky

Příspěvek od patlen »

Nevím zda to jde :-) jsem naučený každému říkat pošlete mi číslo SMSkou Né vizitkou.Jak říkám už od dob IPHONA,mojí kapsou prochazí jeden chytrý telefon za druhým (minimálně každé dva měsíce jeden) takže ty vizitky nikdy moc nešli,proto jestli je Desire trošku umí netuším.
Uživatelský avatar
tomasmedek
Robot
Příspěvky: 732
Registrován: pon 08. úno 2010 13:18:02
Typ mobilu / ROM: S10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus One a vizitky

Příspěvek od tomasmedek »

patlen píše:...jsem naučený každému říkat pošlete mi číslo SMSkou Né vizitkou...

To dělám také, ale je to jako mluvit s hluchým. Samozřejmě ti to na první pokus vždycky pošlou jako vizitku :-)
Měl/mám: NexusOne*NexusS*HTC Desire*Tab P1000*LGO2X*SGS2*Galaxy Nexus*SGS3*Tab10.1 3G*Note10.1*XperiaP*Nexus 7*Note2*Huawei P6*Padfone2*SGS4*Note3*Nexus5*HTC ONE M8*Galaxy Mega*SGS5*Note4*Nexus 7 II*Tab S*S6*S7 Edge*Note 7*S8+*Note 8, S9+, Note9, S10+, Note 10+
jarom84
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 15. črc 2010 11:23:14

Re: Nexus One a vizitky

Příspěvek od jarom84 »

Celkově jsem s telefonem docela spokojen, ale při vyšší ceně a horších parametrech má u mne přednost HTC Desire.
dady64sk
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 20. črc 2011 21:19:31
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M4 Aqua

Re: Nexus One a vizitky

Příspěvek od dady64sk »

patlen píše: ne každý systém může umět vizitky
ja mam opacny problem - chcem niekomu poslat vizitku a SMSka "zamrzne" s hlaskou "Odosiela sa" (bezna SMS tomu istemu adresatovi prejde bez problemov, vratane potvrdenia o doruceni)
WTF ? (pozn: LG OB, android 2.2)
ps - problem s chybnym textovym odosielatelom SMS tu: http://androidforum.cz/chybny-kontakt-u ... t4246.html
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus One - Obecná diskuze“