Obecná diskuze o vývojiProgramujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Moderátoři: mArtinko5MB, mArtinko5MB

Odpovědět
bugi007
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 07. čer 2011 20:28:47

Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od bugi007 »

Zdravím, je to dlouhý čas, co jsem sem naposled přispěl.. Byl jsem v obchoďáku a vzal si tam katalog knih od Grady. Listuji a najednou vidím knihu: Programujeme pro Android. Vyválí se mi oči a hned se pozorně podívám, je tam nápis připravujeme :x ! Tak jsem volal do Grady, kde mi řekli, že podle všeho kniha vyjde v dubnu. Někdy na začátku snad :D Tak se těšte! Paní byla ochotná a říkala, že nás kniha naučí programovat i bez předchozích znalostí :D Tak uvidíme jak to dopadne :D

Info: http://www.grada.cz
Autor: Miroslav Ujbányai
Ostatní: 192 stran
Cena: cca 259 kč

Kdyby někdo měl zájem až vyjde, tak musíte říct číslo knihy a to je 7825 :D
Tomina
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: sob 18. úno 2012 23:44:27
Typ mobilu / ROM: Pokaždé jiný
Bydliště: Vysočina

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od Tomina »

Za sebe doporučuji knihu Android 2 :-)

http://knihy.cpress.cz/android-2.html
bugi007
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 07. čer 2011 20:28:47

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od bugi007 »

Nauci me programovat bez předchozích znalostí Javy? :D
Tomina
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: sob 18. úno 2012 23:44:27
Typ mobilu / ROM: Pokaždé jiný
Bydliště: Vysočina

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od Tomina »

Bez základů Javy to dle mne nepůjde nikdy.. :-)
mpis
Androiďák!
Příspěvky: 367
Registrován: úte 31. srp 2010 9:47:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: někdy Praha4, někdy Zliv(ČB)

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od mpis »

Ať hledám jak hledám, tak na stránkách Grady tento titul nemůžu najít. (Myslím ten z prvního postu)
bugi007
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 07. čer 2011 20:28:47

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od bugi007 »

No ona tam ještě není :D to abych se naučil ještě něco v Javě :D
sandak
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: sob 09. dub 2011 12:26:47
Typ mobilu / ROM: Nexus 4 16Gb
Twitter: @stepansanda

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od sandak »

Uživatelský avatar
maxricho
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: pát 05. lis 2010 19:02:57
Typ mobilu / ROM: GALAXY S5 [SM-G900F] [5.0]
Tablet: GT-P3110
Kontaktovat uživatele:

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od maxricho »

Dnes jsem knihou listoval a nic moc, kniha Android 2 je o moc lepsi a to jsem zacatecnik.
Samsung Galaxy S5
maxricho.cz
zmt
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 18. zář 2011 13:18:02

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od zmt »

Tak knihu jsem si koupil - rozjezd začátek je přehledný, pěkný, ale ke konci mi přijde, že autor potřeboval "nahonit" počet stránek a docela to odfláknul. :no:
Uživatelský avatar
Tony321
Robot
Příspěvky: 1162
Registrován: pon 23. dub 2012 21:12:48
Typ mobilu / ROM: Pixel 4 XL

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od Tony321 »

Potrebujem poradiť, neviem žiadny jazyk a v budúcnosti by som chcel programovať pre Android pomocou jazyku Java, tak sa pýtam, ktorý jazyk sa mám naučiť ako prvý C,C++, iný alebo rovno Javu??
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9 --> HTC U11 --> Google Pixel 4 XL
Uživatelský avatar
Crusty
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: ned 19. črc 2009 17:30:40
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od Crusty »

rovnou Javu
Uživatelský avatar
nik17
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pát 07. led 2011 15:51:43
Typ mobilu / ROM: Z3 Compact _ Galaxy S3 _ Redmi 3S

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od nik17 »

zdravim..nedavno me taky chytl fenomen umet programovat pro Android, takze vam sem napisu pocity z knih, ktere jsem pro tento ucel koupil:

- pro programovani je dulezity umet v Jave - na to jsem pouzil nejnovejsi vydani knihy Java 7 (http://www.alza.cz/java-7-d351056.htm#popis), kniha je to opravdu dobra, pise se v ni, ze clovek nemusi umet vubec programovat, ale moc mi to neprislo - v knize je opravdu vsechno hezky popsany, co se Javy tyce, ale autor zde popisuje dost zakladnich veci jen tak letmo a nekde jsou i vety typu "Z drivejsiho programovani v jinych jazycich urcite znate..." - napriklad booleova algebra a logicke operatory - jelikoz jsem pokrocily programator v assembleru, tak jsou tyto veci pro me dost jednoduche a chapu je, ale kdybych byl totalni zacatecnik a slysel o teto veci poprve, tak by mi urcite nepomohlo, kdyby mi autor do knizky napsal jen pravdivostni tabulku logickych operatoru.. nejvetsi problem ale je ze zacatku, pokud neumite s prikazovou radkou vubec prelozit program do bajtovyho kodu a pak ho pomoci prikazove radky spustit (musite nastavit systemovou promennou PATH atd.), ale navod, jak to udelat v knihze take chybi - je tam jen "Prelozte program v prikazove radce a spuste"... pokud ale clovek umi alespon trochu googlit a opravdu se chce naucit programovat, tak si opravdu poradi..

- kdyz uz teda umite v Jave, tak by to chtelo nejakou knizku pro zacatky v Androidu - dobre je koupit knihy Programujeme pro Android (http://www.grada.cz/programujeme-pro-an ... a/katalog/) a Android 2 (http://knihy.cpress.cz/android-2.html) .. prvni kniha je dobra pro rozjeti zacatku - je v ni popsano, co nainstalovat za programy, jak v nich pracovat atd. u druhe knihy je hned v uvodu napsano, ze tato kniha se programy a jejim instalovanim nezabyva, ze od toho neni, ale zase je to mnohem lepsi kniha na uvod do Androidu jako celku.. takze doporucuji koupit obe a nejak jejich cteni zkombinovat - popripade prvni precist Programujeme pro Android a pak Android 2
Scherby
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: stř 11. zář 2013 18:38:54
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire S +CM11 [4.4.4]
Mobil 2 / ROM: THL T6 PRO +Stock THL ROM [4.4.2]

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od Scherby »

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Všechny výš zmíněné knihy popisují programování v Eclipse. Budu mít problém, pokud chci použít AndroidStudio ? Taky bych se chtěl zeptat, jaká kniha je nyní nejlepší do začátku. Sám tak nějak programuji v C, C#. S Javou moc zkušeností nemám. Ale snad by to nebyl problém :D Díky za rady
THL T6 PRO +Stock THL ROM [4.4.2]
HTC Wildfire S +CM11 [4.4.4]
adamdroid
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: pon 03. úno 2014 13:10:58
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Tablet: Acer Iconia Tab 510

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od adamdroid »

Tady moc vývojářská komunita nefunguje, je to velká škoda. K dotazu, eclipse google zařízl. Knihy co popisují vývoj v eclipse se neodlišují v samotné jave ale v prostředí určite ano. Pokud chcete začínát tak je určite lepší najít neco co je už pro android studio (nevím zda něco existuje).

Dnešní OOP jazyky jsou prakticky skoro totožné, základy od jinud se hodí.
Uživatelský avatar
nik17
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: pát 07. led 2011 15:51:43
Typ mobilu / ROM: Z3 Compact _ Galaxy S3 _ Redmi 3S

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od nik17 »

zdravím,
knihy momentalne nemam u sebe, ale na 99% byli obe "psany pro Eclipse".. Jak uz se ale zminilo, google Eclipse nepodporuje a nyni ma Android Studio.. Pokud se clovek ale nauci v Eclipse, prechod na Android Studio je hracka ;)
Lemur258
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 02. bře 2018 15:22:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5t

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od Lemur258 »

Můžete mi poradit jak se naučit základy Javy? :rtfm: Něco podobnýho jako tohle pro web https://www.codecademy.com/learn. Přemýšlel sem nad https://www.learn2code.cz/kurzy ale nevím, jestli to stojí za ty peníze. Takže nejlépe něco free :roll: :roll:
Tomina
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: sob 18. úno 2012 23:44:27
Typ mobilu / ROM: Pokaždé jiný
Bydliště: Vysočina

Re: Programujeme pro Android - Grada- kniha v čj

Příspěvek od Tomina »

Pokud chcete rozjet kariéru ve vývoji pro Android, koukněte na jazyk KOTLIN. Očekává se, že jeho popularita vzroste.. některé na firmy na něj už přechází..
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o vývoji“