Obecná diskuze o vývojiNapady na aplikace?

Moderátoři: mArtinko5MB, mArtinko5MB

Odpovědět
Runner
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: pát 06. led 2012 17:58:40
Typ mobilu / ROM: Nexus S a Nexus 4
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Praha

Napady na aplikace?

Příspěvek od Runner »

Ahoj,

vim, ze tu podobna temata jsou (sice z 2010..), ale vetsina uz jich v nejake podobe existuje.
Takze, nejaky napad?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od don_alex »

Téma pročištěno od OT.
Prosím, zdržte se zbytečných OT příspěvků, dohadů, osočování atd. Toto téma bude sloužit výhradně pro vkládání nápadů na zajímavé aplikace. Jakékoli nemístné a zbytečné příspěvky budou okamžitě odstraněny (prosím ostatní uživatele, aby případné porušení tohoto pravidla nahlásili pomocí příslušného tlačitka moderátorům)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od mArtinko5MB »

Runner, Ty si hlavne musis uvedomit, ze Ti tu nikto nebude davat tipy na dobre applikacie. Kazdy normalny si ho necha pre seba a zrealizuje ;)
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
Runner
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: pát 06. led 2012 17:58:40
Typ mobilu / ROM: Nexus S a Nexus 4
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Praha

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od Runner »

A ty si prosim uvedom, ze ne kazdy ma na realizaci schopnosti a cas. To jen tak na okraj.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od ludekbrno »

Pokud chceš tip na aplikaci, která chybí dost lidem, tak je to nějaký jednoduchý úkolovník. Měl by mít větší widget, kde by byly seřazeny pod sebou úkoly podle pořadí, v jakém byly vloženy. Nejstarší nahoře a nový úkol by se vložením zařadil nakonec dolů, přičemž by bylo potřeba, aby bylo možné si libovolný řádek manuálně přesunout na jinou pozici v pořadí. Každý řádek by měl zatržítko "splněno", po jehož zatržení by se úkol přesunul někam bokem do archivu splněných úkolů. To je vše, bylo by žádoucí, aby aplikace byla co nejjednodušší a neměla zbytečné funkce, jako připomínače, datumy a podobně. Za takovou aplikaci bych velmi rád zaplatil a určitě nejsem sám. Člověk by řekl, že taková blbost musí existovat v milionu variant, ale nenašel jsem nic, co by splňovalo dobře tu základní jednoduchou funkčnost, viz. výše.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od dvzd »

"Pokuty CZ" Jednalo by se o něco v podobném stylu:
https://play.google.com/store/apps/deta ... dovysystem
Tedy vyhledání přestupkového jednání, zobrazení přesného znění paragrafu, který se toho přestupku týká a zobrazení sankce, kterou je možno za ten přestupek uložit v blokovém řízení, ale nebyly by tam pouze bodované dopravní přestupky, byly by tam defakto všechny přestupky v ČR, tedy minimálně všechny přestupky proti BESIP, majetkové přestupky i přestupky proti občanskému soužití, možná ještě další. Byla by to taková pomůcka pro policisty při vypisování pokutového bloku a pomůcka pro pokutované, aby si ověřili, že byli pokutováni správně a podle zákona. V ČR je 40000 policistů, několik dalších tisícovek strážníků městských policií, očekávám, že by si tak 5000 policistů tu aplikaci stáhlo a používalo, k tomu asi i nějaký ten strážník městské policie a profesionální řidič. Databázi textů bych mohl dodat.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od don_alex »

Luděk: vždyť jsi sám říkal, že od poslední aktualizace to splňuje keep (BTW, díky tip). ;-)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od ludekbrno »

No, splňuje, ale má to jednu docela podstatnou mouchu :-) Tak jak jsem popsal se nechová program jako celek, ale jen každá z poznámek v keep. To znamená, že když si vytvořím v keep jednu poznámku, do které si píšu úkoly, tak je to celkem fajn, jenže já chci keep používat i jako běžný poznámkovník pro rychlé zápisky a každá nová poznámka mi tu poznámku používanou jako úkolovník odsune na mimo viditelnost na widgetu. Navíc ten widget je poměrně malý. Chtělo by to samostatný úkolovník, který se bude chovat a mít možnosti jako jedna poznámka v keep :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Runner
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: pát 06. led 2012 17:58:40
Typ mobilu / ROM: Nexus S a Nexus 4
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Praha

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od Runner »

ludekbrno píše:Pokud chceš tip na aplikaci, která chybí dost lidem, tak je to nějaký jednoduchý úkolovník. Měl by mít větší widget, kde by byly seřazeny pod sebou úkoly podle pořadí, v jakém byly vloženy. Nejstarší nahoře a nový úkol by se vložením zařadil nakonec dolů, přičemž by bylo potřeba, aby bylo možné si libovolný řádek manuálně přesunout na jinou pozici v pořadí. Každý řádek by měl zatržítko "splněno", po jehož zatržení by se úkol přesunul někam bokem do archivu splněných úkolů. To je vše, bylo by žádoucí, aby aplikace byla co nejjednodušší a neměla zbytečné funkce, jako připomínače, datumy a podobně. Za takovou aplikaci bych velmi rád zaplatil a určitě nejsem sám. Člověk by řekl, že taková blbost musí existovat v milionu variant, ale nenašel jsem nic, co by splňovalo dobře tu základní jednoduchou funkčnost, viz. výše.

píšu z mobilu
https://play.google.com/store/apps/deta ... tasks.paid ?
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od Jumbo78 »

Asi jsi to nezkoušel, že? Funguje trošku jinak, než kolega psal...

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od ludekbrno »

Runner:
Bohužel, úkolovníků jsou mraky, ale nenašel jsem žádný s tak jednoduchou a logickou funkcí, jak jsem popsal výše. Takže je to díra na trhu :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ham2xy
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 11. lis 2010 10:05:56
Typ mobilu / ROM: Aspire one D255

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od ham2xy »

Zdravim vsechny. Nenasel jsem co hledam, tak zkusim navrh na jednoduchou aplikaci, snad to nejaky sikula zrealizuje.
Jsem obchodnik, beru z ruznych velkoobchodu zbozi ale v dnesni dobe hledam to nejlevnejsi. Potrebuji aplikaci, kde si mohu zadat nazev vyrobku, baleni, velikost ci barvu a pote zadat ceny z ceniku nekolika velkoobchodu abych vedel od koho koupit nejvyhodneji nekolik druhu zbori. Kazdy udaj by mel mit moznost sortovani a podle razeni pak byl jeden vystup s pozadovanymi daty. ... Slozitejsi exel by to zvladl, ale lepsi by byla apka kde by se vse dalo jednoduse zadat....
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od mka »

Hmm...
A kdo nebo co se ti bude starat o to, aby tam byla vždy aktuální data?
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od ludekbrno »

"...kde si mohu zadat..." :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od mka »

No, jestli si to chce denně ručně aktualizovat sám, nota bene na mobilu, tak to potěš pánbu...
Předpokládám, že "kde si mohu zadat" je míněno spíš jako "zadat kritéria pro vyhledání".
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od ludekbrno »

Napsal to tak, takže mu to asi vyhovuje :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od mka »

Asi by bylo lepší počkat, zda se k tomu vyjádří sám zadavatel. Špekulovat, co tím či oním vlastně myslel, bychom mohli do alejuja...

Edit:
Lidí, kteří něco napsali a mysleli přitom něco úplně jiného, jsem už zažil zástupy. Myslím, že než se k tomu vyjáří sám autor (vyjádří-li se ještě vůbec), nemá cenu se v tom vrtat. Nehledě na to, že tahle rubrika zřejmě nebyla míněna jako "Kdo mi napíše to a to, levně či zadara". Čekal bych spíš nápady pro obecnější použití, než pro jednoho obchodníka...
Naposledy upravil(a) mka dne čtv 24. dub 2014 13:35:47, celkem upraveno 1 x.
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od ludekbrno »

To každopádně, ale myslím, že kolega celkem jasně napsal, že si to tam chce zapisovat sám, jen k tomu potřebuje tu appku. Runner se toho vlákna tak zastával, už tady má dva požadavky a nic :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Runner
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: pát 06. led 2012 17:58:40
Typ mobilu / ROM: Nexus S a Nexus 4
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Praha

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od Runner »

Ja se niceho nezastaval... take jde o to, zda je napad hoden implementace ci nikoli, coz u zatim prezentovaneho vypada jen na jeden, ten druhy v pohode zastane Excel. Nejsem zastancem app pro kazdou "blbost".
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od ludekbrno »

No, dost lidí včetně mě ocení právě jednoduchou jednoúčelovou aplikaci, než složitou univerzální, která se musí komplikovaně nastavit, aby splňovala tu jednoduchou funkci. A myslím, že v tom je dnes docela trend. Příkladem budiž internetový prohlížeč vs. jednoduché aplikace, jako např. iDnes, mapy.cz, Studenagency, SMS jízdenka atd. Všechno se dá udělat přes prohlížeč, ale mnohem pohodlnější je to přes specializované aplikace. Nicméně je samozřejmě pravda, že pokud už ta aplikace je jednoúčelová, musí to být věc použitelná pro hodně lidí, aby se vyplatil vývoj.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od mArtinko5MB »

Tak, dizajn a intuitivne pouzivanie su kluce k uspechu :]
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od mka »

S potěšením sleduji, jak se z "Napady na aplikace?" pomalu, ale nezadržitelně opět stává "Pokec" :-)
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od ludekbrno »

Je to takové nekonkrétní téma, takže obsah tomu odpovídá :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Runner
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: pát 06. led 2012 17:58:40
Typ mobilu / ROM: Nexus S a Nexus 4
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Praha

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od Runner »

Tema je naopak konkrektni dost, jen Vy to tu spinite zbytecnostmi..a ja ted taky :roll:
jarmyl_pytel
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pát 29. lis 2013 16:19:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od jarmyl_pytel »

Při dnešní cestě autem mě napadlo něco jako černá skříňka. Kamera telefonu by nejenom zaznamenávala video, ale z obrazu by aplikace ještě mohla detekovat a číst dopravní značky a upozorňovat na situaci. Další hodně užitečná věc: čtení RZ pomocí OCR vozidel přede mnou a ve spojení s databází RZ například civilních policejních vozidel (prassaty, superby...) upozorňovat na nebezpečí "pomáhání". Ale nevím jestli by to už dnešni telefony zvládly.
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od mka »

Pěkné. Ale nedovedu si představit, jaký by to potřebovalo výkon. Zejména ta rekognice při vysoké rychlosti na udrncané silnici plné dalších aut a jiné havěti:-)
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Uživatelský avatar
Crusty
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: ned 19. črc 2009 17:30:40
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od Crusty »

takove aplikace existuji, vykonu uz je dost, shadery na GPU se daji pouzit, mame 4 a vic jader, ... Jen baterka asi dostane zahul.
Neco se da vygooglit, co jsem nasel tak byla jedna licence app za 13k korun.
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od mka »

No baterka rozhodně, nicméně v autě lze nabíjet...
Ale ta mašinka by musela bej teda hóóódně dobrá - před časem jsem testoval jednu "RZ" knihovnu (neuronové sítě) a mohu říci, že to nebylo bůhví co ani staticky, tedy pevná kamera, stojící auto, a to ještě víceméně čumákem rovnou na kameru. Při představě, že si to svištím po dálnici a "čtu" RZ vozidel v okolí, bych to neviděl na bůhvíjak velkou úspěšnost...
A vzhledem k tomu, že tady asi nepůjde o to "přečíst sem tam alespoň něco" by se to celkem snadno mohlo míjet účelem.
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
Uživatelský avatar
Crusty
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: ned 19. črc 2009 17:30:40
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od Crusty »

tohle jsem nahodne vygoogloval a frci jim to pekne
http://www.anpr.hu/matrix_pocket_android/
jarmyl_pytel
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pát 29. lis 2013 16:19:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Napady na aplikace?

Příspěvek od jarmyl_pytel »

Crusty: paráda, to vypadá přesně jako to co jsem měl na mysli. Az se dostanu domu, tak to zkusim. Díky
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o vývoji“