Obecná diskuze o vývojiVývoj aplikace - cena

Moderátoři: mArtinko5MB, mArtinko5MB

Odpovědět
romansan1
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:09:23

Vývoj aplikace - cena

Příspěvek od romansan1 »

Zdravím všechny,

mám pár nápadů na vytvoření aplikací do mobilů, ale nejsem programátor, takže si je nemůžu vytvořit sám. Zajímalo by mě, kolik tak v průměru stojí vytvoření aplikace pro Andoid (iphone, windows,..) ? Vím, že to záleží na náročnosti a mých nárocích, ale přesto bych od Vás uvítal nějaké odhady. Kde cena třeba začíná, kolik jaký ceny se pohybují ty složité, náročné aplikace.

Díky moc :-)
Bojkas
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: stř 15. zář 2010 9:24:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S - i9000

Re: Vývoj aplikace - cena

Příspěvek od Bojkas »

To je docela vtipný!!!!! :-D
Asi před měsícem sem chtěl napsat úúúplně to samé a skoro se stejným textem s naprosto stejnou myšlenkou.. :-D Pak sem si to rozmyslel (nevím proč).. :-)
Taky mě zajímá odhadovaná cena aplikace (nějaký průměr). Třeba nějaký vývojář co už něco vytvořil by mohl napsat za jak dlouhou, jakou aplikaci a na kolik peněz si jí cení..
Ace
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: úte 14. zář 2010 13:53:38
Typ mobilu / ROM: Xperia Play

Re: Vývoj aplikace - cena

Příspěvek od Ace »

to je úplně špatná otázka, zásadně záleží na složitosti projektu.
Když budeš chtít něco, co ti stáhne z internetu výsledky sportu nebo televizní program a vypíše do tabulky, dá se to v javě spíchnout za odpoledne s cenou 1-2 tisíce. Když budeš chtít ICQ klienta a zaplatíš si na to firmu co platí daně, může to být 1-3 měsíce (podle funkcí) a stát 50-200 tisíc. No a když budeš chtít 3d hru ve stylu HAWX se spoustou textur, umělou inteligencí a hrací dobou deset hodin, budou to klidně miliony a rok vývoje.

Dál potom závisí na platformě a z toho plynoucím jazyce - java má automatickou správu paměti a tisíce funkcí, co může vývojář použít, ale platí za to rychlostí aplikace. C++ má funkcí minimum, programátor se musí drbat s pamětí (pointery), takže vývoj je mnohem pomalejší( ale zase může využít HW na maximum) .
GRaven
Androiďák!
Příspěvky: 364
Registrován: sob 27. bře 2010 13:11:32
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Bydliště: České Budějovice

Re: Vývoj aplikace - cena

Příspěvek od GRaven »

Přesně tak. Já se třeba s BeeWee drbal několik měsíců a to to není nikterak složitý.
Teď se drbu s heroes legacy, který bude (je) x složitější.
Složitost, rychlost, kvalita, vzhled.
Pro odlehčení.
Já dělám free - moc složitě, pomalu, nekvalitně a nepěkně. :D
radekc
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 25. říj 2010 18:16:55

Re: Vývoj aplikace - cena

Příspěvek od radekc »

Ja to vezmu mozna trochu drsne :-), ale pro me jako vyvojare jsou mobilni apps lakavej exit, jak predejit tomu, aby me v 60ti slehlo u klavesnice, s hypo na krku :-).
Kdyz budu vyvijet svoji app, primhourim oko nad spoustou casu, ktery bude venovan spouste jednotlive zbytecnym detailum a az s app skoncim, musi byt "vymazlena".
Pokud bych ale mel vyvijet cizi napad, bude to muset stat aspon 2x tolik, kolik bych si vydelal v praci, protoze jinak nema smysl volny cas obetovat. Plat programatora muze byt kolem 200-300kc / hod. Potom zalezi, jak slozitou vec to bude ...
matoman
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: ned 04. črc 2010 19:03:03

Re: Vývoj aplikace - cena

Příspěvek od matoman »

Ace píše: C++ má funkcí minimum
- myslim ze v tom pripade ako si to popisal ma funkcii viac (naviac funkcie na pracu s pointermi) :)
Ace
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: úte 14. zář 2010 13:53:38
Typ mobilu / ROM: Xperia Play

Re: Vývoj aplikace - cena

Příspěvek od Ace »

já to myslel jako knihovny tříd javy a jejich funkce (metody). Něco jako BCL v .NETu, nevím jak se tomu říká v javě protože jsem ji zatím nepoužíval :)
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Vývoj aplikace - cena

Příspěvek od dvzd »

Kolik by stálo udělání aplikace podobné téhle?
https://play.google.com/store/apps/deta ... dovysystem
Jednalo by se o něco v podobném stylu s názvem "Pokuty CZ", tedy vyhledání přestupkového jednání, zobrazení přesného znění paragrafu, který se toho přestupku týká a zobrazení sankce, kterou je možno za ten přestupek uložit v blokovém řízení, ale nebyly by tam pouze bodované dopravní přestupky, byly by tam defakto všechny přestupky v ČR, tedy minimálně všechny přestupky proti BESIP, majetkové přestupky i přestupky proti občanskému soužití, možná ještě další. Byla by to taková pomůcka pro policisty při vypisování pokutového bloku a pomůcka pro pokutované, aby si ověřili, že byli pokutováni správně a podle zákona. Databázi textů bych sám dodal, chtěl bych, aby to bylo pro mě nebo pro uživatele editovatelné, neboť zákony se často mění. Takovou aplikaci bych chtěl od autora koupit s tím, že na ni budu mít pak veškerá práva a chtěl bych ji nabízet na Google Play zdarma bez reklamy nebo za takovou cenu, aby mi to zaplatilo pouze mé náklady. V ČR je 40000 policistů, několik dalších tisícovek strážníků městských policií, očekávám, že by si tak 5000 policistů tu aplikaci stáhlo a používalo, k tomu asi i nějaký ten strážník městské policie a profesionální řidič.
kotas
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07. čer 2017 22:16:15
Typ mobilu / ROM: Samsung

Re: Vývoj aplikace - cena

Příspěvek od kotas »

Zdravím,
docela dobrý článek, který popisuje jaké funkce co stojí při vývoji mobilních aplikací je zde:
https://peko-studio.cz/kolik-stoji-vyvo ... aplikace/

Doporučuji přečíst a hlavně se zamyslet, co opravdu v apce potřebujete.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Vývoj aplikace - cena

Příspěvek od Jumbo78 »

Po 5 letech už asi nic...
Možná by chtělo trochu zvolnit s tou reklamou a kontaktovat admina...

Btw, odkaz=error 404...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o vývoji“