HTC One - Obecná diskuzeHTC ONE Update

Odpovědět
fan-ny
Androiďák!
Příspěvky: 484
Registrován: pát 26. lis 2010 9:40:21
Typ mobilu / ROM: TP-25
Bydliště: O-va!!!

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od fan-ny »

Fajn, uz jen odpoved na posledni otazku. Nebo je v5 standardne? mam dojem ze jo(a v predesle to slo rucne zmenit) je to tak?

EDIT> aha tak jo
michpo píše:V Androidu 4.4 bylo možné ART zapnout (výchozí byl Dalvik), nicméně v Androidu 5 je již pouze ART a není možné se přepnout zpět na Dalvik. Osobně ale nevidím jediný důvod k návratu na Dalvik, protože ART funguje naprosto perfektně. Už na Androidu 4.4 jsem měl zapnutý ART a rozdíl byl znatelný, samozřejmě ve prospěch ARTu :)
Naposledy upravil(a) fan-ny dne ned 08. bře 2015 9:31:31, celkem upraveno 1 x.
:help: - :potreseni: - :thumbup: - Tak ho pouzij... - :palec:
Uživatelský avatar
Logistik
Androiďák!
Příspěvky: 371
Registrován: stř 15. pro 2010 22:47:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S8
Tablet: Samsung Galaxy Tab S6
Bydliště: Košice SR

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od Logistik »

Dasi nedostatok Lizatka:
Ak si chcete skontrolovat spotrebu dat za urcite obdobie (nie prednastavene) napr. dlzku hovorov za posledny tyzden spotreby dat mob siete, wifi v predch verzii ste si toto obdobie v grafe vymedzili posuvnikmi a pod grafom vam ukazalo kolko to bolo minut alebo hodin a minut. U lizatka nie su v grafe ziadne posuvniky (hoc ked som klikol na pomoc tak tam sa uvadza ze sa to da pomocov posuvnikov).
Urobil som si test vydrze baterie u Lizatka oproti 4.4. Podmienky koli objektivnosti som zvolil:
- Vypnute mobilne data
-1x denne aktualizacia apl. cez WIFI - inac vypnute
-Zapnuty zakladny setric baterie
-Telefonovanie som neobmedzoval (za cas testu celkova doba tel v 2G sieti cez 60 min - bohuzial spetne sa neda zistit koli hore uvedenému nedostatku)
Vo verzii 4.4 som sa dostaval s vydrzou za týchto podmienok na max. 3,5 dna
U Lizatka som dosiahol vpohode 7 dni
Takze sa preukazalo ze Lizatko podstatne setri bateriu a ma nizsiu spotrebu.
Uživatelský avatar
miland
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: stř 02. led 2013 19:37:31
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M7 - silver
Rom: ofic. 5.0.2 + Sense

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od miland »

Tak doufám, že problém s budikem bude pryč. Dnes proběhla aktualizace aplikace hodiny.
Tento týden jsem kvůli tomu 2x zaspal. :(
Sagem MC920, Alcatel OT312, LG C3300, Nokia 3410, Nokia 6300,
HTC: Touch Cruise 09, HD2, One S, ONE M7,
ONE M8s
pisish
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: sob 11. srp 2012 20:21:00
Typ mobilu / ROM: HTC U11 plus

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od pisish »

Tak bohužiaľ s tým budíkom nič neurobili...nastavil som budík na ráno , no už po hodine mi ikonka budíka z displeju zmizla...takže neriskujem a pokračujem v budíku Timely,ktorý je pre mňa výborný
Uživatelský avatar
miland
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: stř 02. led 2013 19:37:31
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M7 - silver
Rom: ofic. 5.0.2 + Sense

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od miland »

Mě ikona budíku nemizí. Jen prostě nezvoní. Ano, hlasitost mám nastavenou správně - na cca 50%
Sagem MC920, Alcatel OT312, LG C3300, Nokia 3410, Nokia 6300,
HTC: Touch Cruise 09, HD2, One S, ONE M7,
ONE M8s
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od wallin »

koukal jsem, že podle komentů byl FR a je to chybka operátora, ale zkoušeli jste takový věci jako v nastavení - aplikace najít hodiny, vymazat jim cash, nastavení, popřípadě je odinstalovat a z G_Play je znovu stáhnout?
Uživatelský avatar
miland
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: stř 02. led 2013 19:37:31
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M7 - silver
Rom: ofic. 5.0.2 + Sense

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od miland »

Jo, včera večer jsem smazal cache, vymazal data a výchozí nastavení u aplikace hodiny a ráno fungoval budík normálně. No uvidím dál. Každopádně jsem radši nainstaloval budík třetí strany a dokud nebudu mít po měsíci používání apky hodin 100% úspěšnost, tak neodinstaluju.
Sagem MC920, Alcatel OT312, LG C3300, Nokia 3410, Nokia 6300,
HTC: Touch Cruise 09, HD2, One S, ONE M7,
ONE M8s
Uživatelský avatar
sovereignFBI
Androiďák!
Příspěvky: 277
Registrován: ned 25. črc 2010 17:45:51
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S10

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od sovereignFBI »

Po několika dnech používání lizatka mi nejvíce vadí že už nejde mobil pouze "uspat". Vždy se úplně vypne. Ve 4.4 se to jmenovalo Rychlé spuštění. Start je pak zbytečně dlouhý. Apku která by to napravila jsem taky nenašel.
Samsung galaxy S10 128 GB
android 10 orig.rom

Sony smartwatch 2
Garmin fenix 3 gray optic
Xiaomi amazfit pace
Samsung galaxy watch 46
Uživatelský avatar
miland
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: stř 02. led 2013 19:37:31
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M7 - silver
Rom: ofic. 5.0.2 + Sense

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od miland »

Ale to je jedině dobře. Aspoň při restartu zařízení opravdu skutečně vše odstraníš z RAM.
Sagem MC920, Alcatel OT312, LG C3300, Nokia 3410, Nokia 6300,
HTC: Touch Cruise 09, HD2, One S, ONE M7,
ONE M8s
Vladaz
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 23. úno 2012 7:04:42
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D + HTC ONE

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od Vladaz »

Tak i já jsem podlehl updatu a zatím jsem narazil na asi nejhorší chybu. Zmizely mi kontakty. Pátral jsem po záloze, ale nikde nic. Naštěstí mám ještě EVO 3D i s kontaktama, tak jsem se rozhod, že to přetáhnu. Ani nevím proč, ale nějak mně napadlo ještě provést restart. Ejhle, kontakty byly zpět. Ale radost vydržela jen asi tak půl hodiny. Zase resart, a zase tym byly... zase na půl hodiny. Budík jsem ještě nepoužíval, vyzkouším ho teď. HotSpod taky otestuju. Proč nám vůbec nutí stále nějaké aktualizace? Jsem spokojen s tím, jak to je a přijde aktualizace o kterou nestojím. Ale tak dlouho mně to upozornění otravuje, až nakonec podlehnu.
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od wallin »

noooo, tak ale pokud si neuděláš zálohu před updatem systému, nemůžeš se divit, že příjdeš o data...Uplně stejně je to přeci na tvém PC. Osobně zálohuji do cloudu každý týden.
Jinak pokud odmítneš aktualizaci, v Nastavení - o produktu - SW aktualizace odškrtneš všechny volby, aktualizace by ti již neměla být nabídnuta, dokud manuálně nezvolíš volbu "zkontrolovat aktualizace"
Vladaz
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 23. úno 2012 7:04:42
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D + HTC ONE

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od Vladaz »

Tak jako díky za nápovědu, ale...
Zálohy si naštěstí dělám. Mám i další telefony, které mi zbyly, ale jsou stále plně funkční a tak tam mám taky sesynchronizované vše. Dále se kontakty automaticky synchronizují na účet goglu, což ostatně moc nepreferuji. Jsou to moje data a chci je mít u sebe a ne na netu. Ale když jsem je najednou z toho účtu potřeboval, tak to prostě nešlo. Konec konců, jaký div. Nikdy před aktualizací nebylo nutno zálohovat, bylo to součástí procesu, nebo co, ale nikdy jsem o nic nepřišel. Nicméně zálohuju si průběžně, takže by se ani nic nestalo. A taky... ty kontakty v tom telefonu jsou, jen se nezobrazí. Po restartu tam vždy tak max hodinu vydrží a pak zmizí. A je to stejné i s kontaktama na sim.

Nastavení automatických aktualizací mám pochopitelně povypínané, kde jen to jde. Ale stačí se připojit k netu a hned je problém. Už nevím, jak to ještě pozakazovat. A když už, tak proč ta nabídka aktualizace nejde odmítnout, ale jen odložit. Párkrát se mi to podařilo ošidit tak, že jsem aktualizaci sice stáhnul, ale instalaci zrušil. Na chvíli byl klid.

Psal jsem, že otestuju budík - ikona zmizí do půl hodinky, naštěstí ale budí. HotSpod funguje.

Telefon jsem právě odevzdal na záruku, tak uvidíme pak.
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od wallin »

chování telefonu jak jej popisuješ by vyřešil factory reset po aktualizaci OS (pokud si tedy nedělal). Jinak přímo v nastavení vymazat dané aplikaci Cash a Data bývá prospěšné.
Jinak je to samozdřejmě tvoje věc, jaký způsob preferuješ, ale kontakty na SIM, v telefonu, na Google acc + synchro s facebookem má i moje paní v telefonu a nejlépe zobrazit v dialeru všechny zdroje najednou...šílená kombinace
Uživatelský avatar
peter G
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. led 2015 19:55:19
Typ mobilu / ROM: htc One m7

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od peter G »

Ahoj, dnes 1. apríl, Lollipop na mojom Dual SIM. Ručne... 5.0.2 číslo sw 7.17.402.5, SK Telekom.
Uživatelský avatar
peter G
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. led 2015 19:55:19
Typ mobilu / ROM: htc One m7

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od peter G »

No ale nerozumiem, komu toto malo prospieť. Tu sú benefity:
- štart telefónu po zapnutí trvá 5x dlhšie, o prečítaní sim karty ani nehovorím
- +1 GB v pamäte v tf zaplnený
- systém sa zdá byť pomalší
A na ostatné ešte asi len prídem.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od Jumbo78 »

Obligátní otázka - factory reset proběhl?
Dřív než začnu něco kritizovat, tak vyloučím chybu... (nic ve zlém ;))
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
peter G
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. led 2015 19:55:19
Typ mobilu / ROM: htc One m7

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od peter G »

Počas updatu mi túto možnosť neponúkol, chcel som sa tomu vyhnúť, ale asi to budem musieť spraviť.
deltoro5784
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 19. říj 2012 7:27:48
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S
Rom: Ice cream sandwitch

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od deltoro5784 »

Tak som aj ja nakoniec nevydržal to neustále upozorňovanie na update a updatol som telefón na lolipop. Urobil som 2 x factory reset pred a po inštalácií. Vďaka tomu som na telefóne nezaregistroval žiadne bugy.
Pozitíva: Nový material dizajn a systém notifikácií si ma naozaj získali
Batéria sa zdá nazoaj vydrží výrazne dlhšie. Predtým som dokázal na jedno nabitie vydržať 1 a pol dňa, teraz bezproblémov 2 plné dni a telefón má večer ešte nejaké tie percentá k dispozícií. Pritom ho používam stále rovnako
Zdá sa mi že sa mi už nemení hlasitosť vyzvánania samovolne ako predtým.
Menej využitej RAM ky ako predtým , ale to ani nieje moc výhoda lebo aj predtým jej bol prebytok

Negatíva: Telefón sa mi zdá pomalší aj keď podľa toho čo som počul o lolipope tak mal byť rýcjlejší. Ako príklad uvediem zrušenie všetkých aplikácií naraz, predtým to bol okamih teraz to trvá aj do 5 sekúnd. Na druhej strane nemôžem povedať že by telefón lagoval je stále plynulý ale predtým bol určute rýchlejší. Otváranie aplikácií je +- rovnaké aj keď predtým bolo mierne rýchlejšie
Štart telefónu z vypnutého stavu trvá fakt dosť dlho (našťastie to nerobím často)
Stále nevyriešili bug že počas hovoru ak zhazne display po priložení k uchu tak sa po odobratí od ucha nerozvieti a musím ho manuálne zapnúť zapínacím tlačítkom. Toto ale nerobí vždy takže je to nejaká chyba buď na mojom telefóne alebo je to vlastnosť?
Ak ešte na niečo prídem tak dám vedieť
h4nz3k
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: ned 06. čer 2010 8:48:28
Typ mobilu / ROM: HTC One
Rom: Stock 4.2

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od h4nz3k »

S tim rozsvecenim displeje po hovoru bych to videl na spinave cidlo, zkus ho vzdycky otrit a pak se displej rozsviti, aspon me to tak funguje...
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od wallin »

s tím ukončováním aplikací - povšimni si prosím, že nedávno spuštěných / běžících aplikací na pozadí je taky jednou tolik... -> pokud používáš rozvržení jako na 4.4 (ta mřížka, ne listovací "karty") tak jsou toho 2 stránky, ne jen jedna
a ten display - mě to dělá / dělalo taky, ale spíš si myslím, že telefon držím špatně u ucha díky pouzdru, nebo je na proxy (i?) senzoru nějaká nečistota
Uživatelský avatar
peter G
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. led 2015 19:55:19
Typ mobilu / ROM: htc One m7

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od peter G »

Skutočne je to o ničom. Po FR síce zmizlo asi 1 GB obsadeného priestoru, ale to je všetko.
Takto som sa na tf nenarobil aspoň dva roky, aj keď veľa bolo zálohované...
Niektoré app som stále nerozchodil. Zapnutie tf až po možnosť zadania PINu pre SIM trvá snáď 2 minúty.
A aktualizácia takej haluze ako "motívy" mi rozdr... všetky nastavenia plochy.
Uživatelský avatar
peter G
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. led 2015 19:55:19
Typ mobilu / ROM: htc One m7

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od peter G »

Takže aby som to zhrnul (za seba):

-štart tf je po upgrade na Lollipop neskutočne dlhý
- pár dôležitých app som nerozchodil
-niektoré veci sú riešené ako keď sa niekto škrabe cez hlavu. Napr. zapnutie wi-fi z horného šupacieho riadku, teraz treba na to o 1 pohyb naviac. Takže u mňa + 2 miniaplikácie na desktope navyše...(wi-fi a data). Tož progres nezastavíš...
-Dolphin browser často preblikáva, pekne to irituje
-dlhšia výdrž, neviem nabíjam aj tak každý večer, podľa mňa to bežný užívateľ nespozoruje
-asi je Lollipop dátovo menší

Z toho mi vyplýva, že benefit v tom nevidím SKUTOČNE žiadny, odporúčam zostať pri starom dobrom Kitkate. A to som ešte nestihol všetko vyskúšať. Nie všetko nové je lepšie. A ak ako už avizovali toto bol pre m7 posledný upgrade a neposkytnú žiadne opravy, poteš panbů...
h4nz3k
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: ned 06. čer 2010 8:48:28
Typ mobilu / ROM: HTC One
Rom: Stock 4.2

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od h4nz3k »

Pro vysunuti ovladacu wifi nepotrebujes pohyb navic, tahnuti 2 prsty porad funguje..
Uživatelský avatar
peter G
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. led 2015 19:55:19
Typ mobilu / ROM: htc One m7

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od peter G »

Super, dík, zas som sa niečo naučil. Mínus 1 problém.
Uživatelský avatar
miland
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: stř 02. led 2013 19:37:31
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M7 - silver
Rom: ofic. 5.0.2 + Sense

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od miland »

Mě spíš stvou docela časté zaseky Sense a neuvěřitelně dlouhá doba instalace i hodně malých aplikací. I třeba 2MB aplikace je sice stažena rychle, ale pak se instaluje minimálně minutu. To je hrozný. Dříve to bylo tak, že jak dlouho se stahovala, tak dlouho instalovala.
Sagem MC920, Alcatel OT312, LG C3300, Nokia 3410, Nokia 6300,
HTC: Touch Cruise 09, HD2, One S, ONE M7,
ONE M8s
jossec
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: sob 19. črc 2014 13:22:04
Typ mobilu / ROM: HTC One M8 _ ROM 6.0

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od jossec »

zdravím, tak jsem nevydržel časté upozorňování na aktualizaci (i když to mám v nastavení vypnuté) a upgradoval na Lollipop. Zatím mi vše funguje kromě wifi s tou mám trošku problém. Když jsem připojen k jedné síti, ale je jich v okolí dostupných víc, tak mi tel. sám od sebe přepíná i mezi těmi ostatními a ukládá si je i když se k nim nemůže připojit poněvadž jsou pod heslem, následně je wifi menu totálně zabržděné a co hůř nedostanu se na internet než se dostane na řadu zase ta má původní síť a připojí se, někdy vyskočí chyba že přestal pracovat "android.settings", setkal jste se s tím někdo? Po upgradu jsem dělal FR, následně tel. obnovil ze zálohy.
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od wallin »

@jossec - Nastavení - WiFi - nabídka (ty 3 tečky vpravo nahoře displaye) - pokročilé - projdi toto nastavneí -> speciálně položku "Automatické přihlášení" a / nebo "Automaticky přepínat na mobilní síť" - je možné, že díky dosti sítím v tvém okolí a díky kvalitě signálu to dělá neplechu. Pak je ještě možnost sítě WiFi které nechceš používat jednoduše zablokovat
jossec
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: sob 19. črc 2014 13:22:04
Typ mobilu / ROM: HTC One M8 _ ROM 6.0

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od jossec »

@wallin: koukal jsem do nastavení, ale zdá se že co píšeš je povypínané, viz přiložené obrázky. A ohledně blokování sítí, jdou zablokovat pouze nezabezpečené sítě, kde je potřeba heslo blokovat nejdou.
Spoiler:
Screenshot_2015-04-11-20-22-16.png
Screenshot_2015-04-11-20-22-16.png (68.7 KiB) Zobrazeno 6032 x
Spoiler:
Screenshot_2015-04-11-20-22-25.png
Screenshot_2015-04-11-20-22-25.png (64.43 KiB) Zobrazeno 6032 x
Naposledy upravil(a) jossec dne ned 12. dub 2015 8:15:56, celkem upraveno 1 x.
fan-ny
Androiďák!
Příspěvky: 484
Registrován: pát 26. lis 2010 9:40:21
Typ mobilu / ROM: TP-25
Bydliště: O-va!!!

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od fan-ny »

Mas router podporujici 5G?(norma "a" popripade "ac") pokud ano v administraci si to nastav a v telefonu v pokrocile > frekvencni pasmo > pouze5G
Spoiler:
Obrázek


a pak neuvidis toto
Spoiler:
Obrázek


ale jen toto
Spoiler:
Obrázek
Je to sice krkolomne reseni a nedostupne pokud nemas dobry router, ale tvuj problem by to vyresilo...
5G ma sice mensi dosah, ale nebudes rusen vedlejsimi kanaly a rychlost je nesrovnatelna. A vetsina sousedu o tobe nebude vedet.
Jen ten router, ale dnes uz v poho, jo pred nekolika roky jeste problem co koupit/vybrat.
:help: - :potreseni: - :thumbup: - Tak ho pouzij... - :palec:
jossec
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: sob 19. črc 2014 13:22:04
Typ mobilu / ROM: HTC One M8 _ ROM 6.0

Re: HTC ONE Update

Příspěvek od jossec »

To bohužel nastavit nemůžu, ale kontaktoval jsem HTC podporu a odepsali mi že prý chyb v tomto novém softwaru přibývá a google pracuje na updatu který by mohl cca za měsíc být hotoví. No tak uvidíme.
Odpovědět

Zpět na „HTC One - Obecná diskuze“