HTC One X+ - Obecná diskuzeNutnost rootu po výměně baterky - jak na to?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
johny_r
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Nutnost rootu po výměně baterky - jak na to?

Příspěvek od johny_r » pon 17. srp 2015 21:19:54

Zdravím,
ve svém telefonu jsem po dvou letech vyměnil akumulátor za nový, nicméně kýžený návrat výdrže se nedostavil. Z různých diskusí jsem usoudil, že by kromě fyzické výměny baterky bylo třeba vymazat stats soubor, kvůli kterému má telefon patrně pocit, že tam má pořád tu starou baterku. Problém je, že to jde pouze s rootnutým telefonem. A teď dotazy:
1. neexistuje jiný způsob (různé návody na zformátování baterie vč. různých aplikací jsem zkoušel - bez výsledku)
2. jak telefon rootnout (nějaký vyzkoušený a spolehlivý postup)? Potřebuji jen smazat ten stats soubor, nechci jinou romku, nechci problémy. Telefon jinak funguje na výbornou a takto mi to vyhovuje.

Díky za pomoc.

(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+)
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 9

wallin
Androiďák!
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Taimen_Panda / A.Q-DP

Re: Nutnost rootu po výměně baterky - jak na to?

Příspěvek od wallin » pon 17. srp 2015 21:31:44

ahoj,

přiznám se, že tohle jsem nikdy neslyšel. Můžeš sem prosím hodit vlákno, kde si se dočetl o rootu?
nová bateka je originál výrobek?

Autor tohoto vlákna
johny_r
Stálý androiďák

Příspěvek od johny_r » pon 17. srp 2015 21:47:56

Je toho spousta. Např zde:
https://www.androidpit.com/how-to-calib ... oid-device
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1699687

Tady je jedna z appek, co smaže ten batterystats.bin soubor (je vyžadován root)
https://play.google.com/store/apps/deta ... alibration

Baterka je z Ebay, vypadá originálně (ve srovnání s původní), ale jisté to samozřejmě není. Vzhledem k tomu, že výdrž telefonu je po výměně prakticky identická s výdrží před výměnou, je mi divné, že by to bylo jen tím, že nová baterka má zrovna o tolik nižší kapacitu, aby se to chovalo stejně.

Tenhle reset batterystats je už jediné, co mě napadá. Různé návody na vybití, nabití, znovuvybití atd. zůstaly bez efektu.

Dík
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+)
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 9

wallin
Androiďák!
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Taimen_Panda / A.Q-DP

Příspěvek od wallin » pon 17. srp 2015 22:17:25

dobře dobře...

z XDA hned 1.odpověď
XDA píše:Clearing battery stats is pointless. Its just the placebo effect hard at work. Your phone doesn't stay charged any longer if you do this
baterie (ty, které se používají teď = moderní akumulátory) nemají paměťový efekt a není potřeba je nijak formátovat, "zajíždět", atd. Tohle platilo u NiCd a NiMH článků.

článek např:
http://www.svetandroida.cz/jak-spravne- ... ech-201403
obecně platí, že by si akorát neměl nechat baterii vycucat na 0%.

To, že ti baterie vydrží to, co ta původní bych spíše přičetl tomu, že to není orig výrobek...

/edit
ještě pěkný článek z SA
http://www.svetandroida.cz/android-pro- ... eni-201507

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 198
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 17. srp 2015 23:58:30

johny_r:

Jak píše kolega, příčinou je celkem jistě to, že to není originální baterie a má znatelně nižší kapacitu, než nová originálka. Na eBay na orig. baterii prakticky nenarazíš, jedna vedle druhé to jsou padělky. Nicméně baterka je nová, takže jí pár cyklů trvá, než poskytne plnou kapacitu a taky než si ji přístroj "osahá". Mazat batterystats je zbytečnost, jak píšou, jen placebo efekt.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
johny_r
Stálý androiďák

Příspěvek od johny_r » úte 18. srp 2015 7:01:19

Ahoj,
díky za názory. Je samozřejmě možné, že je to padělek. Spíš mě zarazilo, že výdrž se nezměnila prakticky vůbec ani po "osahání" baterky (už ji tam mám 2 nebo 3 měsíce). Přišlo by mi docela logické, že telefon si pořád "myslí", že tam má původní baterku. Mazání batterystats má asi smysl spíš při nějaké zásadnější poruše kdy se třeba baterka nedobíjí do plna. Tak nic, no. :(
Díky
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 9

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 18. srp 2015 10:30:45

Mazání batterystats nemá smysl nikdy :-) Telefon se musí umět sám přízpůsobit změně parametrů baterie, protože ty se celkem výrazně mění v průběhu její životnosti.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
johny_r
Stálý androiďák

Příspěvek od johny_r » úte 18. srp 2015 10:34:20

To je fakt, jenže obvykle se mění jiným směrem než když se baterka vymění :)
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 9

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 18. srp 2015 10:52:31

To je sice fakt, jenže lidé si běžně do telefonů kupují nové baterie, aniž by měli root a vůbec tušili něco o nějakém batterystats ;-) Telefon se přizpůsobí sám i nové baterii.

Odpovědět

Zpět na „HTC One X+ - Obecná diskuze“