Samsung Galaxy SII (I9100) - Obecná diskuzeSMS se změní v MMS (vyřešeno)

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
barton
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 25. srp 2010 13:38:54
Typ mobilu / ROM: galaxy s2

SMS se změní v MMS (vyřešeno)

Příspěvek od barton »

Pár krát se mě stalo, že mě manželka poslala SMS z HTC wildfire s na galaxy S2 a místo sms mě přišla MMS, protože jsem skoro pořád v zahraničí, můžu si jí stáhnout jen přes wifi.Každopádně nevím čím to může být a je to docela nepříjemné.

Nějaká rada?

EDIT: našel jsem akorát že se to děje u dlouhých sms,ale nevím ja kto vypnout,předpokládám, že problím je na její straně při odesílání...

EDIT2:staci nainstalovat jinou app nez stock,napriklad go sms
Naposledy upravil(a) barton dne ned 22. led 2012 13:39:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od mahon »

Vyzkoušej si z marketu na zkoušku nainstalovat Handcent SMS nebo GoSMS co to bude dělat a nastav jako výchozí.Asi napsala dlouhou SMS a SGS2 s vestavěným SMS klientem si to přebrala jako MMS.
barton
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 25. srp 2010 13:38:54
Typ mobilu / ROM: galaxy s2

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od barton »

ja pouzivam na sgs 2 sms od go launcheru,zkusim se podiat jestli tam nemuze byt nejake nastaveni
barton
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 25. srp 2010 13:38:54
Typ mobilu / ROM: galaxy s2

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od barton »

tak jsem pohledal na zahranicnich forach a nasel jsem reseni pro pripad ze by nekdo mel stejny problem....Problem je v mobilu od manzelky, je od vodafonu a ti bohuzel chou proste a jednoduse vice penez, proto kdo napise vic,zaplati za mms....

Reseni je nasledujici >
Download and install Handcent > settings > send message settings > uncheck auto convert and away you go.
In the stock app settings uncheck notifications and that will allow only hancent notification in the task bar.

odkaz na app > https://market.android.com/details?id=c ... tsms&hl=en

jeste vyzkousim GoSMS > https://market.android.com/details?id=c ... lated_apps
Uživatelský avatar
Aleq
Stálý androiďák
Příspěvky: 202
Registrován: pát 23. črc 2010 17:26:56
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: SGS4 I9505G 5.1 GPE, Motorola Moto G 2 5.0 Stock
Tablet: Google Nexus 10
Tablet 2 / ROM: Barnes&Noble Nook Tablet
Rom: Stock 6.0
Bydliště: Brno

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od Aleq »

Potvrzuji, GO SMS to nedela a navic je to skvela aplikace. Plne nahradila a snad i predcila mnou postradany SMS klient Sense z HTCcek...
HTC Desire -> SGS2 -> SGS4 GPE -> Nexus 5X
B&N Nook Tablet -> Galaxy Nexus 10
NeoPlex
Robot
Příspěvky: 738
Registrován: pon 31. kvě 2010 18:20:43

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od NeoPlex »

jakmile se sms preklopi delkou do 4. smsky, tak se to automaticky konvertuje do mms... uz jsem si toho bohuzel take vsiml. V defaultni aplikaci se mi to zmenit nepodarilo, pujde to jen v apps tretich stran.
Sony Xperia Z1
Nvidia Shield K1 tab

+ velka spousta testovacich zarizenich pocinaje S6 edge atd..
Uživatelský avatar
johnyram
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: pon 07. lis 2011 17:45:26
Typ mobilu / ROM: SG II
Rom: stock rom 2.3.3 cz

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od johnyram »

Mám O2 a mám dojem že je to takto (nevím jak to mají ostatní operátoři ) : příjem sms a mms v Eu je zcela zdarma ( tady bude možná problém s tím, že android bez dodatečné aplikace není schopen stáhnout mms bez zaplné datové sítě, aspoň myslím )

Eu
sms do ČR - 3,20
mms do ČŘ - 9,50

Mimo státy eu

sms do ČR - 12
mms do ČR - 9,50

Takže podle mě se vyplatí, nežli psát dlouhou sms tak radši napsat mms, to by snad měl android odeslat i bez zaplé datové sitě, aktivuje se jen pro odeslání nic víc ( to ale nemám v praxi vyzkoušené, tak snad to tak opravdu je ), mimo státy eu, přesto pořád evropa např. Chorvatsko, tam se to vyplatí natuty mms

Jinak 100kB v roamingu je 2,40

1MB je potom 24

Takhle nějak by to mělo být, jen by mě zajímalo, jestli se opravdu android, potažmo SG2 opravdu připojí k datové síti nebo ne při odesílání mms. A bere to na zřetel jestli budu mít zablokovaný internet v roamingu, nebo je to uplně jedno?
Jen je asi nedokonalé to přijímání, nevím jestli to 100% obsáhne nějaká aplikace, už jsem to někde četl, že snad by to mělo i jít.
barton
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 25. srp 2010 13:38:54
Typ mobilu / ROM: galaxy s2

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od barton »

no ja pracuju v Norsku a tady mam roaming zablokovany, data jsou docela draha a tu sms kterou me manzelka poslala jako sms jsem neotevrel.tzn pro prijem data potrebujes, pro odesilani ne, protoze manzelka nema internet v mobilu....

zitra bych mel byt doma,tak ji nainstaluju nejspis GoSMS a dam vedet jestli to pomohlo
hackerw
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: ned 09. led 2011 14:42:01
Typ mobilu / ROM: SGSIV
Rom: Stock

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od hackerw »

Internet a MMS spolu nijak nesouvisi, at si v CR nebo mimo. Samozdrejme oba musite mit MMS aktivovane u operatora a nastavene v mobilu.
... ° SE W910i ° LG Arena ° Samsung Omnia PRO ° Samsung Galaxy SII ° Samsung Galaxy SIII
Uživatelský avatar
HADES
Stálý androiďák
Příspěvky: 184
Registrován: úte 19. črc 2011 14:30:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od HADES »

Každopádně pro příjem a odeslání MMS musíš mít povolený APN typu MMS což je docela problém. Zkoušel jsem aplikaci APNdroid, vypnul jsem APN pro data ale MMS mi taky přestaly fungovat. Možná jsem jenom zvolil špatnou aplikaci, nevím....
Uživatelský avatar
debi
Androiďák!
Příspěvky: 284
Registrován: úte 28. pro 2010 14:21:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Nexus 7 16Gb
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab S2

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od debi »

Ahoj podle mě ti manželka pošle sms a htc neřeší délku znaků ,nebo to pošle s háčky a zpráva se zvětší o ty háčky a čárky a sgs2 to přijme jako větší objem dat než je objem pro sms a přijde ti to jako mms. Možná že se mýlím ,ať zkusí manželka napsat zprávu o velikosti 240 znaků nebo kolik to je pro sms jestli ti to přijde jako sms nebo mms.
Sagem MC920,Alcatel OT301,Nokia 3310,Nokia 3410,Nokia 3510,Motorola T192,Motorola T192e,Sony J6,Panasonic GD67,Motorola T720,SE T300,SE T610,SE T630,Siemens M65,Siemens SX1,SE K750,LG KP500,Samsung S5230,LG P500,Samsung SII,S4,S6,S7e,S8,S9+,S10e,Note9,Note10+.
Uživatelský avatar
HADES
Stálý androiďák
Příspěvky: 184
Registrován: úte 19. črc 2011 14:30:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od HADES »

Diakritika v SMS způsobí leda to že se přepne do UTF kódování a nevleze se do 160 znaků... nevím přesně ale je to buď 60 nebo 100. Přepnutí na MMS by to způsobit nemělo
fb.marek
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: úte 19. črc 2011 12:39:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy A3 (2016)
Tablet: Nexus 7

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od fb.marek »

Mne to robi tiez presne to iste v defaultnom sms. Mal som nainstalovany aj GoSMS, vyzeraju velmi podobne (samozrejme viacej funkcii) ale mne sa ten defaultny paci viacej (v jednoduchosti je krasa) :)

Mam vsak otazku:

Minule mi bola poslana MMS ale kedze som nemal zapnute data, prislo mi len SMS upozornenie, ze mam MMS a mozem si ju stiahnut cez web.
Mam predplateny internet a sem-tam data vypnem, a v tom case mi prisla MMS. Druhy krat sa mi to stalo na dovolenke, kedze som nechcel aby mi bezali data v roamingu, mal som ich vypnute ale nemohol som ani poslat ani prijat MMS. Keby som zapol data, bal som sa, ze by mi tam na pozadi nieco zacalo stahovat alebo sa pripojilo a vyslo by to draho (resp. sa mi to aj stalo...)

Da sa niekde nastavit, aby sa datove pripojenie zaplo len pocas prijatia a odoslania MMS? ;)
Uživatelský avatar
HADES
Stálý androiďák
Příspěvky: 184
Registrován: úte 19. črc 2011 14:30:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od HADES »

Na tvoji otázku odpovím částečně malým fíglem který jsem použil na dovolené. Potřeboval jsem odeslat MMS ale neměl jsem zaplacený datový roaming tak jsem to udělal následovně: Při vypnutých datech jsem zapnul WiFi a připojil se na hotelové AP. Následně jsem si připravil MMS a zapnul datové přenosy. Potom už jsem jednoduše MMSku odeslal a data opět vypnul. Tím jsem si zajistil že se nebude stahovat nic přes drahý datový roaming.
barton
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 25. srp 2010 13:38:54
Typ mobilu / ROM: galaxy s2

Re: SMS se změní v MMS

Příspěvek od barton »

Tak potvrzuju,ze po nainstalovani Go SMS na manzelcin mobil (ja uz go sms mel) uz sms prijde normalne a nemeni se na mms.
Uživatelský avatar
johnyram
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: pon 07. lis 2011 17:45:26
Typ mobilu / ROM: SG II
Rom: stock rom 2.3.3 cz

Re: SMS se změní v MMS (vyřešeno)

Příspěvek od johnyram »

Takže jsem se v tom trochu angažoval, a uvádím to na pravou míru, jak je to s daty a mms. Pro odeslání mms je důležité a jedině možné mít aktivované data, kdo je aktivované má a má je zrovna vyplé, nic neodešle a ani nepřijme. Kdo má u operátora data (internet) deaktivovaný, musí mít data neustále zaplé na svém mobilu- bezproblémový chod odeslání i příjem. To samé platí i v zahraničí, deaktivovat datový roaming, nechat data zaplé a má zajištěn bezproblémový chod mms. Jinak to prostě nejde.
Jsou tu i nějaké vychytávky, takže jde to trochu obejít. Našel jsem i jeden návod, kde to je polopatě vysvětleno: http://sgalaxy.cz/forum/obecne-navody-p ... etu-(apn)/

Nejlepší na tom je, že ani operátoři, kteří by to měli vědět, prostě nevědí povětšinou vůbec nic :!:


Takže schrnuto a podtrženo, mms fungují na bázi internetu a bez internetu prostě nejedou.....
NeoPlex
Robot
Příspěvky: 738
Registrován: pon 31. kvě 2010 18:20:43

Re: SMS se změní v MMS (vyřešeno)

Příspěvek od NeoPlex »

potvrzuji... logicky kdyz se zprava pocita na velikost a ne na pocet znaku, tak uz z toho to vyplyva. Akorat ze mms maji jine apn, aby operator rozeznal klasicky datovy provoz od MMSky. Potom muze lehce fakturovat necelych 10kc za MMS :)

ale spis by me zajimalo, jestli se nekomu povedlo fixnout "predelani" smsky na mmsku v defaultni aplikaci? jestli to vubec jde..
Sony Xperia Z1
Nvidia Shield K1 tab

+ velka spousta testovacich zarizenich pocinaje S6 edge atd..
Uživatelský avatar
Gaaspi
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pát 15. kvě 2015 13:49:23
Typ mobilu / ROM: Samsung E1050
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS se změní v MMS (vyřešeno)

Příspěvek od Gaaspi »

Náhodou neviete ako toto vyriešiť na nokii 5220 xpressmusic ono to nemá android je to starší typ nokie má to ten nokiácky vlastný softvér. Nemali ste niekto taký mobil? Neviete ako sa to dalo? Ja mám taký tarif že SMS aj volania neomezené ale MMS si platím to je jedna vec takže mne je lacnejšie 300 sms ako jedna MMS, druhá vec že dosť ľudí ktorým píšem majú tie lacné jednoduché mobily čo kúpite v planeu či tescu za 15€ tie majú len SMS a volanie... Takže mne by to ozaj pomohlo keby ste hodili návod aj pre Nokiu 5220. Tiež je stejný problém ako u Samsungoch Galaxy že neni nikde v nastaveniach možnosť prepnúť ho spátky na SMS.
Tomáš
Marki13
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04. bře 2016 12:41:59
Typ mobilu / ROM: Samsung

Re: SMS se změní v MMS (vyřešeno)

Příspěvek od Marki13 »

Mám jiné řešení :) Dá se to změnit přímo v mobilu a není třeba nic stahovat. Když otevřete aplikaci SMS, dáte nastavení (ty tři tečky nahoře v rohu). Potom dáte SMS, Režim zadávání a místo "automiticky" zvolíte Abeceda GSM...Mělo by to být ok. Mám Samsung A5 a tam to jed :)
Uživatelský avatar
Gaaspi
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pát 15. kvě 2015 13:49:23
Typ mobilu / ROM: Samsung E1050
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS se změní v MMS (vyřešeno)

Příspěvek od Gaaspi »

Hahaaa na starom Galaxy Ace to nefunguje takze ostava len alternativa... Ten Go SMS nejde stiahnut lebo ze moj model uz nema podporu ale co odporucam je chomp sms alebo smart sms obe su take ze ostanu smskami aj ked poslete hocijak dlhy text takze co vas moze zaujimat ze som to odskusal a obe funguju a daju sa dat aj na prastare mobily.
Tomáš
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: SMS se změní v MMS (vyřešeno)

Příspěvek od Jumbo78 »

Ale no tak, právě starý Ace to v nastavení měl
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
Gaaspi
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pát 15. kvě 2015 13:49:23
Typ mobilu / ROM: Samsung E1050
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS se změní v MMS (vyřešeno)

Příspěvek od Gaaspi »

Jumbo78 píše:Ale no tak, právě starý Ace to v nastavení měl
V nastaveni to ma, ale nema to ziadny ucinok. Dal som ze Abeceda GSM a zacal pisat SMS po tretej SMS hlaska ze zmenene na multimedialnu spravu. Ale diky ze sa snazite najst nejake triky. Problem tychto starsich mobilov je to ze maju malo miesta pre instalovane aplikacie a tak mat SMS aplikaciu zbytocne dvojmo je zbytocny luxus lebo tu povodnu z mobilu neviem dat prec kedze nemam root ale alternativnu musim mat...
Tomáš
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy SII (I9100) - Obecná diskuze“