Samsung Galaxy SII (I9100) - Obecná diskuzeproblém s vypnutím niektorej funkcie zjednodušenia ovládania

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Lifelike
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: samsung s2

problém s vypnutím niektorej funkcie zjednodušenia ovládania

Příspěvek od Lifelike » čtv 26. lis 2015 10:36:36

Ahojte. Po veľmi dlhej dobe mám problém, ktorý mi už dosť píly nervy, lebo neviem si s ním poradiť. Pri listovaní stránok na obrazovke (aj v zložke Aplikácie) mi stále nahlas telefon oznamuje na ktorej strane som. To isté je aj ked vstúpim do menu Upraviť stránku. V zjednodušení ovládania mám kompletne všetko povypínané (len NoLed je zapnutý) Prešla som v ňom všetko možné, ale stále sa toho neviem zbaviť.
Telefon mám už tri roky, som bežný užívateľ, ktorý nerieši veci navyše okolo telefonu (žiadne preinštalácie, romky a iné veci...) Pred mesiacom začal strašne zamŕzať. Pri pátraní som nastavila telefon do továrenskeho nastavenie, ale nakoniec ale prišla som na to, že to bolo baterkou, ktorá behom 10 dní začala pekne puchnúť. Kúpila som novú Origin Samsung baterku (taká ako bola p.vodná) a telefon pekne fičí ďalej. Akurát toho "kecania" keď sa pohybujem po stránkach na obrazovke sa nedokážem zbaviť.
Vedel by mi niekto poradiť, kam sa ešte pozrieť.

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Re: problém s vypnutím niektorej funkcie zjednodušenia ovládania

Příspěvek od don_alex » čtv 26. lis 2015 11:23:48

Zakaž i noled a uvidíš
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

xanthor
Kyborg
Reputace: 83
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » čtv 26. lis 2015 11:25:10

Zkusil bych smazat data aplikace "TouchWiz Home" (ve správci aplikací v nastavení). Přijdeš tím ale o widgety / odkazy na ploše (budeš si je muset znovu přidat), popř. další nastavení launcheru (hlavní plocha + seznam aplikací).

Autor tohoto vlákna
Lifelike
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: samsung s2

Příspěvek od Lifelike » čtv 26. lis 2015 13:49:52

Ďakujem za návrhy. Vypnutie NoLed pomohlo (dakujem). Ale ..... ja ho potrebujem. Nie som taký závislák, aby som neustále kontrolovala mobil, či mi niekto nepíše, nevolá a podobne. Tak som ho skúsila odinštalovať a opätovne nainštalovať. V recenziach, ktroé som narýchlo prebehla som našla radu od jedného užívateľa, že ak vás tieto hlášky otravujú tak sa dajú vypnúť cez: Nastavenia - správca aplikácií - samsung TTS - zakázať výstup prevodu na reč od Google.
V mojom S2 som "Prevod textu na reč Goole". To som vynútene zastavila, keďže v Samsung TTS som nenašla zakázanie tohto prevodu na reč ale asi len celej aplikácie Samsung TTS. Bohužiaľ tomuto už vôbec nerozumiem.
Ale pravdou je, že po vynútenom zastavení "prevodu na reč" tie hlášky utíchli. Ostáva mi len dúfať, že všetko ostatné bude fungovať, ako má..... ale to ukáže asi až čas :)

Rada od xanthor nefunguje .... ale aj tak ďakujem za ochotu sa mojím problémmom zaoberať.

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy SII (I9100) - Obecná diskuze“