HTC WildfireHTC Wildfire

Uvedení na trh: 05-2010

Moderátoři: Jacho, Jacho

Odpovědět
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od hafca »

Dík za rychlou odpověď. Opravdu je to tak, já už ho měl zabalený, všechno vymazané a připravený k poslání na reklamaci. :roll: Taky by o tom mohla být v návodu nějaká zmínka. Hlavně, že tomu nic není.
Uživatelský avatar
007ToMMaS
Robot
Příspěvky: 771
Registrován: úte 26. říj 2010 19:21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od 007ToMMaS »

hafca píše:Dík za rychlou odpověď. Opravdu je to tak, já už ho měl zabalený, všechno vymazané a připravený k poslání na reklamaci. :roll: Taky by o tom mohla být v návodu nějaká zmínka. Hlavně, že tomu nic není.
do návodu nepíšu také veci... tam píšu len základné veci.... na ostatné musí uživatel prísť.... pričom to neni až tak ťažké... len stačí chytiť telefon do rúk ísť do memu... a čítať čo tam vôbec je a čo sa dá nastavovať..... ;)
dEvilPS3
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 14. říj 2010 19:45:48
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S
Rom: od výrobce

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od dEvilPS3 »

@hafca:
Z toho si nic nedelej...mel jsi nekdy chytry telefon? Je to jak pc,reklamace je nejzassi reseni,vetsinou je chyba jinde,jeste se s tim dost setkas,takze telefon bal na reklamaci az kdyz projednas reseni na netu,forech,odinstalujes,preinstalujes,prefleshujes,vymenis a vyresetujes:-D
Uživatelský avatar
007ToMMaS
Robot
Příspěvky: 771
Registrován: úte 26. říj 2010 19:21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od 007ToMMaS »

dEvilPS3 píše:@hafca:
Z toho si nic nedelej...mel jsi nekdy chytry telefon? Je to jak pc,reklamace je nejzassi reseni,vetsinou je chyba jinde,jeste se s tim dost setkas,takze telefon bal na reklamaci az kdyz projednas reseni na netu,forech,odinstalujes,preinstalujes,prefleshujes,vymenis a vyresetujes:-D
tvoja odpoveď je dosť neprofesionálna ak to tak mám povedať... alebo v skratke trošku dosť decká... lebo vlasnosť zhasínania a rozsvecovania tlačítok a displeja je predvolená v nastaveniach.. dá sa to tam zmeniť.... aj nastaviť na trvalo...
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od hafca »

Ano, je to můj první "chytrý" telefon a snažil jsem se přečíst o něm kde co. Zatím ho zkouším bez simkarty, prolézám menu, zkouším co jaký zásah udělá a objevuji co vlastně umí a taky neumí. V nastavení displeje jsem našel jen vypnutí automatiky na jas displeje, nic víc. Jenže jsem si říkal, automatika bude dobrá nechám to na ní. Netušil jsem, že by k regulaci jasu dipleje ještě takhle laškovala s podsvícením těch tlačítek.
Jsem zvědav, co mi ještě překvapí nebo zaskočí a budu sem muset jít zase pro radu. Ještě, že máte trpělivost se začátečníky. ;) Děkuji.
Uživatelský avatar
007ToMMaS
Robot
Příspěvky: 771
Registrován: úte 26. říj 2010 19:21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od 007ToMMaS »

tá automatická regulácia jasu v nastaveniach podsvietenia displeja je ako aj pre displej tak aj pre tlačítka... :) a s tou simkartou... nemusíš sa báť ju mať v telefone.... :) len keď ju tam dáš choď do nastavení a vypni si a zakáž synchroniáciu všetkého... a zakáž aj pripojenie na internet.... v tedy sa nemusíš báť ničoho lebo sa nepripojí... ;)
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od hafca »

Já mám synchronizaci jen pře Wi-Fi a u operátora zakázané datové služby. Co potřebuji udělám doma nebo někde free hotspotu. Jen to nastavení jasu tlačítek tam není. U nastavení displeje jen jeho jas, buď auto nebo ruční. Tlačítka nikde nejsou. Asi to je u jiných telefonů.
Uživatelský avatar
007ToMMaS
Robot
Příspěvky: 771
Registrován: úte 26. říj 2010 19:21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od 007ToMMaS »

keď si nastavíš jas na ručný na displeji...tak ti bude displej svietiť na určitej hodnote... a spolu sním aj tlačítka.... keď nastavíš auto tak sa ti bude displej zhasínať a rozsvecovať podla okolitého prostredia... a to isté aj tlačítka.... takže ak je tma tak displej bude svietiť minimálne aby ti nesvietil moc do očí... a nebránil napríklad pri chôdzi.... a tlačítka budú svietiť.... ak budeš kdesi kde je moc svetla... tak podsvietenei bude na plno aby bol dobre čitateľný... .a tlačítka ti svietiť nebudú... z dôvodu toho lebo neni treba aby svietili keď je svetlo okolo teba... a zas keď zajdeš kdesi kde je tma tak sa zasvietia a displej bude svietiť menej...a podobne..... si to vyskúšaj...daj to na auto.... potom zakry vrch telefonu rukou... na ľavo vedľa loga HTC nad displejom.... a uvidíš že displej nebude svietiť tak moc... potom daj ruku preč a zasvieť tam z lampu alebo niečim a uvidíš že bude svietiť viac...
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od hafca »

Podle tvého popisu to vypadalo, že jde nastavit displej a tlačítka nezávisle. Ale, už je to vyřešené. Dík
Uživatelský avatar
007ToMMaS
Robot
Příspěvky: 771
Registrován: úte 26. říj 2010 19:21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od 007ToMMaS »

sme sa očividne zle predtým pochopili :) ale keď už je vyriešené tak je fajn ;)
petr662
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 27. bře 2011 5:34:32

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od petr662 »

Podle mého názoru displej zase tak hrozný není jsou sice videt ctverecky ale jen z blízka jinak jsem velice spokojen a na teto stránce www.htc-wf.blog.cz jsou hry a aplikace na wildfire kazdý den jich tam pár přibyde
Uživatelský avatar
merkurer
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: stř 24. lis 2010 11:59:15
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Rom: CM7
Bydliště: Doma :)

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od merkurer »

Ohledně displaye máme stejný názor a celkem čumím na tu stránku co jsi sem dal :shock: Assasins creed na wf ? Tak to je hustý :D Jsem zvědav, jestli ten blog za chvilku neumře, pokud ne tak určitě něco vyzkouším ;) Ale dávej bacha - je to warez a ten je tu zakázaný, takže tu z toho můžeš mít problém ...
HTC Wildfire (Black) - S-OFF - ROOTed - CPU 710mhz - Int. pam. 305mb - CM 7.2.0 Stable - GoLauncher EX

Jablka mi chutnaly do té doby, než přišel apple s iphonem.
Android 4ever !
Uživatelský avatar
vstepik
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: ned 03. říj 2010 20:44:24
Typ mobilu / ROM: HTC TyTn II_Wildfire_Desire
Twitter: vstepik
Rom: Nikez Jelly Bean
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od vstepik »

OT-Ten člověk tam má strašný pravopisný chyby.Jinak dobrý. ;)
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od hafca »

Tak jsem začal fungovat na ostro a problém. Jeho řešení jsem hledal v návodu i tady a nenašel. Tak doufám, že nebudu zase za lamu. ;) Volal jsem na číslo, kde se volí další postup klávesnicí, jenže tu jsem nenašel. Dá se nějak pokud možno rychle dostat na klávesnici abych mohl volit další kroky? Ještě mi napadlo, mám nainstalovaný Full Screen Caller, nemůže to dělat on? Já vím, že bych ho mohl odinstalovat a zkusit to, ale když si předstatvím tu práci se znova přiřazením všech fotek, tak si říkám, třeba to někdo ví a poradí. ;)
Uživatelský avatar
Lintner.T
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: pon 04. dub 2011 9:28:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini
Rom: CyanogenMod 11.0

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od Lintner.T »

Kdyz mas aktivni hovor, tak mas dole na stredu cervene tlacitko "Ukoncit hovor". A tlacitko nalevo od "Ukoncit hovor" je ona klavesnice.
Uživatelský avatar
merkurer
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: stř 24. lis 2010 11:59:15
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Rom: CM7
Bydliště: Doma :)

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od merkurer »

to vstepik : Přesně :DD
to lintner.t : Mělo by to tak být, pokud v tom nedělá bordel ten fullscreen caller ;)
HTC Wildfire (Black) - S-OFF - ROOTed - CPU 710mhz - Int. pam. 305mb - CM 7.2.0 Stable - GoLauncher EX

Jablka mi chutnaly do té doby, než přišel apple s iphonem.
Android 4ever !
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od hafca »

Tak pachatel je ten fullscreen caller. Teď jsem to zkusil a mám tam jen červené storno. Když ho zmačknu, hovor se ukončí, budu ho muset odinstalovat. :(
Uživatelský avatar
merkurer
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: stř 24. lis 2010 11:59:15
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Rom: CM7
Bydliště: Doma :)

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od merkurer »

Tak už aspoň víš, čím to bylo ;)
HTC Wildfire (Black) - S-OFF - ROOTed - CPU 710mhz - Int. pam. 305mb - CM 7.2.0 Stable - GoLauncher EX

Jablka mi chutnaly do té doby, než přišel apple s iphonem.
Android 4ever !
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od hafca »

Nedalo mi to a dělal jsem s ním ještě pokusy a nakonec si ho nechám. Zjistil jsem, že při kliknutí na levý nebo pravý horní roh se dole objeví malá nabídka. V ní je ikona hledané klávesnice a i ikona od hlasitého poslechu, což taky není k zahození. Zvlášť, když se člověk musí v nabídkách proklikávat někam daleko.
Uživatelský avatar
merkurer
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: stř 24. lis 2010 11:59:15
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Rom: CM7
Bydliště: Doma :)

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od merkurer »

Zdravím :) Dával jsem dotaz do příspěvku ,,fotografie z wildfire´´, ale asi už to tam nikdo nesleduje, takže se mi odpovědi nedostalo... Ptám se tedy zde ...
Zdravím všechny ! Chci se vás zeptat - hlavně těch, kteří stojí za tím, že mobil nikdy nebude mít ani na ten nejobyčejnější foťák... Můžu si vybrat co při focení preferovat - Minolta Dimage Xt ( http://www.digimanie.cz/art_doc-44C66F7 ... 5F138.html ) a nebo HTC Wildfire... Co by jste mi více doporučili ? Wildfire má více mpx, ale foťák je foťák a slyšel jsem, že minolta je na foťáky dobrá značka... Co by jste preferovali vy ( popř. co v jakých situacích ) ? Díky předem za všechny odpovědi...
HTC Wildfire (Black) - S-OFF - ROOTed - CPU 710mhz - Int. pam. 305mb - CM 7.2.0 Stable - GoLauncher EX

Jablka mi chutnaly do té doby, než přišel apple s iphonem.
Android 4ever !
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od Traged »

když foták, tak koukej kolik Mpx má, 3,2 je dost málo, a vilda mi fotil lépe, než 3,2 mpx od canonu (ixus) , výborně mi fotil i desire, a nové D-s je taky good.
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od hafca »

Je to sice OT, ale na takovou starou věc zapomeň. Dneska je to s foťáky úplně někde jinde. Jednu Minoltu jsem měl, nefotila nejhůř, ale něco tak prožranýho na baterky jsem ještě neviděl. Pravda ale je, že skoro každej foťák bude mít lepší fotky než mobil. Je to dané objektivem. Malá plastová čočka není to nejlepší pro dobrou fotku.
Uživatelský avatar
Wotan
Droid
Příspěvky: 1845
Registrován: sob 06. lis 2010 12:27:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy NEXUS
Tablet: Nexus 7
Rom: SLIMbean (GN aj N7)
Bydliště: Račištorf
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od Wotan »

ked chceš "normalne" fotit na mobil zabudni. A sem tam nieco prilezitostne odfotit (ako ja) ti staci mobil hadam nechces so sebou vlacit stale fotak ?
Uživatelský avatar
merkurer
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: stř 24. lis 2010 11:59:15
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Rom: CM7
Bydliště: Doma :)

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od merkurer »

Takže máte za to, že v mém případě je lepší fotit wildfirem, jj ? A Ještě menší dotaz - máte wf nějak speciálně nastavený na momentky, nebo normal na auto a nastavujete ( např. iso, expozice, jas, ostrost... ) jen při focení maker a např. večerní oblohy ? Minoltu si teda asi nechám např. na fesťáky, atp. kde budu fotit hodně kvůli baterky a taky, že nebudu muset pořád vytahovat mobil ;)
HTC Wildfire (Black) - S-OFF - ROOTed - CPU 710mhz - Int. pam. 305mb - CM 7.2.0 Stable - GoLauncher EX

Jablka mi chutnaly do té doby, než přišel apple s iphonem.
Android 4ever !
Uživatelský avatar
merkurer
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: stř 24. lis 2010 11:59:15
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Rom: CM7
Bydliště: Doma :)

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od merkurer »

Hej, nebuďte takoví škrobi a poraďte :( p.s. sorry za 2 příspěvky pod sebou, ale chtěl jsem to tu oživit...
HTC Wildfire (Black) - S-OFF - ROOTed - CPU 710mhz - Int. pam. 305mb - CM 7.2.0 Stable - GoLauncher EX

Jablka mi chutnaly do té doby, než přišel apple s iphonem.
Android 4ever !
Uživatelský avatar
Karloz
Androiďák!
Příspěvky: 360
Registrován: stř 15. zář 2010 7:28:27
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od Karloz »

A co chceš slyšet? Wildfire fotí naprd, to už se tu kdysi řešilo. Automatiku vypni, nastav vyvážení bílé na denní světlo, pokud fotíš venku a ISO dej na 100. Pokud je automatika a přepne vyšší ISO, tak jsou fotky brutálně zašuměný.
Uživatelský avatar
merkurer
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: stř 24. lis 2010 11:59:15
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Rom: CM7
Bydliště: Doma :)

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od merkurer »

imho htc wildfire na fotky nejhorší není ( ani podle kolegů navrchu, můžeš třeba kouknout do příspěvku ,,fotografie z htc wildfire´´ ) a ptám se proto, abych z mobilu vytáhl co nejvíc ;) Jinak ohledně toho ISO - není blbost ho mít na momenty (vytáhnou a vyfotit něco v rychlosti) na 100 ? Poněvadž se mi pořád cosi pozdává, že to ISO 100 za 1. ztmavuje fotky, za 2. prodlužuje čas ,,uzávěrky´´ a tím pádem je snažší fotku rozmazat... Ne ? Nebo by jsi mi spíš doporučil tu minoltu :D ?
HTC Wildfire (Black) - S-OFF - ROOTed - CPU 710mhz - Int. pam. 305mb - CM 7.2.0 Stable - GoLauncher EX

Jablka mi chutnaly do té doby, než přišel apple s iphonem.
Android 4ever !
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od hafca »

Zjednodušeně řečeno, je to s tím ISO asi takhle. Čím větší ISO tím kratší expoziční čas a tedy míň rozklepané fotky. Zárověň stačí míň světla pro fotku, ale je to vykoupené zvýšeným šumem. A ještě jinak, když je dost světla a nefotíš zrovna nějaký závody, pak je lepší ta 100, fotky budu čistější. Na fotky v pohybu a navíc třeba za mizerného světla budeš muset ISO zvýšit abys tam něco měl a nebylo to rozmazané. Je to o kompromisu a o odzkoušení, co bude nejlíp vyhovovat. Běžné věci by měla zvládnout automatika. Ta Minolta je stařenka i když ty fotky na ukázce nejsou nejhorší. Jenže technika je dneska někde jinde. Na momentky budeš potřebovat taky rychlou reakci foťáku a to Wildfire moc nemá.
Uživatelský avatar
merkurer
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: stř 24. lis 2010 11:59:15
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Rom: CM7
Bydliště: Doma :)

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od merkurer »

jj, aspoň jsi mi potvrdil, že mé doměnky o ISO jsou správné a asi si s tím budu muset fakt pohrát sám... Každopádně všem díky... Jo a mám ještě další dotaz - když jsem si přiřadil vyzvánění k více kontaktům, existuje nějaký způsob, jak hromadně odstranit přiřazení vyzvánění od všech kontaktů ? Napadlo mě vymazání zvuku k nim přiřazených, ale nejsem si jist, jestli po opětovném stažení oných zvuků, by se zase automaticky nepřiřadily z5 k daným kontaktům ? A dále pak jestli neexistuje nějaký způsob jak vyzvánění přiřadit k celým skupinám ? Díky předem a zatím ;)
EDIT: Takže s foťákem jsem si trochu pohrál a ohledně toho vyzvánění - opravdu stačilo pouze vymazat přiřazené zvuky a přenastavit jiné defaultní vyzvánění, takže pohodička, protože už je stejně z5 asi používat nebudu ;) Jinak ohledně toho vyzvánění pro skupiny - došlo mi, že by se to míjelo účinkem takže na to kašlu :)
EDIT 2 : Btw, nevíte jestli lze nějak smazat své uložené scény ? Protože jsem si při pokusech uložil jednu asi 5krát :D
HTC Wildfire (Black) - S-OFF - ROOTed - CPU 710mhz - Int. pam. 305mb - CM 7.2.0 Stable - GoLauncher EX

Jablka mi chutnaly do té doby, než přišel apple s iphonem.
Android 4ever !
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: HTC Wildfire

Příspěvek od hafca »

Ještě bych se chtěl na něco zeptat, co jsem tady ani při snad pečlivém hledání nenašel.
Když si kliknu na ikonu Galerie, tak se mi otevře a tam má všechno 2x. Mám tam položku Fotografie a v ní 148 obrázků. Jenže je tam ještě položka Photo a v ní je jen 27 obrázků. Jsou to ty, co jsem si nahrál na kartu do složky Photo. V tý první jsou taky, ale zbytek jsou nějaké ikony různé velikosti. A aby toho nebylo málo, mám v Galerii ještě další dvě složky, obě se jmenují icons a v obou je 60 stejných ikon. A některé jsou i v té první položce. :roll:
Dá se s tím něco udělat? Třeba to nějak odstranit nebo je to normální a má to tak být? Přijde mi to trochu na hlavu a je to strašně nepřehledné.
Odpovědět

Zpět na „HTC Wildfire“