HTC WildfireMobilní internet na PC ( PdaNet ) - návod

Uvedení na trh: 05-2010

Moderátoři: Jacho, Jacho

Odpovědět
Lukypuky
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 03. zář 2010 13:49:28
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Mobilní internet na PC ( PdaNet ) - návod

Příspěvek od Lukypuky »

Ahoj, tak se mi povedlo, ... byl to celkem oříšek, tak když už jsem ho rozlousknul, tak se podělím:

Stáhnul jsem z netu po vyhledávání "pdanet android cracked" soubor PdaNet_2.45.apk
nakopíroval jsem ho přes USB kabel na SD kartu do telefonu

pak to bylo potřeba nainstalovat, což není jen tak (telefon si sám nainstaluje jen to, co stáhnete z Marketu, ale to co si do telefonu vložíte přes USB kabel jen tak nainstalovat nejde) - je potřeba stáhnout z Marketu Astro file manager a přes něj se dají instalovat aplikace, které nejsou do telefonu vloženy z Marketu, skvělý návod na http://www.youtube.com/watch?v=7UOAw124y1s
(jinak se to dá instalovat i nějak přes počítač přes nějaký "SDk Android", ale to mi přišlo tak složitý, že jsem to ani trochu nepobral. Přes Astro je to fakt hračka, jen je potřeba v nastavení Aplikací povolit instalaci Neznámých Zdrojů (Nastavení / Aplikace / Neznámé zdroje)

pak jsem stáhnul z netu do pc pdanet.exe ve verzi 241 (přesně PdaNetA241.exe)

začal jsem instalovat onen stažený exáč v notebooku. Nejdřív vám to řekne, abyste se ujistili, že máte zapnuté USB ladění (to zapněte v Nastavení / Aplikace / Vývoj / Ladění USB) a že telefon je odpojen, takže USB kabel odpojte. Po chvilce to řekne, abyste USB kabel připojili ... tak ho připojte a dbejte na to, abyste povolili zařízení jako Diskovou jednotku (není důležité připojení v módu Sdílení internetu), jinak spojení s mobilem nenalezne a přeruší instalaci a jste v háji ... trvalo mi 3 hodiny než jsem na to přišel. Furt mi přišlo že mám nechávat hlavně Sdílení internetu, nenapadlo mě že to chce tu Diskovou jednotku.

A je to :) Instalace by měla být dokončena a máte 2 možnosti připojení - USB a Bluetooth:

USB: pak stačí jen připojit mobil přes USB kabel, v mobilu v aplikacích najdete a zapnete PdaNet, tam zmáčknete čudlík Enable USB Tether, pak na PC vpravo dole u hodin by měla být ikonka - na tu kliknete a hned nahoře je Connect ... a valíte :)

Bluetooth: To je složitější - je potřeba aby se zařízení viděla, ... v mobilu kliknete v aplikacích na PdaNet, pak čudlík Enable Bluetooth DUN, pak zajistíte, aby se mobil dostal do viditelného režimu na těch svých 120 sekund,to by měl nabídnout sám už když kliknete na Enable Bluetooth DUN, a pak už se staráte na pc, aby si pc přidalo tohle mobilní zařízení a je potřeba vytvořit Dial-up připojení ... měl by vám pomoci návod na http://www.junefabrics.com/android/bluetooth.php
Jakmile vytvoříte to Dial-up připojení, tak by to mělo valit ...

Musel jsem vypnout v Nastavení Bluetooth úplně dole to párování - spárovalo se to s počítačem jakože s nějakým zvukovým zařízením, tak to odpojte. Pak teprve mi to šlo. Ale možná je třeba to spárovat, a následně to párování zrušit. Zkoušejte.
Není na to ani potřeba mít zapnutý PdaNet na pc ... tzn. není třeba mít u hodin tu ikonku PdaNEtu.

Možná má i vliv pořadí spouštění - mně to jde když nejdřív na mobilu zapnu Mobilní síť, pak Bluetooth, pak zapnu Bluetooth na Notebooku, pak v mobilu zapnu PdaNet a kliknu tam na Enable Bluetooth DUN a hned odsouhlasím učinění zařízení viditelným na těch 120 s, pak v Notebooku otevřu bluetooth manažera, kde už mám nastálo přiadné HTC Wildfire zařízení, na které kliknu pravým tlač. a dám Connect a hned to jede.


Před tím celým jsem vzteky odinstaloval HTC Sync, tak nevím, jestli to mělo vliv a jestli je to potřeba. Doufám že ne. Chystám se ho zas nainstalovat, tak pak dám vědět.

Možná je taky třeba mít ty správný verze těch dvou aplikací (exe, apk). Aby to bylo cracknutý nebo aby to byly ještě ty staré verze před tím, než byl PdaNet zpoplatněn. Neumím moc dobře anglicky, ale co jsem u těch souborů četl, tak jsem z toho vyrozuměl, že existují právě verze ještě před zpoplatněním ... ale teď nevím, zda má být cracknutý nebo před zpoplatněním jen ten exe, nebo jen apk, nebo obojí.

Pište kdyžtak vaše zkušenosti s mým návodem, díky.
Uživatelský avatar
MrEdDy
Robot
Příspěvky: 1040
Registrován: pon 14. pro 2009 12:50:41
Typ mobilu / ROM: Nemám stálý model
Twitter: http://twitter.com/MrEdDy23
Bydliště: Praha & Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní internet na PC ( PdaNet ) - návod

Příspěvek od MrEdDy »

Já myslim,že tohle je věc která snad nepotřebuje návod.
A když jo ,tak stručnej -
1)Instal z marketu pdaNet
2)Připojit na PC přes USB a spustit aplikaci
3)Stisk Enable USB Tether a stáhneš si verzi na svůj OS (yes,let me download)
4)Naistaluješ na PC , znovu Enable USB Tether ,zmáčni NO , připoj se.
Pokud přes blouetooth ,tak stačí spárovat ..
A aby jsi mohl instalovat mimo market stačí mít povolený neznámý zdroje a AppsInstaler.apk
a jinak tady je už o tom topic http://androidforum.cz/g1cka-jako-modem ... 90-60.html
Tlačítko hledat není jen na okrasu!
Když vím ,poradím ,ale ať má dotaz hlavu a patu ..
ZÁLOHA není jen slovo!
Kik
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 20. zář 2010 11:05:48
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Re: Mobilní internet na PC ( PdaNet ) - návod

Příspěvek od Kik »

Mám s PDAnetem menší problém. Vše jsem nainstalovala bez problémů podle návodu, net jel, ale v průběhu dne po několika odpojeních a připojeních se mi stalo, že net už nenaběhl. Na Wildfiru odkliknu sdílení, na notebooku je vidět hledání, v síťových nastaveních je pak dokonce vidět, že jsem připojená k telefonu, ale nepřijímám data. Zkoušela jsem přeinstalovat, vše zase na pár hodin šlo a pak zase nic. Poradíte někdo? :help: Jestli to je nějaká primitivnost, tak se omlouvám. Ve fóru jsem hledala, ale odpověď nenašla.
Lukypuky
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 03. zář 2010 13:49:28
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Re: Mobilní internet na PC ( PdaNet ) - návod

Příspěvek od Lukypuky »

No abych řekl pravdu, tak už mi pak znovu taky nenaběhl. Je to celý na houby :( ... čekám jen, kdy bude pro tenhle tel. podpora wi-fi tetheru. Ono to asi jde, ale telefon se musí nejdřív tzv. rootnout, což nevim jak se dělá a nechci se do toho pouštět, celkem asi složitá věc. Nechápu, proč tuhle důležitou funkci do toho telefonu rovnou nedají :( Má to tuším až Android 2.2.
S PdaNet je problém, že to jde jen s vaším pc, kde je pdanet nainstalován. Ale až půjde wi-fi tether, tak se z vašeho mobilu stane jednoduše wi-fi router, a pak si jeho signál chytíte na jakymkoliv noťasu s wi-finou.
ALTR
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: pon 19. dub 2010 13:44:18
Bydliště: Brno

Re: Mobilní internet na PC ( PdaNet ) - návod

Příspěvek od ALTR »

V okamžiku kdy telefon zhasne displej tak mám po srande.. Jakokoli reakce netu je na minuty. Jakmile telefon "vzbudim" net zase reaguje okamzite...
Obešel jsem to zatrhnutím aby se displey nevypinal pri pripojeni do USB...

Je nejaka utilita která umí vypnlout jen displey ale telefon neuspat??
Tápám...
zuza
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01. lis 2011 22:42:20
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy ace

Re: Mobilní internet na PC ( PdaNet ) - návod

Příspěvek od zuza »

Děkuju panu Mr EdBy, jeho návod na připojení internetu ze Samsungu na PC jsem pochopila (a dokonce uskutečnila) i já, počítačový nešika. Povedlo se :D ! Zuza
Uživatelský avatar
ondatrax
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 29. dub 2013 17:47:41
Typ mobilu / ROM: Nokia 5110

Re: Mobilní internet na PC ( PdaNet ) - návod

Příspěvek od ondatrax »

Lukypuky - díky za návod :-)
po 2 denním pátrání jak uchodit čínskej výdobytek komunismu
konečně frčím na lajně.
laciooo
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 25. zář 2013 19:24:49
Typ mobilu / ROM: samsung s3 mini

Re: Mobilní internet na PC ( PdaNet ) - návod

Příspěvek od laciooo »

Zdravím,

prosím o radu.
Nemohu nainstalovat PdaNetA241.exe na Win7 64 bitový operační systém. Vše co se mi podařilo sehnat je jen pro 32 bitový operační systém.

Díky moc
hyper24
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. bře 2014 11:15:01
Typ mobilu / ROM: samsung s3 mini

Re: Mobilní internet na PC ( PdaNet ) - návod

Příspěvek od hyper24 »

Zdarec, mam mensi problemecek, nainstaloval sem to vsechno dle navodu, kabel pripojenej, ladeni USB zapnuto, proste vsechno ale porad se nemuzu pripojit, porad mi to pise at si pripojim kabel USB a nastavim ladeni USB coz uz vsechno mam. Stalo se to nekomu taky? nejak si nevim rady :)
Odpovědět

Zpět na „HTC Wildfire“