Samsung Galaxy (I7500) - Obecná diskuzeSamovolné zamykání displaye

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některým servisem? Pokračujte do této sekce.
Odpovědět
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Ahoj, můj telefon s firmwarem II5 se spontálně zamyká. Hlavně když jsem v nastavení nebo když dám vytočit číslo, tak se někdy místo dané akce zamkne. Jinak mobil funguje skvěle, tak myslím, že to bude softwarový problém. Jak se tohohle problému zbavit?
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od cryingfreeman »

skus reset alebo nahrať nejaký novší firmware
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Čím zazálohuju aplikace a nastavení? Jinak přes pc studio mi nahrát firmware nejde - nejdál jsem se dostal k tomu, že to píše, že můj telefon podporuje pouze aktualizaci firmwaru a když dám aktualizovat firmware tak to napíše že to můj telefon nepodporuje :-) .
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Našel jsem mybackup. Mohu pomocí něho uvést systém úplně do původního stavu(instalace aplikací, data) po upgradu firmwaru?
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od cryingfreeman »

ano aplikácie, sms a tak ano, len nastavenia v aplikáciach budeš musieť zadávať....firmware nainštaluješ pomocou ODIN http://androidforum.cz/aktualizace-firm ... t2654.html skus IK4 alebo IK5
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Tak jsem to aktualizoval, v odinu jsem nahrál ten tar soubor který měl v názvu pda přesně podle návodu. Co ale ty ostatní soubory(boot,...)? Jinak android je sice rychlejší, ale můj problém to nevyřešilo, dokonce se teď občas místo zamknutí spustí foťák.
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od cryingfreeman »

buď máš predsa update ako jeden subor, odškrtneš one package a dáš ho od prvej koloknky vpravo, alebo ako štyri subory, one package necháš neodškrtnutý a tieštyri subory rozdelíš do tých 4roch koloniek označených boot, pda, phone, csc
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Jo ale to csc je prý nějaká lokalizace a navíc je to v tom IK4zipu csc s verzí IK5, ostatní jsou IK4. Co se stane, když ty zbývající 3 soubory nahraju do telefonu teď(bez toho jednoho pda)?
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

tak jsem zaktualizoval všechno kromě toho csc(to je asi na zamčení operátora) a už to funguje bezvadně, dokonce je i rychlejší internet a fungují i aplikace, které předtím nefungovaly.
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Tak shrnutí: po nainstalování aplikací se mobil začal zas zamykat(s minulým firmwarem se ale zamykal i bez aplikací), nějaké aplikace jsem odinstaloval, snad to pomůže(konkrétně task killer a tts). Zdá se mi ale, že nefunguje GPS. Navenek jakoby vyhledává, ale nic nenajde. Je to jen můj pocit nebo v tomto fw gps opravdu nejde?
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od cryingfreeman »

ak si v byte tak ti chytnuť signal nemusí
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Tak je to v háji. Pořád a pořád se to zamyká. Třeba teď pravidelně když z marketu stahuju např AndNav2, tak během stahování černá obrazovka, pak odemknu za sekundu zase černá obrazovka ... a to pořád dokola než se to stáhne.
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od cryingfreeman »

skus to zmeniť aj s csc a spraviť hneď potom reset alebo wipe
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Wipe jako obnovit tovární nastavení?
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Tak jsem tam nahodil zpět II5, GPS se teď chytne za cca 4 sekundy a display opět sám zamyká(dokonce hned při prvním stahování z Marketu - ne sice tak často ale tak 2x - 3x za stahování se zamkne). Jak vlastně vypadá ten IK5 firmware? Četl jsem že je to italská verze, která má v sobě kritickou chybu(http://twitter.com/samsung_i7500/statuses/7876058413). Platí to nebo tu chybu už odstranili?
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Vy tyto problémy se zamykáním nemáte? ... každopádně nejsem sám s těmito problémy. Našel jsem v jedné diskusi příspěvek:

If all you want to do is browse the web on it, it's fine.... HOWEVER, if you want to use it as a proper phone it has some seriously annoying bugs (I consider them show stoppers). They should never have released this phone like this.

I have now had two Galaxy I7500. Both running the I4 firmware, currently still the official latest in the UK as far as I'm aware. I use my phone mainly for normal incoming and outgoing calls, maybe 10-20 calls per day and for business use so it absolutely MUST be reliable. Browsing restricted to 10-20 mins per day.

Here's my list of problems with this phone, starting with the most annoying, inconvenient and liable to cause the phone to be thrown out the window.

1. This is a BIGGI. Call hangups. It doesn't matter whether it's an incoming or outgoing call the phone will intermittently hang up the call as soon as it's answered or a second after you dialled it. Signal strength is excellent, so has nothing to do with poor reception. This alone will drive you nuts will cause you to hate and despise both Samsung and O2 for allowing this to go on and on without a fix... (workaround, sometimes rebooting the phone will fix it till the next time) .. and sometimes not.

2. Screen lock - This phone seems to have a mind of it's own. It will lock the screen seconds after using it when it's not supposed to, again completely intermittent.

3. It will intermittently flash the screen on and off in the middle of the night. First time I saw it I thought the damm thing was possessed, with some ghostly hand keep pressing the lock screen button.

4. Wifi range is not as good as my laptop. (The least of my problems)

- I've not seen the screen flicker issue myself.
- I've not tried the PC Studio software yet so can't confirm any issues with that.

If not for these problems it would be an excellent phone.

Samsung please get this sorted ! O2 PLEASE APPLY PRESSURE ON SAMSUNG TO GET THIS SORTED !

Anybody from O2, acknowledgement of these issues would be most appreciated. Please don't keep fobbing us off with we are not aware of these issues.

If you expect to use one of these phones for heavy duty business use I would not recommend it until Samsung have sorted the top 3 bugs out above.
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od cryingfreeman »

n aku dobu máš teda nastavene zamykanie displeja?
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

To je jedno, když dám 10 minut nebo i nezamykat, tak to (ne)funguje pořád stejně. No zkusím tu IK5tku. ... Objevil jsem několik zajímavých odkazů:
http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=870362
http://samsung.benmar.cz/index.php?page=firmware
http://www.filecrop.com/i7500-firmware.html
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

nasel jsem I7500ZHIL3 je novejsi
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od cryingfreeman »

jo je, aj narychlejší, ale nemá 3D ovládače(a cz jazyk)
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Taky jsem zjistil. Pak jsem tam dal IK5 a nevypadá to že by se baterka vybíjela nějak rychle po přijatém hovoru(viz. bug). GPS tam funguje, zatím nezamyká. Jedno se sám zamknul po spuštění advanced taskmanager, tak jsem ten manager rychle odinstaloval a restartoval telefon a zatím se drží, tak uvidím. Já osobně bych si prubnul, že to zamykání způsobuje problém s databází marketu podle chování telefonu.
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Tak už se to zas zamyká - po instalaci toho taskmanageru. Asi tam zůstala nějaká data i po jeho odinstalaci. Jak ho úplně vymazat?
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Existuje vůbec nějaká možnost jak zjistit co se děje, tj. proč se to zamyká? Třeba se vůbec nevolá akce na zamčení a uzamčení telefonu je následek pádu nějaké služby. Dá se to vůbec nějak debugnout/logovat? V současnosti se to zamkne sem tam přesně při akci nainstalovat v marketu.
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od patlen »

A tovární nastavení nepomůže?
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od cryingfreeman »

fakt neviem, čím to môže byť...skús ešte flashnuť najnovší update (1.6)
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Jinak v současnosti je to stabilní, zamkne se to jen občas při instalaci v marketu, ale jen občas, což je obrovský úspěch.
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Až ten nový fw vyzkoušíš, tak dej vědět. Jestli je tam vážně 1.6, tak konečně poběží AndNav2.
vasek125
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 21. úno 2010 0:44:17

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od vasek125 »

Jak se vlastně provádí ten wipe na tomhle telefonu? Je to to obnovení do továrního nastavení?
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Samovolné zamykání displaye

Příspěvek od cryingfreeman »

áno je to oficialny 1.6
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy (I7500) - Obecná diskuze“