Sony Ericsson Xperia Mini - Obecná diskuzeNefunkční telefon

Odpovědět
shaleman
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 19. bře 2014 17:51:48
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Mini Pro

Nefunkční telefon

Příspěvek od shaleman »

Zdravím. Potřebuji pomoci s telefonem. Včera ráno se mi sám od sebe vypnul, myslel jsem, že jde o baterii, tak jsem ho nechal přes noc na nabíječce. Ráno jsem ho zapnul a odložil. Když jsem si ho znovu vzal do ruky, byl zase vypnutý. Znovu jsem ho dal na nabíječku, zapnul a zjistil, že baterie je plná. Chvíli jsem si s ním hrál, ale najednou se zasekl, poté se přepnul do uvítací obrazovky "XPERIA" a v té zamrzl. Nic nefungovalo na nic nereagoval. Prostě zamrzl. Jediným řešením bylo vytažení baterie a nové nastartování. Zase chvíli fungoval a zamrzl hned v menu. Nic nefungovalo, telefon se nehýbal. Žena mě zkoušela prozvonit, telefon se rozezvonil, dioda rozblikala, ale na obrazovce stále zamrzlé menu a několik chybějících ikon. Žena telefon položila a Xperii pořád blikala dioda jako by někdo volal. Znovu baterie ven, znovu dovnitř a pořád nic. Když ho napojím na počítač, počítač ho vůbec nenajde. Telefon přestal reagovat. Až teď, na večer, se mi povedlo uvést telefon do továrního nastavení přes nastavení v telefonu (bohužel Android zůstal na 4...), zdálo se, že se rozhýbal a najednou znovu. Z ničeho nic "XPERIA" a bez reakce. Nevíte někdo, prosím, co s tím? :help: :help:
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční telefon

Příspěvek od aldabubo »

Pokud je v záruce, reklamuj ho. Pokud není, musíš zkusit pátrat.

Možnosti:
1. Divné chování bývá způsobeno mrtvou baterií...rozuměj tomu tak, že baterie se chová normálně, ale namá potřebnou stabilitu a občas vypadává.
2. Hardwarová chyba, prostě něco odešlo.
3. Softwarová chyba např. po instalaci nové verze androidu se něco špatně zapsalo ....tato možnost je ale nejméně pravděpodobná.
4. Vniknutí vlhkosti do přístroje, a to nejen v poslední době, ale třeba před měsícem či dvěma....zdánlivý pocit bezpečí, že telefon přece nezmokl, že jsem ho přece dost chránil...nemusí být relevantní. Stačí dobře mířená kapka a vlhkost v přístroji se zakousne a nepustí.
5. No a dalších asi 100 dalších příčin :(
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Nefunkční telefon

Příspěvek od Lubis »

Můžeš zkusit přehrát software přes SEUS, nebo PC Companion.

@telefon.
shaleman
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 19. bře 2014 17:51:48
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Mini Pro

Re: Nefunkční telefon

Příspěvek od shaleman »

Pravda, mohl bych zkusit novou baterii, stojí pár korun.

Pc Comp. telefon vůbec nenajde. Jako kdybych nic nepřipojil.

A kdybych ho zkusil root? Nějak přeinstalovat systém bez Pc Comp... ??
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia Mini - Obecná diskuze“