Samsung Galaxy W (I8150) - Obecná diskuzeObnova továrního nastavení

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jis
Robot
Příspěvky: 1244
Registrován: úte 06. pro 2011 14:35:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G (13)
Mobil 2 / ROM: ASUS ZenFone 6 (11), Mi A1 (9), Nexus 5X (8)
Tablet: Acer Chromebook (11)
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 II (7)

Obnova továrního nastavení

Příspěvek od jis »

Zkoušel jsem obnovu továrního nastavení, abych věděl, co mě v případě potřeby v budoucnu čeká a doufám, že to bude užitečné i pro ostatní.
Postup: Home, Menu, Nastavení, Soukromí, Obnovit tovární data, lze zaškrtnout formátování vnitřní paměti USB (to není vložená mikroSDHC karta, ta zůstane netknutá). Chtělo to pro kontrolu heslo od Samsung účtu, telefon se restartoval, zobrazil se zelený robot s otevřenou krabicí od software a ukazatel průběhu obnovy, do minuty bylo hotovo a mobil naběhl jako nový po vybalení z krabice a prvním zapnutí (průvodce vás vyzve ke kliknutí na zeleného robota a k zodpovězení úvodní série dotazů). Po první obnově se mi v Marketu nabídlo k instalaci všech 65 před obnovou nainstalovaných aplikací (nejen zakoupené). Po druhé a další testovací obnově mi Market nabídl dle očekávání už pouze zakoupené aplikace. Zálohu všech aplikací samozřejmě mám na appbrain. Souborovým manažerem jsem si prohlédl root a dva další vnitřní disky, vše bylo krásně vyčištěno od chlívku, které tam po sobě zanechaly stovky aplikací, které jsem v poslední době testoval. Ne všechny aplikace se totiž umí korektně a beze zbytku odinstalovat, ale to je známá věc. Celá procedura tedy proběhla dle očekávání.

Obnovu továrního nastavení lze vyvolat též z dialeru zadáním kódu *#*#7780#*#*, ale výše uvedený standardní postup má poloviční počet ťapnutí :).

Další možnost, opět z dialeru je přes vyťukání kódu *2767*3855#, zde se systém na nic neptá a okamžitě provede restart, formát a obnovu.
Přílohy
Obnova továrního nastavení
Obnova továrního nastavení
SC20120117-121234.png (64.33 KiB) Zobrazeno 122625 x
Sony CMD Z1 > Nokia 6210 > Nokia 6310i > Nokia 6230i > Nokia 6280 > Nokia E63 > Samsung Galaxy W > Samsung Galaxy Note 2 > Motorola Moto G LTE > LG G Flex 2 > Nexus 5X > Xiaomi Mi A1 > Asus ZenFone 6 > Samsung Galaxy S20 FE 5G
dannymark
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: sob 26. úno 2011 15:35:18
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D
Bydliště: České Budějovice / Ústí nad Labem

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od dannymark »

Ahoj - chtěl bych se zeptat - budu v nejbližší době prodávat svůj starý HTC Wildfire. Tento postup tedy vymaže úplně vše a pro nového majitele se po zapnutí bude tvářit jako zcela nový a vyzve ho k nastavení všech parametrů včetně Google účtu? (Resp. mě zajímá jedno - budu schopen po smazání mého Google účtu z HTC Wildfire ten samý účet zadat ve svém novém telefonu?) Je potřeba ještě něco smazat předtím, nebo podobně?

Děkuji předem za odpověď. :rtfm:
Uživatelský avatar
jis
Robot
Příspěvky: 1244
Registrován: úte 06. pro 2011 14:35:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G (13)
Mobil 2 / ROM: ASUS ZenFone 6 (11), Mi A1 (9), Nexus 5X (8)
Tablet: Acer Chromebook (11)
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 II (7)

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od jis »

dannymark píše:Tento postup tedy vymaže úplně vše a pro nového majitele se po zapnutí bude tvářit jako zcela nový a vyzve ho k nastavení všech parametrů včetně Google účtu?
Ano
dannymark píše:budu schopen po smazání mého Google účtu z HTC Wildfire ten samý účet zadat ve svém novém telefonu?
Ano
Sony CMD Z1 > Nokia 6210 > Nokia 6310i > Nokia 6230i > Nokia 6280 > Nokia E63 > Samsung Galaxy W > Samsung Galaxy Note 2 > Motorola Moto G LTE > LG G Flex 2 > Nexus 5X > Xiaomi Mi A1 > Asus ZenFone 6 > Samsung Galaxy S20 FE 5G
dannymark
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: sob 26. úno 2011 15:35:18
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D
Bydliště: České Budějovice / Ústí nad Labem

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od dannymark »

Super děkuju moc! ;)
sankis23
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 01. kvě 2013 19:31:45
Typ mobilu / ROM: HTC

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od sankis23 »

Ahoj,mám problém. Mám HTC wildfire S. Když jsem si obnovil tovární data, už se mi nenačte. Naskočí mi úvodní logo(htc) zavibruje, tak 10sec. svití, a znovu vibruje a opakuje se to pořád do kola. Nechal jsem ho takhle přes hodinu a žádná změna nenastala. Jediný způsob jak mobil vypnu je ten, že vyndám baterii. Prosím o radu co bych měl dělat ,zkusit. Například hodit o zed nebo tak :-D.

Díky Miky.
Sobmajstr
Androiďák!
Příspěvky: 294
Registrován: pát 22. čer 2012 20:02:18
Typ mobilu / ROM: ELEPHONE P9000
Rom: Stock 6.0 -last upd.

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od Sobmajstr »

sankis23 píše:Ahoj,mám problém. Mám HTC wildfire S. Když jsem si obnovil tovární data, už se mi nenačte. Naskočí mi úvodní logo(htc) zavibruje, tak 10sec. svití, a znovu vibruje a opakuje se to pořád do kola. Nechal jsem ho takhle přes hodinu a žádná změna nenastala. Jediný způsob jak mobil vypnu je ten, že vyndám baterii. Prosím o radu co bych měl dělat ,zkusit. Například hodit o zed nebo tak :-D.

Díky Miky.
Sranda ptát se tady :)

Ale když už, tak zkus ještě hard reset. Tady je postup v angličtině ale je to pro naše W. Nevim jestli to má HTC stejný nebo podobný nebo jestli vůbec. Když si to zkus vygooglit. Jinak dál mužeš zkusit přeinstalovat romku, ale to už prosím hledej někde jinde 8-)

Kód: Vybrat vše

Turn off your phone. Boot into recovery mode by pressing HOME KEY + POWER KEY+ VOLUME UP KEY, @ samsung logo appears, release power key. Keep holding home key + volume up key until android guy. Release al buttons and press the "option" button next to the home key. The screen will grey out and wait until the recovery menu will come out. In recovery menu by using volume up and down. Home button as confirm. - select wipe data/factory reset. Press the menu key and confirm. Select reboot system now.
sankis23
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 01. kvě 2013 19:31:45
Typ mobilu / ROM: HTC

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od sankis23 »

Omlovám se :D a děkuji. :-)
patrik.plsek
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25. úno 2014 10:14:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od patrik.plsek »

Ahoj, resetoval jsem mobil, protože mi začal blbnout (občas si sám od sebe zavibroval, cca po 3 sekundách krátká vibrace; sám se vypínal a nešel zapnout - na diplayi se objevovala ikona baterie, pak zmizela a pak se zase objevila..zapnout ale nešel, pomohlo až připojení na nabíječku; pak se třeba přestala vypínat a zamykat obrazovka)..tyto problémy se však resetem nevyřešily....nicméně, když jdu na google play, abych si nainstaloval staré aplikace, tak se mi nic nenabídne, v mých aplikacích nemám vůbec nic. Měl jsem některé aplikace i zaplacené, např Runtastic, poweramp,.. Nevíte prosím co s tím?

Děkuji
Patrik
JirkaH76
Robot
Příspěvky: 737
Registrován: úte 31. kvě 2011 9:17:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od JirkaH76 »

A kdyz ty app rucne vyhledas a das nainstalovat?
patrik.plsek
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25. úno 2014 10:14:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od patrik.plsek »

Tak musím platit:/
patrik.plsek
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25. úno 2014 10:14:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od patrik.plsek »

JirkaH76 píše:A kdyz ty app rucne vyhledas a das nainstalovat?
Jako nejedná se mi samozrejme o ty neplacené, to je mi jedno, ale ty placene me stvou..
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od ludekbrno »

Pokud je nemáš v "moje aplikace", tak to znamená, že nemáš Play přihlášený na ten původní google účet. Jiná možnost není. Zkus se přihlásit na web Play google přes počítač, co tam uvidíš.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od don_alex »

Neměl jsi v telefonu víc google účtů? Nezapomněl jsi na jeden z nich? ;-)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
patrik.plsek
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25. úno 2014 10:14:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od patrik.plsek »

don_alex píše:Neměl jsi v telefonu víc google účtů? Nezapomněl jsi na jeden z nich? ;-)

@phablet

jak říkáte, nevím proč, ale kdysi jsem si založil gmail, který jsem si tam prihlasil a zapomnel na nej. :D

omlouvam se a diky.

nicmene, myslite, ze jsou vyse zinene problemy s mobilem na reklamaci?

Diky
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od don_alex »

Pokud nepomůže hard reset, tak ano. Nicméně taky může být problém v baterii..

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
EricFevero
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 07. bře 2014 22:28:47
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4044Duo

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od EricFevero »

Čau všichni,mám Samsung galaxy ace a pro tovární nastavení musím vymazat účty google a samsung,jenže účty nejsou moje a neznám heslo.Na kódy přes dialer nereaguje.Je ještě jiná varianta?Třeba nějakej program?Díky za odp.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od ludekbrno »

Pro tovární nastavení rozhodně nepotřebuješ mazat účty a ani nemusíš znát hesla.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od don_alex »

Buď udělej obnovu továrního nastavení z nastavení telefonu, nebo spusť telefon do recovery režimu a zvol wipe data / factory reset.

Btw, jsi ve špatné sekci, toto je sekce pro Galaxy W.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Atomcze
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pát 26. pro 2014 0:17:27
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 5044 DUO

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od Atomcze »

Zdravím,

udělal jsem na mobilu tovární nastavení, ale zapoměl jsem si zálohovat pár dat. Je možné to ještě nějak zachránit? jde konkrétně o program úkoly který byl nainstalován už od výrobce.

Díky
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od ludekbrno »

Není.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
jis
Robot
Příspěvky: 1244
Registrován: úte 06. pro 2011 14:35:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G (13)
Mobil 2 / ROM: ASUS ZenFone 6 (11), Mi A1 (9), Nexus 5X (8)
Tablet: Acer Chromebook (11)
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 II (7)

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od jis »

Atomcze píše:Je možné to ještě nějak zachránit? jde konkrétně o program úkoly který byl nainstalován už od výrobce.
Napadá mě jedna možnost, ale už si nepamatuji, zda ji Galaxy W ve verzi 2.3.6 podporoval, mám v něm už dlouho CM11 4.4.4 ;)
Pokud jsi předtím využíval službu Samsung Cloud a měl nastaven Samsung účet a vybráno, co chceš zálohovat, pak se jen znovu přihlásíš a obnovíš data.
Jinak pro příště: Vhodnější program na poznámky je např. Keep od Google, kde máš vše automaticky v Cloudu a přístupné i ze všech svých ostatních zařízení a počítačů, ale vyžaduje Android od verze 4 nahoru.
Sony CMD Z1 > Nokia 6210 > Nokia 6310i > Nokia 6230i > Nokia 6280 > Nokia E63 > Samsung Galaxy W > Samsung Galaxy Note 2 > Motorola Moto G LTE > LG G Flex 2 > Nexus 5X > Xiaomi Mi A1 > Asus ZenFone 6 > Samsung Galaxy S20 FE 5G
petastastna
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. led 2015 9:48:40
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy note3

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od petastastna »

Dobrý den, prodávám galaxy note n7000, a chci se zeptat, zda když ho resetuji do továrního nastavení, zmizí i aktualizace androidu z 2.3 na 4.1. Děkuji.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od LivArt »

Ne, nezmizí, jen uživatelský data.
petastastna
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. led 2015 9:48:40
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy note3

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od petastastna »

děkuji :-)
Nattanyel
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 09. bře 2016 16:28:23
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od Nattanyel »

Dobry den, poprosim by som Vas o radu. Mam telefon Lenovo A 7000 a dal som obnovenie tovarenskych nastaveni. Kde mi napisalo : Tato operacia vymaze vsetky udaje internom ulozisku telefonu, vratane : uctu google, udajov a nastaveni systemu a aplikacii, hudba fotografie, ine pouzivatelske udaje.
Vsetky obrazky a hudbu som mal na SD karte. Po resetovani telefonu sa mi vymazali nielen subory z telefonu ale aj vsetko z SD karty. Cakal som ze mi to vymaze vsetko z telefonu ale nie ze to zmaze SD kartu. Bolo by mozne obnovit zmazane fotografie z SD karty naspet? Dakujem vopred za Vase rady.
Uživatelský avatar
jis
Robot
Příspěvky: 1244
Registrován: úte 06. pro 2011 14:35:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G (13)
Mobil 2 / ROM: ASUS ZenFone 6 (11), Mi A1 (9), Nexus 5X (8)
Tablet: Acer Chromebook (11)
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 II (7)

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od jis »

BTW ptáš se v nesprávném vláknu...
Vyndej SD kartu z telefonu, strč ji do počítače a použij program RECUVA.
Sony CMD Z1 > Nokia 6210 > Nokia 6310i > Nokia 6230i > Nokia 6280 > Nokia E63 > Samsung Galaxy W > Samsung Galaxy Note 2 > Motorola Moto G LTE > LG G Flex 2 > Nexus 5X > Xiaomi Mi A1 > Asus ZenFone 6 > Samsung Galaxy S20 FE 5G
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od Vojta_L »

Při obnově do továrního nastavení je nutné ze zařízení vyjmout i SD kartu. Nebyla na telefonu zaplá synchronizace s Google účtem? Pokud ano, všechny fotografie budou na stránce https://photos.google.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nattanyel
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 09. bře 2016 16:28:23
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od Nattanyel »

Dakujem velmi pekne za rady revuca mi nasla iba jeden subor s nazvou journal o velkosti 1 kb :( neviete co by este pomohlo ? Vopred dakujem za kazdu radu.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od ludekbrno »

Jednoduše, vytáhnout kartu, strčit ji do PC a použít nějaký program na obnovu dat. A jinak budeš příště vědět, že neopakovatelná data se MUSÍ zálohovat! Uvědom si, že telefon/paměťová karta může kdykoliv bez varování a nevratně chcípnout a jsi bez dat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
minato
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. čer 2016 13:27:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy note 3

Re: Obnova továrního nastavení

Příspěvek od minato »

Ahoj prosim Vas nevi nekdo proč kdyz jsem obnovil tovární nastavení u Samsung galaxy note 3 se mi zacala rychle vybijet baterie a nektere aplikace i po aktualizaci nejdou spustit ci padaji a v nastaveni kdyz chci pridat ucet tak mi jen proklikne obrazovka a nic se nedeje... Diky za odpoved/radu :-)
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy W (I8150) - Obecná diskuze“