Samsung Galaxy Gio (S5660) - Obecná diskuzeZkušenosti s různými verzemi firmware

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.

Autor tohoto vlákna
Dextor
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. zář 2011 12:55:21
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy Gio

Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Dextor » úte 20. zář 2011 14:19:25

Nazdarte. Vidim, že je tu trocha diskuze ohledeně Gingerbreadu, hlavně jeho chyb. Jsem majtelem Gia už asi dva měsíce a celkem dost jsem si s firmwarem hrál. Jako první věc bych chtěl zmínit své zkušenosti s různými verzemi Gingerbreadu. Jako první jsem v telefonu měl samosebou Froyo, konkrétně KC5. Po dlouhém zkoumání se mi do něj podařilo nahrát Gingerbread (2.3.3), myslím XXKPK. Měl jsem z něj pocit, že je to spíše leak, než oficiální firmware, protože se jevil dost nehotově. Nefungující kompas, sekal se, blbnul a pro mě hlavní problém: neuměl číst tagy z AAC audio souborů (MP4, M4A) a přehrávání audia blbnulo. Tak jsem tam přes Odin nahrál zpátky KC5. Při těchto pokusech se mi podařilo ho BRICKNOUT a to ne 1x :) Než budu dále pokračovat, rád bych se podělil o znalosti, díky kterým už pro mě není prblém nahrát do Gia celou řadu verzí firmware:

Kies při připojení telefonu při vyhledávání firmware zjišťuje verzi firmware v telefonu a kód distribuce (země, operátor). Já měl Gio z Polska (za celkem pěknou cenu) a asi proto mi Kies psal, že TATO VERZE TELEFONU NELZE UPGRADOVAT. Bylo to tím, že jsem měl kód zeme PRT (Polsko, operátor nejspíš play Play) a neodpovídající verzi firmware (verzi pro západní Evropu a volný prodej). Takže jsem strávil dlouhé hodiny na googlu a hledal jsem, co s tím. Našel jsem kód, kterým SI MUŽETE ZMĚNIT KÓD ZEMĚ na téměř jakýkoliv jiný:

Kód na změnu kódu země (UDĚLÁ TO HARD RESET, VYMAŽE TO Z TELEFONU VŠECKA DATA!!! Samozřejmě ne z paměťovky...) : *#272*IMEI#
IMEI zjistíte zadáním *#06#, nebo je to někde v menu / informace...
Takže pokud uvedu jako příklad IMEI číslo 123456789012345, bude ten kód vypadat: *#272*123456789012345#

Kód pro českou republiku a volný prodej je XEZ. Velká Británie (volný prodej) má kód XEU, Nizozemsko XEN, Rusko SER (ten nedoporučuju), ... Nejlepší volba pro čechy je asi tedy XEZ. To ale není všechno. Pokud chcete, aby Kies do vašeho telefonu nahrál nejnovější oficiální verzi fimware pro Česko (a taky západní Evropu), musíte mít také správnou verzi firmware. Nemám tím na mysli konkrétní verzi, myslím tím verzi, která byla vydána pro Česko a volný prodej.

Takže pokud nemůžete žít bez nejnovějšího oficiálního firmware pro Česko a západní Evorpu, což je XXKPS, a Kies vám píše, že máte smůlu, *A* nevadí vám formátování telefonu, zkuste si již zmíněným kódem změnit kód země na XEZ, popř. XEU... Pokud vám to ani poté nepůjde, je na řadě Odin. Dále popíšu, kde a jak sehnat a nahrát do telefonu jednu z mnoha možných verzí firmwaru:

Zaregistrujte se na stránce samfirmware.com, tam se většinou jako první (když nepočítám Kies) oběví nejnovější verze firmware pro různé regiony (hlavně Polsko, pobaltí, ale také UK a západní Evropu). Nahoře je odkaze MOBILE, tam si v listu najdete svůj mobil (S5660) a pod odkazem FIRMWARE vám to nabídne tabulku se všemi možnými verzemi firmware. Také si tam stáhnete Odin 4.42 (verze pro Gio, pod odkazem FLASHER), což je program pro servis mobilů Samsung a přečtěte návod jak se odin používá (doporučuji si tak či tak nainstalovat Kies - kvůli ovladačům). Zatím nejlepší oficiální verze fimware pro Gio je podle mě S5660XXKC5 OXXKC3 XXKB9 (v tabulce 5. zhora). Je to sice Froyo, ale: Funguje kompas, funguje přehrávač, nikdy mi s touto verzí neblbnul internetový prohlížeč, levé tlačítko sice 1x za cca 14 dní trošku pozlobilo, ale stačilo vypnout a zapnout display, a celkově je to z těch asi 6 verzí FW co jsem ve svém Giu měl nejfunkčnější. Další výhodou této verze je, že pokud máte správně nastavený kód země na XEZ, Kies věří, že je to telefon pro český volný prodej a nabídne vám upgrade na XXKPS ( = 2.3.3 s funkčním kompasem :) )

Takže to shrnu: pokud vám Kies nechce upgradovat firmware na XXKPS:
1) Změňte kód distribuce na XEZ (pozor, ztratíte všechna data z paměti telefonu)
2) Pokud to stále nepůjde, tak pomocí Odina nahrejte do telefonu firmware verze S5660XXKC5 OXXKC3 XXKB9 (najdete na samfirmware.com, návod na pužití Odina si najdete na googlu, tam jich je hafo)
3) Ověřte, zda máte kód země nastavený na XEZ
4) Kies by vám měl upgradovat FW na XXKPS (2.3.3)

ALE POZOR! Pokud máte již v telefonu nahranou nějakou verzi Gingerbreadu (2.3.3, 2.3.4), telefon se vám po nahrání XXKC5 brickne. Lék na to je ale jednoduchý. PŘED nahráním S5660XXKC5 OXXKC3 XXKB9 ještě pomocí Odina do telefonu nahrejte S5660XXKC1 XXKB9 OXXKBA (taky ze samfirmware.com), TO MŮŽETE UDĚLAT I KDYŽ UŽ JE TELEFON BRICKNUTÝ (vyndat a zandat baterku, uvést telefon do download modu, dále pokračovat podle návodu na Odina...). Voilá, bricknutý telefon funguje (mi se to stalo už asi 3x, vždycky při downgradu z Gingerbreadu na Froyo). Až potom do něj nahrejte S5660XXKC5 OXXKC3 XXKB9, pak ověřte že je kód XEZ, ...

Takže tím jsem popsal i jak na downgrade na Froyo. Nahrát XXKC1, potom XXKC5.

Doporučuji po každém přehrání FW provést formát telefonu, pomocí kódu *2767*3855#

Moje zkušenosti s různými verzemi FW (ze samfirmware.com i z Kiesu):

S5660XXKC5 OXXKC3 XXKB9 : je zatím asi nejlepší. Sice 2.2.1 Froyo, ale vše funguje. Kompas, přehrávač, sítě, internet, ... telefon je svižný, obsahuje Češtinu (já ale používám Angličtinu - i na PC :) ) ...

S5660XXKQB S5660XXKQ5 S5660PRTKQ4 : na ten pozor. Je to polský firmware (obsahuje ale i češtinu). Je to Gingerbread 2.3.4, má funkční kompas ale blbne AAC audio (MP4 a M4A tagy) a HLAVNĚ: JE TO FIRMWARE UPRAVENÝ POLSKÝM OPERÁTOREM PLAY, má změněné startovací a vypínací animace, nainstalovanou spoustu polských trapných aplikací (které bez rootnutí telefonu nejdou odinstalovat) atd... Používal jsem ho asi 3 hodiny, pokoušel jsem se z něj odstranit ty polské kraviny co tam neměly co dělat, ale po neúspěšném pokusu o změnu zapínací a vypínací animace zpátky na tu samsungovskou letěl z mobilu ven jako špinavé prádlo.

S5660XXKC6 XXKB9 PRTKC2 : na ten taky pozor. Je lákávý, protže je trošku novější než XXKC5 (stále je to však 2.2.1 - Froyo), ale stejně jako XXKQB je to FW upravený polským operátorem Play. Nevšiml jsem si žádného vylepšení oproti XXKC5, pouze těch otravných úprav od onoho operátora. Taky letěl po pár minutách...

S5660XXKC1 XXKB9 OXXKBA : jeden z nejstarších firmware. Vůbec o něm nic nevím, jen to, že je to 2.2.1 Froyo a pužívám ho na downgrade z Gingerbreadů, které mě zatím pokaždé zklamaly. V mojem telefonu se moc neohřeje, protože hned po něm instaluju již zmíněný XXKC5.

S5660XXKQG S5660SEBKQ1 : !! Zatím nejnovější oficiální firmware pro Gio. Gingerbread 2.3.4, funkční kompas. Verze určená pro Litvu či co. POZOR: NEOBSAHUJE ČEŠTINU!! Ani českou SWYPE (která prý ale jde někde stáhnout ve vícejazyčné verzi, ale nezkoušel jsem to) ani českou QWERTZ, tudíž nemožnost psát české znaky. Kompas funguje, tahle verze narozdíl od XXKQB není upravená žádným operátorem. Obsahuje Angličtinu + nějké hatmatilky s azbukou, takže pokud chcete, můžete telefon mít Anglicky, bez možnosti psaní českých znaků. Audio přehrávač stále nečte tagy u AAC. Moc jsem tuhle verzi nezkoušel.

KPS / KPA / KPC (S5660XXKPS S5660OXXKPC S5660XXKPA na samfirmware.com) : V současnosti nejnovější oficiální FW pro Česko a západní Evropu. Gingerbread 2.3.3. Používám ho teďkom, včera jsem ho instaloval. Toto vám nahraje Kies, pokud máte telefon z volného prodeje, nebo mu upravíte kód, popř. FW na ty správné (zmíněno nahoře). Zkušenosti s ním mám rozporuplné. Kompas funguje, AAC tagy NE. Musel jsem re-enkódovat svou hudbu do Vorbisu (tagy u OGG souborů čte dobře, ale na hudbu mám stejně PMP, takže to pro mě není zas tak důležité...). Semtam mi spadnul internetový prohlížeč, hlavně při prohlížení wikipedie (normální verze, ne mobilní). Jinak se mi zdá dobrý. Žádná jiná aplikace zatím nespadla ani se nesekla, žádné tlačítka mi zatím neblbly, akorát po update Android Marketu na nejnovější verzi (3.1.3) se Market chová trochu divně (malé ikony v katalogu, píše, že v telefonu není místo - je třeba telefon restartovat), tak jsem ji vrátil na původní verzi, která přišla s tímto FW (2.3.6). Mám v plánu si tuhle verzi v telefonu nechat nějakou tu dobu, dokud nevyjde nový zajímavý firmware, nebo mě tahle verze nečím nenaštve (to padání internetového prohlížeče mě pomalu začíná s*át...). Pokud něco dalšího zjistím, napíšu.

Hm, psal jsem to přes hodinu, snad vám to k něčemu bude. Jo a pozor - všechno děláte na vlastní nebezpečí... Kdybyste nenašli český návod na Odina a nerozumíte Anglickému, napište, možná bych to tu mohl hodit (pokud bude zájem).

Čéč.
Naposledy upravil(a) Dextor dne úte 20. zář 2011 17:24:55, celkem upraveno 1 x.

Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Alter » úte 20. zář 2011 15:41:08

Moc pěkné, díky. Něco už znám, ale např. jsem se chtěl taky vrátit ke Froyo přes Odin a myslel si, že to bude jednoduchý, ale v podstatě se mi povedlo to co tobě tzn. brick. Takže jsem to pak vzdal a nahodil Gingerbread zpátky. Teď už alespoň vím jak na to. Takže se vrátím ke Froyo a budu aktualizovat až vyjde 2.3.4 protože s 2.3.3 moc spokojený nejsem a to hlavně díky tomu že výdrž aku. je o dost nižší než na Froyo.


Autor tohoto vlákna
Dextor
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. zář 2011 12:55:21
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Dextor » úte 20. zář 2011 16:01:12

Hm tomu rozumim. Mi ten Gingerbread pro Gio pořád přijde nějaký nedodělaný. K výdrži baterky komentovat nemůžu, protože jsem nikdy neměl Gingerbread v telefonu déle než půl dne. Ale teďkom ho (XXKPS) tam už mám skoro den, takže až budu po pár dnech vědět jak je na tom s baterkou, napíšu svoje dojmy...


Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Alter » úte 20. zář 2011 16:09:20

Jasně však uvidíš. Já tomu battery bugu moc nechtěl věřit u 2.3.3 ale po té skoro 2 měsíční zkušenosti musím říct, že alespoň u mě to pravda je.

Ale co je pro mě hlavní a co mě potěšilo...
Právě jsem úspěšně provedl downgrade na Froyo. Tvůj postup funguje skvěle. (A opravdu i možnost oficiální aktualizace přes Kies je znovu k dispozici). Takže ještě jednou díky. ;)

Uživatelský avatar

Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Douber » stř 21. zář 2011 14:08:53

A co problém s levým tlačítkem? Vyřešil se v nějaké novější verzi firmwaru?
Battery bug se mi zatím vyhýbá stejně ho dávám každý večer do nabíječky. Ale zase na druhou stranu, pořád tady vidím zvyklosti s Ni-Cd a Ni-Mh bateriemi. Ty mají paměťový efekt a jednou za čas se prostě musí vybít až do mrtva. Ale proboha, tohle je Li-Ion. Ty paměťový efekt nemají a těm hluboké vybíjení naopak škodí (v krajním případě si jí můžete odpravit). Takže ať se děje, co se děje musí večer do nabíječky.Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Alter » stř 21. zář 2011 17:10:47

To nikdo ani nezpochybňuje a je to určitě pravda nakonec tohle už je dost známé z dřívějších dob jelikož Li-Ion není žádnou novinkou. Mám pocit, že první Li-Ion aku. který jsem v mobilu měl byl v roce 2003 u Nokie. Ale ono ve srovnání s Froyo je výdrž na aku. skutečně menší tedy beru to jen podle sebe jelikož nevím jak to je u ostatních. Pokud srovnám ty stejné úkony u Froyo a Gingerbread tak jednoznačně jdou procenta aku. dolů skoro dvojnásob. A ono ohledně té vydrže já nabíjím při cca 50% ... u Froyo s mým využíváním jsem dosáhl téhle hranice po cca 2,5 až 3 dnech. U 2.3.3 to bylo po ani ne dni a půl. Čili alespoň u mě není dál o čem hovořit.


Rypicong
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: ned 24. črc 2011 9:22:10
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GIO

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Rypicong » stř 21. zář 2011 18:12:00

Douber,
teď mám akorát telefon na cestě z reklamace, přítelkyně mi ho vyzvedla. Jsem krapet naštvanej jelikož ho prý opravili. Nějaký nový komponent + nahraný nejnovější firmware. Vůbec tomu nevěřim že je problém vyřešenej, akorát ho večer zapnu a za pár hodin to zase začne blbnout a já zase budu měsíc bez telefonu na reklamaci. Že já vůl ho nedal reklamovat hned jak přítelkyně, který vrátili peníze ( neopravitelná chyba ) a to ho nechala také reklamovat na levé tlačítko...

Uživatelský avatar

Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Douber » stř 21. zář 2011 20:26:06

U mě s Froyem a Gingerbreadem při mém používání oboje max. dva dny, tak v tom já žádný rozdíl nevidím.


Autor tohoto vlákna
Dextor
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. zář 2011 12:55:21
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Dextor » stř 21. zář 2011 22:26:31

No takže baterka se vybila dost rychle, za abnormální to ale považovat nemůžu, protože jsem hodně hrál a trochu internetoval přes wifi. Co mě ale dost vytáčí, je doba, kterou trvá, než se rozsvítí display. A to jak ze standby režimu i při telefonování. Chci se rychle kouknout, kolik je hodin, vytáhnu fón z kapsy, zmáčknu zapínací čudl a ono to trvá cca 2 sekundy než se display rozsvítí. Je to maličkost, ale štve mě to. A to samé při hovoru. Chci hovot típnout, ale jak dám fón od ucha, trvá to zase ty 2 až 3 sekundy, než se to rozsvítí. U Froya to bylo rychlejší teda... Taky mi vadí to prolínání, když lezu do menu. U Froya jsem byl v menu hned, jak jsem se dotkl ikonky, teďkom musím čekat na to debilní prolnutí... Čeho jsem si ale taky všimnul je to, že mi jedna hra jede zdá se trošku svižněji (Tank Hero). Na Froyu v levelech 7 a dál chvíli trvalo, než se hra rozjela na použitelnou rychlost, teďkom je hezky svižná už od začátku. Přes noc na fón nebudu sahat a zítra se pokusím co nejvíce omezit hry a internet, abych mohl co nejvíce objektivně posoudit, jak je Gingerbread na tom s tou baterkou... Problém je ale ten, že ani s Froyem mi baterka nevydržela nikdy déle než den, protože jsem hodně internetoval a prožíval lehkou závislost na Angry Birds...
Uvidím za pár dní...

Uživatelský avatar

Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Douber » čtv 22. zář 2011 11:42:15

S tím zpožděným rozsvícením displeje je problém u všech Androidů z této "rodiny" po přechodu na Gingerbread. Mám štěstí, že znám lidi, co mají všechny tyhle mobily, tak můžu porovnávat. Kamarád má Samsung Galaxy mini, přechod z Froya na Gingerbread pomalejší rozsvícení displeje než u Froya, Gio taky, přítel mé sestry má Ace - úplně to samé a kolega z práce má i9000 S a při přechodu na Gingerbread se mu pomaleji rozsvěcí displej. Tak to není mobilem, ale systémem a s tím uděláte jedině to, že přejdete zpět na Froyo. Jenže Froyo mi do Gia zpátky nepůjde ani náhodou! U mého mobilu byly zprvu dva firmwary na Froyo:
První z výroby - Dle mého nejhorší pro tenhle mobil, několikrát se mi zasekl až jsem musel vyndat baterii a věčné Wifi errory a z neznámých příčin se po čase zpomaloval. Párkrát se mi telefon restartoval bez požadavku na PIN. Vypínání a zapínání bylo velice časté, hodně často jsem musel vyndavat baterii.
Druhý, aktualizovaný přes Kies: Lepší, zámrzy přestaly a omezilo se i zpomalování, jenže Wifi errory byly stejně časté. Vypínal a zapínal jsem jen kvůli zpomalování a problémem s Wifinou.
U obou byl problém s EDGE s blbnoucím levým talčítkem.

Přechod na Gingerbread: Wifi errory, zamrzání a zpomalování systému jsou minulostí. Jenže se přidal problém s kompasem (dnešním dnem vyřešeno) a levé tlačítko blbne vesele dál. Jiné problémy jsem za celou dobu nezaznamenal.
Tak co je asi tak dle mého názoru lepší?


Rypicong
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: ned 24. črc 2011 9:22:10
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GIO

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Rypicong » čtv 22. zář 2011 11:53:30

jiná značka :)

Mě se vrátil mobil z reklamace na blbnoucí levé tlačítko a občasné vypínání. V listu z opravy stojí: vyměněn mechanick komponent a nahrán nejnovější SW. Telefon píchnu na Kies a hle, aktualizace k dispozici. Takže mi tam nahráli stejnou verzi SW jako předtím. Co znamená výměna mechanického komponentu - bůh ví. SW jsem teda updatoval, telefon mi přijde krapet línější než předešla verze ( nejrychlejší byl asi s původním Froyem ). Tlačítko se mi nezdá že by blbo ( 2x jsem něco zpozoroval že se rozbalilo samo od sebe menu pod levým tlačítkem, ale budu to ještě sledovat ) každopádně teď jsem uskutečnil první telefonát a po 5 sec hovoru se telefon sám restartoval. Uvidim o víkendu jak se bude tvářit ale nejspíš půjde zase na reklamaci. Nemám náladu na takovej krám. Přítelkyně dostala peníze a mě se v něm hrabou...

Uživatelský avatar

Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Douber » čtv 22. zář 2011 12:05:46

Tak jiná značka je už extrém :DD - jen já nemám zatím důvod.
Jestli byl měsíc na reklamaci, tak je celkem logické, že je nový firmware když poslední aktualizace vyšla 16 září. Co jsem zpozoroval tak po aktualizaci je dobré telefon po plném naběhnutí znovu restartovat, jinak to takhle blbne. Já taky po poslední aktualizaci měl problém, že všechny aplikace padaly jak zralá hruška, po restartu vše v pohodě až doteď.
Špatné kusy se prostě najdou, bohužel...


Rypicong
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: ned 24. črc 2011 9:22:10
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GIO

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Rypicong » čtv 22. zář 2011 12:16:24

zápis z opravy byl 20.9.2011 :) takže servisní středisko dostává novou verzi SW se zpožděním :) No, mě těch blnoucích GIO na levé tlačítko přijde víc než dost...
Spíš mi jde o odladění SW, Samsung to nějak nezvládá poslední dobou. V tomhle je HTC lepší...

Uživatelský avatar

Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Douber » čtv 22. zář 2011 12:39:20

Rypicong : Člověk si nevybere...
Zmíněný kolega z práce, měl HTC Desire S jenže se mu furt zasekával. Po vrácení peněz si koupil Samsung i9000 a jede na něm dodnes, taky díky tomu jsem dal na Samsung. Sám jsem před tímhle mobilem měl LG P500 a byl u mě doma jen 24 hodin, přinesl jsem ho domů nabil, spustil, vyzkoušel a potom aktualizoval a po po ní už nenaběhl. Hádat se co je lepší jsem už zavrhnul, někdo je s něčím spokojený a někdo zase nespokojený, je mi jedno co kdo koupí. Tak ať se reklamace podruhé povede a kup si něco s čím budeš spokojený.


Rypicong
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: ned 24. črc 2011 9:22:10
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GIO

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Rypicong » pát 23. zář 2011 7:33:20

Tak potvrzeno, telefon vrácený z "opravy" blbne dál. Levé tlačítko se stále spouští ( sice méně ale stále ). Dám to na reklamaci, jestli mi nahrajou nejnovější firmware stejně jako předtím ( jelikož mezitím vyšel ) a zase mi ho vrátí, tak mi jebne. Budu to tam muset dát s poznámkou že jsem nahrál nejnovější firmware a ani to nepomohlo.


Autor tohoto vlákna
Dextor
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. zář 2011 12:55:21
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Dextor » pon 26. zář 2011 5:35:39

No mi to levé tlačítko blblo velmi zřídka, v poslední době jsem si ale ničeho takového nevšimnul...
Každopádně už mám Gingerbreadu dost, dělám downgrade na Froyo. Všiml jsem si totiž taky ještě jedné věci: když používám široukou klávesnici s telefonem otočeným levou stranou dolů, zdají se mi tlačítka v spodní řadě citlivá jen z horní poloviny. To se projevuje tak, že často nenpíšu mezerník. Když telefon otočím pravou stranou dolů, je vše OK. Takže dlouhá doba rozsvícení, divná klávesnice, divně se chovající internetový prohlížeč, přehrávač nečtoucí tagy MP4 a A4A audio souborů, prolínání menu a možná další drobné nedostatky XXKPS (2.3.3) mě nutí vrátit se na XXKC5 (2.2.1). Snad časem Samsung vydá funkční verzi Gingerbreadu pro GT-S5660...

EDIT:
Jo a ještě jsem si vzpomněl, že XXKPS (2.3.3) žral více RAM, teda alespoň mi Správce úloh ukazoval o 10-30 MB méně volné RAM než u XXKC5, při běžném používání, bez bežících aplikací.

EDIT 2:
Když tak nad tím teď přemýšlím, tak ta animace prolnutí do menu se asi dá vypnout v nastavení displaye...


Phate1991
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 10. srp 2011 19:05:10
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus ICS 4.0.2

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Phate1991 » pon 26. zář 2011 12:08:41

Pokud by měl někdo zájem, tak na Gio se dá sehnat i upravený Android. Nazývá se GioPRO momentálně je ve verzi 1.3 a běží na Gingerbradu 2.3.4. Osobně jej používám. Oproti oficiálnímu GB je rychlejší zabírá míň RAM (obsazenost u mě se pohybovala kolem 120-130MB bez spuštěných aplikací) a lze přesunout Dalvik Cache na paměťovou kartu, tím se šetří místo v interní paměti telefonu. Pokud by se Vám nelíbil nebo by jste se chtěli vrátit k oficiálnímu tak není problém použít návod od Dextora. Více info i odkaz ke stažení naleznete zde: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1136798. Osobně mohu jenom doporučit


Autor tohoto vlákna
Dextor
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. zář 2011 12:55:21
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Dextor » čtv 29. zář 2011 10:10:55

Na ty různé upravené FW jsem se díval, ale většinou se mi nelíbilo, jakým způsobem mění uživatelské prostředí. Kdyby na Gio existoval CyanogenMod, hned bych si ho nainstaloval; těm různým GioPro, SimpliGio atd. ale moc nedůvěřuju.
Navíc mi XXKC5 Froyo běží více než perfektně. Display se rozsvicuje bleskově, M4A soubory bez problému, klávesnice funguje ve všech polohách skvěle a v Quadrant benchmarku mám o cca 2% vyšší skóre než s XXKPS Gingerbreadem 2.3.3... Dokonce i baterka vydrží déle! Nevím, jestli je to chyba Googlu nebo Samsungu, ale Gingerbread pro Gio není zatím nijak zajímavý...

EDIT:
Tak jsem se na XDA fóru dočetl, že se pracuje na portnutí CyanogenModu na Gio. Mělo by to být založena na Androidu 2.3.5, ale asi to bude ještě chvíli trvat. Ale až to bude final, tak nebudu váhat ani sekundu a hned si to nahraju...
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1275140


Mickens
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: ned 02. říj 2011 11:28:52
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Mickens » ned 02. říj 2011 11:34:15

Dnes jsem objevil firmware 2.3.5 - S5660XXKS2 v češtině, nahrál jsem zatím vše OK, další napíši po testování.


Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Alter » ned 02. říj 2011 12:19:46

Mickens: Já už o něm vím od včerejšího dopoledne kdy se objevil, ale nějak jsem ještě neměl čas ho vyzkoušet. Tak dej vědět jak šlape... myslím že nebudu sám koho to bude zajímat. Ale taky by mě zajímalo kdy bude dostupný přes Kies. Jestli to bude co nevidět tak se na Odina asi vykašlu a zkusím pro změnu oficiální cestu. Zatím jedu na Froyo XXKC5 viz diskuze výše a nemám popravdě na co si stěžovat a musím souhlasit s Dextorem že do této doby je to asi nej. ofiko firmware.


Mickens
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: ned 02. říj 2011 11:28:52
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Mickens » ned 02. říj 2011 13:27:46

Tak katastrofa 2.3.5 pořád padá (restartuje se), wifi hodně blbne, díky padání už nemám nervy jdu na nějaký jiný a hodně rychle.


Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Alter » ned 02. říj 2011 13:34:27

Zajímavé... co jsem teď četl na xda nebo sammobile tak jim šlape bez jakýchkoliv potíží.


Autor tohoto vlákna
Dextor
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. zář 2011 12:55:21
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Dextor » čtv 06. říj 2011 22:33:55

Hm zajímavé... Celkem mě láká ten XXKS2, ale asi si ještě chvilku počkám, než ho nainstaluju (jestli vůbec)...

Uživatelský avatar

ondryaso
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 19. říj 2011 16:23:26
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ThL W200
Twitter: leondryaso
Rom: Stock + GravityBox

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od ondryaso » stř 16. lis 2011 14:09:10

Vyzkoušejte CyanogenMod 7.1 > nefunguje akorát Mobile HotSpot a Market (musí se downgradovat na starou verzi, potom jde). Vážně skvělý!

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1337178


Autor tohoto vlákna
Dextor
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. zář 2011 12:55:21
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Dextor » úte 22. lis 2011 16:12:14

Hm, tak ten CyanogenMod vypadá fakt dobře, navíc už je skoro skoro kompletní. Já si ale ještě počkám a až s tím budou o kousek dál, zkusím to. Ale největší bomba by bylo, kdyby Samsung vydal Ice Cream Sandwich pro Gio, nebo kdyby CyanogenMod 9 vyšel i pro Gio...


Rypicong
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: ned 24. črc 2011 9:22:10
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GIO

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Rypicong » úte 22. lis 2011 19:51:23

hm, s Icecreamem nepočítej, budeme rádi když bude 2.3.4...


Phate1991
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 10. srp 2011 19:05:10
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus ICS 4.0.2

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Phate1991 » stř 23. lis 2011 14:29:47

S oficiálním ICS se můžeme rozloučit, ale na XDA se někdo pokouší jej naroubovat na naše Gio, ale podle mě je bez šance. Nevadí já si koupím Galaxy Nexus a budu ho mít.


Martas_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 01. srp 2011 9:36:19
Reputace: 0

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Martas_cz » čtv 24. lis 2011 22:14:16

Nechápu přoč děláte unáhlený závěry když jse ani samsung nevyjádřil komu dá a komu ne ICS


Rypicong
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: ned 24. črc 2011 9:22:10
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GIO

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Rypicong » pát 25. lis 2011 19:18:46

je to úplně jednoduchý, zatím všechny značky odmítly Ice cream pro low modely, kolikrát ho nedostane ani high model.


Mickens
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: ned 02. říj 2011 11:28:52
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Mickens » ned 27. lis 2011 9:23:30

Tak jsem vyzkoušel, snad všechny firmware pro Gio včetně CyanogenMod 7.1, nakonec se vždy vrátím k 2.3.4 která je stabilní a je česky.
Ale chtěl jsem spíš napsat jakou blbost může udělat i ten kdo flashuje telefony 8 let.
Stáhl sem si program rom manager z Android Marketu a jen tak zmáčkl bez velkýho uvážení boot update.
Samozřejmě vše ok do restartu kdy se z telefonu stala totální cihla. Nefunguje trojhmat nefunguje vůbec nic ani neblikne.
Což je logické jen mi to před potvrzení v rom manageru vůbec neseplo.

Pro ty co by mě někdy následovali krátký souhrn všeho co jsem po hodinách na netu našel. Řešení jsou pouze 3.

První řešení. vyrobit si Jig USB potřebujete k tomu pouze jeden rezistor 301K dva drátky. (Ale kde sakra seženu ten rezistor 301K stojí 3 Kč a s poštovným 123Kč a jelikož jsem levej na ruce tak to stejně dokurvím)

Druhý řešení. Objednat hotový Jig USB na Aukru, dostanu se na aukru do 100Kč i s poštovným. (Tuto variantu jsem zvolil prozatím výsledek vám napíši jen co dojde)

Třetí řešení je servis.

Takže zapomeňte že se vše dá spravit doma a hned a v případě že rootnete mobil dvakrát promyslete co vlastně děláte.
Já jednou zamachroval a teď chodím jak bez duše protože než bude mobil spravený jsou mé dny naplněny prázdnotou.
Pozdravujte vaše fungující mobily. :DD

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Gio (S5660) - Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host