Samsung Galaxy Gio (S5660) - Obecná diskuzeZkušenosti s různými verzemi firmware

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
Dextor
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. zář 2011 12:55:21
Typ mobilu / ROM: Galaxy Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Dextor »

Tak dneska jsem zkusil XXKS5 (2.3.5) určený pro Portugalsko odsaď http://www.sammobile.com/firmware/ a opět jsem byl zklamaný. AAC tagy nečte, prolínání do menu, když telefon otočím doleva abych měl klávesnici naširoko tak mezerník často nereaguje, výkonový přínos žádný (zkoušel jsem to na Dungeon Defenders). A žere více RAM. nevidím jedinný důvod proč "upgradovat" na cokoliv novějšího než je XXKC5... Zrovna na něj downgraduju...
Mickens
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: ned 02. říj 2011 11:28:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Mickens »

Tak mi telefon dorazil ze servisu po mém zdařilém flashi. Uznali záruční opravu (kupodivu) v protokolu stojí výměna el součástky a nahrání nejnovějšího sw. Nahráli 2.3.3. Takže hned po návratu jsem do něho vrazil 2.3.4. která je podle mě nejlepší a drží mi perfektně wifi i tam kde mám už třeba s Kindlem3 problém.
Je to fw S5660XXKQG_S5660SEBKQ1 je v češtině a jediná nevýhoda je že nemá český swype ale to řeším klávesnicí Slide IT.
johny1818
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26. pro 2011 19:57:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Gio
Rom: stock

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od johny1818 »

Zdravim, mam tento mobil uz asi 2 mesiace. Je to 2.3.3 XXKPA kupovany v polsku so sk jazykom. Zatial s nim nemam problem. Tlacidla idu, mobil nemrzne, ram je v poho. Len od zakladu su tam nainstalovane aplikacie Audioteka a ipla a nedaju sa odinstalovat.To je asi 1 minus. Ale inac som spokojny
Rypicong
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: ned 24. črc 2011 9:22:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GIO

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Rypicong »

hm, tak koukám že oficiální přechod na 2.3.4 se asi jen tak konat nebude :(
Slídil
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 24. pro 2011 10:10:39
Typ mobilu / ROM: S2

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Slídil »

Dobrý den,
doma máme GIO zakoupené v Datartu nebo EWorldu, Kies stále nabízí aktualizaci z PDA:KBB/PHONE:KB9/CSC:KBA (XEZ) na PDA:KPS/PHONE:KPA/CSC:KPC (XEZ). Je dobré na tuto verzi aktualizovat? Děkuji
Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Douber »

Slídil: Ano určitě to doporučuji, sám to mám takhle půl roku co tato aktualizace vyšla a nějaký závažný problém zatím nebyl, v této verzi je hlavně opravený kompas.

Jinak pro Asii (hlavně Rusko a okolí) vyšel Android 2.3.6 (KT4) http://hotfile.com/dl/139048107/1c71e8f ... B.rar.html pro telefony z volného prodeje. A v Asii vždy vychází o něco dřív než v Evropě. Tak můžeme jen doufat, že si v Samsungu vzpomenou i na nás.
romano888
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12. led 2012 10:26:50
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od romano888 »

Ahoj, KIES mi taky aktualizaci nabízí, ale když dám OK k aktualizaci, tak se nic nestane. Dialogové okno zmizí a program se chová jako bych nic neudělal. A takhle to může jít pořád dokola :-(. Nestalo se to někomu?
Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Douber »

romano888: Zkus následující, něco z toho musí vyjít:
1. Plně nabij mobil.
2. Přeinstaluj drivery k mobilu.
3. Přeinstaluj Kies.
4. Restartuj mobil.
5. Zkus to na jiném PC.
Rypicong
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: ned 24. črc 2011 9:22:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy GIO

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Rypicong »

odinstaluj Kies a stáhni si nejnovější verzi. Mě osobně Kies taky blbne, občas se vůbec nespustí a pomůže pouze přeinstalování.
Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Douber »

A nebo se na nějaký Kies vykašli a aktualizuj to přímo v telefonu přes wifinu. V telefonu jdi do nastavení > O telefonu > Aktualizace softwaru. Vytvoř nebo se přihlaš na tvůj účet u samsungu a dej aktualizovat.
Čert
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 15. črc 2011 11:49:03
Typ mobilu / ROM: GIO

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Čert »

romano888 píše:Ahoj, KIES mi taky aktualizaci nabízí, ale když dám OK k aktualizaci, tak se nic nestane. Dialogové okno zmizí a program se chová jako bych nic neudělal. A takhle to může jít pořád dokola :-(. Nestalo se to někomu?
Jo stalo. Když jsem byl na net připojen přes WIFI, nebo 3G modem. Fungovalo mi to jen přes kabel.
Čert
Martas_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 01. srp 2011 9:36:19

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Martas_cz »

Nechce někdo zkusit CM9 http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1414173 nejlépe ten kdo se vyzná v rootech a nebojí se
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Veet »

zkoušel jsem včera verzi Alpha 3.5, teď koukám že už je verze Beta 1, tu jsem ještě nezkoušel. Ale k verzi Alpha 3.5, na první pohled chodila pěkně, ale k používání to nebylo, blbnul předinstalovaný internetový prohlížeč a opera se mi nedařila spustit. Beta na tom určitě bude líp, ale zkoušet jí zatím asi nebudu, počkám na nějakou stabilnější verzi ;) Ale není snad problém udělat zálohu ROMky kterou tam máš teď a ISC zkusit ne? :)
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Veet »

pro Numlik:
Ahoj, stím jaká z těhle ROMek je nejlepší ti neporadím, hned jak sem si koupil tenhle mobil, nahrál jsem ROMku s Cyanogen modem, teď tam mám tuhle: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1381355 jsou to mnohem lepší a vyladěnější ROMky než ty "originální", alespoň podle mého názoru. No a záloha romky je jednoduchá. Stáhnete a nahrejete nové recovery odtud: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1421650 a v něm se dají romky zálohovat, nahrávájí se přes to i nové romky. Kdyby si ještě potřeboval s něčím pomoc tak napiš, ale návod tam je docela podrobný :) a taky mi příde škoda si to tu psát přes SZ, když to můžeme řešit na fóru, mohlo by se to třeba ještě někomu hodit.

Nějak mi nefungovalo odeslání SZ, tak jsem to hodil jsem :)
Numlik
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: ned 27. lis 2011 3:14:22
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 4C
Mobil 2 / ROM: DooGee X5 Pro
Bydliště: Chebsko

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Numlik »

Moc děkuji za odpověď a hlavně radu, koukal jsem na tu stránku a aktuální FW je tedy update-cm-7.2.0-02112012-gio-KANG.zip ------ (2012-02-11) [NEW] + patch-CM7.2-02112012-1.zip [NEW], angličtina totiž není moooc moje silná stránka. Jen malý dotaz. Tento FW asi v češtině nebude viď ?? Děkuji
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Veet »

Numlik píše:Moc děkuji za odpověď a hlavně radu, koukal jsem na tu stránku a aktuální FW je tedy update-cm-7.2.0-02112012-gio-KANG.zip ------ (2012-02-11) [NEW] + patch-CM7.2-02112012-1.zip [NEW], angličtina totiž není moooc moje silná stránka. Jen malý dotaz. Tento FW asi v češtině nebude viď ?? Děkuji
Přesně jak píšeš. A v češtině bude. Jen je potřeba doistalovat google aplikace odtud: http://goo-inside.me/gapps/gapps-gb-20110828-signed.zip instalují se stejně jako ROMka a ten patch.
Numlik
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: ned 27. lis 2011 3:14:22
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 4C
Mobil 2 / ROM: DooGee X5 Pro
Bydliště: Chebsko

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Numlik »

mohu mít prosím ještě jeden dotaz ohledně Recovery ?? Na stránce s Recovery je ke stažení verze vždy pro Odin a pro Recovery, jednou je to ClockworkMod a druhá volba Gingerbread Stock Recovery, kde je něco ohledně Samsungu. Jelikož neumím anglicky, raději se ptám, jestli mám při použití Odina použít ke svému Giu cwm-5.0.2.7-ext4only-odin.tar.md5 nebo stockrecovery-DXKT4-odin.tar.md5 . Kartu mám zatím zformátovanou jen v počítači a vloženou do Gia, není nijak rozdělena. Děkuji moc, raději se zeptám, než pak .... díky moc
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Veet »

Numlik píše:mohu mít prosím ještě jeden dotaz ohledně Recovery ?? Na stránce s Recovery je ke stažení verze vždy pro Odin a pro Recovery, jednou je to ClockworkMod a druhá volba Gingerbread Stock Recovery, kde je něco ohledně Samsungu. Jelikož neumím anglicky, raději se ptám, jestli mám při použití Odina použít ke svému Giu cwm-5.0.2.7-ext4only-odin.tar.md5 nebo stockrecovery-DXKT4-odin.tar.md5 . Kartu mám zatím zformátovanou jen v počítači a vloženou do Gia, není nijak rozdělena. Děkuji moc, raději se zeptám, než pak .... díky moc
Já použil signed_cwm-5.0.2.7-flashablezip-ext4only.zip, které jsem nahrál přes recovery které jsem tam měl předtím. Potom jsem nahráním ext4-formatter.zip rozdělil kartu. Je tam u toho pěkný video návod, toho se držte ;)
Mickens
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: ned 02. říj 2011 11:28:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Mickens »

Ahoj trochu to tu ožilo tak píši další zkušenosti.

Zkusil jsem včera CyanogenMod 9.0.0-RC0-GT-S5660-GalaxyICS-KANG-beta3, je super jak nám 9 postupuje, zatím pro běžné použití není za vyzkoušení stojí. Na druhou stranu kromě toho že nefunguje fotoaparát je vcelku v pohodě.

CyanogenMod 7.2-GIO-KANG nebyl jsem spokojen nefungovalo wifi tak jak by mělo pořád vypadávalo, dobrá volba kdo nepotřebuje wifi a provázanost účtu s facebookem. Dobrá věc je instalace všech aplikací na SD kartu takže spousta místa pro aplikace.

Pak jsem používal spolehlivou 2.3.4 která je originál a oproti 2.3.3. jsem nenalezl žádnou změnu.

Včera jsem nainstaloval 2.3.6. z těchto stránek http://droidangel.blogspot.com/2011/05/ ... stock.html je to Německá originál rom obsahuje i češtinu včetně swap klávesnice, zatím jsem si všiml jiné graficky zpracované odemykání displaye a také jinak graficky vypadá přijmutí hovoru.
Po instalaci přes ODIN je nutné přes recovery mod (tlačítko start a středové tlačítko) smazat Wipe data a wipe cache. Pokud to neuděláte má tendenci pořád dokola skákat startovní logo.
Další postup už není nutný.
Pak jsem použil klasický root jako na originál 2.3.3. a finále, aby se vše instalovalo na kartu tradiční C:\android\tools\adb shell pm setInstallLocation 2. (Prostě stejný postup jako na 2.3.3.)

Nakonec bych rád napsal, že ať jsem vyzkoušel jakoukoliv ROM, tak pokud do ní narvete widgety a spoustu aplikací a na pozadí pohyblivou tapetu tak to bude mít vždy stejný výsledek Zahlcená RAM pomalý telefon.

Teď používám pouze 3 widgety( hodiny, stav zvuku, a ztlumení podsvícení) a telefon funguje dlouho a dlouho bez nabíjení.
Po zkušenostech nejvíce mi žrali baterie programy pro sledování stavu baterie, nebo sledování stavu systému.
Mickens
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: ned 02. říj 2011 11:28:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Mickens »

Tak po týdnu fungování na 2.3.6. žádný problém vše suprově šlape, mohu doporučit.
Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Alter »

Koukám že nějak nám tady diskuze o GIO skomírá... :)

Nevadí, přidám svojí zkušenost jelikož za poslední týden jsem nedělal doma v podstatě nic jiného než si hrál s mobilem. :D Prozkoušel jsem čtyři cutom ROM a to - GioPro 1.6, TouchWiZZed4 UI, CM 7.2 a CM9 ICS.

Všechny mají něco do sebe, ale bohužel 3 z nich mají pořád ještě alespoň pro mě některé nedostatky. Ta jedna která je o dost převyšuje je CM 7.2. Autor phiexz pořádně zamakal a výsledkem je i co do ohlasů asi nejlépe odladěná custom ROM pro GIO.... jak co se týká výkonu tak i výdrže aku. Je bez lagu a v podstatě bez jakéhokoliv bugu. A ve spojení s Holo Launcher je doslova blesková. A to tak že se nebojím říct, že stock ROM na ní nemá ani zdaleka jelikož jsem jak na Froyo 2.2.1 a Gingerbread 2.3.3 strávil pěknou řádku měsíců.

Do budoucna budu hodně bedlivě sledovat jak si povede CM9 ICS jelikož je to můj horký favorit hned po CM 7.2. Bohužel má zatím nedostatky jako je nefunkční preview foťáku a dle mého soudu až moc velká žravost kdy aku. letí dolů na můj vkus až moc rychle. Ale co nevidět bude venku beta9 tak uvidíme co kluci přinesou.

Na závěr chci říct, že ti z vás kteří nejsou dvakrát spokojení se stock ROM od výrobce tak se změny vůbec nebojte. Získáte opravdu mnohem více a to ve všech směrech. Na přechodu na custom ROM není nic složitého. A ti kteří moc angličtinou nevládnou se nakonec můžou kdykoliv zeptat. ;)
Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Alter »

Tak musím přidat ještě jednu zkušenost a to docela zásadní...

Jak už jsem psal tak moc se mi líbi CM9 ICS, ale má ještě nějaké mouchy. Tak jsem pořád hledal nějakou alternativu. Do včerejška to byla prakticky čistá CM 7.2 Což o to chodila velmi dobře a svižně. Ale custom ROM na kterou jsem narazil dnes ráno mě doslova nadchla. Je to tato...

CyanogenMod 7.2.0 RC1 Miracle Edition

Je to CM 7.2 a jako výchozí launcher je použitý Launcher Pro, ale co hlavně má tato custom ROM založená na CM 7.2 je defacto plnohodnotné ICS theme. Opravdu stačí jen úplně minimální kroky k přizpůsobení (nahodit Holo Launcher místo Launcher Pro) a člověk málem ani nepozná, že se nejedná o čistý ICS. Co se týče svižnosti atd. platí to co jsem napsal předtím u CM 7.2. A pokud se bude navíc člověk řídit tipy na přizpůsobení v návodu pak získá naprosto perfektní odezvu a reakce kdy svižnost předčí vše co jsem zatím v oblasti jak stock tak custom ROM vyzkoušel. Jinak funguje prakticky úplně všechno a baterka drží taky bezvadně. Tudíž kdo chce ICS vzhled, ale není se ochotný smířit s některými prozatímními nedostatky CM9 ICS tak směle do toho.
Martas_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 01. srp 2011 9:36:19

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Martas_cz »

Má už někdo zkušenosti s beta9? Než ji nainstaluji
malkok
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 27. pro 2011 14:36:58
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od malkok »

Mně beta9 z http://www.galaxyics.com nejde stáhnout. Jinak už bych ji vyzkoušel :-)
Martas_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 01. srp 2011 9:36:19

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Martas_cz »

Psal na netu že ještě něco opravuje.
Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Alter »

Cvičně jsem to včera ráno nahodil jelikož mi zvědavost nedala a oproti poslední nightly je jediné výrazné zlepšení funkční preview foťáku (není funkční nastavení ani video). Jinak co se alespoň mojí zkušenosti týká tak zatím platí to co jsem psal minule (i ve vlákně k CM9) plus mi subjektivně přišlo, že co do svižnosti je to teď spíš horší a že by teď byla bez lagu se říc nedá. Všechna čest klukům kteří na tom makají a tráví u toho volný čas. Ale prostě to pořád mušky má. Pro mě osobně je CM 7.2 prozatím asi to nejlepší co člověk na Gio může v oblasti custom ROM nahodit.
Martas_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 01. srp 2011 9:36:19

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Martas_cz »

Tak na stažení je to zde http://maclaw.pl/
malkok
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 27. pro 2011 14:36:58
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od malkok »

Nevíte někdo, jestli v CM9 beta9 funguje navigace Sygic?
předem díky :-)
Martas_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 01. srp 2011 9:36:19

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od Martas_cz »

Hlavne mi tam nefunguje Pubtran :-/
malkok
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 27. pro 2011 14:36:58
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy gio

Re: Zkušenosti s různými verzemi firmware

Příspěvek od malkok »

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Gio (S5660) - Obecná diskuze“