Samsung Galaxy Gio (S5660) - Obecná diskuzedownload mode

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
Odpovědět
adix00
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 05. lis 2012 19:05:21
Typ mobilu / ROM: S5660

download mode

Příspěvek od adix00 »

Zdravím lidi,
pokoušel jsem svuj telefon aktualizovat na CM mod 9.1 pres kartu, hodilo mi to chybu e failed to mount /system (invalid argument)

Teď mi nefunguje připojení PC s mobilem přs USB, počítač jednoduše neraguje. Nevíte někdo jak to mám zachránit?? Děkuju moc
Martas_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 01. srp 2011 9:36:19

Re: download mode

Příspěvek od Martas_cz »

Mno zkus resetnout tovarni nastaveni. Kdyžtak tu máš jak rootnout mobil ZDE na CM 9 melo by to fungovat na vsechny romky
Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: download mode

Příspěvek od Alter »

Píšeš, že ses pokoušel čili to znamená, že se teď mobil nachází v jakém stavu? Povedlo se ti CM 9.1 nahodit jen pouze není možná komunikace přes USB nebo jak je teď tvůj mobil na tom?

Martas_CZ: Spíš než rootnout bych řekl flashnout (přeci jen jsou to odlišné pojmy). Root se provádí ještě před flashnutím custom ROM. ;)
adix00
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 05. lis 2012 19:05:21
Typ mobilu / ROM: S5660

Re: download mode

Příspěvek od adix00 »

Systém mi nenaběhne, jen my naběhne nápis android a tím to končí. Zkoušel jsem to nechat i hodinu ale nejde to, po zkoušení flashnutí na CM napíše asi v 60% failed to open ale tim si nejsem jist. Ano mobil nekomunikuje s PC, jako by nefungoval download mod
Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: download mode

Příspěvek od Alter »

Dobře, teď ještě napiš jakým způsobem nebo podle kterého návodu jsi postupoval při pokusu nahodit custom ROM a pokud možno co přesně jsi provedl. A taky v jakém výchozím stavu se mobil předtím nacházel... byla tam čistá stock ROM (tovární Samsung)? Jde teď teda najet alespoň do CWM recovery (tlačítka home + power)? Pokud nepomáhá ani wipe data/factory reset + wipe cache pak bude potřeba najet do download mode (tlačítka volume down + home + power) a přes Odina nahodit zpět tovární ROM a flash na CM 9.1 znovu opakovat.
adix00
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 05. lis 2012 19:05:21
Typ mobilu / ROM: S5660

Re: download mode

Příspěvek od adix00 »

Ano byla tam originální ROM od samsungu 2.3.6, nejde recovedy (switch + home) když do něj chci najet, tak problikne logo samsungu a to se opakuje stále dokola. Před download mod to nahodit nejde, opakuji že mobil nekomunikuje s PC! ani přes download mod, ani pred Dload mode nebo co to je. :(
Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: download mode

Příspěvek od Alter »

Nenapsals co přesně jsi udělal takže ani nevím kolik toho o flashování cutom ROM víš. Ale pokud ti jde mobil spustit byť jen tak že se sekne na Samsung logu tak by mělo být možné aspoň najet do download mode. Tzn. spustit mobil za současného držení tlačítek volume down + home + power a následně by se na displeji měl objevit žlutý nápis "download mode". A samo sebou v tomhle stavu ti mobil s PC jen tak komunikovat nebude! Je potřeba použít program Odin a pomocí něj v download mode flashnout zpět stock ROM (musí být v PC pro mobil nainstalované ovladače). Opravdu nevím jak na tom jsi tudíž se neuraž, ale trochu mi přijde že moc nevíš o čem je řeč a co se např. v download mode s mobilem vůbec dělá.
adix00
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 05. lis 2012 19:05:21
Typ mobilu / ROM: S5660

Re: download mode

Příspěvek od adix00 »

Tak jo, ještě jednou... Stáhl jsem si CM mod 9.1 a pokusil se to flashnout z biosu z karty, t ose nepovedlo, a mobil nešel zpustit. Tudíš jsem si řekl, že to spravím přes Odin novou romkou. No a mobil nekomunikuje s PC to celej problem, odin ho nenajde, pc v podstatě nereaguje na připojení mobilu
Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: download mode

Příspěvek od Alter »

Leze to z tebe jak z chlupaté deky :D ;) Ještě se pro jistotu zeptám jestli jsi měl nahozený ClockworkMod recovery? Z továrního recovery ti to nepůjde. Jinak pokud ti jde naběhnout do download mode a Odin nereaguje pak zkontroluj/přeinstaluj v PC ovladače pro mobil a taky vyzkoušej i jinou novější verzi OPS souboru pro Odin. Zkus tento který používám i já http://uloz.to/xkJ4Bd4/odin-rar
adix00
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 05. lis 2012 19:05:21
Typ mobilu / ROM: S5660

Re: download mode

Příspěvek od adix00 »

Nic nejde, zkusil jsem více PC, zkusil jsem ovladače všeho druhu, mám windows 7 takže když připojim neznámé zařízení tak se automaticky stáhne ovladač, ale žádnej komp - Odin ten mobil prostě nevidí
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: download mode

Příspěvek od LivArt »

Nemusí se automaticky stáhnout ovladač, pokud není v databázi.
adix00
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 05. lis 2012 19:05:21
Typ mobilu / ROM: S5660

Re: download mode

Příspěvek od adix00 »

no ale stejně to nejde, i když je stáhnu..
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: download mode

Příspěvek od LivArt »

A díváš se do správce zařízení, jestli se ten telefon hlásí?
adix00
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 05. lis 2012 19:05:21
Typ mobilu / ROM: S5660

Re: download mode

Příspěvek od adix00 »

Hele já nejsem blbej, kdyby to šlo tak nepíšu do fora, vyzkoušel sjem všechno a nejde to, tak proto jsem napsal sem.. :) Né správce zařízení nic nevidí
ARTAS
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 18. pro 2012 23:23:47
Typ mobilu / ROM: servisny technik SAMSUNG

Re: download mode

Příspěvek od ARTAS »

OK, odborna rada : mas odpalenu flashku, jediny sposob je poslat ho do servisu. Pocitaj s tym, ze ti neuznaju zaruku z dovodu neautorizovaneho zasahu do MT (rootnuty system).
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Gio (S5660) - Obecná diskuze“