Samsung Galaxy 550 (I5500) - Obecná diskuze2.2 Froyo

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
Odpovědět
slovik
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: sob 22. led 2011 16:59:16

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od slovik »

No obávám se , že moje radost byla předčasná..... V první moment kompas kopne šipku na sever , ale potom nic. Takže nechápu co tato verze opravuje :evil:
Uživatelský avatar
radekfuksa1
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 22. říj 2011 10:13:21
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A2
Rom: Oficiální Android 10

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od radekfuksa1 »

před chvílí jsem ho aktualizoval tak jsem zvedavej :)
Bylo: Siemens A50, Sony Ericsson K310i, Nokia 6020, tablet Goclever A93.2 (nedokázali opravit :D), Samsung Galaxy 5, Samsung Galaxy Y, Samsung Galaxy S3 Neo + Sencor Element 10.1
Je: Xiaomi Mi A2
memphisto
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: sob 16. dub 2011 19:28:54

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od memphisto »

Tak jak? Nějaké postřehy?

tak jsem si na Sammobile, kde jsou nyní všechny FW místo Samfirmware stáhl verzi 2.2 přímo od Vodafone (datum sestavení december 2011) a zkusil flashnout a vše funguje jak má. Je tam čeština a MMS a net chodí hned po vložení SIM, T9 a SWYPE taky česky. Konečně funkční Froyo s češtinou :)
slovik
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: sob 22. led 2011 16:59:16

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od slovik »

No podle mě sis stáhl to samé co vydal samsung přes kies ;) . Mě funguje všechno normálně , kromě kompasu a gps . Na 2,1 jsem měl fix satelitů max 30 sekund a kompas ukazoval sever. Tady trvá fix někdy i 15 min a kompas ukazuje podle nálady . I když jsem přenastavil gps tak se to vrátí zpět . Láká mě CM7 a asi do ní půjdu .
Madzio
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 06. led 2012 15:03:57
Typ mobilu / ROM: Samsung Gt-i5500

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Madzio »

Zdravim Skusal som na mojom Samsungu A2.1..a teraz nemozem zohnat original verziu ktoru som tam mal bola to i5500xwjp4(Slovakia)..a us druhy den ju hladam a nemozem ju najst nema ju niekto?lebo Kies mi nedovoluje inovaciu.. :( tak ak by ju niekdo mal pls zaslite mi nejaky odkaz na nu :(
memphisto
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: sob 16. dub 2011 19:28:54

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od memphisto »

Tady máš originální FW.

Pravděpodobně to bude ta z Kies :) Zkoušel jsem tam z odkazu výše nahodit originální FW, ale mobil nebyl stabilní a sám padal a vypínal se a oficiální nahrání přes Kies nebylo možné, tak jsem zvolil tuto variantu :)
Hypnos
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pon 13. zář 2010 21:27:12

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Hypnos »

Ahoj prosim nema nekdo ofiko FW na samsung gt-i5500? Megaupload je zrusen a nemuzu si to stahnout. Co jsem hledal ruzne FW tak vsechny byli bez cestiny. Muzete me prosim pomoci? Je to telefon od Vodafona, bohuzel jsem ho musel smazat a ted nemam originalni FW, pres Kies bych si pak udelal update. Nebo muzete doporucit jiny stabilni FW? Cetl jsem o CM7 ale je to pry zrout baterie.

DIKY moc
Hypnos
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pon 13. zář 2010 21:27:12

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Hypnos »

Tak uz jsem si tu verzi sehnal I5500XFJPZ_I5500VDCJP7_I5500XWJP4_HOME.tar.mdm na sam mobile pripadne jde stahnout pres CheckFusDownloader_v2.1.exe
Speiky
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. úno 2012 9:40:31
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-i5500

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Speiky »

Ahoj všem,

asi se mi podařilo bricknout mobil Samsung GT i 5500... dělal jsem vše podle návodu zde: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1416190 a po restartu mi naskočí logo samsung, potom nápis android a restart, to trvá asi 5 minut a potom se telefon vypne, po zapnutí se to celé opakuje. Je fakt že jsem nenainstaloval ROM Manager, protože jsem to dělal dle jiného návodu kde to nebylo psáno, jinak byl postup naprosto stejný. Zkusil jsem jiné ROMky a výsledek je stejný. Ještě uvedu že je to telefon od Vodafone, takže nevím jestli není nějak zamčený či co. Prosím o radu a díky za jakoukoli..
Hypnos
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pon 13. zář 2010 21:27:12

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Hypnos »

Pokud se dostanes do download modu, tak telefon je OK. Stahni si romku, tu co jsem popisoval vyse, flasni a musi to jet.
Speiky
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. úno 2012 9:40:31
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-i5500

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Speiky »

Díky, ale nejde, download mod spustím, ale instalace z sd karty nejde provést, ROMku jsem stáhl přes doporučený soft a zip soubor dal na kartu, ale když rozbalím tak má jiné soubory než normální ROMka. Jsdem asi lama, potřebuju krok po kroku... :cry: :cry:
slovik
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: sob 22. led 2011 16:59:16

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od slovik »

Speiky píše:Ahoj všem,

asi se mi podařilo bricknout mobil Samsung GT i 5500... dělal jsem vše podle návodu zde: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1416190 a po restartu mi naskočí logo samsung, potom nápis android a restart, to trvá asi 5 minut a potom se telefon vypne, po zapnutí se to celé opakuje. Je fakt že jsem nenainstaloval ROM Manager, protože jsem to dělal dle jiného návodu kde to nebylo psáno, jinak byl postup naprosto stejný. Zkusil jsem jiné ROMky a výsledek je stejný. Ještě uvedu že je to telefon od Vodafone, takže nevím jestli není nějak zamčený či co. Prosím o radu a díky za jakoukoli..
......podle toho návodu jsi tam nahrával CM7 . Když si přečteš fórum cyanogenmod , tak tam najdeš vše co potřebuješ.
Speiky
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. úno 2012 9:40:31
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-i5500

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Speiky »

Moc díky, ale teď jsem na to koukal a angličtina není má silná stránka, google translator pomohl, ale i přesto z toho nejsem moudrý. telefon dám do download režimu a přes odin se dostanu do recovery, kde si promažu cashe apod. a z sd karty bych měl naistalovat ROM, dělal jsem to snad už 50x ale bez výsledku. pořád to samé po reboot naskočí logo Samsungu a potom blikne malý nápis Android a restart a pořád dokola.... Kdyby to nebyl telefon kolegyně tak už letí.... Potřebuji prosím popsat kde dělám chybu, nebo hodit link na správnou ROM, fakt nevím...moc díky za tipy
Hypnos
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pon 13. zář 2010 21:27:12

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Hypnos »

Romku prece vybiras v pc (bud je to jeden balicek a nastavis to v odinovi, nebo je to rozdelene a pak vybiras boot, pda...atd) a neinstalujes z sd karty. OPS vybiras vzdy. Mas to tam i s obrazky. Cely flash trva +- 3 minuty. Jakmile se Telefon automaticky rebootne, mas hotovo. Muzes jeste zkusit udelat faktory reset.
Speiky
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. úno 2012 9:40:31
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-i5500

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Speiky »

To Hypnos: už jsem chtěl říci HALELUJÁÁÁ, ale telefon se rozběhl, logo samsungu, logo vodafone a nic, svítí nápis Samsung a hotovo. Mám při instalaci něco dělat s telefonem a nebo nechat Odin doběhnout do konce?
Hypnos
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pon 13. zář 2010 21:27:12

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Hypnos »

Po restartu je uz flashnuto, ale pokud chces, muzes cekat na odin.
Speiky
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. úno 2012 9:40:31
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-i5500

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Speiky »

HALELÚJÁÁÁÁÁ, moc děkuji už jsem plánoval že koupím kolegyni nějakje jinej a tenhle dám děckám na hraní...supr. Problém byl jedině mezi klavesnicí a židlí :lol:
jibo
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. pro 2010 23:24:01
Typ mobilu / ROM: Galaxy550

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od jibo »

Včera jsem si instalnul nový KIES a po připojení Galaxyho hned nabídka na update tak jsem potvrdil a během 20 minut provedena přeinstalace na 2.2 Froyo verze I5500XWJP4. Postupně se seznamuji se změnami od 2.1. Tak jednoduchý upgrade jsem vůbec nečekal, příjemné překvápko.b :) :o
Marficzech
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 14. dub 2011 7:12:51
Typ mobilu / ROM: ZOPO ZP700 - Android 4.2.2
Bydliště: Praha

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Marficzech »

slovik píše:No podle mě sis stáhl to samé co vydal samsung přes kies ;) . Mě funguje všechno normálně , kromě kompasu a gps . Na 2,1 jsem měl fix satelitů max 30 sekund a kompas ukazoval sever. Tady trvá fix někdy i 15 min a kompas ukazuje podle nálady . I když jsem přenastavil gps tak se to vrátí zpět . Láká mě CM7 a asi do ní půjdu .
Zdravím, můžu se jenom zeptat jak to tedy vypadá s kompasem po té poslední aktualizaci z prosince 2011? Ukazuje na sever nebo ne? :-), je to pro mne celkem zásadní věc. Díky za postřehy.
Uživatelský avatar
radekfuksa1
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 22. říj 2011 10:13:21
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A2
Rom: Oficiální Android 10

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od radekfuksa1 »

Mně funguje normálně po té aktualizaci :)
Bylo: Siemens A50, Sony Ericsson K310i, Nokia 6020, tablet Goclever A93.2 (nedokázali opravit :D), Samsung Galaxy 5, Samsung Galaxy Y, Samsung Galaxy S3 Neo + Sencor Element 10.1
Je: Xiaomi Mi A2
Marficzech
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 14. dub 2011 7:12:51
Typ mobilu / ROM: ZOPO ZP700 - Android 4.2.2
Bydliště: Praha

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Marficzech »

Tak to byl tedy boj, připojím tlf. ke KIESu, zahlásí že je nový firmware, ale bohužel mi to nabízí sestavení XFJPV, což je ta první verze. Nu což, provedl jsem tedy upgrade s tím že mi to možná potom nabídne další aktualizaci. To se bohužel nestalo, KIES pak hlásí že mám nejaktuálnější firmware. Takže další varianta ODIN, jenže kde schrastit sestavení XFJPZ? Veškerý linky co vedli na toto sestavení jsou mimo provoz, naštěstí se mi to podařilo přes aplikaci Check Fus Downloader, ale musel jsem to ručně nastavit na požadované sestavení, jinak mi taky pořád nutil tu první verzi. Nakonec se to vše povedlo, instalace přes ODIN proběhla v klidu. Poté jsem trochu zápasil s rootem, ale nakonec se to taky povedlo (přes SuperOneClick). Jinak potvrzuji, kompas je na sestavení XFJPZ skutečně funkční :DD. Díky.
daton
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 31. črc 2012 19:56:54

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od daton »

Dobrý den
mám aktualizovaný SG 550 na Froyo 2.2 a nechodí mi kompas. Mám verzi XWJP4 tedy stejně jako Marfi. Je skutečně přeinstalování frmware pomocí Odinu jediná legální cesta ke zprovoznění kompasu? Nejsem si totiž jist jak moc velké zásahy dělá Odin do systému a zda mi výměnou firmware zůstane funkční záruka.
Neobjevil jste někdo nějakou jinou cestu jak zprovoznit kompas?
Díky za jakékoliv postřehy.
malone
Stálý androiďák
Příspěvky: 179
Registrován: pát 17. úno 2012 12:57:59
Typ mobilu / ROM: Galaxy S III Mini
Mobil 2 / ROM: Galaxy J5 2017

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od malone »

Pokud se flashuje jen stock rom, Odin nedělá vůbec žádné "nevratné změny" v telefonu,v případě reklamace stačí flashnout zpět originální firmware a vše je v poho. Jiná cesta asi není (pokud vím.. :roll: ).
daton
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 31. črc 2012 19:56:54

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od daton »

Tak to je dobrá zpráva. Prosím a bylo by možné zde napsat přesný postup jak to udělat? S odinem jsem ještě nepracoval a tak bych nerad něco pokazil :roll: . Díky...
slovik
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: sob 22. led 2011 16:59:16

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od slovik »

Marficzech píše:
slovik píše:No podle mě sis stáhl to samé co vydal samsung přes kies ;) . Mě funguje všechno normálně , kromě kompasu a gps . Na 2,1 jsem měl fix satelitů max 30 sekund a kompas ukazoval sever. Tady trvá fix někdy i 15 min a kompas ukazuje podle nálady . I když jsem přenastavil gps tak se to vrátí zpět . Láká mě CM7 a asi do ní půjdu .
Zdravím, můžu se jenom zeptat jak to tedy vypadá s kompasem po té poslední aktualizaci z prosince 2011? Ukazuje na sever nebo ne? :-), je to pro mne celkem zásadní věc. Díky za postřehy.
Nefungoval . Vrátil jsem se na 2,1 , protože jsem telefon používal na geocaching a takto byl nepoužitelný .Vygooglil jsem verzi firmware XWJQ4 , která problém s kompasem opravuje , ale nemá češtinu , tak jsem nechal 2,1.
Marficzech
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 14. dub 2011 7:12:51
Typ mobilu / ROM: ZOPO ZP700 - Android 4.2.2
Bydliště: Praha

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Marficzech »

Jen tak náhodou jsem o5 připojil telefon ke Kiesu a koukám ...... další aktualizace XFJQ6, podle aplikace Check Fus Downloader je ze dne 7.8.2012. Má někdo odzkoušené co je nového :D. Když se náhodou budu o víkendu nudit, zkusím jí nahodit.
Uživatelský avatar
radekfuksa1
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 22. říj 2011 10:13:21
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A2
Rom: Oficiální Android 10

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od radekfuksa1 »

taky by mě zajímalo co je nového, zrovna teď aktulizuji tak jsem zvědavej :D
Bylo: Siemens A50, Sony Ericsson K310i, Nokia 6020, tablet Goclever A93.2 (nedokázali opravit :D), Samsung Galaxy 5, Samsung Galaxy Y, Samsung Galaxy S3 Neo + Sencor Element 10.1
Je: Xiaomi Mi A2
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Marek989 »

Ouha, v době Galaxy S3 a dalších mobilu mysli Samsumg i na stare zařízení, zajímavé :grin:
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
Marficzech
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 14. dub 2011 7:12:51
Typ mobilu / ROM: ZOPO ZP700 - Android 4.2.2
Bydliště: Praha

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od Marficzech »

Tak aktualizaci jsem zkusil, ale bohužel se mi potom nepodařilo telefon rootnout :cry: (přes SuperOneClick) vždy se to sekne na bodě 5. Horko těžko těžko jsem se tedy vracel na sestavení XFJPZ kde mi šel root a všechno ostatní bez problémů. Když by někdo věděl jak jinak to rootnout než pře SuperOneClick tak dejte prosím vědět (např. přes CWM pomocí souboru zipu).

Takže abych to shrnul na sestavení XFJQ6 se mi nepodařil root pomocí SuperOneClick. Teď jsem zpátky na XFJPZ a root stejným způsobem bez problémů.
Uživatelský avatar
radekfuksa1
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 22. říj 2011 10:13:21
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A2
Rom: Oficiální Android 10

Re: 2.2 Froyo

Příspěvek od radekfuksa1 »

Bylo: Siemens A50, Sony Ericsson K310i, Nokia 6020, tablet Goclever A93.2 (nedokázali opravit :D), Samsung Galaxy 5, Samsung Galaxy Y, Samsung Galaxy S3 Neo + Sencor Element 10.1
Je: Xiaomi Mi A2
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy 550 (I5500) - Obecná diskuze“