LegendCyanogenMod, jo či ne? Spíš takový zamyšlení

Uvedení na trh: 02-2010
Odpovědět
Noob
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: stř 30. čer 2010 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 32GB stock Lolipop
Mobil 2 / ROM: Android One Xiaomi A1 64GB stock ROM
Tablet: Nexus 7 32GB 3G stock Lolipop
Tablet 2 / ROM: nVidia Shield K1 stock ROM

CyanogenMod, jo či ne? Spíš takový zamyšlení

Příspěvek od Noob »

Tak už nějakou dobu žiju s HTC Legend z volného prodeje.
Plní u mě roly telefonu na doma a na sport , nehraji na něm hry , není kukání na video, nepotřebuji ji ho jako navigaci do auta. Spíš si tu a tam poslechnu nějakou MP3 , nebo internetový radio. Google pozitivní moc nejsem , Gmail , Gtalk nepoužívám , max Gmapy. Co používám, ale často jsou turistické Orux Maps , kompas


A jak tak předčítám si furt o nových verzích CyanogenMod a občas si říkám co to zkusit , ale co to přinese? Doteď sem neměl potřebu rootnou , vyloženou nedostatečnost sem nenašel. Když se si četl seriál o tunění HTC Desire tak mě docela udivovalo, že některé aplikace nemají freeware obdobu a zařizovat si účet abych poplati aplikaci za 15Kč se mě zdá nějak malá přidaná hodnota.


Zkuste napsat nějaké postřehy k tématu. Co Vám CM přinesl jaká byla očekávání zklamání, případně nějaký postřehy z úprav ala seriál o Desire
Noob
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: stř 30. čer 2010 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 32GB stock Lolipop
Mobil 2 / ROM: Android One Xiaomi A1 64GB stock ROM
Tablet: Nexus 7 32GB 3G stock Lolipop
Tablet 2 / ROM: nVidia Shield K1 stock ROM

Re: CyanogenMod, jo či ne? Spíš takový zamyšlení

Příspěvek od Noob »

Při pátráních po novém firmware jsem narazil na roztříštěnost dokumentace.

Protože Legend má locknutý bootloader je potřeba jako většina jiných ho nejdříve rootnout a tady to už skřípe. Různé návody si protiřečí takže problémy mohou nastat již na začátku.

CyanogenMod není jedinou alternativní ROMkou, ale i tak jsou na tom jak pročítám fora a release notes , všechny stejně.

A to problémy se základní funkcionalitou. Stále se opakuje nefunkčnost wifi, GPS, senzoru atd... případně dohromady. Čekal bych, že alterneativní ROM bude chudší o integrovaný SW. Z licenčních důvodů nebude mít proprietární SW integrován , ale problémy v základu jsou špatný a dělají z toho až nepoužitelnou věc. A to i u ROM které jsou označovány jako "stable".
Noob
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: stř 30. čer 2010 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 32GB stock Lolipop
Mobil 2 / ROM: Android One Xiaomi A1 64GB stock ROM
Tablet: Nexus 7 32GB 3G stock Lolipop
Tablet 2 / ROM: nVidia Shield K1 stock ROM

Re: CyanogenMod, jo či ne? Spíš takový zamyšlení

Příspěvek od Noob »

Tak jsem minulý výkend nahrál na HTC legend Cyanoden MOD 7.1 stable a pocity mám silně smíšené.

Ano v něčem je neHTC ROMka rychlejší , má více paměti, ale..... ....ikdyž je ROM označena stable opravdu prakticky má chyby a dost že ten telefon je na vyhození(návrat na tovární ROM).

+signál operátora, hovor, výpadky by bylo dobré
+moc paměti
+nové funkce

+/- HW akcelerace grafiky moc nefunguje

- výpadky usínání Wifi
- nefunkční GPS
- blbne kompas ( otáčí sever jih)
- signalizační dioda si žije po svém

No samozřejmě že na foru XDA a ni Cyanogen nikdo nemá na dotyčné problémy jednoznačné řešení. Každému funguje něco jiného.


Takže za mě pro custom ROM palec dolů.
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: CyanogenMod, jo či ne? Spíš takový zamyšlení

Příspěvek od Marek989 »

Dals wipe data?
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: CyanogenMod, jo či ne? Spíš takový zamyšlení

Příspěvek od LivArt »

Tak ono záleží na tom, kolik lidí na cyanogenmodu pracuje a jestli se používá sw od výrobce. Ale stejně ti, jako začátečníkovi s celkem raritním telefonem, doporučuju spíš nějakou ROMku založenou na stock ROM. Bude s ní míň problémů.

Ad root a různé návody: Tady se to liší hlavně proto, že časem se přechází na novější metody a způsoby rootování.
Odpovědět

Zpět na „Legend“