CUBOT GT99 - obecná diskuzerušení

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
boss21
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 05. zář 2014 20:26:38
Typ mobilu / ROM: cubot t 99

rušení

Příspěvek od boss21 »

Dobrý den, při volání mne volaný slyší velice špatně, je tam slyšet rušení. Vyzkoušel jsem různé místa, různý čas, pořád je to stejné Provedl jsem restart, obnovení továrních dat, nic nepomáhá :( . Nevíte někdo co s tím, poraďte. Budu ho muset reklamovat?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: rušení

Příspěvek od ludekbrno »

Ano, to je zjevně hardwarový problém.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
boss21
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 05. zář 2014 20:26:38
Typ mobilu / ROM: cubot t 99

Re: rušení

Příspěvek od boss21 »

co to pro mne znamená?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: rušení

Příspěvek od ludekbrno »

No reklamace, to doma fakt neopravíš :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Daddo
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 08. led 2012 10:29:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Bravo

Re: rušení

Příspěvek od Daddo »

boss21 píše:Dobrý den, při volání mne volaný slyší velice špatně, je tam slyšet rušení. Vyzkoušel jsem různé místa, různý čas, pořád je to stejné Provedl jsem restart, obnovení továrních dat, nic nepomáhá :( . Nevíte někdo co s tím, poraďte. Budu ho muset reklamovat?
Aku mas silu signalu? Skus miesto, kde je signal silny. Mam podobnu skusenost ale rusenie je pocut iba tam, kde je slabsi signal.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: rušení

Příspěvek od ludekbrno »

To je logické, v horším signálu musí GSM modul vysílat vyšším výkonem, takže více ruší mikrofon. Ale signál si člověk obvykle nevybírá, musí mu stačit ten, co zrovna má k dispozici. Takže to není řešení. Telefon to správně nesmí dělat bez ohledu na signál.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
boss21
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 05. zář 2014 20:26:38
Typ mobilu / ROM: cubot t 99

Re: rušení

Příspěvek od boss21 »

Moc děkuji ludekbrno, postupuji v souladu s reklamačním, řádem. Jinak na sílu signálu to nemá vliv, "rušení" probíhá v kterémkoliv místě.
Ještě jednou dík
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: rušení

Příspěvek od ludekbrno »

Bohužel není zač, ale snad to servis vyřeší.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
PedroKV
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: sob 17. pro 2011 19:20:49
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN5 / Havoc 2.2 2019.02.06
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1PRO-krám pomalej,do skříně zahozenej
Rom: ne

Re: rušení

Příspěvek od PedroKV »

dělalo mi to taky, je potřeba mobil rozpůlit a dát dolů přes mikrofonní vedení alobal. Je to popsané na youtube. Blbý při tom je, že je potřeba rozpájet 2 plochý kontakty od reproduktorku dole. Je potřeba to udělat citlivě. Ale když to nevyjde stejně jako mě, tak holt dát plochý kontakty pryč a napájet k reproduktorku 2 slabý drátky. Předpokladem je pájecí kyselina a nejlíp mikropájka. Bacha na to, že ploché kontakty jsou nějak překřížené, nejlíp změřit ohmmetrem (pískadlem). Je to taková oprava, kdy jsem čekal, kdy to zcihlovatí, ale je fakt, že od té doby, ťuk ťuk, žádný problém na toto téma. Do té doby to prostě při hovoru bzučelo a bylo to k vzteku.

Link: http://www.youtube.com/watch?v=K6aSRuuyfyg
-Xiaomi Redmi Note 5 - Havoc 2.2 (A9) ROM
-Lenovo Vibe P1 Pro P1a42 S152 - hroznej pomalej krám
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: rušení

Příspěvek od ludekbrno »

Tak kyselinu bych tedy rozhodně do telefonu necpal. Pájecí kyselina se bezpodmínečně musí po pájení oplachovat, jinak elektroniku kolem pájeného místa za chvíli sežere koroze :-) Chce to nějakou bezoplachovou pájecí pastu, v nejhorším by mohla stačit trocha kalafuny.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Daddo
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 08. led 2012 10:29:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Bravo

Re: rušení

Příspěvek od Daddo »

Chlapci, riesite to hned do extremu. Co tak vyskusat toto, za to moc nedate a ani pajkovat nemusite:
I solved my Cubot gt99 buzzing noise issue with just covering the last 1/3 of my phone with silver paper. I made a hole in the silver paper for the speaker and that was it. No problem any more.
...
Where did you put the aluminium foil? Just under the back cover or I need to unscrew the part under the battery?
...
I did put it on the inside of the back deck ( make a hole where there are holes for the speaker in the decck) - I did not unscrew anything. Between the deck and the phone. I have used some tape to fasten it to the deck.
Odpovědět

Zpět na „CUBOT GT99 - obecná diskuze“