HTC Desire HD[NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Uvedení na trh: 10-2010

Moderátoři: Jacho, Jacho

Aurora8
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 03. bře 2013 11:31:29
Typ mobilu / ROM: Desire HD

Re: [NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Příspěvek od Aurora8 »

Uz si pripadam jak pitomec, preinstaluju jakejkoliv pocitac a dohledam si drivery na cokoliv, na iPhonech jsem delal Jailbreak jeste nez to udeli jako instalacku pro blbce, ale s rootem nehnu.

Presvedcili jste mne, chci nejakou verzi 4.x.x.

Tu to popisujou http://forum.gsmhosting.com/vbb/f666/de ... e-1548982/
predpokladam, ze je k tomu potreba specialni USB kabel, obycejnym to asi nepujde.
Jak pisou ja mam hboot 2.00.0029 a na root je treba 0.85.xxxx

Dle data me registrace je videt, jak dlouho travim cas na tomto foru a stale bez valneho vysledku.

Zarazi me, ze unlock pres HTC Dev jsem dal uplne v pohode, nahraju tam CWM nebo 4ext (ano, dokazal jsem tyto dva instalatory dokonce uspesne nahrat a spustit).
Dokazu si zapnout USB ladeni, povolit NEandroid market aplikace atd.
Umim spustit AAHK, zadat tam ten pass key, telefon to vidi, akorat to s nim nic nedela.......
Jediny co se mi zatim povedlo je, dostat tam rooted stock rom, jinou ani zaboha ne.

Napadlo me, ze to souvisi s tim co pisou v tom odkazu vyse a tedy, zjistete si CID a na jeho zaklade si sosnete tu ci onu romku....
Muj CID je H3G_001 protoze je to telefon z Anglie.
Posledni co me napada je, ze se tam pokousim narvat ROM, ktera proste je pro Evropu, ale ne pro Anglii, akorat ta rooted_by_nitr00 nema "region ochranu" nebo jak to rict.
Uživatelský avatar
Twincam
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. kvě 2011 11:45:31
Typ mobilu / ROM: SGS3
Bydliště: Plzeň

Re: [NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Příspěvek od Twincam »

Koukam že už jsi zjistil řadu věcí jako je downgrade hbootu z 2.00.0029 a 0.85.2007.. Ano, tak tomu bylo u AAHK s zergrushem, ale teď už tohle není potřeba. Zaměř se na tenhle návod..

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2221039 nebo tady http://www.modaco.com/topic/361797-full ... im-unlock/

Unlok z htc dev máš, stock root rom taky (bod 1 a2), tak teďten zbytek
Postupuj dle návodu, nic nevynechávej, nic nedělej navíc, pak už to bude hračka..
Samsung Galaxy S III - WanamLite7 - I9300XXUFME3
PhilzTouch recovery 5.06.1 + 64 GB microSDXC

HTC DHD - už nemam..
Aurora8
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 03. bře 2013 11:31:29
Typ mobilu / ROM: Desire HD

Re: [NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Příspěvek od Aurora8 »

Dekuju moc chlapi, ted jsem to dodelal, ze zacatku to melo naky chyby, protoze v tom textu je meza v miste, kde by nemela byt, ale na 4. pokus to proslo jak po masle.

Aktualne mam UNLOCKED
S-OFF
HBOOT - 2.00.0029


Kurnik, ted du nekam shanet tu codefirex romku, nebo tu co doporucuje Vaclaf.

Jeste jednou moc diky, snad uz necekaji zadny zaludnosti.

Dotaz, ta ROMka co doporucuje Twincam, 4.2.2 SR19 viz. http://androidforum.cz/official-codefir ... 37763.html

prej ji nejdou MMS dole je download ROM a Gapps, co je to Gapps?

Vaclafova http://androidforum.cz/team-venom-viper ... 35836.html se mi libi podle screenu trosku vic :)
Uživatelský avatar
Twincam
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: pon 02. kvě 2011 11:45:31
Typ mobilu / ROM: SGS3
Bydliště: Plzeň

Re: [NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Příspěvek od Twincam »

Gratuluju :yes: :yes: Těď můžeš flashovat dle libosti..

GAPPS = google aplikace ( gmail, market, calendar, talk, sevice, widgety atd.), v rom AOSP, AOKP, CM tyto aplikace v základu většinou neobsahují, musejí se hned po flashi rom flashnout samostatně.

Add MMS v codefirex: Tak to nevim, MMS nepoužívam, ale tady je issues list http://www.codefirex.com/index.php?p=/d ... in-cfx-4-2

Add Venom ROM: jedná se o Sense Rom založenou na Androidu 4.0.4 = port z ONE S

JellyBean - JELLYTIME for DHD/Inspire4g - 4.2.2 R7 je taky hodně používaná rom založená na AOSP 4.2.2

Jinak před flashem nových ROM je nutné dělat FULLWIPE a doporučuje se backup..
Samsung Galaxy S III - WanamLite7 - I9300XXUFME3
PhilzTouch recovery 5.06.1 + 64 GB microSDXC

HTC DHD - už nemam..
Aurora8
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 03. bře 2013 11:31:29
Typ mobilu / ROM: Desire HD

Re: [NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Příspěvek od Aurora8 »

Zdar, tak jsem zkusil skoro vse, nejlepsi byla asi Sabsa v16, jen skoda ze je tam dle Vaclafa nejaky spor a uz je uzamcena.
Fakt peknej system, uplne dle meho gusta, jen jsem nasel behem 10 minut hned 2 chyby, takze jich bude mit mraky celkove.
Ted jedu par dni na Revolution HD 6.6 a nemuzu si ji vynachvalit.
puchovinfo
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 05. čer 2013 18:38:59
Typ mobilu / ROM: HTC desire HD

Re: [NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Příspěvek od puchovinfo »

Cawte som tu nový ako také poznatky mám no spravil som root aj všetko čo je potrebné na flashovanie neorigo ROM len keĎ sa dostanem do recovery a dám update subor na flash mi vyhodi hlašku e:signature verification failed a nejde inštalacia asi 5sekund to vyzera že to pôjde a potom to spadne a napiše totok a zase recovery menu dá spravil som wipe obidvoje aj všetko včom je chyba s-off je tiež hboot všetko je ale stále nejde to recovery :(...Ďakujem za každú radu už 5hodin sa snažím a stále nič.A ešte jedna vec ked spustim recovery tak tam piše stale E: can´t open /cache/recovery/comand
MarkusQuo
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 02. úno 2013 18:52:22
Typ mobilu / ROM: HTC HD2 HTC DHD

Re: [NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Příspěvek od MarkusQuo »

zdarec, iba jednu otázku mám na Vás, čo ste robili S-OFF podľa tohoto návodu http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2221039

Akonáhle dojdem do bodu "Adb push boot.img /data/local/tmp" tak už od tohoto momentu mi vypisuje samé chyby, zlyhania a nenájdenia súborov :/

PROBLÉM je najskôr (asi) v boot.img, tento súbor proste stále cmd komentuje ako nenájdený a pod. Používam všetko z návodu (ace-tools), najskôr som použil na zavedenie stock root romky iný recovery ako je v návode, ale to je jedno, v oboch prípadoch sa deje to isté. ROMka bola zavedená bez problémov, aj som urobil fullwipe no proste všetko :( ...
Je pri tomto návode nutné použiť/vytvoriť GOLD CARD? Ak áno, tak mám otázku aj k tomuto. Nie je to tak, že prídem o časť miesta na karte? Napríklad EXT3, EXT4 formátovanie ako to bolo kedysi keď sa ROM mohla inštalovať mimo telefón na SD kartu? Napr. pri HTC HD2 (pre pamätníkov :D ) ... Poradte prosím, čo mám robiť. Viem, že som len malinkatý kúsiček od S-OFF ale neviem ako ďalej.

Všetky prepojenia sú funkčné, v ovládačoch nie je problém ani v spojení ani v ničom podobnom. Iba mi poradte, či treba GOLD CARD alebo boot.img odniekadiaľ vyextrahovať, alebo čokoľvek. Každá rada dobrá. Ďakujem

info o soft teraz v mobile HTC DHD
And 2.3.5
sense 3.0
číslo sw 3.12.405.1_rooted_by_nitr00

Stav HBOOT
ACE PVT SHIP S-ON RL (furt a stále :/)
HBOOT 2.00.0029
Radio-26.14.04.28_M
eMMC-boot
dec 22 2011
MICROP-0438
samozrejme UNLOCKED (už aj RELOCKED a znova LOCKED a UNLOCKED, keďže tento návod to vyžaduje :))

Ešte poviem asi toľkoto, už som samozrejme skúšal AAHK, ktoré ako všetci vieme už dávno pradávno nefunguje, nakoľko sa autor z pochopiteľných dôvodov rozhodol na neho vykašľať a iné tzv. ONECLICK programy už neviem stiahnuť (??? a vôbec netuším či by boli ešte funkčné :)) ) a mnoho iných múdrych telefónov som no problem rootol. Takže nováčik nie som. Jediné s čím sa neviem ďalej pohnúť je S-OFF, s ktorým som sa inde nestretol, pretože HTC :/

Rád by som konečne presedlal na vyšší AND ako je 2.3.5 hľavne kvôli notifikačnej lište a pod :)

Budem vďačný za každú radu, ak tu ešte niekto na tomto fóre funguje. Diky
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: [NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Příspěvek od Traged »

AAHK funguje velice dobře, jen do win 7 - 32bit , včera testováno.
basildon
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: úte 31. kvě 2011 20:31:59
Typ mobilu / ROM: NOKIA Lumia 1320 WP 8.1
Tablet: Nexus 7 (2012)
Rom: Lollipop 5.0
Bydliště: Ostrava

Re: [NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Příspěvek od basildon »

Myslis ze bude fungovat i na origo ROM od T-M kdyz ji nemam ani odemknutou pres htcdev?Muzes hodit odkaz na stazeni AAHK,je plno verzi na netu.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: [NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Příspěvek od LivArt »

Abys tam dostal custom ROM, potřebuješ custom recovery. A na to odemknout bootloader.
Ty nevidíš v tom tvým linku hned na začátku ten výraznej odkaz?!
Mivan
Androiďák!
Příspěvky: 480
Registrován: pon 22. bře 2010 21:54:34
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X - PixelROM 7.1.1
Tablet: Nexus 9 - Stock ROM 7.1.1
Bydliště: Čeperka

Re: [NÁVOD][Desire HD] Odomknutie Bootloadera cez HTC Dev

Příspěvek od Mivan »

zdravím,

Dneska jsme před HTCdev odemnul Bootloader, nainstaloval recovery. A poté nainstaloval ROM přesně Andorid revolution HD 7.3 (Sense 3,5).

Zatím nemám rom plné otestovanou.

Chtěl bych se zeptat o jaké ROM si myslíte že je tedka nejlepší.
(nehraju hry) žádám svižný OS a dobrou vydrž na baterii.)

Děkuji moc za odpověď
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire HD“