HTC Desire ZJelly Bean na Desire Z

Odpovědět

milousek73
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)

Re: Jelly Bean na Desire Z

Příspěvek od milousek73 » úte 30. dub 2013 5:53:41

Já už to vzdal a jedu na stabilní a bezchybné Rom HtcClaysSuperCM7 G2. Zkoušel jsem dost romek,ale tahle mne prostě nikdy nezklamala a vše vní funguje jak má a výdrž baterie je podstatně větší.Pokud testnu nějakou rom tak většinou má právě ty neduhy s lagy a opět se vracím k záloze této rom.ještě že je to otázka chvilky vrátit se zpět :)

VaKu
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC One M7 nonROOT

Příspěvek od VaKu » úte 30. dub 2013 7:32:13

Muzes sem hodit link? Ja ji nejak nenasel.
HTC ONE M7, non ROOT (sluzebni v zaruce)
HTC Desire Z Flinny Andromadus 4.2.2 build 21 - po smrti
Google Nexus 7 16GB ROOT Android 5.0.2 stock ROM

milousek73
Stálý androiďák

Příspěvek od milousek73 » úte 30. dub 2013 13:40:51

Tady je přímo vlákno na tuto rom http://androidforum.cz/topic17134.html .

VaKu
Stálý androiďák

Příspěvek od VaKu » úte 30. dub 2013 16:05:36

Jojo, diky. Ledva jsem poslal tak jsem taky narazil. Z cireho zoufalstvi zkusim a ovidim.

VaKu
Stálý androiďák

Příspěvek od VaKu » čtv 02. kvě 2013 6:27:34

Takze usili prineslo pravdepodobne uspech (cas jeste ukaze, zatim je to dva dny). Uz vim jak nainstalovat JellyBeam od Flinnyho (a nejspis temer jakykoli 4.2.2) aby nelagoval a hlavne aby makal tak, jak makat ma a jak to asi beha testerum.
Je to jednoduche. Pokud mate zajem napisu jednoduchy navod.

milousek73
Stálý androiďák

Příspěvek od milousek73 » čtv 02. kvě 2013 7:11:45

Samozřejmě je zájem.Pokud tedy víš a myslíš,že to funguje tak návod prosím zveřejni.Díky moc.

VaKu
Stálý androiďák

Příspěvek od VaKu » čtv 02. kvě 2013 8:03:43

To Milousek73: Navod jak instalovat JellyBeam.
Zakladni predpoklad je trochu vetsi CF karta (8GB a vic se doporucuje), ROOT, instalovany Clockworkmod (ja mam 5.2.0.7).

1. zazalohujeme data na kartu .... o vse se prijde, bude se delat uplne nova cista instalace
2. Foun vypneme, kartu dame do ctecky a v PC stahneme vse z karty nekam do nejakeho adresare....nutnost, karta bude uplne smazana
3. kartu vratime do founa, nastartujeme do CWM a zvolime polozku advanced a v ni Partition SD Card
4. u polozky Ext Size nastavime minimalne 1024MB, jistejsi je 2048Mb a dale u polozky SWAP nastavime minimalne 128MB a nechame proces probehnout. Trva to relativne docela dlouho podle nastavenych velikosti a tim vlastne prenastavime partition karty a vytvorime dve dalsi partition.
5. Foun vypneme ... je tam na to polozka ..... kartu dame opet do ctecky a v PC vratime na kartu zalohovana data. Soucasne s tim si na kartu nahrajeme i novou ROM a gapps (zkouseno na Flinny build21)
6. Kartu vratime do founa, nastartujeme CWM, wipneme vsechny cache a zahajime standartni instalaci nove ROM a gapps. Obnovime sva data a jsme na konci.

Nerozdelujte partition na karte pomoci nejakeho manageru v PC ... to mi nechtelo pak chodit, asi jsem udelal neco spatne. Nechte to na CWM, asi to tam nedali zbytecne.

Tenhle postup jsem delal pri uplnem zoufalstvi vlastne nahodou. Zkousel jsem nejakou historickou ROM a uz z drivejska jsem tam mel tohle rozdeleni partition. Pak jsem nahodou proste vsechno smazal a zacal znovu. Upozornuju jen, ze nelze pouzit tenhle postup a pak obnovit zalohu ROM (polozka CWM backup a restore). Musi byt CISTA nova instalace. Od stredecniho rana (1.5.) mam nahozenou Andromadus Flinny JellyBeam ROM build 21, obnova dat probehla jako blesk (64 aplikaci), telefon bezi stejne jako s Gingerbreadem, zadne lagy, zadne restarty, zadne netypicke chovani, zadna vysoka spotreba (za noc pri normalnim rezimu s WiFi to sezralo 2%). Snad to vydrzi.

Tot vse, snad to nekomu pomuze. Nerucim za pripadne skody pri uziti tohoto navodu, je to muj postup tak, jak jsem postupoval ja.

Kremikovy buh s vami

Lucifer
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Desire Z - Huawei Ascend G300 - G510
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucifer » čtv 02. kvě 2013 18:14:01

U mne zatim Jelly Baby celkem OK, vydrz baterie 2 az 3 dni, lagy - ne ze bych se nesetkal, ale ne nejak podstatne horsi nez u GB. Holt ma ten mobil pameti malo, s tim zadna ROM nic nenadela. Zatim zadny zasadnejsi problem, pokud to takhle vydrzi tak u Jelly baby zustanu.

mitch.mb
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 WiFi GT-P3110 - JB 4.2.2
Tablet 2 / ROM: Wooky 2.0 - ICS
Rom: Stock 4.3

Příspěvek od mitch.mb » čtv 02. kvě 2013 22:53:38

Take jsem delal rozdeleni karty, ale ext size jsem daval tusim 256M a swap 128M.
Ted me ale zajima ten swap si nejak aktivoval??? ja kdyz si v terminalu napisu prikaz free tak se mi tam ukazuje jen 0 tedy neco v tom smyslu ze se nepouziva...
Nekde na strankach vpredu tu byl navod ze se musi flesnout nejaky swap enabler, ale ten dlouho nevydrzi a pak to zase ukazuje 0.
Kazdopadne kdyz jsem mel Flinny B20 tak to celkem jelo, ale lagy byly. Ted jedu na Jelly Baby 1.5.0 (je to sice osekany), ale celekem funkcni a temer bez lagu... vydrz baterie... kdyz s tim moc nedelam mam vecer treba 50-60%, ale stejne pres noc nabijim protoze dalsi den by uz nevydrzel.
Tekze vydrz baterie stejny jako s GB takze to neresim...

VaKu
Stálý androiďák

Příspěvek od VaKu » pát 03. kvě 2013 6:23:11

Ne, nijak jsem swap neaktivoval. Ja se zase docetl, ze u novych ROM je uziti swapu aktivovano v jadre a pokud neni vytvoreny oddil, tak by se nemelo nic dit. Ale bliz jsem tohle nezkoumal. Vychazim z toho, ze pokud by se musel aktivovat nejakym zipem pri instalaci, tak proc by to uz davno neimplementovali defaultne do ROM? Je tam plno hovadin a tahle celkem uzitecna vec aby chybela?
Jinak JellyBaby jsem take zkousel, ale po par dnech take zacala byt nepouzitelna. A byla takova docela chuda na nastaveni ruznych blbinek. Nejak mne nezaujala.
Zkusil jsem to na dvou Desirech Z (jeden je sluzebni a po spadnuti do WC jsem honem sehnal druhy. A on to prezil bez nasledku, jen tyden schnul), jeden mam s rozdelenou kartou, druhy bez a obe maji ted Flinny 21. Ta bez swapu zacina lagovat a je uz celkove jak snek.
Jinak baterku take prilis neresim, nabijim vetsinou pres noc. Ale mam jistotu, ze pri beznem pouziti vydrzi dva dny.

Niolax
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Rom: CM11 KitKat (Flinny)

Příspěvek od Niolax » sob 04. kvě 2013 19:57:35

VaKu to napsal docela vystizne (navod). Udelal jsem neco podobneho jiz pri instalaci buildu 9 CM 10.1 a od te doby pouze preinstalovavam az do buildu 21 vcetne a vse bezi plynule a hlavne funguje stabilne. Dulezite je na cisty telefon spravne rozdelit kartu, nastavit swap,... Jedine, co mi trochu vadi je nizka vydrz baterie, ale to je s ohledem na vykon rom relativni. Den pri beznem uzivani vcetne netu neprekrocim. Vysla nova verze programu Pimp My Rom. Mate s tim nekdo zkusenosti? Cetl jsem dost na xda. Existuji dve verze, jedna formou aroma installeru a druha jako apk. U ruznych telefonu ji uzivatele dost chvali, ze zrychlila, kde co. Az budu mit chvilku, tak vyzkousim nektere soucasti.
Naposledy upravil(a) Niolax dne sob 04. kvě 2013 22:56:45, celkem upraveno 1 x.

mitch.mb
Stálý androiďák

Příspěvek od mitch.mb » sob 04. kvě 2013 20:55:17

Tak to já mám jelly baby už asi 14dní a zatím v pohodě. Flinnyho b20 mi lagovala ale todle dobrý.

VaKu
Stálý androiďák

Příspěvek od VaKu » ned 05. kvě 2013 7:41:19

to Niolax:
Ja jsem se taky pokousel nekolikrat o rozdeleni karty, ale pokazde jsem udelal tu blbinu, ze jsem jeste instaloval nejaky ten aktivator swapu. A to asi byla ta kardinalni blbina. Ty ROMky to uz asi maji v sobe .... nicmene potom nepatram a neresim.
Ad vydrz baterky: Nejvic asi zalezi jak je ta baterka stara. Ja mam novou ... asi pul roku.... a tak pri beznem pouzivani (nemam to na net na prohlizeni, to pouzivam tablet a z founa mam jen hotspot, obcas knizka, nejvic telefon a kdyztak pocasi) vydrzi dva dny. Ono zalezi take na sile signalu operatora kdy nemusi foun jet GSM rozhrani na plny vykon. Pripadne take zda se pohybuju v oblasti jedne BTS, nebo jestli jedu a foun se neustale hlasi na nove BTS. To same s WiFi signalem, to zere taky dost.
ad PimpMyRom: Zkousel jsem to, ale moc jsem tomu nerozumel a ani se moc tim nezabyval. Bylo to v dobe totalniho krachu kdy mi nechodilo snad nic poradne. Je to hodne mocny nastroj. Prave JellyBaby ROM ho ma v zaklade a neco z nej se tam uplatnuje. Mohlo by to hodne moc pomoct, ale taky hodne moc ublizit. Chce to porozumet jednotlivym bodum v nabidce. Az se ti to nejak podari, hopni sem kucharku co a jak s tim.
Ted uz jedu tejden na Flinnym a porad jeste mluvim slusne.
Zdar a at se dari

Lucifer
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Desire Z - Huawei Ascend G300 - G510
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucifer » čtv 09. kvě 2013 9:01:59

Tak u mne Jelly Baby porad OK, ale - v defaultu je tam zbytecne pretaktovany CPU, je nastaveno tusim 368/1200MHz, a stejne to mel mam pocit i ten Flinny Andromadus (?) Dle mne desna kravina, hnat CPU o 50% nad default - na mobilnim zarizeni! Takze mam 245 / 806MHz "on demand" a nestezuju si na vydrz. Divit se ze to zere baterii kdyz pri pouzivani jede CPU na 1200MHz misto 800 co to melo se stock ROM mi prijde celkem usmevne.

Obrázek

- baterii mam puvodni, cca. dvouletou a pri beznem pouzivani (par hovoru denne, nejaka SMS, sem tam wifina - na chvilku hra cestou z prace) 2-3 dni na jedno nabiti. Podstatne je ze nezere nijak prehnane "v klidu", zbytek uz je jen otazka pouzivanych aplikaci - aktivity. Pro zajimavost - ted byl par dni klid a prakticky jsem nevolal, mobil se valel doma - jen 4x denne na 20min. sama zapnuta/vypnuta wifina kvuli aktualizacim a synchronizaci. Sit "2G only", BT off, GPS on (nema cenu vypinat), pres noc "airplane":

Obrázek

amihere
Nové Androidě

Příspěvek od amihere » úte 14. kvě 2013 13:52:48

Ahoj všem,

z flinnyho úložiště zmizely soubory několika posledních ROM a GAPPS. Máte někdo prosím u sebe zálohu flinnycm101_vision_21.zip (MD5 15457127c997e11ffbb00d97f6369153)? (gapps jsou stále stažitelné z mirroru)

Díky za případný link.

Petrs12
Stálý androiďák
Rom: CM 10.1

Příspěvek od Petrs12 » čtv 16. kvě 2013 18:57:23

joy
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » pát 17. kvě 2013 16:01:02

Zdar, trošinku odbočka: nedaří se mi najít ve Flinnyho b21 možnost zakazovat jednotlivým aplikacím práva přístupu k tomu nebo onomu. Myslím se to musí někde v CM nejdřív aktivovat, ale nemůžu teď (=už dlouho) najít kde (v CM 7.2 jsem to používal). Prosím poraďte, díky.

mitch.mb
Stálý androiďák

Příspěvek od mitch.mb » sob 18. kvě 2013 13:39:55

Já na omezování práv používám LBE Security. U CM když jsem třeba zakázal internet aplikaci tak třeba spadla, ale todle to umí zakázat líp.

amihere
Nové Androidě

Příspěvek od amihere » pon 20. kvě 2013 0:11:26

Petrs12 píše:link z xda na build 21:

http://sergioschaart.nl/downloads/fl..._vision_21.zip
Díky, bohužel však taky Error 404 :-) Ale už jsem to stáhl z nějakého polského fóra. Kdyby někdo náhodou potřeboval, tak jej v současnosti najde zde: https://docs.google.com/file/d/0B9SbE4Q ... sp=sharing

Petrs12
Stálý androiďák
Rom: CM 10.1

Příspěvek od Petrs12 » pát 24. kvě 2013 9:42:42

včera vydal Flinny nový build 22...

http://andromadus.flinny.org/?q=node/36

thecnology
Stálý androiďák
Twitter: http:/twitter.com/thecnology
Tablet: PMP5570C

Příspěvek od thecnology » sob 25. kvě 2013 16:15:32

Petrs12 píše:včera vydal Flinny nový build 22...

http://andromadus.flinny.org/?q=node/36
tak jsem nahodil build 22.
první pocity zatím dobrý:)

tak uvidíme, co dá zítřejší den.
Seimens S35->Siemens SL34->Seimens SX1->Palm TREO 650->Palm TREO 680->HTC Desire Z
HTC Desire Z - JB (od verze 70 +-, předtím MIUI 3.XX)

Niolax
Stálý androiďák

Příspěvek od Niolax » ned 26. kvě 2013 19:02:50

Build 22 mi jde skvěle, bez lagů, restartů, apod. I baterka vydrží více, než u předchozích buildů. Frekvenci mám na 1 GHz a Antutu se drží kolem 4500.

thecnology
Stálý androiďák

Příspěvek od thecnology » ned 26. kvě 2013 19:30:50

Niolax píše:Build 22 mi jde skvěle, bez lagů, restartů, apod. I baterka vydrží více, než u předchozích buildů. Frekvenci mám na 1 GHz a Antutu se drží kolem 4500.
zatím se to zdá dobrý.
baterku nebudu zatím komentovat, protože jsem tam dělal ještě nestandartní věci (zbylé obnovy atd.).

ale počkám na zítra.. to dostane ten správný pracovní záhul.. pak uvidím.

ale pocitově, se mi zdá jako rychlejší než to co jsem tam měl předtím.
provedl jsem nastavení partition viz jak je výše ve vláknu, plus jsem nastavil seeder + dataswap.
a jedu na 800:).
Seimens S35->Siemens SL34->Seimens SX1->Palm TREO 650->Palm TREO 680->HTC Desire Z

thecnology
Stálý androiďák

Příspěvek od thecnology » pon 27. kvě 2013 20:18:21

Niolax píše:Build 22 mi jde skvěle, bez lagů, restartů, apod. I baterka vydrží více, než u předchozích buildů. Frekvenci mám na 1 GHz a Antutu se drží kolem 4500.
po prvním dnu na frekvenci 800Mhz je systém stabilní,bez větších lagů a v antutu dává 4650.
uvidíme, jak to bude vypadat zítra .
Zatím jediná věc, nepřišla mi MMS.. i když vím, že byla odeslaná..

má někdo s podobnou zkušenost?
EDIT:
Ohledně MMS - Tak problém byl ve vodafone:)
a musím uznat, build 22 i po 2hém pracovním dni, dohromady po 3.. stále naprosto bez lagů

Niolax
Stálý androiďák

Příspěvek od Niolax » ned 02. čer 2013 13:48:42

Zdravím všechny. Testoval jsem několik dní build 22 v kombinaci s Pimp My Rom a kernelem CM10.1 3.0.80. Na buildu 22 mi funguje vše, co běžně používám, nenašel jsem žádné nedostatky. Samozřejmě baterie nevydrží tolik jako u různých Gingerbread rom, ale to je dáno výkonem a taktováním procesoru. Z aplikace Pimp My Rom jsem aktivoval Entropy generator (namísto dříve používaného seederu, ten totiž nefunguje s výše uvedeným kernel 3.0.80). Dále v části Miscellaneous Tweaks jsem vybral vše mimo položek Zipaligned a Quick Power On. V části kernel jsem označil používaný governor a položky I/O Stats a Scheduler Synctl Tweaks. Pokud jde o úpravu dalších nastavení, tak ty jsem netestoval. Pomocí programu Build Prop Editor jsem přidal položku sys.mem.max_hidden_apps a k ní hodnotu 4 (i 5 funguje dobře). Nastaví se tím tzv. standardní maximální počet procesů na pozadí, a tedy nemusíte po každém restartu omezovat procesy na pozadí v menu pro vývojáře, kde zůstává tzv. standardní nastavení, které je omezené uvedeným příkazem. Pokud jde o výše uvedený kernel 3.0.80, tak mi přijde výrazně lepší, než-li původní 3.0.78 z následujících důvodů:
- je sníženo napětí k jednotlivým frekvencím procesoru, bez vlivu na stabilitu, (šetří jednoznačně baterii),
- Antutu dává řádově podobné skóre kolem 4500 při 1 GHz (test RAM je minimálně o 100 vyšší), avšak benchmark Quadrant Advanced vykazuje oproti původnímu skóre kolem 1250 výsledek kolem 1650, kdy zejména položky RAM a I/O jsou podstatně rychlejší (obecně práce s RAM je u kernelu 3.0.80 úplně jinde a je možné, že s dalším buildem po aktualizaci kernelu na 3.0.80 budou výsledky lepší),
- kernel 3.0.80 obsahuje nastavení dalších volitelných governorů, např. mnou používaný SmartassH3, který mi plně vyhovuje (v podstatě vylepšený interactive)
Ještě drobnost - naprosto plynule mi systém začal jít po opakovaném wipe cache a dalvik cache a asi 3 restartech. Předpokládám, že se po změně kernelu správně nastavila dalvik cache,...
Kernel se flashuje stejně jako rom, jen nemusíte dělat nic jiného, než wipe cache a dalvik cache před. Doporučuji pročíst fora na xda, na která se odkazuji. Wipe data nemusíte dávat. Měl jsem zpočátku obavu, jak bude fungovat rom s novým kernel (část systému, která ovládá hardware), ale vše proběhlo nad očekávání dobře a mimochodem wifi se po zapnutí připojí okamžitě (cca. 2-3 sekundy).
Poznámka: Určitě si udělejte kompletní zálohu systému před flashováním kernelu.

thecnology
Stálý androiďák

Příspěvek od thecnology » pon 03. čer 2013 18:44:56

@Niolax díky za tip.

o víkendu zkusím..
jsem s b22 relativně spokojen ,takže další vylepšení se opravdu hodí.

wr4bec
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Desire Z

Příspěvek od wr4bec » úte 04. čer 2013 21:42:53

Zdarec páni,
po úspešnom rootnuti telefonu (desire Z) som s velkymi ocakavaniami skusal rozne custom romky. Skusal som nielen tu odporucane romky ako Flinny, ILWT, Clay ale aj mnoho dalsich. Bohuzial s velkym sklamanim som dospel k nazoru, ze jednoznacne najviac mi vyhovovala povodna Gingerbread. Vsetko slapalo presne tak ako ma. Pri custom romkach som vzdy a bez vynimky mal nejake problemy, lagy, vypadky signalu, polofunkcny fotak, otrasny pomaly dialer a rozne ine divoke reakcie systemu. Kde su tie casy ked som na WM flashoval romky z XDA, ktore boli ovela lepsie vo vsetkych smeroch ako povodna rom. Custom romkam na androide davam poslednu sancu a dnes som este vyskusal nastavit podla vyssie uvedeneho navodu SWAP a EXT size. Ak nebude ten Flinny spolahlivo fungovat tak sa vraciam naspat k povodnemu 2.3 androidu. Tymto sa chcem spytat odkial je mozne bezpecne stiahnut stock Gingerbread romku lebo na xda fore som sa docital ze ak nechcem mat z telefonu tehlu, netreba flashovat "OFFICIAL ROM IMAGE". Za akekolvek odpovede dakujem :)

VaKu
Stálý androiďák

Příspěvek od VaKu » stř 05. čer 2013 6:34:17

to wr4bec:
prochazis obdobim ktere uz mam za sebou. Uz asi nespocitam kolikrat jsem obnovoval originalni Gingerbread a kolikrat jsem se zase vracel k jine ROM.
Zatim moje nejlepsi zkusenost je Flinny ROM build 22 s nastavenou SD kartou tak, jak jsem popsal v chaotickem navodu vyse. Ted jsem vymenil kernel a nastavil podle navodu Niolaxe, ale nejak se mi to zda takove divne. Takze se dneska vracim k zaloze. Tam nebyl pouzit zadny odladovac, zadny seeder a makalo to celkem dobre.
Pokud chces flashovat z5 original, tak mi dobre funguje odkaz tady v sekci http://androidforum.cz/desire-z-shipped ... 22688.htmla je to posledni signed ROM. Pouze pak prijdes o root a musi rootnout znovu.
Ale jeste to nezatracuj a zkus o5 z uplneho zacatku nainstalovat Flinny 22. Uvidis ze to pujde. Ale holt mame stare zelezo.
At se dari

amihere
Nové Androidě

Příspěvek od amihere » stř 05. čer 2013 21:35:05

Ahoj,
čistě technický dotaz - je možné nějakým způsobem zjistit, co způsobí samovolný restart telefonu (používám v současnosti Flinny b21 a dá se říct, že s železnou pravidelností se mi den co den telefon restartuje) nebo zamrznutí (čas od času)? Mám nainstalovaných poměrně dost aplikací, tak bych rád zjistil, zda-li to není nějakou, co třeba na pozadí začne aktualizovat svá data či kýhovýra něco jiného.

smajlo
Robot
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T

Příspěvek od smajlo » čtv 06. čer 2013 4:42:12

Nova 4.2.2 ROM pre nas starucky stroj - port Slim Bean od autora Mimicry ROM, viac tu :

http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=42134977

Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“