iOcean X7 - Obecná diskuzeiOcean X7 představení a krátká recenze

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Florent
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: stř 21. bře 2012 21:01:44
Typ mobilu / ROM: LG V10 H960A

iOcean X7 představení a krátká recenze

Příspěvek od Florent »

Rozhodl jsem se napsat pár řádků o iOcean X7, v mém případě ve verzi Elite, pro případné zájemce a trochu ho na závěr zhodnotit. Třeba to někomu pomůže se rozhodout ke koupi, nebo naopak bude rád, že nekoupil... ;)

1. Balení, příslušenství, vzhled, ergonometrie

Telefon Vám dorazí v elegantní bílé krabičce se stříbrnými popisky a modelem telefonu. Zvláště efektní si myslím, že bude jako dárek, vypadá opravdu luxusně. Vše bylo zabaleno dobře a i krabička je z velice pevného papíru. Myslím, že s dopravou by problémy být snad neměly.

Obrázek

V krabičce najdete v základním balení telefon, nabíječku s redukcí na naše 220V zásuvky, USB kabel, baterii o kapacitě 2000 mAh, krátký manuál k telefonu (v čínštině 8-) ), jakýsi dokument o záruce (čínsky, v číně a od číňana :DD ) a folii na displej jako dárek od výrobce. Vše je hezky a pečlivě zabaleno.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Od některých prodejců můžete získat v ceně telefonu i bonus v podobě dalších folií na displej, krytů, silnější 3000 mAh baterii nebo paměťovou kartu. Já jsem například kupoval X7 Elite v ceně 306 USD, nicméně v plné sestavě bonusů, tzn. zdarma silnější baterie, modrý kryt telefonu, 32GB SDHC karta a poštovné zdarma. Beru v potaz čínské e-shopy, nikoliv české překupníky.

Obrázek

Po sestavení telefonu a prvním spuštění zjistíte, že je opravdu velký, zato je poměrně tenký a lehký. Hodně záleží z jaké uhlopříčky na tento telefon přecházíte, nicméně 5 palců je alespoň pro mě maximální velikost displeje, který se dá ovládat pohodlně jednou rukou. Kvalita zpracování se na první pohled jeví jako dobrá, nikde nic nevrže, vše co má dobře sedí a lícuje. Na druhý a velmi detailní pohled už je trošičku vidět čínská "preciznost", nicméně úroveň není špatná, na čínu a velkovýrobu rozhodně dobrá.

2. Displej, výdrž, výbava, výkon.

Jak zhodnotit displej. No, jednoduše řečeno, je zatraceně dobrý. Tomu také odpovídá kategorie displeje "Super Retina" s vynikajícím 441 DPI. Jednotlivé pixely displeje jsou tak malé, že už jsou za hranicí schopnosti lidského oka je rozpoznat, ta se pohybuje dle kvality zraku jedince mezi 330 - 360 DPI, proto obraz vypadá jako namalovaný, ne jako zobrazený. Velice pěkné je i zobrazení barev, jak už to u plně laminovaného IPS panelu bývá zvykem. Trochu jsem se obával podpory aplikací a her pro FHD rozlišení, nicméně ze zhruba 120 testovaných aplikací pouze jedna odmítla instalaci z důvodu rozlišení displeje a to iPrima app. K dispeji bych měl jen jednu drobnou výhradu a to je intenzita podsvícení displeje. Pár lumenů navíc by neuškodilo. Možná se mi to zdá po přechodu z LG 4X HD, který byl na 100% jasu největší zářivka, jakou jsem poznal. Zatím jsem s tím problém neměl, ale na přímém slunci si myslím, že to bude na hraně.

Výdrž baterie se liší hodně od způsobu využití telefonu, ale rozhodně se jedná o nadprůměr a to i s 2000 mAh baterií v základu. Já využívám 3000 mAh baterii a ráno telefon vypojuji z nabíječky. Následně je celý den připojen na wifi a to i ve spánkovém režimu, 20 - 30 minut hovoru, SMS nevyužívám, do šera jas displeje na 100% večer a v noci 60%. Cca hodinu denně věnuji na telefonu hrám, 20 minut fb atp. Chodím spát hodně po půlnoci a stav baterie cca 30%. Pokud celý den telefon leží a nevěnuji se mu, stav baterie před spaním 87%. Výdrž jako měla 5110 to zatím není, ale pomaloučku polehoučku se tam začínáme vracet...:D

Telefon je logicky vybaven vším možným i nemožným. Základem jako je WiFi, Bluetooth, GPS počínaje, věcmi jako WiFi direct konče. Jediné, co by možná mohlo někomu chybět je nepřítomnost NFC. Já osobně jsem měl předtím LG 4X HD a NFC tagy jsem měl na více místech v bytě, noční stolek mi sám vypl zvonění a nastavil budíka atp. Pro přehled, čím vším je telefon vybaven, uvedu na konci technickou specifikaci. Přehled toho základního zde:

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Výkon telefonu hodně záleží na verzi X7, kterou si zakoupíte. Logicky tomu odpovídá i cena. Výsledky měřené v poměrně objektivním AnTuTu jsou následující:

X7 MTK6589 1,2Ghz, 1GB RAM 4GB ROM - cca 12 500 bodů.
X7 MTK6589T 1,5Ghz, 1GB RAM 16GB ROM - cca 15 000 bodů.

Nejsilnější verze X7 Elite MTK6589T 1,5Ghz 2GB RAM 32GB ROM:

Obrázek

Tato verze Elite tak s přehledem poráží telefony jako jsou HTC One X, Google Nexus 4, LG 4X HD a staví se na stejnou úroveň, jako Samsung Galaxy S3. To je myslím při pořizovací ceně okolo 6000 Kč velice velice pěkné. V praxi je logicky vše plynulé. V situacích, kde moje předchozí LG 4X HD začala lagovat, X7 jede vesele plynule dál a tím tedy v praxi překonává Tegru 3. Alespoň u mě osobně ano. V testu videa mi telefon občas cuknul až při rozlišení videa 1920x1080 a bitrate 40Mbps!!, což je maximální parametr pro BR disky. Při snížení na 30Mbps a rozlišení 1920x1080 už jelo video naprosto plynule. Pro zkoušku jsem použil prezentační video Samsungu z podvodního světa. Stejně tak jsem byl poměrně spokojen s rychlostí přenosu dat přes USB připojení s PC. Běžně se pohybuje okolo 30Mb/s. V souhrnu mi přijde výkon telefonu na současnou dobu plně dostačující ve všech směrech.

3. Software, fotoaparát, video, zvuk.

Začnu tím příjemnějším v této kategorii a to je zvuk telefonu. Sluchátko je dobře hlasité, s porovnáním s ostatními telefony, co jsem měl silný nadprůměr. Dokonce i táty telefon, který má zaprášený mikrofon z různých řemeslných prací je velice dobře slyšet. Stejně tak telefon krásně hraje. Čistě a nahlas, nechraptí, dobře reprodukuje výšky i basy. Přes štítek u repráčku je vyražený nápis 3D, což se mi moc nezdá, ale zvuk hezký. Dobře a čistě snímá i mikrofon a to i u hlasitého odposlechu. Tím však bohužel chvála v této kategorii končí, nyní ty horší vlastnosti telefonu.

Co zatím číňanům moc nejde, je dobře funkční a odladěná ROM. Dá se sice nahradit vlastní upravenou díky základně šikovných fandů z XDA, nicméně ne každý je toho schopný nebo se mu chce. V tomto zatím za značkovými telefony čína obecně pokulhává. Stejně tak mohou být rozdíly v jednotlivých kusech které dorazí do ČR. Některé mohou mít češtinu již nainstalovanou, některé ne a budou v angličtině. Opět není nic těžkého češtinu doinstalovat, ale opět je to práce navíc. Sice iOcean vydává aktualizace pro originální firmware, nicméně zatím je to rozhodně mínus.

Tím se dostáváme k dalšímu mínusu telefonu a to je fotoaparát a kvalita fotek a videa. I přesto, že má telefon 13Mpx a autofocus, kvalita je nevalná. S telefony jako jsou např. Samsung se nadají fotografie srovnat ani s modely několik let nazpět. Fotografie zvláště z venku mají v horní polovině bílý nádech a jsou nedoostřené. Proto jsem pořídil testovací fotografie ze čtyř telefonů, a to pro zajímavost stařičký SE Vivaz u8i (3Mpx, autofocus) Galaxy S2 Lite (5Mpx, autofocus), LG 4X HD (8Mpx, autofocus), iOcean X7 Elite (13Mpx, autofocus). Všechny jsou bez blesku a nastavené na automat. Hračka je nasvícena bodovkou o teplotě 3200K.

Sony Ericsson Vivaz u8i PRO

Obrázek

Samsung Galaxy S2 Lite

Obrázek

LG 4X HD

Obrázek

iOcean X7 Elite

Obrázek

Video v rozlišení full HD není za dobrých světelných podmínek úplně špatné, ale stabilizace, alespon digitální by se hodila. Kvality Samsungu a LG ale nedosahuje. Pokud budu mít čas, zkusím to samé natočit všemi telefony a doplním o linky na Youtube.

4. Závěr a zhodnocení, plusy a mínusy.

Je na čase celé to nějak zhodnotit. O tomto telefonu by se toho dalo napsat daleko více, jak v dobrém, tak v tom horším. Sumasumarum se telefon poměrně povedl. Má vynikající displej, výkonný hardware, je hezký, tenký, lehký. Jeho velkým plusem je samozřejmě cena, zvláště pokud máte poštovné zdarma a na celnici máte štěstí. Telefon také vypadá draze a luxusně. Na první pohled si nezadá s těmi nejlepšími modely, co jsou dnes na trhu od renomovaných značek. Jeho slabší stránky jsou tradičně v softwaru, kvalitě fotoaparátu a videa, i když v tomto se pomalu i číňané lepší. Takže pokud Vám jde především o výkon a zobrazení, rozhodně je to dobrá volba. Pokud ale potřebujete často fotit telefonem, moc nedoporučuji, v tomto přístroji je opravdu fotoaparát doplňkem.

Plusy:
+ Špičkový displej, jeden z nejlepších v současných telefonech.
+ Výkonný chipset a dobré parametry celého telefonu (u verze Elite).
+ Bezkonkurenční poměr cena/výkon (pokud vynecháte české přeobjednávače).
+ Poměrně kvalitní konstrukce a zpracování s ohledem na původ.
+ Telefon nebude mít každý.

Mínusy:
- Originál ROM a SW v telefonu celkově.
- Fotoaparát jako celek.
- Slabší GPS - třeba softwarově upravit.
- Slabší WiFi - stabilní, ale menší dosah.
- Čínský výrobek bez servisu a podpory v ČR.


Kompletní technickou specifikaci včetně ostatních modelů X7 než je Elite, najdete na stránkách iOcean:
http://www.iocean.cc/X7_Elite.html

Budu rád o doplnění dalších postřehů, pozitivních i negativních... ;)
kaper
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 29. zář 2011 17:02:12
Typ mobilu / ROM: iOcean X7 PLUS 16G.1G 1.5GHz
Rom: GammaRom by Sambaaa

Re: iOcean X7 představení a krátká recenze

Příspěvek od kaper »

Pekna recenzia !
Uz sa nemozem dockat, kedy mi pride iOcean X7 PLUS...

Kazdopadne, co som ja pozeral fotky z X7 tak mi neprisli nejak zle, az prekvapivo dobre, tak isto test videa mi prisiel v pohode. Tu je link, kde su nejake fotky :
http://mtksj.com/html/MTKshoujipingce/2722.html
http://www.phonegurureviews.com/iocean- ... ra-review/
http://www.notebookcheck.net/Review-iOc ... 434.0.html (Fotky porovnane aj s inymi telefonmi...)
http://multicorechina.com/iocean-x7-elite-review/ (Dole su velmi podarene fotky)


Myslim si, ze ak takto foti telefon v takejto hodnote, tak sa jedna podla mojho nazoru o jeden najlepsie fotiaci cinsky telefon v tejto cenovej kategorii...
Myslim, ze ten posledny link hovori za vsetko, treba vediet asi aj dobre nastavit hodnoty, a potom sa z toho daju spravit taketo fotky, myslim ze uplne pouzitelne na bezne veci...
Florent
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: stř 21. bře 2012 21:01:44
Typ mobilu / ROM: LG V10 H960A

Re: iOcean X7 představení a krátká recenze

Příspěvek od Florent »

Ono pak take asi kvalitu hodne ovlivnuje pouzita ROM...
kaper
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 29. zář 2011 17:02:12
Typ mobilu / ROM: iOcean X7 PLUS 16G.1G 1.5GHz
Rom: GammaRom by Sambaaa

Re: iOcean X7 představení a krátká recenze

Příspěvek od kaper »

JJ to urcite... Tak dufam ze v tej Gravity to foti v pohode :/ , alebo skusit nejaku app, ale s nimi som nikdy nemal dobre skusenosti ...
Florent
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: stř 21. bře 2012 21:01:44
Typ mobilu / ROM: LG V10 H960A

Re: iOcean X7 představení a krátká recenze

Příspěvek od Florent »

Tohle je focene s GravityMod... Ted nemam moc casu, ale snad pres sobotu nedeli vyzkousim fotak i v jinych romkach a zkusim sem dat naky srovnani...
kaper
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 29. zář 2011 17:02:12
Typ mobilu / ROM: iOcean X7 PLUS 16G.1G 1.5GHz
Rom: GammaRom by Sambaaa

Re: iOcean X7 představení a krátká recenze

Příspěvek od kaper »

Nesusal si tie fotky v inych ROM ? mam ROM od samby, a fotky nic moc :/ ... ale vsak to nevadi, s tym som pocital.

Co sa tyka GPS : Parada :), dnes som skusal fix bez internetu, prva minuta nic, len mi ukazovalo 10 Satelitov v dohlade, ale ziadny signal, potom to naslo 1, a uz to islo, uz to naslo 8 satelitov, a fixlo to do 1 a pol minuty na 6 sat. co je nadhera :) presnost 4m ... Myslim ze GPS je uplne super, navigovat sa s tym da, takze parada

WiFi : Porovnaval som wifi s SGS2 a musim povedat, ze iOcean X7 je natom tak isto ako SGS2, mozno o trosku lepsie, rychlost a sial v dB rovnaka :) cize musim tiez pochvalit

Celkovo telefon si uz zhodnotil pekne ty, mne osobne pride sluchatko tiez v pohode, ale chcel by som poladit zvuk nejakym EQ , ale to asi nebude mozne, co sa tyka repracika na zadnej strane, myslim ze slusne, ked sa doladi EQ je to nadhera :)... Este som nemal moc telefonatov, takze to je taky moj prvy dojem ze ten repracik ma taky divny zvuk ...

Ale celkovo, musim povedat, ze za tie peniaze vyborny telefon, ktory ponukne krasny displej a slusny vykon :)) ... radost
Florent
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: stř 21. bře 2012 21:01:44
Typ mobilu / ROM: LG V10 H960A

Re: iOcean X7 představení a krátká recenze

Příspěvek od Florent »

Zkousel jsem ted fotit s GammaRom a fotky mi prijdou o malinko lepsi nez v Gravitymod. Prijde mi, ze jsou o fous ostrejsi, nedela to tolik te "mlhy" v pozadi... I barvy mi prijdou o neco lepsi. Ale muze to byt jen subjektivni dojem...
kaper
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 29. zář 2011 17:02:12
Typ mobilu / ROM: iOcean X7 PLUS 16G.1G 1.5GHz
Rom: GammaRom by Sambaaa

Re: iOcean X7 představení a krátká recenze

Příspěvek od kaper »

Moc som s nim este nefotil, ale musim povedat, ze na take cvaknutie niecoho, to uplne staci, robi to podla mna pekne fotky, hlavne ked je dostatok svetla.
Horsie fotky su , ked potrebujes nieco odfotit co je od teba viac vzdialene, a priblizit nejaky detail, ale tak zazraky samozrejme od tohto telefonu nikto snad necaka. Ale ked porovnam fotky s SGS2, tak je to uplne super :)... Inak ta SUper Lenovo camera mi pride uplne zbytocna, fotky spravim lepsie v stock aplikacii, a tak isto aj video ... Akurat testujem LG Camera, ta mi pride tiez fajn :)
Odpovědět

Zpět na „iOcean X7 - Obecná diskuze“