LG G2 (D802) - Obecná diskuzeVoiP volání

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Mathew1
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: ned 20. říj 2013 9:41:40
Typ mobilu / ROM: G2
Rom: CM 13

VoiP volání

Příspěvek od Mathew1 »

Mám dotaz ohledně VoIP volání. Vyzkoušel jsem skoro všechny klienty a kvalita při hovoru je opravdu mizerná. Já slyším dobře, ale protistrana i na kvalitním wifi připojení si stěžuje na velké výpadky. Volání je skoro nepoužitelné. Vestavěný klient není implementován. Má někdo zkušenost případně řešení? Jde nějak portovat vestavěného klienta z jiného modelu?
lubinek79
Droid
Příspěvky: 1290
Registrován: stř 06. črc 2011 7:51:44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Asus MeMo PAD 8 (me181cx)
Bydliště: Jih Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: VoiP volání

Příspěvek od lubinek79 »

Není jednodušší používat např.Viber? ;) Tam volaní přes net funguje dobře. :yes: Také jsme zkoušeli VoiP a bylo to jen trápení.
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: VoiP volání

Příspěvek od kubikma »

Pouzivam CSipSimple a nemam zadny problem. Vypadky z tve strany spis vypadaji na pomalej upload a nebo spatne nastaveni "narocneho" kodeku. Zkus si naistalovat :
https://play.google.com/store/apps/deta ... cIndicator
Chvilku pozoruj co prichazi a co odchazi od tebe a pak zjisti proc odchazi tak malo ze to dela trhany zvuk u volaneho.
Ted jsem to zkousel a pri tichu prichazelo a odchazelo 80Kbit/s zvuk pri mluveni na obou stranach netrhany.
thegrid
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: úte 13. bře 2012 21:40:02
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: VoiP volání

Příspěvek od thegrid »

Taky jsem to resil, ale je to problem spousty androidu, az jsem se na to vykaslal. Nemam cas hledat milion reseni aby voip konecne fungovalo. Na volani protelkyni jsem obou poridil neomezene volani v siti tescomobil a do zahranici pouzivam skype na pc, kde cena je podobna voip cene.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoiP volání

Příspěvek od aldabubo »

Taky jsem se tím zabýval, ale od té doby, co mám dobrý tarif, tak to neřeším. Pouze v zahraničí používám s rodinou volání přes FB messenger, protože dcera ho má na mobilu stále spuštěný, tedy se domů vždycky dovolám - jakmile se v hotelu připojím na WiFi.
Všechny možné Viber, Skype, Voip atd. jsem zrušil. Nejvíce mi na tom vadí, že musí být ten klient naproti spuštěný, jinak se nedovolám. A klienta nemají v mobilu všichni, takže většině mých kontaktů (ve věku 40 a vice) se prostě takto nedovolám. U voip zase vadí, že kvalita dost kolísá a nekomunikuje korektně, pokud je telefon přes BT připojen k autorádiu. V podstatě funguje pouze klasické volání, takže nějaký jiný způsob volání z auta stejně neuskutečním.
Nakonec jsem tedy pořídil dobrý tarif, kde cenu volání prostě nemusím řešit. Ze zahraničí volám jen rodině přes FB messenger, případně přijmu pracovní hovor (příchozí volání mě stojí necelé dvě koruny za minutu a zanedlouho půjde cena ještě níže). Na SMS používám Oskárka a ChompSms.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
milan-macicek
Stálý androiďák
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. čer 2014 8:36:32
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite

Re: VoiP volání

Příspěvek od milan-macicek »

aldabubo - přesně tak, připadá mi úsměvné v dnešní době kdy každý má smartphone za několik tisíc, tak škudlit halíře na volání.... VOIP používám jen v cizině (kde mám vždy místní SIMku což je nejlevnější) a používám VOIP klienta z MIUI systému. Viber má výpadky i s telefonem připojeným na domácí WiFi u mě i na druhé straně - navíc nevím jak u ostatních ale u mě se telefon (vyzkoušeno na dvou přístrojích) při Viberu strašně hřeje, VOIP přes Voocall v MIUI kvalitativně ujde, ale na 2G taky nic moc.....

Možná je to sobecké, ale v cizině (nejezdím do EU, ale pouze na Východ) příchozí hovory na CZ kartu nepřijímám... Kdo se mnou chce mluvit, nechť mi zavolá na ruskou SIM, pokud tak neučiní, tak asi nic důležitého nechce :-)


Jak funguje volání přes FB Messenger? Na druhé straně musí být taky v mobilu nebo stačí když dotyčný má mikrofon a zaplý desktopový Fejs na PC?
Mathew1
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: ned 20. říj 2013 9:41:40
Typ mobilu / ROM: G2
Rom: CM 13

Re: VoiP volání

Příspěvek od Mathew1 »

Tak já si zase pořídil smartphone právě proto, abych nemusel platit za volání. Neomezený tarif nepotřebuji. Na Xperii s vestavěným klientem je kvalita dostatečná. Většina klientů na G2 je opravdu nepoužitelná tak jsem musel zůstat u callbacku. Ten klient z MIUI máš odkud?

@telefon    
milan-macicek
Stálý androiďák
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 12. čer 2014 8:36:32
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 Lite

Re: VoiP volání

Příspěvek od milan-macicek »

Mathew - tak ale za neomezený net (předpokládám že nejsi odkázán na WiFi pointy) stejně platíš ne o moc míň, než za plnotučné neomezenko a ještě ve 2G VOIP nejede dobře... ne?

v MIUI v5 je VOIP klient standardně. Když jsi v dialeru tak

Menu - Settings - More Phone settings - Accounts/Use internet call
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoiP volání

Příspěvek od aldabubo »

Messenger volá zase na Messenger. Musí být aplikace FB Messenger v mobilu. Já ho mám v tabletu, dcera v mobilu. Nikomu jinému s tím právě nevolám.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: VoiP volání

Příspěvek od kubikma »

Pro Milana: VOIP pouzivam jako doplnkove volani kdyz jsem na wifi a zadny problem jsem s aplikaci CSiipSimple nezaznamenal. Da se v ni nastvit jaky kodek se pouzije na wifi a jaky na pomala data. Za volani urcite neutratim to co ty, max 70Kc za data, volani do site mam zdarma a neco malo hovoru kdyz nejsem na wifine, takze celkem 70-150 a to podle me nema vyznam platit flat.
Uživatelský avatar
bk2601
Androiďák!
Příspěvky: 407
Registrován: pon 19. zář 2011 16:18:51
Typ mobilu / ROM: Note9
Rom: Stock

Re: VoiP volání

Příspěvek od bk2601 »

Používám SipGo a jsem spokojený.
Mathew1
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: ned 20. říj 2013 9:41:40
Typ mobilu / ROM: G2
Rom: CM 13

Re: VoiP volání

Příspěvek od Mathew1 »

SipGo po spuštění a pokusu o hovor padá. Nepoužitelné.
Mathew1
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: ned 20. říj 2013 9:41:40
Typ mobilu / ROM: G2
Rom: CM 13

Re: VoiP volání

Příspěvek od Mathew1 »

Ještě to tady trochu oživím,
jak jsou na tom custom romky s naportovaním Voip klienta?
Nechci se ptát v každém vlákně s jinou ROM.
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: VoiP volání

Příspěvek od kubikma »

Zatim na zadne jsem nemel problem s CSipSimple apkou, funguje jak na stock, tak na vsech jinych co jsem zkousel. Mozna jednou byl zadrhel, ale nepamatuji se, je to dlouho.
Mathew1
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: ned 20. říj 2013 9:41:40
Typ mobilu / ROM: G2
Rom: CM 13

Re: VoiP volání

Příspěvek od Mathew1 »

CSip jsem zkoušel před rokem ještě na 4.2.2 a kvalita byla mizerná. Teď mám Sipdroid a jakž takž použitelné. Otázka tak zůstává má nějaká ROM již vestavěného klienta? Pochopil jsem správně, že v MIUI je? Zajímá mě jak je to s ostatními? CM?
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: VoiP volání

Příspěvek od kubikma »

Ono mozna zalezi na poskytovateli voip a jake preferuje kodeky. Ja problem nemam a hovor je cisty a kvalitni, prenastavoval jsem i kodeky podle sebe a podle site v ktere se nachazim. Tim chci jen rict ze pokazde to neni jen o tom kdo a na cem, ale i jak to ma nastavene a pak samozrejme na podpore poskytovatele a stim clovek nic moc neudela. Kdyz jsem to zkousel vestaveneho klienta na CM naposled tak to nejak blblo a proto sem se vratil na CSip a nelaboruju s jinyma. Sipdroid je paradni, ale me take nekde padal a zda se me ze na CMku, nebo stock, ale bylo to driv a jen bych hadal.
Mathew1
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: ned 20. říj 2013 9:41:40
Typ mobilu / ROM: G2
Rom: CM 13

Re: VoiP volání

Příspěvek od Mathew1 »

Kubikma: Ok možná ještě CSip zkusím. Jestli si to dobře pamatuji tak se taky nějak integruje a chová se podobně jako vestavěný. Já používám Vodaf - voocall a s kodeky nic neměním, protože mám všude wifi a 3Gcko většinou nechytám!
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: VoiP volání

Příspěvek od kubikma »

No spis de o to vybrat ty ktere maji vetsi datovy tok a neblbnou ti. Ja to zkousel snad pul dne nez jsem je seradil jak potrebuju. Mam tedy vybrane jen 3, ale jen jeden na WIFI a jak rikam super, neni rozdil mezi normalnim volanim a timto. Ano je integrovany a muzes ho nastavit tak ze neni treba na prijmu jen pri volani da vybrat ze dvou (tedy telefonu a VOIP) volani. Zde bohuzel musis vybrat nejakou variantu jinak se nedovolas a po nejake delsi chvilce uz to nejde vybrat. Pouzivam teda VOIP od Mikrotechu jako volani zdarma mezi rodinou.
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: VoiP volání

Příspěvek od amirinda »

Zdar lidi,
zajímalo by mě jaké jsou nabídky dnes. Chtěl bych to pro rodiče domů místo "pevné linky". Buď bych k tomu pořídil Voip telefon, nebo nějakej Android...
Díky za info.
thegrid
Stálý androiďák
Příspěvky: 113
Registrován: úte 13. bře 2012 21:40:02
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: VoiP volání

Příspěvek od thegrid »

Je to furt bída. Na LG G2 špatné i na androidu 7.1 - přes interního klienta. Platí v podstatě ta první reakce a i reakce admina Odorik co mi odpověděl. Na androidu je to bída a v podstatě jsou telefony který fungují dobře (dříve třeba symbian) ale telefony, který strašně blbnou a pakety řeší nějak tak nešťastně, že se ti v podstatě nepodaří udělat kvalitní hovor.
Já jsem se na to taky už vykašlal. Ani a wifi nemam dobre spojení často.
Asi nejlepší nějaký IP telefon.
pecou
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17. bře 2014 10:27:43
Typ mobilu / ROM: MultimedaPlayer
Tablet: multimediální centrum

Re: VoiP volání

Příspěvek od pecou »

Zrovna jsem tento týden řešil u jednoho staršího telefonu s androidem 4.4.2, měl jsem u sebe mobil s klasickou simkou a mobil (THL4400) bez simky s VOIP klientem operátor Odorik a zkoušel jsem mezi telefony volat s různými aplikacemi na mé domáci wifině od O2, kvalita hovoru u většiny bída až na dvě aplikace. Úplně nejlépe dopadla aplikace "Voip By Antisip" - zde byl zvuk téměř nerozeznatelný od klasického volání, druhou aplikací byla "Linphone", kde to bylo ještě slušné. U ostatních včetně CSipSimple docházelo buď k únikům ve zvuku, nebo prostě ten zvuk nebyl čistý a jakoby chraptěl.
Takže můžete vyzkoušet, jak se to chová na různých telefonech s těmito dvěma aplikacemi.
Odpovědět

Zpět na „LG G2 (D802) - Obecná diskuze“