LG G2 (D802) - Obecná diskuzeLG G2 - GPS

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od kubikma »

Jenze nekdy kryt nepomuze a meni desku.
michal.vrzak
Robot
Příspěvky: 751
Registrován: ned 20. úno 2011 19:37:17
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od michal.vrzak »

Tak si dej vyhledat do google prasklina lg g2 a určitě ti to najde nějaký forum. Ale ty nepotřebuješ tomu soudnímu znalci něco dokazovat, to je spíše bonus. Ten znalec moc dobře zná co je zapřičiněný pádem tel., nebo nějakou výrobní vadou, nebo pnutím materiálu.
Uživatelský avatar
ne_ználek
Stálý androiďák
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 05. led 2012 19:06:24
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od ne_ználek »

Je to mozny, psal tam o nezarucni oprave 6550,- to muze znamenat, ze kryt vyzkousel a nejspis to nepomohlo...proto ta cena (deska + ?) Nevim no, nejak se rozhodnu jeste
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od kubikma »

Je to jednoduchy pokud das k tomu spodnejsimu kontaktu kusek dratku a zapnes gps a zacne to vyhledavat i v mistnosti je to spatnou antenou poikud ti to nenajde ani venku nebo hodne spatne je to deskou. Mym zkusene ze s tim dratkem to chyt opravdu snad i bez oblohy okmzite :D Mel by trcet od mobilu nekam do prostoru.
Jinak u LP original neupravovaneho pomohlo kdyz jsem prenesl gps.config z clody KKckoveho uplne jina reakce :D
Uživatelský avatar
ne_ználek
Stálý androiďák
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 05. led 2012 19:06:24
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od ne_ználek »

Vcera vecer sem si jeste otevrel telefon, vypodlozil sem ten spodni kontakt (dal sem si hodneczalezet:-)) a dneska rano do prace chytla gps do 5s. Ja jim dam takovy mechanicky poskozeni, ze jim bude zadek malej lol
Uživatelský avatar
Tazz1
Droid
Příspěvky: 1391
Registrován: ned 19. čer 2011 16:36:55
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 Wi-Fi

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od Tazz1 »

Posudek soudního znalce není pro nikoho závazný. Zase si tady nepleťte pojmy. Teprve soud na základě posudku může rozhodnout ve prospěch žalující strany a přiznat i náklady spojené s pořízením posudku. Jestli si myslíte, že s posudkem v ruce přijdete do Britexu, oni si sednou na zadek a proplatí Vám i znalce, tak to je trošku naivní.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od ludekbrno »

Michal.vrzak:

Neidealizuj si odbornost soudních znalců, požadavky na jejich kvalifikaci jsou kolikrát dost slabé a člověk, který se daným oborem zabývá denodenně v zaměstnání, většinou má zkušenosti a znalosti větší, než znalec, ke kterému se konkrétní zkoumaný přístroj dostane párkrát do roka ;-) Soudní znalec je ten, který má patřičné razítko. Se znalostmi to nemusí být moc slavné. A pozor, znalec v první řadě kryje vždycky sám sebe, takže pokud si není 100% jistý a nedokáže svoje závěry podložit ověřitelnými důkazy, tak bude jeho vyjádření nemastné/neslané. Ve finále stejně rozhoduje soudce, který nemusí posudek brát v potaz, pokud se mu nebude zdát prokazatelný. Nemluvě o tom, že servis si k případnému soudu samozřejmě obstará oponentní posudek. Takže já bych moc nedoporučoval hned běhat za soudním znalcem, mohlo by se to totiž pořádně prodražit.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
michal.vrzak
Robot
Příspěvky: 751
Registrován: ned 20. úno 2011 19:37:17
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od michal.vrzak »

Četl jsem na internetu několik případů včetně případů s praskajicím rámečkem u S3 a vždy potom uznali záruku a vyměnili díl, nebo vrátili peníze.
Jinak jak si psal o těch expertech v servisu už jsem jich několik zažil a ne jenom opráváře telefonu. Většinou telefon po opravě toho experta vypadá jak když ho otevíralo prase.
Ale to už patří do jiného vlákna.
t.marinov
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 19. zář 2014 19:48:12
Typ mobilu / ROM: LG G2 - Stock
Mobil 2 / ROM: Galaxy Note
Tablet: Galaxy Tab2
Tablet 2 / ROM: Asus Memopad 7

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od t.marinov »

Tak to vydrželo 14 dní. Zase výpadky GPS, při navigaci to různě bloudí ...
Už na to nemám nervy. Nesu to tam potřetí a asi naposledy. S LG jsem skončil.
Počkám na jejich vyjádření .
Uživatelský avatar
SAIXX
Androiďák!
Příspěvky: 466
Registrován: pon 13. led 2014 20:32:16
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 pro
Mobil 2 / ROM: iPhone 6S plus
Tablet: Odešel do tabletového nebe :D

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od SAIXX »

Po třetí? Aha takže odpovím ti za britex: jasná oxidace :-D
michal.vrzak
Robot
Příspěvky: 751
Registrován: ned 20. úno 2011 19:37:17
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od michal.vrzak »

Jo jo :) experti v Britexu určitě něco vymyslej, aby nemuseli uznat závadu. Sice nechápu proč tohle dělají, když je to vůbec nic nestojí a vše zaplatí LG. Jsou to ubožáci
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od ludekbrno »

Právě proto je pitomost tvrdit, že to dělají... Nemají k tomu žádný důvod a rozhodně si nevymyslí oxidaci.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od kubikma »

Ludo da se nejak posilit ta antena GPS?
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od nofu »

Někdo kdysi psal, že si dal do pouzdra čtvereček alobalu, že se to zlepšilo.
michal.vrzak
Robot
Příspěvky: 751
Registrován: ned 20. úno 2011 19:37:17
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od michal.vrzak »

ludekbrno píše:Právě proto je pitomost tvrdit, že to dělají... Nemají k tomu žádný důvod a rozhodně si nevymyslí oxidaci.
Tak nic jinýho mi nenapadá proč to dělají. Proč tohle nedělá Vsp data? a vždycky se alespoň semnou domluvili a co jsem četl na forech naprosto jiné jednání.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od ludekbrno »

michal.vrzak:

Buď si jistý, že oxidaci ti záručně nevyřeší ani VSP. Ano, může být v lehčích případech (např. ten kryt a podobné mechanické problémy) v jednom servisu trochu benevolentnější přístup, ale nemůže to být přehnané, protože kdyby se servisy u některých typů závad a jejich uznávání/zamítání výrazně lišily, ihned to vyskočí ve srovnávacích statistikách a výrobce by zakročil. Vím dobře, když jsem dělal v servisu, jak byli vedoucí nervózní, když náš servis v některých statistických výsledcích vybočoval z průměru ostatních servisů. Ono srovnávat Britex a VSP nelze, Britexem těch mobilů za dobu jeho existence prošlo nesrovnatelně více a logicky je na internetu mnohem víc negativních reakcí, i kdyby jich procentuálně bylo stejně, jako z jiného servisu. Ono třeba 10% ze 100 tisíc je desetkrát víc, než 10% z 10 tisíc :-) Nicméně je fakt, že komunikace VSP se zákazníky je asi mnohem lepší, to je vidět i tady v diskuzi.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Fers
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 22. čer 2011 16:22:15
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy [green lens] Omni 4.4.2+root 1.2GHz
Mobil 2 / ROM: Honor 8
Bydliště: Brno

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od Fers »

Jak řešíte třetí reklamaci stejného problému, když chcete vrátit peníze? Reklamujete přes prodejce (u mě Mall.cz), nebo pošlete telefon poštou do Britexu, počkáte na uznání reklamace a opravu a až potom chcete po prodejci vrátit peníze, aby se to nesnažil nějak zaonačit ještě před uznáním závady servisem? Zase mi odešla GPS a už mě to nebaví...
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od Mirda86 »

Musis pres prodejce
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od kubikma »

Nejsen si jistej, ale zda se me ze se musi zadat dopredu. Bylo to nekde v TV.
Ono tim ani nic nepokazis. :D
michal.vrzak
Robot
Příspěvky: 751
Registrován: ned 20. úno 2011 19:37:17
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od michal.vrzak »

Nemusíš přes prodejce, akorát napiš Britexu a současně s telefonem, že to nechceš opravit, že je to 3x stejná závada a že chceš odstoupit od kupní smlouvy. Oni ti musí napsat papír pro obchod, že ti můžou dát peníze nazpět.
t.marinov
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 19. zář 2014 19:48:12
Typ mobilu / ROM: LG G2 - Stock
Mobil 2 / ROM: Galaxy Note
Tablet: Galaxy Tab2
Tablet 2 / ROM: Asus Memopad 7

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od t.marinov »

Taky řeším přes prodejce - Kasa .
Už to tam mám potřetí a teď jsou to 3 týdny co to tam smrdí ....
Při předávání do reklamace se mne rovnou ptali, jestli chci odstoupit od smlouvy.

Už mám vybráno něco jiného ... (LG to nebude) .
t.marinov
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 19. zář 2014 19:48:12
Typ mobilu / ROM: LG G2 - Stock
Mobil 2 / ROM: Galaxy Note
Tablet: Galaxy Tab2
Tablet 2 / ROM: Asus Memopad 7

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od t.marinov »

Tak reklamace neuznána, že prý GPS funguje ...

Takže udělali Factory reset . Nahodil jsem vše znovu, ale GPS má výpadky stále. Chvílemi to ztrácí signál
a přesnost 15 - 60 m . Moc se podle toho jezdit nedá ! Takže to asi poletí .... zpátky do reklamace .... !
michal.vrzak
Robot
Příspěvky: 751
Registrován: ned 20. úno 2011 19:37:17
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od michal.vrzak »

Jsem zvědav jak dopadneš, potom napiš jak to dopadlo.
marcelnovak1
Stálý androiďák
Příspěvky: 147
Registrován: pon 11. kvě 2015 17:49:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od marcelnovak1 »

Tak u me taky nejakej problém s GPS. Jakmile pustim sygic, během chvile se pripoji k satelitum, presnost kolem 3-5m, ale jakmile appku shodim na pozadi a zase vratim, sygic je bez signalu a hleda gps znova. To same u endomonda, najde to polohu, tak schvalne ještě kus jedu s mobilem v ruce, abych videl, ze se trasa zaznamenava, pak hodim telefon do batohu a když ho vytahnu, endomondo ukazuje, ze se jakoby nezacla trasa zaznamenávat, všechny ukazatele jsou nula, vcetne casu a gpska bez signalu a zacina se znovu nacitat poloha. Když se pak kouknu do historie, je tam zaznamenano třeba 1,5 km trasy a pak konec. Takhle I nekolikrat po sobe, jak to postupne bezehm jizdy zkousim opetovne zprovoznit. U moji stary S2 jsem chytnul signal a ten uz se nepustil. Telefon na dne batohu, stacilo před jizdou zapnout a po jizde vypnout, vse klapalo jako hodinky. S timhle se neda vůbec fungovat. Nehledne na to, ze se telefon (G2) znacne zahriva i presto, ze v podstate téměř nic nedela, display je vypnutej (endomondo) a telefon danej v batohu. U S2 nedochazelo k zadnemu zahrivani. Taky ještě celkem rychle klesa baterie...
Amper
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: pon 25. srp 2014 14:14:03
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB BLACK
Twitter: https://twitter.com/VratislavBenda

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od Amper »

Mě nešla GPS vůbec, nepřipojila se na nic v žádné navigaci ani v mapách mi to nedokázalo najít polohu. Zkoušel jsem kontakty vypodložit, nepomohlo. Nakonec jsem přistoupil k Factory resetu a už vše normálně funguje. V mapách do 5 sec. mě to najde (MapyCZ, GoogleMaps), ale i navigace (Waze a i mapy co jsem už jmenoval), jediná navigace kde mě to nenajde je Sygic.. Tam mi pořád hlásí, že nemůže najít signál, ikdyž ostatní mě najdou.. Podivné, uvidím jak dlouho to vydrží.
Fers
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 22. čer 2011 16:22:15
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy [green lens] Omni 4.4.2+root 1.2GHz
Mobil 2 / ROM: Honor 8
Bydliště: Brno

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od Fers »

Tak u Britexu reklamace GPS neuznána.. "reklamovaná vada se během testování přístroje neprojevila. Přístroj má odpovídající parametry udávané výrobcem pro daný model" .. dnes jsem znovu zkoušel a GPS se občas na pár sekund chytne a poté zase vypadne, o přesnosti ani nemluvě.. co mě ale více zaráží jsou oficiální výsledky testů od Britexu, které mi zpřístupnili.. čas prvního fixu 7905 s (tedy přes dvě hodiny hledání signálu) a dosažená přesnost 95 metrů... poté GPS signál přijímán 3476 s (cca 1hod) z celkové času zapnutí GPS 12138 s (3,5 hod). Jsou podle vás toto běžné hodnoty funkční GPS?! Jakých hodnot dosahujete vy v LG programu GsnnTest 1.2? (aplikace je v každém telefonu ve skrytém LG menu - dostanete se tam, když zadáte 3845#*802#)

Nezkoušel někdo psát přímo do LG, jaké je podle nich běžně dosahovaná přesnost GPS za normálních podmínek (čistý výhled na nebe)? Zajímalo by mne jejich stanovisko.. ( i když předpokládám, že nějaké konkrétní číslo stejně neudají). Chtěl jsem totiž původě koupit LG G4, ale ta GPS na vlajkové lodi značky a přístup Britexu mě hodně odrazuje.

Obrázek
Obrázek
luco
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 15. kvě 2012 18:32:01
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od luco »

U mě za oknem.
Přílohy
Screenshot_2015-08-13-16-44-52.png
Screenshot_2015-08-13-16-44-52.png (287.22 KiB) Zobrazeno 2861 x
Screenshot_2015-08-13-16-44-38.png
Screenshot_2015-08-13-16-44-38.png (181.89 KiB) Zobrazeno 2861 x
LG G2 White 32 GB CZ KK 4.4.2
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od kosan123 »

Fers: pokud to nějak jde tak se odvolej proti reklamaci, protože tohle je hovadina aby ti to neuznali a pak ti poskytli tyhle informace....

Jinak pro ty s rootem: tohle funguje http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=3098819
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
Fers
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 22. čer 2011 16:22:15
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy [green lens] Omni 4.4.2+root 1.2GHz
Mobil 2 / ROM: Honor 8
Bydliště: Brno

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od Fers »

luco: Co používáš za A-gps? .. hodně rychlý fix :D Máš root nebo nějak modifikované GPS, viz předchozí příspěvek? ... já za oknem překvapivě nic nechytnu.. :D

kosan123: zkusím to.. jen mě štve pořád platit poštovné.. napsal jsem pro oficiální vyjádření LG i do Britexu, zda to jejich technik vyhodnotil správně jako standardně fungující GPS..
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: LG G2 - GPS

Příspěvek od kubikma »

I bez AGPS to musi najit do nekolika minut max. Me teda s vyplou agps asi 3-5s, podle me mas spatnej dotyk, ja to tedy resil propajenim tech dvou kontaktu s jemnym dratkem a od te doby mam pokoj :D ale pri zaruce je to jine, nenech se.
Odpovědět

Zpět na „LG G2 (D802) - Obecná diskuze“