LG G2 (D802) - ROM/ROOT/FW1Click ROOT+ NahratieTWRP Recovery pre Android 5.0.2+Unroot

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od kosan123 »

Nemackej retry
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
johny.h
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 14. zář 2011 14:24:28
Typ mobilu / ROM: Samsung S8+
Rom: zatím stock

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od johny.h »

Zdravím lidi.
Nemáte někdo tušení, jakým stylem provést unroot, když mi na telefonu přestal kompletně zobrazovat display? Jinak se zdá vše funguje, jen nic nevidím :) Telefon mám skoro rok a rád bych zkusil záruční opravu. Telefon LG G2 D802b 32MB. Ještě dodám, jede na Cloudym.
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od kosan123 »

Dostaň se do download módu, to poznáš podle připojení v pc. Pak už jen počkej na to, až zavibruje, pak by se měl restartovat.
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
johny.h
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 14. zář 2011 14:24:28
Typ mobilu / ROM: Samsung S8+
Rom: zatím stock

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od johny.h »

Díky za rychlou odpověď, ale asi jsem něco nepochopil. Ten display mám prostě mrtvý-na reklamaci a tudíž mi jen restart nepomůže. Potřebuji tam bez zobrazení naládovat ofiko firmware bez rootu.
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od kosan123 »

Já vím, do download módu se dostaneš přes tlačítka.
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
johny.h
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 14. zář 2011 14:24:28
Typ mobilu / ROM: Samsung S8+
Rom: zatím stock

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od johny.h »

Tak opět děkuji :) Něco proběhlo, začala svítit dioda, kterou jsem měl předtím vypnutou. Při připojení telefonu k PC bliká červená-nabíjení, pak mobil zavibroval a svítí zelená-asi nabito a v PC po připojení mobilu vidím i složky předchozích programů, jako Runtastic.... Nemá se při stock firmware vše původní smazat? Jedná se mi pouze o to, abych to nedal na reklamaci a oni mi telefon nevrátili s účtenkou na třeba 3000Kč s tím, že byl mobil rootnutý, tudíž bez záruky a vše si musím uhradit sám. Opět předem děkuji!
edit: Nahrál jsem tam D80230d_00.kdz.
Další edit: Samozřejmě se mi podařilo přeflashnout tu romku viz předchozí edit, ale tímto měl příspěvek začínat :)
Honza4ever
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05. pro 2012 17:42:54
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od Honza4ever »

Všechny zdravím,
vím,že je to určitě někde napsáno,ale našel sem toho tolik,že opravdu nevím co přesně a jak udělat.
Mám LG G2 16GB.Česká distribuce.Oficiální android 5.Na telefonu je root.A chtěl bych jej odstranit,protože budu mobil reklamovat.Jak na to?Není nějaký jednoduchý postup,pokud mám ofiko rom?Jen se prostě zbavit rootu?
Díky moc za rady
brm
Androiďák!
Příspěvky: 596
Registrován: pon 20. kvě 2013 8:16:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ 64GB
Mobil 2 / ROM: OnePlus 3 64GB
Tablet: Huawei MediaPad M2 10 16GB 5.1.1

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od brm »

Ak nemáš žiadnu custom recovery ako TWRP, najjednoduchšia bude druhá metóda:
http://androidforum.cz/viewtopic.php?p=887592#p887592
Asi dve hodky dozadu som to použil..
:)
Honza4ever
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05. pro 2012 17:42:54
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od Honza4ever »

Díky moc za radu.Příští týden jak bude čas,tak to zkusím.A ještě dotaz: blbne mi GPS,má hodně nepřesný signál a dlouho hledá,myslím dlouhu,třeba až 20minut.To asi nebude sw chyba,že?Takže reinstalaci telefonu se to asi nezmění?
Díky za radu
brm
Androiďák!
Příspěvky: 596
Registrován: pon 20. kvě 2013 8:16:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ 64GB
Mobil 2 / ROM: OnePlus 3 64GB
Tablet: Huawei MediaPad M2 10 16GB 5.1.1

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od brm »

Honza4ever
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05. pro 2012 17:42:54
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od Honza4ever »

a ještě prosba,kde bych našel ten kdz soubor pro 16GB verzi?V návodu je pro 32GB.Díky
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od kosan123 »

32gb soubor můžeš použít na 16gb variantu.
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
Honza4ever
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05. pro 2012 17:42:54
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od Honza4ever »

provedl jsem vše podle druhé metody,ale po tom výběru jazyka a ok mi na mobilu pořád ukazuje 0% a na pc žádnáprocenta nejsou,jen se počitá čas a všude samý otazník místo textu?co ted?díky

EDIT: tak ani po 20 minutách nic,tak jsem telefon vypnul dlouhým stiskem tlačítka power a naběhl zase starý systém a vše ok.Ale jak tedy postupovat?V programu LG flash tool jsem měl jenom samý otazník a nic víc,je to normální?

Prosím,je tu někdo,kdo by mi poradil?Díky :(

Tak zkouším další pokusy.Zkusil sem nastavit jako poslední krok jazyk czech,a aspon mám pak lg flash tool anglicky.Nevim jestli je to tim,ale aspon něco lepší než ty otazníky.Když vše běží jak má,tak vyskočí hláška v okně,že připojení k serveru selhalo a mám to zkusit později.Nic nedělám a procenta naskočí až do 4% a pak se zaseknou a napíše mi to,že mám udělat upgrade znova a že mám předtím udělat 4 kroky.Vypout mobil,vytáhnout baterku,dát zpět atd atd.A dál se nedostanu.Setkal se s tím někdo?Opravdu nevím co s tím mám dělat.
Poradil by někdo?
Děkuji
DominicHolecek
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17. pro 2013 19:28:04
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od DominicHolecek »

Ahoj všem, potřebuji opět vrátit telefon do původního stavu (reklamace), a navštívil jsem proto xda a následně i tyto stránky, které mi s tím poradí. Vím totiž, jak je to u LG složité (Zlaté FlashTool na Xpérky... ;) ) a zpaměti to proto nedám - navíc mám Windows 10 (čistá instalace), takže vše musím provést od začátku...

Ale abych se vrátil k tomu, proč sem vlastně píšu - mám totiž problém: Vše jde dle návodu až do chvíle, kdy mám spustit skript, ten se spustí a zapne i aplikace windows enabler a http.exe, které, jak jsem pochopil, slouží pro offline aktualizaci. (konkrétně, dle mě, fungují na principu ošálení přes fiktivní porty a IP adresy serverů či co - ale to není důležité...) Každopádně po tomto kroku se nespustí R&D Test tool (což by alespoň dle návodu měl), které tak musím spustit sám ze složky LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix. To vše je ještě v poho, ale pak to jde do kopru :) - Navolím .kdz soubor zvolím normal web upgrade a co se nestane - spustí se klasická utilita od LG pro aktualizace, takže žádná upravená aplikace. Připadá mi to tedy jako bych nevymazal a následně nenahrál soubory ze stáhnuté složky LGMOBILEAX do téže složky v ProgramData v prvních krocích, což jsem ale rozhodně udělal - navíc jsem tento postup rovnou několikrát opakoval, abych měl jistotu. A tak jsem tuto složku sledoval, abych věděl, co se děje... A tak jsem zjistil, že se staré soubory nějakým záhadným způsobem obnoví v okamžiku, kdy zmáčknu tlačítko: normal web upgrade, v R&D tool... (Poznal jsem to podle data změny daných souborů, které sedí s těmi předchozími...), a proto se spustí stará aplikace. Pokusil jsem se celý proces ještě několikrát zopakovat, ale bez úspěchu...

...tedy až do teď, kdy se soubory nepřepsaly a nespustila se klasická LG utilita, ale objevila se zpráva: Please update R&D test tool... To je sice příjemná změna, ale nijak mi to nepomůže, neboť po této zprávě již proces nepokračuje. A teď babo raď... :-D

Telefon potřebuji dát k reklamaci v nejbližší době - za chvíli končí záruka a tak mám docela průšvih (No jo no, zase jsem něco nechal na poslední chvíli...) - doufám proto, že mi někdo z vás zkušenějších poradí a pomůže tento problém vyřešit... ;-)

Ještě uvedu, že jedu na Windows 10 Pro verze 1511 a nemám momentálně k dispozici, žádný jiný počítač, na kterém bych mohl tento proces provést - a to pravděpodobně až do doby, kdy mi skončí záruka - takže průšvih... ;) :(

PS: Doufám, že jsem můj problém dostatečně nastínil - ale pokud ne, prosím neváhejte a ptejte se...
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od kosan123 »

Použí LG Flash tool 2014
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
DominicHolecek
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17. pro 2013 19:28:04
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od DominicHolecek »

Díky, o tom jsem vůbec nevěděl... ;-) Každopádně ani tady jsem neuspěl - aktualizace se zastavila na známých 4% a poté vyskočil error...

Achjo... :(
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od kosan123 »

Mám takovej dojem, že error nevadí, stačí počkat a dívat se na displej telefonu..
Případně je na xda řešení.
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
DominicHolecek
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17. pro 2013 19:28:04
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od DominicHolecek »

Právě, že na displeji telefonu ani nic nezačalo - čili je to opravdu ten starý známý problém... ;) Každopádně jsem už ztratil nervy, a rozhodl se proto pro VMWare a Windows 7 ENG - tam se ale zase objevila chyba hned u 2 % a po googlování jsem zjistil, že je to taktéž běžný problém a řešení nejspíše neexistuje... :) ;) Já se z toho fakt už asi picnu.... :DD

Poslední nadějí je tedy VMWare a Windows XP Eng, kde by to mělo 100% fungovat - obávám se ale, že zde bude problém s ovladači (Moc nové komponenty v mém PC...)... ;)

Takže pokud někdo ví, jak vyřešit můj problém, budu rád, když písnete... :-P
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od kosan123 »

Metoda přes nahrání zipu v recovery?
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od kubikma »

VMWare a Windows XP Eng i na novem stroji normalne pobezi, mam to same.
Honza4ever
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05. pro 2012 17:42:54
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od Honza4ever »

Všechny zdravím,
Chtel bych se zeptat, co znamená, když ve skrytem menu v lg CRT mám napsáno Modified? Podle root check root nemám. Jde o to, že sem měl na mobilu root, ale žádnou metodou se mi nepodařilo flashnout starší tom, tak jsem jen v super su zkusil kliknout na unroot a podle návodu na netu vymazat nějakou složku co zůstala po programu a od té doby root check ukazuje, že root nemám. Ale zkusil jsem přes ota nainstalovat aktualizaci, která mi teď přišla a napsalo mi to, že je moje zařízení podezřelé z rootu.
Předem moc díky za rady
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od kosan123 »

Mno čistě technicky root pořád máš, protože při rootu se ti přepsaly nějaké určité soubory, to že dáš unroot jen v SuperSu znamená jen to, že žádné aplikace (a tedy ani root checker) nedostanou povolení použít root uživatele.

Root pořád máš.

Unroot můžeš udělat pomocí jakékoliv metody, funguje to, mám vyzkoušené nesčetněkrát.
Metoda č.2 je přímo pro tebe http://androidforum.cz/unroot-seznam-mo ... 62845.html
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
Honza4ever
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05. pro 2012 17:42:54
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od Honza4ever »

To jsem právě zkoušel,ale ta metoda mi nefunguje.Dostanu se až do části,kdy mám připojený telefon a kliknu na poslední potvrzení a měl by se telefonflashnout,ale vyskočími chyba,kterou sem popisoval nahoře a dál se prostě nedostanu.Neměl bysnějakou radu?O pár postů nahoře jsem to popisoval.
Díky moc
brm
Androiďák!
Příspěvky: 596
Registrován: pon 20. kvě 2013 8:16:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ 64GB
Mobil 2 / ROM: OnePlus 3 64GB
Tablet: Huawei MediaPad M2 10 16GB 5.1.1

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od brm »

Mám pocit, že niečo podobné som mal, problém bol akoby v LG ovládačoch. Mal som dve verzie, pomohla tá staršia. Taktiež pri pripojení mobilu k PC treba nechať, kým sa všetky veci nainštalujú.. vpravo dole vedľa hodín vidíš ikonku. Pri prvom pripojení mi trvá aj 5min, kým sa mi všetky veci nainštalujú, až potom unroot prebehne bez problémov. Toľko moje tipy a postrehy..
Honza4ever
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05. pro 2012 17:42:54
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od Honza4ever »

A ta druhá metoda fungujei na win 7 popř win 10?nebo je nutné win xp eng?je nějaká možnost jak na normálním pc s normálním systémem tedy českým win 7 nebo win 10 nějakou metodu provést?děkuji
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od kosan123 »

Normální je i Windows XP...

LG Flash tool funguje spolehlivě na Windows 7 32bit.
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
Honza4ever
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 05. pro 2012 17:42:54
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od Honza4ever »

Čau,jo win xp je taky normální systém,já mám přístup k pc kde jsou bud win 7 nebo win 10,ale oboje 64bit a ani na jednom mi to nefunguje.Popisoval jsem to o pár příspěvků zpět.A nikdo mi zatím žádným způsobem nepomohl a neporadil.Nerad bych zkoušel nějaké pokusy a zničil si mobil.Ale při postupu podle navodu se po připojení mobilu v download modu nezačnou načitat procenta,a lg flash tool vyhodí chybu kterou jsem popisoval...a není to ta chyba,která se má ignorovat,tu to vyhodí taky.Ale po té další se mi ukončí flashování a napíše se mi,at udělám 4 kroky a zkusím to znovu.At restartuju mobil atd atd...ale nic
brm
Androiďák!
Příspěvky: 596
Registrován: pon 20. kvě 2013 8:16:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ 64GB
Mobil 2 / ROM: OnePlus 3 64GB
Tablet: Huawei MediaPad M2 10 16GB 5.1.1

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od brm »

Mne to funguje na Windows 7 64bit SK. Mám pocit, že niekde sa spomínalo, že problém je v CZ verzii systému.. treba SK alebo EN verziu.. a práve na Windows XP SK mi to nešlo...
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od kosan123 »

Pokud by to někoho ještě zajímalo, tak 2. metoda v mém névodu funguje spolehlivě na
Windows 7 Home 32bit
Windows 7 Pro 64bit
Windows 10 Pro 64bit

Všechno samozřejmě legální systémy.
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
apoman
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: ned 23. úno 2014 11:34:03
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB d802 - CM13
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S MIUI v5

Re: UNROOT LG G2- ako nahodit original STOCK ROM 4.2.2

Příspěvek od apoman »

jako USB Driver jsi použil uvedený link na ver_3.13.2 , nebo tenhle --> LGUnitedMobileDriver_S52MAN314AP22_ML_WHQL_Ver_3.14.1 , který jde stáhnout třeba odsud --> https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934549194" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Odpovědět

Zpět na „LG G2 (D802) - ROM/ROOT/FW“