LG G2 (D802) - ROM/ROOT/FWROM 5.X.X Lollipop pro G2

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

palkooo82
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: pát 09. srp 2013 17:27:23
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy NOTE 2
Tablet: Huawei mediapad 7
Rom: stock

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od palkooo82 »

az to bude mat niekto overene tak sem hodte co ste zmrazili . som praci cele dni a na tel sa to tazko hlada keby som bol na pc tak je to ine
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od kubikma »

Jiz delsi cas je nova rom BKD G3 v2.1 D855 v20f nejenom pro D802 delana z Lollipopu G3 telefonu. Kdo by mel zajem zde je odkaz:
xda
Mel sem ji chvilku a rekl bych ze zajimava, ale nejak me nenadchla, vyhazovala chybu takze sem ji musel jeste opravovat. Mozna jsem udelal neco spatne.
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od kosan123 »

Rozchodil si jí nakonec nebo ne? :)
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od kubikma »

Ano rozchodil. Vyhazovalo to ukonceni jednoho procesu, podle me neco s SD kartou kterou nemame tak jsem tu apku v TWRP prepsal s koncovkou bak a byl pokoj. Je urcite zajimava jak vzhledem tak funkcema ktere nase G2 samozrejme nema, ale rychlost pri stahovani, tedy obnovovani apek z obchodu play byla trhana oproti CM12 kde i pri stahovani a instalovani system reaguje svizne bez zaskubu. Pak se uz uklidnila :D Nemohl jsem si zvyknout na novouz podobu wifi ikony neb me to pripominalo spise GPS lokacni kruh s teckou :D
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od kubikma »

Od 25.4.2015 je tu 5.1.1 rom jen ji nemuztu zkusit, spadl me telefon a nadelali se pruhy, sic to bylo jen kontaktem,al e nedokazal sem to spravit tak cekam novy displej. Tu je zminena romka:
http://forum.xda-developers.com/lg-g2/d ... l-t3007168
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

Ahojte, pár dní se snažím najít návod "pro blbečky" k instalaci CM12 5.0.2 pro LG G2. Již jsem si stáhl CM12 20150625-SNAPSHOT-YNG4NAO09M. Můžete mi prosím někdo napsat, kde najdu detailní návod k tomu, jak změnit custom ROM na tuhle CM 12.0 final ? Nemám ani root a nikdy jsem to nedělal, jen jsem o tom četl. Je potřeba k této verzi prvně rootnout telefén nebo to jde bez ? Prosím o nějaký odkaz nebo info na email http://www.majkl@seznam.cz" onclick="window.open(this.href);return false; díky moc, Michal
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od kosan123 »

.... Napsal jsem guide pro "blbečky"... Mrkni do FAQ
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

kosan123 píše:.... Napsal jsem guide pro "blbečky"... Mrkni do FAQ
já jsem asi lama, vlákno sice najít umím, ale listovat a hledat stránkama je dost časově náročný, jak správně hledat ??? Pokud to najdeš rychleji, budeš ochoten hodit odkaz, pls ? díky moc, M.
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od kosan123 »

http://androidforum.cz/faq-aste-otazky- ... 64989.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

dík, proštuduju.
ještě jednou ale
teď mám LG G2, verzi 5.0.2 custom ROM. Je třeba dělat prvně root nebo rovnou mohu k instalaci CM 12.0 final verze od Snapshot ?
díky
M.
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od kosan123 »

postup - root - nahrání twrp - nahrát cm
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

kosan123 píše:postup - root - nahrání twrp - nahrát cm
tak zkouším prvně root viz : ROOT Lollipopu návod od kubikma, stáhnuto DP root lg, dle návodu, během procesu to píše, že nebyl nalezen serial port, ručně jsem tedy dle návodu vypnul foun, přes držení hlasitosti up zapojil znovu kabel, foun píše firmware update a proces je už asi 10 min na 0%,je to OK nebo je třeba nějak přerušit a proces opakovat? Co se stane, když proces přeruším (jak hlavně? jen odpojit kabel) ? dík M
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

majkl1701 píše:
kosan123 píše:postup - root - nahrání twrp - nahrát cm
tak zkouším prvně root viz : ROOT Lollipopu návod od kubikma, stáhnuto DP root lg, dle návodu, během procesu to píše, že nebyl nalezen serial port, ručně jsem tedy dle návodu vypnul foun, přes držení hlasitosti up zapojil znovu kabel, foun píše firmware update a proces je už asi 10 min na 0%,je to OK nebo je třeba nějak přerušit a proces opakovat? Co se stane, když proces přeruším (jak hlavně? jen odpojit kabel) ? dík M
tak nakonec se root povedl..idu na další krok
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

tak teď jsem se zase zasekal tady:

2. Flashni v recovery - do recovery se dostaneš pomocí aplikace Reboot recovery ze čtvrtého kroku instalace TWRP - pak dáš volbu instal v recovery a vybereš soubor nové verze.
3. Reboot do systému.

flashnutí dopadlo asi dobře, ale co znamená poznámka č. 3. ?. V reboot recovery po hlášce successful musíš udělat co, odejít/ukončit aplikaci? Asi jsem zvolil špatnou variantu a klikl jsem na možnost "Reboot system", to jsem asi neměl dělat, že? telefén se mi jen nastartuje s hláškou "Security Error" a tel se vypne.. co teď ???
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

help pls ???
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od kosan123 »

Heh. Mno, to znamená, že tam nemáš systém. Vypni telefon a dvojhmatem se dostaň do TWRP a v něm pak flashni systém.
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

jak nemáš systém..jel jsem přesně podle návodu ! můžeš přesně popsat "dvojhmatem" ? Nevím, jestli je telefén vypnut, když ho připojíim k pc kabelu, stále dokola to hází hlášku error, když odpojím, telefén je asi vypnutej, na lehký zmáčknutí vypínacího tlačítka nereaguje, takže jakej dvojhmat a jak přesně? vol up + off tlačítko jak dlouho, jak držet, kdy pustit apod? :) díky
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

majkl1701 píše:jak nemáš systém..jel jsem přesně podle návodu ! můžeš přesně popsat "dvojhmatem" ? Nevím, jestli je telefén vypnut, když ho připojíim k pc kabelu, stále dokola to hází hlášku error, když odpojím, telefén je asi vypnutej, na lehký zmáčknutí vypínacího tlačítka nereaguje, takže jakej dvojhmat a jak přesně? vol up + off tlačítko jak dlouho, jak držet, kdy pustit apod? :) díky
bohužel si s tím hraju v práci a nemám už moc času, tak hodinku..zkoušel jsem ještě přes Lg mobile support tool "upgrade error recovery", ale po chvilce to háže hlušku, že telfén není připojen k pc..tak teď nevím, jak dokonči za prvé flas nové rom popř. jak se vrátit ke custom 5.0.2 přinejhorším odejdu dnes z rachoty a akci dokončím večer doma, pokud mi tu napíšeš fak dobrej postup, jak to přesně udělat..díky
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od kosan123 »

Takže.. Něco se podělalo, resp někde jsi udělal chybu, návod za to nemůže, podle něj to už dělalo xyz lidi a většině se to povedlo naprosto bez problému.
Drž power + vol up přesně 10sec tím se ti telefon vypne, pak pusť, následně zkus držet power + volume down, pokud se objeví logo LG pust tu kombinaci a stiskni a drž power.
Pokud se ti to povede tak zvol Hard reset, dostane tě to do recovery, kde nainstaluješ systém že zipu. Pokud ne, tak power + vol up 10sec a následně za držení vol up připojit telefon k pc a provést unroot podle návodu.
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

kosan123 píše:Takže.. Něco se podělalo, resp někde jsi udělal chybu, návod za to nemůže, podle něj to už dělalo xyz lidi a většině se to povedlo naprosto bez problému.
Drž power + vol up přesně 10sec tím se ti telefon vypne, pak pusť, následně zkus držet power + volume down, pokud se objeví logo LG pust tu kombinaci a stiskni a drž power.
Pokud se ti to povede tak zvol Hard reset, dostane tě to do recovery, kde nainstaluješ systém že zipu. Pokud ne, tak power + vol up 10sec a následně za držení vol up připojit telefon k pc a provést unroot podle návodu.
dostal jsem se do hard reset, potvrdil vypínacím tlačítkem a na obrazovce pak jen zůstali svítit 2 malinký řádky :
23520 ( jestli dobře čtu) fastboot mode started
23570 udc_start()

a dál nic...
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od nofu »

Jen takej dotaz, instaloval si TWRP? Nebo si jen udělal root?
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

nofu píše:Jen takej dotaz, instaloval si TWRP? Nebo si jen udělal root?
psal jsem předtím tohle:

flashnutí dopadlo asi dobře, ale co znamená poznámka č. 3. ?. V reboot recovery po hlášce successful musíš udělat co, odejít/ukončit aplikaci? Asi jsem zvolil špatnou variantu a klikl jsem na možnost "Reboot system", to jsem asi neměl dělat, že? telefén se mi jen nastartuje s hláškou "Security Error" a tel se vypne.. co teď ???

předtí jsem stáhl poslední verzi TWRP, spustil reboot recovery, uspěšně nainstaloval TWRP a na konci jsem nevěděl, jestli reboot recovery ukončit nebo kliknout na "reboot system", tak jsem na to klik a o té doby Security error. V návodu v bodu 3. píšeš, že po instalaci TWRP "reboot do systému", ale už tam není vysvětleno, jestli je to další krok po ukončení aplikace reboot recovery nebo se mělo kliknout na "reboot system". Netuším, co jsem udělal špatně..
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

update: když mám zapojenej usb kabel k pc a telefonu, tak se stále restartuje s tou chybovou hláškou, teď jsem při tom všem chvilku podržel vol up + off tlačítku a naskočilo na obrazovku
Firmware update, Do not unplug the usb connection until the process is complete a stále se ukazuje 0%, pak níže v okýnkuje "B75 rooted"
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od nofu »

OMG, na něco sem se ptal. Odpověď je jednoduchá: ANO/NE. Co dělal někdo, kdo neví co dělá, mi nezajímá, páč nejsem detektiv a absolutně nerozumim tomu co píšeš. Pleteš pátý přes devátý.

Takže? TWRP? Případně, jak si ho instaloval?
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

nofu píše:OMG, na něco sem se ptal. Odpověď je jednoduchá: ANO/NE. Co dělal někdo, kdo neví co dělá, mi nezajímá, páč nejsem detektiv a absolutně nerozumim tomu co píšeš. Pleteš pátý přes devátý.

Takže? TWRP? Případně, jak si ho instaloval?
yes, poslední TWRP verzi jsem nainstaloval asi úspěšně. Skončil jsem tam, že v aplikaci reboot recovery, po tom, co to napsalo, že vše successful, jsem klikl na "reboot system". Toť vše, od té doby jsem ve sračkách


podle níže uvedeného návodu jsem se dostal pouze k bodu 3. Reboot do systému. Za chvilku odcházím z práce, doma budu později, tak pak uvidím, co jsi mi odepsal, snad to dám během dneška nebo zítřka dokupy..

Aktualizace
1 stáhni aktuální TWRP https://goo.im/devs/OpenRecovery/g2d802" onclick="window.open(this.href);return false; ... -d802.zip/ (to je volně stažitelná a flashovatelná verze v době psaní postu - na ofi stránkách je vždy aktualní a aktualizovaná přes program na Google Play - http://forum.xda-developers.com/showthr" onclick="window.open(this.href);return false; ... ?t=2449679 )
2. Flashni v recovery - do recovery se dostaneš pomocí aplikace Reboot recovery ze čtvrtého kroku instalace TWRP - pak dáš volbu instal v recovery a vybereš soubor nové verze.
3. Reboot do systému.
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od nofu »

Pošli mi pls link na ten návod, podle kerýho si postupoval, jsem z toho jelen. Musim na to mrknout.
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

nofu píše:Pošli mi pls link na ten návod, podle kerýho si postupoval, jsem z toho jelen. Musim na to mrknout.
chjo teda, netušil jsem, že se dostanu do téhle situace..

http://androidforum.cz/post887877.html#" onclick="window.open(this.href);return false;
začal jsem s root Lollipopu návod od Kubikma, to se povedlo
pak jsem postupoval dle návodu dál viz návod od spoiler
Nahrání custom recovery - TWRP + aktualizace
stáhnuto autorec, flash recovery, stále vše OK, pak jsem stáhl TWRP tady https://dl.twrp.me/g2att/twrp-2.8.6.0-d800.zip.html" onclick="window.open(this.href);return false;
pak jsem to nainstaloval v reboot recovery stále dle návodu na stejné stránce, po instalaci TRWP jsem klikl stále v té stejné aplikaci na "reboot system", od té doby to hlásí "Security Error". Dostanu se do Hard reset, ten potvrdím, ale pak to píše jen ty 2 řádky co jsem kousek výše popisoval a dál nevím co s tím...
teď končím a odjíždím domů,
snad mi pomůžeš do doladit popř. vrátit zpět custom rom..
díky
Michal
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

tak už jsem doma, kdybys měl náhodou čas mi odepsat pls
po zapnutí tel klasickým způsobem se dostanu jen sem
Security error
(jak sem vložím fotku ? )

po potvrzení hard reset se dostanu jen sem
Fast boot mode started
udc_start()
(jak sem vložím fotku ? )

co dál, netuším..
nejraději bych asi zpět custom rom 5.0.2, pak to možná zkusím znovu, jen potřebuju návod jako přesně z tohodle stavu ven a zkusit vrátit zpět všechny změny..?
díky
nofu
Droid
Příspěvky: 2758
Registrován: ned 11. srp 2013 18:37:35
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od nofu »

majkl1701 píše:....pak jsem stáhl TWRP tady https://dl.twrp.me/g2att/twrp-2.8.6.0-d800.zip.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mno, podělals to, si pako. Můžeš mi vysvětlit, kdes tohle nabral? Nebylo ti vůbec divný, že je to TWRP pro D800 a ne pro D802?

Teď už ti zbejvá jedině nahrání čisté ROM, alias unroot. Snad ti pojede download mode.
majkl1701
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 04. srp 2016 8:56:46
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: ROM 5.X.X Lollipop pro G2

Příspěvek od majkl1701 »

tý jo, tak to jsem si vůbec nevšiml kua..prčic..
jakou variantu z těch 3 popsanejch mám zvolit první ?
http://androidforum.cz/unroot-seznam-mo ... 62845.html" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT by jumbo78: smazaná zbytečná citace
Odpovědět

Zpět na „LG G2 (D802) - ROM/ROOT/FW“