Samsung Galaxy Xcover2 (S7710) - ROM/ROOT/FWmalo mista

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
Odpovědět
Svera
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 18. čer 2014 22:23:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Xcover 2

malo mista

Příspěvek od Svera »

Dobry den asi se to tu uz resilo xkrat. I po rootu xcover2 jsem nevyresil nedostatek mista v telefonu. Root jsem zdarne provedl podle mistnich navodu a nove instalovane app odkazuji na sd kartu. Vse jde jak ma ovsem nektere app proste nejdou nainstalovat a hlasi nedostatek mista v ulozisti. Napr. App ktera ma 176kb nejde kvuli nedostatku mista ale kdyz hned po ni zkusim jinou s 26mb instaluju ji bez problemu. V interni pameti mam cca 500mb volno. Na prvnim oddilu sd mam 6gb a druhy oddil 2gb volno. Cache je s 97% taky volny. Proste 50% app naistaluji a 50% zase ne. Vubec nezalezi na velikosti instalovane app. Zkousel jsem nekolikrat tovarni nastaveni a formatoval sd kartu ale chyba je tu stale. Zajimalo by me jestli s tim ma nekdo taky zkusenosti a nejak to vyresil. Procetl jsem snad cele forum ale na muj problem reseni nenasel. Dekuji za rady a omlouvam se predem ale jsem amater.
Uživatelský avatar
negativ
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 27. črc 2014 9:05:19
Typ mobilu / ROM: S7710
Bydliště: Zlín

Re: malo mista

Příspěvek od negativ »

Mám úplně stejný problém. V pátek jsem vrátil telefon do továrního nastavení (kvůli nefungujícímu Google Play - bez kterého je telefon k ničemu), nicméně dále mne trápil problém s nepochopitelně malou pamětí telefonu XCover2, která činí neuvěřitelných 1GB (za tento přístroj by si celý tým firmy Samsung zasloužil nakopat prdel!) tak jsem včera telefon rootnul, nainstaloval Link2SD, zformatoval a rozdělil na dvě partition SD kartu atd. Vše jak popisováno zde i jinde. Vše funguje, nové aplikace jsou směrovány na SD kartu, většina stávajících šla taky přesměrovat, paměti mám všude "pokokot", ale jak píšeš, některé aplikace nainstalovat lze a jiné ne. Dokonce nejde ani aktualizovat SuperSU, což je asi 2,5MB. Volnych v interní!!! paměti mám při tom 600 MB. A dalších 5GB na kartě. Hláška "nedostatek místa v úložišti" už na mne funguje jako rudý hadr na býka.

Asi to skončí rozšlapáním tohoto korejského zmetku.
Nebo nám někdo poradí?
Klidně natočím i video, pokud by to pomohlo. Ale nevěřím....

EDIT by verny94:
Necituj předchozí příspěvek. Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.
Samsung Galaxy Xcover 2 - nejlepší telefon v Galaxii .-))
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: malo mista

Příspěvek od LivArt »

Linkuješ celý aplikace i s knihovnami a odex soubory?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: malo mista

Příspěvek od don_alex »

V interní paměti má 600 MB, v tom problém nebude..

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
negativ
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 27. črc 2014 9:05:19
Typ mobilu / ROM: S7710
Bydliště: Zlín

Re: malo mista

Příspěvek od negativ »

Tak nás na vyjížďce zaskočil déšť, chtěl jsem proto nainstalovat předpověď počasí Medard. Aplikace má asi 300 kb. Výsledek? Nedostatek místa v úložišti.

Odkud bere Android ty bludy o volném místě? Nejde to nějak bloknout?
Samsung Galaxy Xcover 2 - nejlepší telefon v Galaxii .-))
Uživatelský avatar
negativ
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 27. črc 2014 9:05:19
Typ mobilu / ROM: S7710
Bydliště: Zlín

Re: malo mista

Příspěvek od negativ »

Tak Medard s 300 KB naistalovat nejde (nedostatek místa v úložišti), ale zkusil jsem nějakou hru, jež měla 33 MB! a ta se nainstalovala! Takže chyba je možná v instalaci určitých aplikací, které sahají jinam a ten hloupý soft hodí chybu. Zkoušel jsem i instalaci přímo ze souboru *aps a stejný výsledek.

Taky jsem zkusil odinstalovat přímo aktualizace Obchodu Google Play, že by třeba opakovaná aktualizace pomohla. Výsledek? Nelze už zpět aktualizovat, nedostatek místa v úložišti. Jak jinak, že? Takže teď musím používat Gmail či YouTube v základní verzi, jinak to nejede.

Tento text o Samsungu Xcover2 z oficiálních stránek Vodafone je pak jako plivnutí do tváře všem, kteří se nechali napálit:

Operační systém Google Android 4.1 Jelly Bean vám umožňuje stáhnout si do telefonu spoustu aplikací a mít jich na pozadí spuštěných klidně i více najednou, díky operační paměti o velikosti 1 GB. O jejich plynulý chod se stará dvoujádrový procesor taktovaný na frekvenci 1 GHz. Limitem pro vás nebude ani úložný prostor. K dispozici totiž máte 4 GB paměti, a kdyby vám nestačila, můžete ji snadno rozšířit pomocí paměťových karet Micro SDHC.
Samsung Galaxy Xcover 2 - nejlepší telefon v Galaxii .-))
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: malo mista

Příspěvek od don_alex »

Ano, to je klasický reklamní text, který najdeš prakticky u jakéhokoli telefonu u jakéhokoli prodeje. Rozčiluješ se hezky, ale celkem zbytečně..

Problém s instalací máš na jakémkoli připojení? Zkusil jsi jiná připojení k internetu?

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
negativ
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 27. črc 2014 9:05:19
Typ mobilu / ROM: S7710
Bydliště: Zlín

Re: malo mista

Příspěvek od negativ »

Ano, připojoval jsem se na různých místech republiky přes data, a taky přes WiFi doma nebo v práci.
Samsung Galaxy Xcover 2 - nejlepší telefon v Galaxii .-))
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: malo mista

Příspěvek od don_alex »

Tak jedině tovární nastavení a nainstalovat vše znovu.
Root samozřejmě zůstane, takže jen Link2SD, vytvořit script a můžeš instalovat.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
negativ
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 27. črc 2014 9:05:19
Typ mobilu / ROM: S7710
Bydliště: Zlín

Re: malo mista

Příspěvek od negativ »

Takže to proběhlo následovně:

- záloha a uvedení do továrního nastavení
- ihned po naběhnutí zkouším nainstalovat Medard (300kb)
- hláška nedostatek místa v úložišti (volných 700 MB)
- nejde nainstalovat už nic z toho co zkouším
- navíc Kies hlásí, že telefon není podporován a záloha je mi k ničemu
- smiřuji se s tím, že půjde Xcover z domu
- v restauraci u oběda ze zoufalství zkouším tovární nastavení znovu, už asi popáté
- ihned po naběhnutí zakazuji veškeré aktualizace přes Google play (to byl nový nápad)

- zda toto, nebo něco jiného sehrálo roli nevím, ale nyní veškeré instalace probíhají bez problémů!!!!
- co je však velmi divné, některé aplikace vč. Link2SD reinstal přežili!!!
- vzhledem k četnosti nastavení telefonu do továrního nastavení v posledních dnech toto fakt nechápu....
- instaluji dál jak vzteklý (Facebook, Whatsapp, hry - vše minimálně 15 - 50 MB), vše bez problémů, ani jednou hláška o volném místě
- dnes jsem přikoupil SD kartu 32 GB, naformátoval a nastavil přes Link2SD jako úložiště
- postupně jsem zpětně všechny nainstalované aplikace odkázal na ext.2 oddíl, po restartu ve vnitřní paměti přes 700MB volného místa
- na druhém oddíle SD karty využito 540 MB z celkových 2,2 GB
- nové instalace již automaticky jdou na SD kartu
- na SD kartě v prvním oddílu (celkem 27 GB) volných 18 GB - něco už zaplněno muzikou a filmy

- takže vítězství, ale sám nevím jak se to povedlo. Podle mne jsem vše dělal stejně i před tím.
Samsung Galaxy Xcover 2 - nejlepší telefon v Galaxii .-))
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: malo mista

Příspěvek od don_alex »

Hlavně že se povedlo. ;-)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
negativ
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 27. črc 2014 9:05:19
Typ mobilu / ROM: S7710
Bydliště: Zlín

Re: malo mista

Příspěvek od negativ »

Tak konečné resume:

V žádném případě nepovolit žádné aut. aktualizace přes Google Play!

Už jsem myslel že mám vyhráno, a po nainstalování všeho co jsem chtěl jsem opět povolil aut. aktualizace. Hned při první z nich (Google+) telefon opět hlásí "nedostatek místa v úložišti". A opět nelze některé aplikace díky tomu nainstalovat (třeba i několik MB) a naopak hra která má 70 MB nainstalovat lze.

Proč tomu tak je netuším a zatím to už neřeším.
Samsung Galaxy Xcover 2 - nejlepší telefon v Galaxii .-))
steny02
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12. srp 2014 9:22:46
Typ mobilu / ROM: xcover2

Re: malo mista

Příspěvek od steny02 »

tak problém konečně vyřešen, je to asi poslední bod který se věnuje hlášce o nedostatku místa, stačí nainstalovat program do pc, zaktualizovat, připojit usb kabelem telefon a přes příkazový řádek opravit, pokud po připojení kabelu nebude fungovat je potřeba v telefonu změnit nastavení pro kabel, odzkoušeno a jede to, už mam vše aktualizovaný http://www.eoj.cz/root-telefonu-samsung ... -gt-s7710/
Dufy
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pon 19. srp 2013 17:52:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy XCover 2 GT S 7710

Re: malo mista

Příspěvek od Dufy »

Tak tomu poslednímu příspěvku fakt nerozumím :facepalm: . Jaký program do PC, co upravit v příkazovém řádku ??
Dufy
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pon 19. srp 2013 17:52:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy XCover 2 GT S 7710

Re: malo mista

Příspěvek od Dufy »

Tak jsem telefon dal do továrního nastavení a chtěl jsem postupně začít instalovat apk všechny znovu. Stejně to nešlo ,pořád mi to hlásilo málo místa.
Zkusil jsem tedy v PC kartu znovu formátovat a když jsem v Acronis Disk director kartu otevřel ukázalo mi to, že druhý oddíl je ve fat32 a ne v ext2. Rok mi ten telefon fungoval bez problémů a ž poslední týden ni to hlásilo málo místa a aplikace nešli odkazovat na SD. To jsem tedy nepochopil jak se to mohlo stát. Zformátoval jsem tedy do ext2 a udělal obnovu přes Titanium backup a přes Link2SD postupně odkázal všechny možné apk. na kartu bez problému. Už to zase frčí jako dřív i s novými aktualizacemi.
quetzalcoatl
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 09. led 2015 19:56:11
Typ mobilu / ROM: Galaxy Xcover2 - S7710XXAND2_1528886_20141026

Re: malo mista

Příspěvek od quetzalcoatl »

pokud by někdo nevěděl, co dělat s poslední částí tohoto návodu, tak to lze udělat i trochu jinak:

nainstalujte Terminal Emulator for Android nebo jakýkoli podobný a spusťte

opište následující řádky a za každým řádkem stiskněte enter

su
pm set-install-location 0
NOROXX2
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 10. dub 2015 7:32:39
Typ mobilu / ROM: Samsung XCOVER 2

Re: malo mista

Příspěvek od NOROXX2 »

Ahoj, tento problém som mala red pár dňami... Root podľa návodu, link2SD, odlinkla som všetky aplikácie pôvodne nainštalované na SDkartu /okrem androidu, internetu a google play... potom celú kartu vymazala naformátovala /2 rovnocenné oddiely fat32 - primary / a všetko nové už mi krásne odkazuje na SD kartu. Žiadne ďalšie hlášky, ktoré mi po prvom rootnutí hlásilo. Ešte pre istotu skontroluj či máš odkliknuté v nastaveniach link2SD automatické odkazovanie a hneď pod tým nastavenia automatického odkazovania zaklikané všetko, čo sa dá / tuším interné dáta mi nešli / A umiestnenie inštalácie zakliknúť automaticky, nie externá!!! /toto som mala zle ja :-)) Už mám v tom telefóne napchaté všetko, čo ma napadlo, funguje všetko na 100%
carftun
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 18. dub 2015 21:29:05
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG GALAXY XCOVER 2 GT-S7710
Mobil 2 / ROM: SAMSUNG GALAXY YOUNG S5360

Re: malo mista

Příspěvek od carftun »

to nejak nevyresis google app jsou mimo uživatelskou pamet a jedine ze by jsi zakazal aktualizace :yes: :D
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Xcover2 (S7710) - ROM/ROOT/FW“