PískovištěProblém s paměťovou kartou a fotkami

Pískoviště slouží pro neúplné a nedostatečně specifikované dotazy, které přesto mají mít šanci na nějakou odpověď. Pískoviště je jednou za čas promazáno.

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
sp15
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 10. zář 2018 19:43:46
Typ mobilu / ROM: Huawei p10 lite

Problém s paměťovou kartou a fotkami

Příspěvek od sp15 »

Ahoj lidi, prosím nutně potřebuju pomoc, nevim co s tim :roll:
Mám mobilní telefon huawei p 10 lite asi rok a něco, 32 gb. Zakoupila jsem si kartu sd 16 gb jelikoz interní úložiště mám téměř zaplněné.
Asi před třemi dny mi na liště oznámení naskočilo že karta sd je poškozena, že ji mám nahradit. Na kartě mám asi 7 a něco gb volného místa. Restartovala jsem telefon, žádná změna. Pak jsem zkusila sd kartu vyndat a zase vrátit ale taky se nic nestalo :D
Pokoušela jsem se teda vymazat nějaké fotky aby jsem měla víc místa a tady se dostávám k tomu problému s fotkami :D
Nejdou mi fotky vubec vymazat, jen ty, které vyfotím v tu chvíli. Když je chci vymazat, zasekne se to na 100% a musim zrušit galerii. Po otevření jsou fotky stále v galerii, nevymazané.
Taky nemůžu dělat screenshoty a na messengeru se mi přestaly odesílat veškeré fotky, i fy vyfocené na messengeru.
Zkrátka nevim čím je to způsobené, když chci to místo uvolnit tak nemůžu kvůli těm fotkám :lol:
Zajímá mě, jestli je prostě jenom potřeba vyměnit sd kartu?
Jestli ano, bude problém nějak zachovat fotky, jelikož mi mobil nejde propojit s počítačem ( předtím to fungovalo) a s cloudem absolutně neumím :facepalm:
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s paměťovou kartou a fotkami

Příspěvek od dufko »

A ty veselo fotíš a v podstate používaš kartu, o ktorej ťa systém varuje že je poškodená?
Dúfam že si tú kartu kúpila výhodne na Wish a namiesto 16 GB má iba 2 GB :)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Problém s paměťovou kartou a fotkami

Příspěvek od ludekbrno »

sp15:
Kartu je potřeba vytáhnout z telefonu a svěřit někomu zkušenému. Ty se v tom sama hrozně plácáš, takže pokud chceš mít aspoň minimální šanci, že z karty někdo něco dostane, tak se sama už nepokoušej s ní cokoliv dělat. Je naprostá hloupost pokoušet se fotit na kartu, která hlásí chybu. No a potom si kup nějakou slušnou kartu, ideálně Samsung nebo SanDisk.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Pískoviště“