Pískoviště[Android] Aplikace Camera

Pískoviště slouží pro neúplné a nedostatečně specifikované dotazy, které přesto mají mít šanci na nějakou odpověď. Pískoviště je jednou za čas promazáno.

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Víťa76
Stálý androiďák
Příspěvky: 160
Registrován: sob 24. lis 2012 12:18:00
Typ mobilu / ROM: nokia
Tablet: Sencor Element 7V2Basic

[Android] Aplikace Camera

Příspěvek od Víťa76 »

Nevím co z dlouhými večery tak si vymýšlím zábavu a potřeboval bych poradit ,dostal jsem nápad že si napíši nebo pokusím se, aplikaci která by ukládala obraz s přední čočky ale zobrazovala obraz ze zadní čočky nebo opačně.Ale pořád narážím na video návody například tady které volají aplikaci fotoaparát která součástí mobilu a pouze s ní berou obraz který zobrazují imageview .Ale já potřebuji manipulovat s hardware toho foťáku jestli je to vůbec možné!!! nebo špatně hledám a ještě bych potřeboval vědět jak pracovat s těmi to funkcemi
camera.jpg
camera.jpg (102.94 KiB) Zobrazeno 4305 x
na netu jsem nic kloudného nenašel díky
Předem uvádím že jsem pokud se týká Androidu a tabletu úplný nováček tak doufám že mně prominete možná s vašeho pohledu jednoduché a možná i hloupé otázky
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: [Android] Aplikace Camera

Příspěvek od ludekbrno »

Tak obecně u androidu nemají uživatelské aplikace přímý přístup k hardware, ale vždy jsou odkázány na API androidu, který komunikaci zprostředkuje, ale samozřejmě jen do té míry, do jaké tvůrci androidu uznají za potřebné a bezpečné :) Navíc tuším vůbec nejde používat obě kamery současně. To je docela základní věc, divím se, že jsi na to ještě nenarazil, když ses začal zajímat o programování pro android.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Víťa76
Stálý androiďák
Příspěvky: 160
Registrován: sob 24. lis 2012 12:18:00
Typ mobilu / ROM: nokia
Tablet: Sencor Element 7V2Basic

Re: [Android] Aplikace Camera

Příspěvek od Víťa76 »

Ale tady mi někdo upozornil na toto tak co k tomu máš ? já vím že se neorientuji v této problematice více s popisu pod čarou
Předem uvádím že jsem pokud se týká Androidu a tabletu úplný nováček tak doufám že mně prominete možná s vašeho pohledu jednoduché a možná i hloupé otázky
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: [Android] Aplikace Camera

Příspěvek od policak »

Dvě kamery najednou určitě ovládat jdou, jsou v Play aplikace, které do fotky zadní kameru vkládají okno se selfie, pořízenou v témže okamžiku.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Víťa76
Stálý androiďák
Příspěvky: 160
Registrován: sob 24. lis 2012 12:18:00
Typ mobilu / ROM: nokia
Tablet: Sencor Element 7V2Basic

Re: [Android] Aplikace Camera

Příspěvek od Víťa76 »

Ten podpis jako můj tým chci říct že v tom hodně plavu,Další věc pochopitelně otravuji s tím i na druhých fórech a na to jednom mi byla poskytnutý odkaz https://bitbucket.org/jens_grubert/andr ... ommits/all který jsem dopsal do mého projektu který na to mám,buď to chce založit nový projekt protože po nainstalování do fyzického zařízení v mém případě ALIGATOR S4060 duo verze android 4.4.2 tak mi ta aplikace spadla.Je ještě jedna možnost nainportovat ten projekt do android studia ale po pravdě řečeno se mi do toho jít nechce díky za pomoct
Předem uvádím že jsem pokud se týká Androidu a tabletu úplný nováček tak doufám že mně prominete možná s vašeho pohledu jednoduché a možná i hloupé otázky
Víťa76
Stálý androiďák
Příspěvky: 160
Registrován: sob 24. lis 2012 12:18:00
Typ mobilu / ROM: nokia
Tablet: Sencor Element 7V2Basic

Re: [Android] Aplikace Camera

Příspěvek od Víťa76 »

Jsem zkoušel tento příklad respektive to přepsal do mého projektu a mě to padá po instalaci do telefonu !! nevím jak to importovat do android studia díky předem za pomoc
Přílohy
jens_grubert-androiddualcameracapture-e4d8199f15f7.zip
(43.33 KiB) Staženo 87 x
Předem uvádím že jsem pokud se týká Androidu a tabletu úplný nováček tak doufám že mně prominete možná s vašeho pohledu jednoduché a možná i hloupé otázky
Víťa76
Stálý androiďák
Příspěvky: 160
Registrován: sob 24. lis 2012 12:18:00
Typ mobilu / ROM: nokia
Tablet: Sencor Element 7V2Basic

Re: [Android] Aplikace Camera

Příspěvek od Víťa76 »

Tak už jsem trochu pokročil ale pořád mám více otázek než odpovědí například povedlo se do jednoho framelayout zobrazit obraz s přední čočku viz příloha t-fotka063-658.jpg bohužel je ten obraz naležato jak to obrátit ? další věc nejde mi ve stejný okamžik zobrazit zobrazovat přední čočku do jednoho framelayout a zadní čočku do druhého framelayout jde to vůbec? může mi kvalifikovaně na to odpovědět předem moc dík
Nebo mě poraďte nějakou literaturu ale v češtině ,já se pokouším pročítat anglické weby s pomocí překladače Google ale někdy mě s toho překladu vyjdou nesmysly :(
Přílohy
t-fotka063-658.jpg
t-fotka063-658.jpg (20.21 KiB) Zobrazeno 3708 x
Předem uvádím že jsem pokud se týká Androidu a tabletu úplný nováček tak doufám že mně prominete možná s vašeho pohledu jednoduché a možná i hloupé otázky
Odpovědět

Zpět na „Pískoviště“