PískovištěWidgety nespouštějí mateřskou aplikaci, mobil změnil chování

Pískoviště slouží pro neúplné a nedostatečně specifikované dotazy, které přesto mají mít šanci na nějakou odpověď. Pískoviště je jednou za čas promazáno.

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Tomkk
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: ned 27. kvě 2012 11:43:39
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual C2005 Root
Mobil 2 / ROM: LG P500 CM7.2
Tablet: DPS Titan 8
Tablet 2 / ROM: DPS Dual 7

Widgety nespouštějí mateřskou aplikaci, mobil změnil chování

Příspěvek od Tomkk »

Zdravím, mám Redmi 4A 32GB root, tovární launcher a z ničeho nic mi přestaly fungovat některé widgety. nemám na mysli klasický problém zamrzlých neaktualizujících se widgetů v miui, jde o to, že widgety konkrétně třeba přehrávače "Pulsar", zápisníčku "A sticky note", a kalendáře nereagují, nebo jen jen částečně, reagují třeba ovládací prvky - tlačítko play, ale poklepem se už nespustí mateřská aplikace. U toho zápisníčku jde rolovat textem, ale nespustí se editace. Kalendář je úplně mrtvý, nejde rolovat, ani nespustí editaci připomínek po poklepu. Nepomohlo widgety smazat a obnovit, ani odinstalovat celou aplikaci, prostě ty widgety "umřely". Nesetkal se s tím někdo?
Vyzkoušel jsem i nainstalovat jiný (Nova)launcher a je to stejné, ty widgety, které umřely v miui launcheru jsou mrtvé i tam. :cry:

Zvažoval jsem hard reset, ale před tím jsem vyzkoušel nainstalovat ty aplikace, co jim nyní nefungují widgety, na jiný redmi 4A 16 GB bez rootu a ty widgety jsou tam nyní mrtvé taky. Vzhledem k tomu, že systémové aktualizace nepovoluji a některé z aplikací nyní "mrtvých" widgetů už jsem také neaktualizoval měsíce, tak jediné, co snad mohlo chování widgetů změnit, je aktualizace služeb google, která probíhá skrytě, nebo něco změnilo samotné Xiaomi.. :?:


Zjišťuji těch změn chování víc. Některé programy nejdou nyní spustit ani z rolovací lišty oznámení (DaFit), některé ano (Waze). Navic se začaly výrazně agresivněji spouštět některé programy na pozadí. Vidím to v Advanced task manager, kde když jsem vyčistil paměť, tak velmi dlouho zůstávala velká část volná, nyní už po pár sekundách vyskočí aplikace Obchod Google Play, Sat24, WhatsApp, Počasí, Bakaláři, Meteoservis, Prostě aplikace, které se dřív na pozadí spouštěly automaticky jen sporadicky, nyní okamžitě po zabití hned naskáčou zpět do paměti. např. ten Sat24 mám v systému zakázané automatické spuštění i spouštění na pozadí, v běžících aplikacích se dřív objevoval jen když jsem ho ručně spustil a teď se spouší sám pořád. Antiviry AVG, Eset, Kasperky nenašly nic.

PS: vyzkoušel jsem třetí 4A , ten to nedělá, ale ten má aktualizovaný android 7.2. Ty dva co "zlobí" mají 6.1.

To jsem fakt sám? :cry: Zatím jsem to vyřešil nýhradou aplikací s widgety, které fungují, ale třeba bakaláři se s lišty už také nespustí.

PS2: Tak jsem vypnul "Povolit vývoj" a widgety začaly fungovat. Zase jsem ho zapnul (vypínám v něm start obrazovku) a widgety stále fungují. Takže nevím, co konkrétně vadilo, tím vypnutím vývoje se asi nastavila do defaultu některá z podřízených položek, ale v tomto nastavení už jsem zaručeně nic neměnil měsíce).
Odpovědět

Zpět na „Pískoviště“