PískovištěOprava škrábance na displeji - retušovací fix

Pískoviště slouží pro neúplné a nedostatečně specifikované dotazy, které přesto mají mít šanci na nějakou odpověď. Pískoviště je jednou za čas promazáno.

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Johnsix95
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 22. úno 2015 18:21:53
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate20 Pro, Android 10

Oprava škrábance na displeji - retušovací fix

Příspěvek od Johnsix95 »

Zdravím,
včera jsem na svém telefonu Huawei se zakřiveným displejem objevil první a hlubší škrábanec. Mám ochranné pouzdro Smart case, které je dělané přímo na míru, takže tvrzené sklo nemám.
Nejlepší varianta zakrytí je prý retušovací fix na autolak, doporučují ho i na webu Světandroida.
Jaký fix byste mi doporučili? Co jsem hledal na googlu, tak má většina z nich špatné hodnocení a ani se nevyznám v tom, který typ fixu je možné použít. Přeci jen si nechci displej zničit ještě víc.
Děkuji.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Oprava škrábance na displeji - retušovací fix

Příspěvek od LivArt »

Já teda nvm, jak by měl retušovací fix na autolaky fungovat na podstatně tvrdší sklo displeje. Nehledě na to, že by to mělo ten škrábanec jen vyplnit, takže to jednak bude vidět pořád a dál se to časem vyloupe.

Nicméně hlavně ne žádný broušení, můžeš si tam udělat místo, kde se bude jinak držet mastnota a budeš tam mít flek. Viděl jsem už i "tvrzený sklo" v kapalině, to by teoreticky mohlo taky něco zachránit. Ale nejlepší je se s tím smířit.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Oprava škrábance na displeji - retušovací fix

Příspěvek od dvzd »

Asi to škrábanec pouze vyplní bezbarvým lakem, že to pak není vidět. Nejspíš nejvíc záleží na šikovnosti aplikátora, stejně jako u auta.

https://www.autodesignplus.cz/lak-oprav ... ncu-tuzka/
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Oprava škrábance na displeji - retušovací fix

Příspěvek od Mirda86 »

No srovnavat auto a display kterej mas par desitek cm od oci... nevim no.Vyhozeny penize. Viz ty recenze.

Zkus si tam nalepit folii. Nejakou tu poradnou gelovou. Ta zakryje hodne. A nebo to prekousni.
Johnsix95
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 22. úno 2015 18:21:53
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate20 Pro, Android 10

Re: Oprava škrábance na displeji - retušovací fix

Příspěvek od Johnsix95 »

Díky za odpovědi. Vyplnění škrábance tím bezbarvým fixem je přesně to, co jsem měl na mysli. Vím, že se to musí za čas opakovat.
Při koupi mobilu jsem si pořídil i folii určenou pro můj telefon, jenomže nesahá až ke krajům zahnutého displeje. Při používání bočních gest pro navigaci je to docela problém, nepoužil jsem jí tedy.
Asi se s tím nakonec smířím. Ale štve mě fakt, že se všude vychvaluje Gorilla Glass jako "super odolné" či "nerozbitné" sklo a pak, i když člověk střeží telefon jako oko v hlavě, stejně se tam záhadně objeví škrábanec. Kdy konečně začne převažovat kvalita nad kvantitou....
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Oprava škrábance na displeji - retušovací fix

Příspěvek od dvzd »

Buď bude sklo tvrdé a křehké, tzn. nebudou škrábance, ale bude snadněji praskat, nebo bude sklo měkké a tuhé, tzn. že nebude tak snadno praskat, ale nebude tak odolné vůči škrábancům.
Johnsix95
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: ned 22. úno 2015 18:21:53
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate20 Pro, Android 10

Re: Oprava škrábance na displeji - retušovací fix

Příspěvek od Johnsix95 »

Asi toho chci moc... Jsem moc velký idealista :)
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Oprava škrábance na displeji - retušovací fix

Příspěvek od dvzd »

Můj první smartphone HTC Touch HD měl plastový displej, který se lehce poškrábal i stylusem. Tam byla folie nutností. Dnešní skleněné displeje jsou proti tomu úplně v pohodě.
Odpovědět

Zpět na „Pískoviště“