Google Nexus 5 - Obecná diskuzeBílé skrvny na displeji

Moderátoři: novas78, kecinzer

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Kofolytik
Nové Androidě
Reputace: 0

Bílé skrvny na displeji

Příspěvek od Kofolytik » čtv 06. dub 2017 10:47:56

Ahoj, prasknul mi displej a tak jsem ho nechal v servisu vyměnit. A asi po dvou měsících se mi na displeji objevil bílý flek a pokud se dotýkám displeje, tak se bílé fleky objevují na různých místech. Poslal jsem s tím ženu do servisu a tam ji řekli, že je to běžné, protože je displej prý otlačený a udělala se mezírka mezi sklem a displejem.

Podle mě je to blbost, a je to na reklamaci výměny. Pokud se nepletu, tak u Nexuse 5 se vyměňuje celý displej včetně dotykové vrstvy, takže pokud dojde k nějakému odlepení nebo mezeře, je to vada kusu a mělo by to jít reklamovat. Nebo se pletu? Díky.

Gynekolog
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 5

Re: Bílé skrvny na displeji

Příspěvek od Gynekolog » úte 27. čer 2017 13:01:13

Pokud se udělala "mezírka" mezi sklem a digitizerem, případně digitizerem a LCD panelem tak ano, je to na reklamaci z důvodu, který píšeš, display se (většinou) mění celý.
Nechá se vyměnit i jen sklo s digitizerem ale to v tomhle případě nehraje roli, pokud teda nejsou skrvny způsobeny samotným LCD panelem a v servise měnili jen sklo s digitizerem. Pak už je to k diskuzi, jestli problém vzniknul při zásahu servisu nebo jen stářím součástky.

Mareman
Moderátor
Reputace: 200
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Pocophone F1 / cRDroid
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE / cRDroid
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [Stock Nougat&Root]

Re: Bílé skrvny na displeji

Příspěvek od Mareman » sob 03. bře 2018 18:38:01

Nevím co myslíš bílým flekem, na jakém podkladu je vidět? Pokud je to světlejší barva než klasická bílá na podkladu v určitých místech, je to tzv. můra. Vzniká tlakem, typicky buď zepředu, bohužel to může způsobit i tlak zezadu housingu špatnou konstrukcí nebo montáží. Ty pak vznikají i samovolně. Ty tlakem housingu se poznají nejlíp na černém podkladu kdy při dotyku se na těch místech objevují bílé artefakty.

S tím máme zkušenost například skoro všichni my co jsme měli Elephone P8000....špatná konstrukce už z výroby..
Android SmartPhones: Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 5 - Obecná diskuze“