Google Nexus 5 - ROM/ROOT/FWStock ROM 5.0.1 (LRX22C) (factory image)

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jh.soft.serv
Stálý androiďák
Příspěvky: 170
Registrován: pát 25. lis 2011 15:23:26
Typ mobilu / ROM: Samsung S22 Ultra 12/512 GB, One UI 6.0, A14
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6, 8GB/256GB, LineageOS 21.0, A14
Twitter: Jh.soft.serv
Rom: Android 14

Stock ROM 5.0.1 (LRX22C) (factory image)

Příspěvek od Jh.soft.serv »

Google uvoľnil factory image aj OTA update.
https://developers.google.com/android/n ... hammerhead
Stock: https://dl.google.com/dl/android/aosp/h ... 9eda1b.tgz


http://www.androidpolice.com/2014/12/15 ... e-roundup/
OTA: http://android.clients.google.com/packa ... 5a2f7a.zip

Osobne preferujem full flash image a krok po kroku
Spoiler:
Flash bootloader and radio (radio does not appear on all devices, if it's not in your tgz, you don't need it)
fastboot flash bootloader <bootloader file name here>.img
fastboot flash radio <radio file name here>.img


After flashing the bootloader/radio, you need to reboot the bootloader as shown below, don't skip this step!
fastboot reboot-bootloader

Now you can move on to the rest of the files
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash system system.img


NEXUS 9 ONLY - flash this as well
fastboot flash vendor vendor.img

If you want to wipe cache and user data (full wipe), flash these
fastboot flash cache cache.img
fastboot flash userdata userdata.img


Finally, just reboot your device, and Android should start up.
fastboot reboot
Naposledy upravil(a) Jh.soft.serv dne úte 16. pro 2014 14:46:49, celkem upraveno 4 x.
1. Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Burgundy, Android 14, One UI 6.0, S908BXXS8DXD2 + Amazfit GTR 47, Stainless Steel, 1.3.8.04
2. Oneplus 6 8/256 GB, lineage 21.0
Uživatelský avatar
cyphill
Robot
Příspěvky: 962
Registrován: stř 05. led 2011 22:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: Stock ROM 5.0.1 (LRX22C) (factory image)

Příspěvek od cyphill »

Tak jsem udělal update z factory image. Root nahrán znovu a funguje. Vše zatím OK.

Jak udělat update z factory image:
Spoiler:
Kdo by rád dělal update z factory image aniž by přišel o komplet všechny data z telefonu, stačí udělat pár jednoduchých změn v balíku.

1) ZÁLOHUJ! Zazálohuj si vše co máš, ať pak nepláčeš nad ztracenými soubory!
2) Balík rozbal, dostaneš složku s pár soubory a jedním zipem.
3) Jeden ze souborů je flash-all.bat (platí pro uživatele windows).
- otevři ho v textovém editoru (pozn.blok) a z posledního řádku, který začíná slovem "fastboot" vymaž "-w"
- takže ten řádek bude vypadat takhle: fastboot update image-hammerhead-lrx22c.zip
- soubor ulož
4) Podívej se do zipu image-hammerhead-lrx22c.zip a odstraň z něj soubor userdata.img

A takhle upravený to můžeš flashnout. (restartuj telefon do bootloaderu a spusť právě ten upravený flash-all.bat)


---------------------------------------------------------------
Přijdeš o root a pravděpodobně o custom recovery. Obojí se dá jednoduše nahrát znovu.
Kdo neví co je to fastboot, bootloader, jak nahodit root či novou recovery, ať se o nic ani nepokouší.
V příspěvku níže je kompletní upravený balík pro automatický upgrade na 5.0.1 a root.
http://androidforum.cz/post874038.html#p874038
Naposledy upravil(a) cyphill dne pát 19. pro 2014 19:02:34, celkem upraveno 4 x.
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!
Uživatelský avatar
RKSoftware
Robot
Příspěvky: 1201
Registrován: ned 05. úno 2012 15:09:09
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 FE
Rom: Stock 12

Re: Stock ROM 5.0.1 (LRX22C) (factory image)

Příspěvek od RKSoftware »

Dekuji za navod. Ostatni upozornim - peclive si zkontrolujte, ze po uprave skriptu flash-all.bat opravdu skript neobsahuje -w. Zrovna jsem pustil proces a diky tomu, ze jsem skript poradne neulozil a neoveril, tak jsem prisel o vsechny data v mobilu :facepalm:
Galaxy S21 FE
ROM: Stock 12
Kernel: Stock
Uživatelský avatar
cyphill
Robot
Příspěvky: 962
Registrován: stř 05. led 2011 22:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: Stock ROM 5.0.1 (LRX22C) (factory image)

Příspěvek od cyphill »

Když na to koukám, ono bude asi pro většinu lidí jednodušší a jistější normálně flashnout ten OTA update, co postnul Jh.soft.serv

Já mám jen takovej blbej zvyk to všechno dělat ručně a po svým :)))
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!
Uživatelský avatar
RKSoftware
Robot
Příspěvky: 1201
Registrován: ned 05. úno 2012 15:09:09
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 FE
Rom: Stock 12

Re: Stock ROM 5.0.1 (LRX22C) (factory image)

Příspěvek od RKSoftware »

Ja taky radsi vsechno delam rucne, akorat jsem si myslel ze jsem dal CTRL+S, ale prej ne... to mi doslo az v momente kdy vypis skriptu psal erasing userdata...
Galaxy S21 FE
ROM: Stock 12
Kernel: Stock
Uživatelský avatar
cyphill
Robot
Příspěvky: 962
Registrován: stř 05. led 2011 22:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: Stock ROM 5.0.1 (LRX22C) (factory image)

Příspěvek od cyphill »

JEDNODUCHÝ NÁVOD PRO FLASH 5.0.1, ROOT A RECOVERY
[/size]
Je to balík, který obsahuje originální factory image Android 5.0.1, CF Auto root a TWRP recovery. Tímto balíkem lze updatovat i z 4.4.x, ale v tomto případě doporučuju udělat factory reset, neboli obnovení továrních dat.
- Idelání pro lidi, což už mají svůj Nexus rootnutý a chtějí co nejjednodušší upgrade i s rootem a navrácením custom recovery (ta se při flashi systému přepisuje na originální)


Požadavky:
- odemknutý bootloader (při startu svítí pod logem Google odemčený zámeček)
- funkční ADB a fastboot ovladače
- zapnuté ladění USB

Tento postup NESMAŽE ŽÁDNÁ DATA Z TELEFONU a je opravdu jednoduchý

NA VLASTNÍ RIZIKO!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
1 - ZAZÁLOHUJ! si to co máš teď.
2 - Stáhni balík z některého z odkazů:
http://goo.gl/FtyTzr - zdroj Google Drive
http://goo.gl/ScXFfL - zdroj Dropbox
3 - Balík rozbal.
4 - Připoj normálně spuštěný telefon.
5 - Spusť soubor 1_flashni_system.bat - proběhne restart, proces flashování factory image a spuštění systému.
6 - Poté spusť soubor 2_udelej_root.bat - proběhne další restart, proces rootování a spuštění systému.
7 - A pak spusť soubor 3_flashni_recovery.bat - opět se restartuje, flashne recovery a spustí se systém.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
PS: Zjistil jsem, že poslední verze TWRP recovery, která je v balíku má nějaký bug a někomu se stává, že pak recovery nejde spustit. Pokud se toto stane, jdi v balíku do složky /bin/recovery a přepiš původní soubor twrp_recovery.img tímhle (http://goo.gl/UEzBy5) a zase spusť příkaz 3_flashni_recovery.bat

.
Naposledy upravil(a) cyphill dne sob 20. pro 2014 2:28:54, celkem upraveno 2 x.
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!
Longerski
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: stř 14. dub 2010 11:59:10
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Stock 6.0.1

Re: Stock ROM 5.0.1 (LRX22C) (factory image)

Příspěvek od Longerski »

Ahoj.
Bohužel se mi nedaří podle návodu nademnou můj nexus upgradovat. Mám odemčený bootloader, mám root. Po spuštění prvního příkazu se mi postupně flashne bootloader, radio, ale u systemu to skončí a nic, proces se ukončí, chybu nestačím přečíst.
Nevíte čím by to mohlo být?
Ericsson T10i->Nokia 3330->Nokia 3650->Ericsson P910i->SE M600i->HTC Kaiser->HTC Kaiser (Android)->T-Mobile G1->Orange San Francisco->HTC HD2 (Android)->Samsung Galaxy Note->Oppo Find 5->Google Nexus 5->Oneplus X->Nexus 5X
Uživatelský avatar
cyphill
Robot
Příspěvky: 962
Registrován: stř 05. led 2011 22:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: Stock ROM 5.0.1 (LRX22C) (factory image)

Příspěvek od cyphill »

Takže když Nexus nastartuješ, máš tam stále starý 5.0 nebo 4.4 systém nebo je nefunkční?

V mém balíku je naprosto to samé jako v balíku od Googlu, jen je z toho vyjmutý příkaz a obraz určený k smazání všech dat. Jestli máš udělanou kompletní zálohu a to jak z recovery, tak sdcard, tak můžeš zkusit flashnout nepozměněný factory image ze stránek Google, který Ti kompletně smaže mobil, nicméně je to to samé.

Vím zatím asi o pěti lidech, kteří tenhle balík použili a bez jediného problému.

Já osobně bych v recovery nebo přes adb či fastboot zformátoval system partition a zkusil to znovu.
Taky máš ještě možnost aplikovat ručně OTA update, který najdeš v prvním příspěvku (pokud máš 5.0)
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!
Longerski
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: stř 14. dub 2010 11:59:10
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Stock 6.0.1

Re: Stock ROM 5.0.1 (LRX22C) (factory image)

Příspěvek od Longerski »

Cista instalace fungovat bude urcite, ale mechtel jsem instalovat telefon odznovu.
Klasicka OTA, co mi prisla skonci chybou, OTA pres ADB taktez, pres flash-all.bat po vymazani -w z oficialniho img to same. A pres tvuj navod take. Myslim, ze google o tom vi. Puvodne mela OTA neco kolem 15MB, ted to google asi upravil a ma 33MB(nekomu to pomohlo), ale me ne. Neco jsem o tom problemu nasel tady. https://productforums.google.com/forum/ ... 5-false%5D Snad to nejak vyresi.

Edit: Tak jsem na to neměl nervy a udělal čistou instalaci :-)
Ericsson T10i->Nokia 3330->Nokia 3650->Ericsson P910i->SE M600i->HTC Kaiser->HTC Kaiser (Android)->T-Mobile G1->Orange San Francisco->HTC HD2 (Android)->Samsung Galaxy Note->Oppo Find 5->Google Nexus 5->Oneplus X->Nexus 5X
Uživatelský avatar
cyphill
Robot
Příspěvky: 962
Registrován: stř 05. led 2011 22:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Re: Stock ROM 5.0.1 (LRX22C) (factory image)

Příspěvek od cyphill »

To je zajímavej postřeh, s tím jsem se nikdy nesetkal. Zajímalo by mě co je tam za problém...
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 5 - ROM/ROOT/FW“