LG Optimus L9 II (D605) - Obecná diskuzeLG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Moderátoři: IQLogic, TheRiseAgainst, IQLogic, TheRiseAgainst

Odpovědět
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Losky »

Nenáročný člověk tam určitě nebude dělat root a další věci. Každopádně telefon má nějaké mouchy, ale dá se to do doby, než člověk zkusí rychlejší a stabilnější
Samsung Galaxy S6 Edge
budka1
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22. pro 2014 22:18:23
Typ mobilu / ROM: Custom

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od budka1 »

Používam ho bez problémov cca 20 mesiacov tak ako som ho kúpil a bez úprav. Na bežné použitie mi v pohode postačuje (hovory, sms, mail, tapatalk, Sygic navigácia, whatsapp, shazam, tripadvisor a pod.). Facebook v mobile nepoužívam, hry,videá a hudbu len keď niekde dlhšie čakám napr. u lekára. Výdrž baterky je nadštandardná a aj po 20 mesiacoch nabíjam raz za 4-6 dní (podľa stupňa používania). Raz za 3 dni ho reštartujem a to stačí. Zatiaľ nemám dôvod meniť a ani neplánujem.
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Losky »

Tak to jsi asi jeden ze sta, když ti vydrží nabitý 4-6dní. Ty 4 dny dá mladá, která nepoužívá internet, pouze volání a sms. Mě dal tak 1-1,5 dne běžného používání bez hraní her.
Samsung Galaxy S6 Edge
berco
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 17. dub 2014 19:06:49
Typ mobilu / ROM: LG D605 Optimus L9 II
Mobil 2 / ROM: Lenovo A7010
Tablet: Samsung galaxy tab3 SM-T310

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od berco »

Losky píše:Zbavit se toho. Taky jsem se s tímto telefonem trápil přes rok, pořád málo ramky, cca 120MB. Teď mám za podobné peníze Honor 6 a volných cca 1,65GB. Mladá má taky LG L9 II a když si ho vezmu do ruky, tak bych s ním praštil. Pomalé reakce, každou chvíli nepřijde nějaká sms nebo s hodinovým zpoždění atd. Hlavně bez notifikace :-(
Ja som to vzdal kupil som lenovo A7010 ,dual, ctecka, ramka 2gb, svizny splnuje vsetko co clovek chce od tel. A ne aby riesil stale problemy s tel. za 6000kc z mojej strany som uz skoncil s lg. Hlavne tento tel. je skoro nepredajny cena na bazosi 1500 kc nahral som do neho dailymotion a mam ho v aute ako kameru do auta.
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Losky »

Málo ramky je průser, bohužel.
Samsung Galaxy S6 Edge
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od xanthor »

Pokud by byla nějaká slušná custom ROM, tak by to tak tragické být nemuselo. 1 GB RAM mi na tabletu s Androidem 5 docela stačí (luxus to není, ale nic, co by mě nějak štvalo).
berco
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 17. dub 2014 19:06:49
Typ mobilu / ROM: LG D605 Optimus L9 II
Mobil 2 / ROM: Lenovo A7010
Tablet: Samsung galaxy tab3 SM-T310

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od berco »

Jasne da sa nahrat ina rom ved telefony rok 2014 frcaly vsetky na 1g ram a malo znich malo take problemy aby nechodili sms atd. Hold hosi sikmooky to nevychytali. Najlepsie by bolo kupit si holy tel. ako pc a zalezi na tebe co si don nainstalujes za system. Zdrave podnikatelske podnebie.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od xanthor »

Podnikatelské podnebí zdravé je, ale lidé si nechtějí mobily "dodělávat", ale chtějí, aby jim fungovaly hned.
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Losky »

Hlavně pokud vím, tento tel nemá 1GB RAM, ale cca 750 MB.
Samsung Galaxy S6 Edge
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Mirda86 »

Ma 1GB RAM.Tech cca 750MB mela prvni generace.
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Losky »

Nevím, mě psal myslím 768. Kupoval jsem ho asi v březnu 2014.
Koukal jsem se u mladý a má volných 150MB a využitých cca 610MB. Telefon má android 4.4.2 a verze jádra 3.4.0. Je to klasický LG D605 což je i v tel napsáno
Samsung Galaxy S6 Edge
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Mirda86 »

Nikdy neni k dispozici cela RAM.Se mrkni do nastaveni ke svemu Honoru ze taky nemas 3GB.Tady proste zere vic system ale papirove ma proste 1GB.
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Losky »

To ano, ale četl jsem kdysi více recenzí, kde na to dost poukazovali. Já mám 3GB a volných 1,7GB a systém zabírá 0,92GB.
Samsung Galaxy S6 Edge
James
Robot
Příspěvky: 947
Registrován: ned 29. dub 2012 18:58:16
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9 II
Tablet: ACER Iconia One 8 (B1-810)
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od James »

Telefon prostě má 1 GB RAM s tím, že něco žere grafický subsystém, podobně jako u NB, který má INTEGROVANOU grafickou kartu...je ale pravdou, že i mě se začíná mobil sekat, čili budu muset výhledově udělat factory reset...o novém telefonu neuvažuji...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od ludekbrno »

James: dělat kvůli sekání FR je naprostá zbytečnost. V okamžiku, kdy tam nainstaluješ stejné aplikace, které měls a jak se ti automaticky zaktualizují všechny googlácké systémové aplikace, tak jsi se sekáním přesně tam, kdes byl. Zbytečná práce. Já už jsem to vzdal a řeším to tak, že telefon vždycky ráno a večer restartuju, to je jediné, co na pár hodin uvolní RAM a telefon přežije pracovní den v rozumné kondici.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od kralovicek »

Ja uz to s nim vzdal. Mam ho jako zalohu + na beh/kolo pro GPS. Tzn tak malo vyuziti, ze ho mam porad rad :) (chapej jako ze me nenasere :D )
Ted mam jinou masinku s 3GB RAM a je to proste radost s tim tel neco delat(vse slape ihned)

Ps.mam v LG CM11, mel jsem tam instalovanej autorestart na 6,00 ...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od ludekbrno »

No, je to záhada. Mám taky CM11 a do jisté doby to fungovalo perfektně, pořád bylo min. kolem 200MB volné RAM a pak najednou skoro ze dne na den se objevil trvalý únik RAM. Po restartu OK, ale průběžně to klesá a za nějakých 10 hodin se dostane pod 100MB a je to v háji. Podle mě to souvisí s nějakou zásadní změnou v té systémové appce "služby google play", kdy se začaly objevovat ty chyby o pádu a zároveň nejspíš systém přestal správně po použití uvolňovat RAM. Jenže jiná ROM, která by nebyla založena na tom CM11 asi neexistuje, takže to už bohužel asi nemá žádné řešení. Jinak by na rozumný provoz mělo to 1GB RAM ještě stačit. Koupil jsem si nedávno přes eBay za 750kč Android TV Box (mimochodem za ty prachy perfektní věc!), který má nějaké čtyřjádro tuším 1,5GHz a 1GB RAM a když se po měsíci trvalého provozu podívám, tak je tam přes 400MB volné RAM. Přitom tam mám všechny běžné googlácké i jiné appky, co používám v telefonu. Takže by i ten L9 II měl být schopen fungovat. Mě se nechce dávat ho pryč. Má pro mě ideální velikost, dobrý displej, perfentní GPS, výkonově mi bohatě stačí, jen kdyby nemizela bezdůvodně ta RAM...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Losky »

Telefon je to pěknej, dobrej a malej, ale opravdu pomáhal akorát restart a mě se i dost vybíjel pokud byl zaplej internet. Buď se s tím vším smířit nebo koupit jiný
Samsung Galaxy S6 Edge
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od ludekbrno »

...a nebo najít jinou ROM. Ten telefon je hardwarově ještě pořád dostatečný.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od kralovicek »

taky me sla baterka casto dolu, hlavne diky tomu, ze nepadalo do spanku(deepsleep) diky prave zminene apce sluzbygoogleplay...proc se to delo u me nechapu.

Ludku a co CM12 co byla na XDA, jeste nedavno se tomu nekdo venoval, ale nevim zda uz vyresili vsechny veci, ktere v ni nesly....
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Losky »

Tenhle už je za zenitem, nemá moc smysl něco upravovat u telefonu, který se dal nedávno koupit nový za 3,5t a je už možná tři roky starý.
Prostě pokrok člověk nezastaví
Samsung Galaxy S6 Edge
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od ludekbrno »

kralovicek píše: Ludku a co CM12 co byla na XDA, jeste nedavno se tomu nekdo venoval, ale nevim zda uz vyresili vsechny veci, ktere v ni nesly....
Zatím jsem to neřešil, ale budu se muset podívat, protože je to takto hrozně otravné.

Losky:
tak jsou mezi lidmi i mnohem horší telefony :-) Ten hardware je dostatečný, jedou na tom solidně i celkem náročné hry. Problém je jen v tom software. Kdyby se dal vyřešit ten nevysvětlitelný únik RAM, tak minimálně další 2 roky nebudu muset telefon řešit. Je mi líto vyhodit solidní hardware jen kvůli blbému SW.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Losky »

K čemu dobrý hw když sw stojí za nic, bohužel. Každopádně žít se s ním určitě dá, škoda jen té menší baterie a notifikační diody
Samsung Galaxy S6 Edge
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od ludekbrno »

To je otázka... :-) SW se dá snadno a bezplatně vyměnit. Pokud je HW dostatečný, tak se vhodným SW dá telefon dostat do dobře použitelného stavu. Samozřejmě za předpokladu, že ten SW někdo vytvořil, což zatím nevím, ale zkusím ho najít.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od Losky »

Řešení pro pár jedinců a nebo uzavřenou skupinu :-)
Samsung Galaxy S6 Edge
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od ludekbrno »

Tak jasně, neberu to jako obecnou záležitost pro všechny. Telefon by samozřejmě měl správně fungovat i s továrním SW. To jsem psal za sebe, že pokud existuje lépe odladěná ROM, tak ji použiju, protože mě ten telefon maximálně vyhovuje, kdyby tam nebyl SW problém s RAM. Bylo by mi líto ho vyhodit, navíc jsem si po třech letech nedávno koupil novou orig. baterku :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od kralovicek »

koukal jsem na XDA a porad neslape kamera na te CM12...
Jinou custom rom vyjma CM11 jsem nenasel vubec...takze nevim...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od ludekbrno »

To je škoda a docela se divím. Ten telefon byl docela besteller, má ho mraky lidí a vlastě pouhá jedna funkční custom ROM. Na různé jiné šroty jich bývá víc. Ještě mě napadla možnost, ne moc dávno jsem četl, že by měly existovat pro CM11 lepší GAPPS, že by tam neměla být ta chyba s padáním Služby Google Play a v té souvislosti by třeba nemuselo docházet k úniku RAM. Mám ty GAPPS dokonce někde stažené v PC, jen jsem se tenkrát před vyzkoušením zasekl na tom, že nevím jak je tam dostat. Jelikož v telefonu jsou ty starší GAPPS, tak asi není možné jen tak do toho flashnout novější a bude nutné se nejprve zbavit těch původních.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
prassat
Androiďák!
Příspěvky: 344
Registrován: ned 04. bře 2012 20:09:12
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black P970
Mobil 2 / ROM: LG L9 II

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od prassat »

Po dlouhé době jsem si dovolil opět zavítat a koukám, že se furt řeší sekání a malá RAMka. :lol:

Hoši nevím co máte za telefony vy, ale můj LG L9 II jede furt bez sekání, RAM volná stále kolem 200 MB, žádný problém se SMS či hluchými hovory.
Za dva roky co jej používám prostě furt dostačující telefon. Preventivně dělám restart tak 2x do měsíce. 8-)

Nedělám s mobilem žádný experimenty, jedu stále na Stock JB s Rootem a se zakázanými některými aplikacemi z výroby (sračky od LG, Chrome a různý Google sračky), vše naprosto funkční, každý den mě tel budí do práce. Místo klasického FB a messengera mám FB Lite. :DD
LG L9 II - Stock ROM 4.1.2 + ROOT + CWM
LG Optimus BLACK: Přehrání ROM, ROOT http://androidforum.cz/za-ate-nici-jak- ... 35866.html
houska7
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 11. bře 2016 18:29:35
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9 II

Re: LG Optimus L9 II - Informácie, Tipy, Triky, Rady

Příspěvek od houska7 »

Prosím o radu. Už asi rok používam jako výchozí sms aplikaci chomp sms. Až do středy nebyl žádnej problém, ale pak najednou z minuty na minutu se mi vždy při příchozí zprávě přepne telefon do tichýho režimu a já tu zprávu prostě neslyšim. Zkoušel sem restarty, nastavení sem taky projel sem a tam, jiný aplikace sem taky zkoušel, ale je to furt stejný. Hovory vyzvání normálně. Třeba to bude nějaká kravinka, těžko říct. Setkal se s tim už někdo? Díky za každej tip.
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus L9 II (D605) - Obecná diskuze“