LG Optimus L9 II (D605) - Obecná diskuzeMobil se šíleně seká

Moderátoři: IQLogic, TheRiseAgainst, IQLogic, TheRiseAgainst

Odpovědět
DerpCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: ned 09. srp 2015 23:51:57
Typ mobilu / ROM: LG D605

Mobil se šíleně seká

Příspěvek od DerpCZ »

Ahoj,
nedávno jsem tu psal s problémem ohledně multitaskingu. Odpovědi se našly, takže doufám, že bude na tohle bude taky odpověď.
Začal se mi fakt totálně (nevím jak to popsat) sekat telefon, je strašně moc zpomalený, cokoliv udělám, např. z Messengeru dám domeček, tak se mi to hodí asi až po 4-5 sek., následně se zase kolem 5 sek. načítají widgety a aplikace na té 1 stránce. Před měsícem jsem si zálohoval data, dal to do továrního nastavení, všechno znova nainstaloval, .. na telefonu mám přes 1,2GB volného místa, na SD kartě mám cca 3-4GB volného místa a STÁLE se mi to seká. Používám SD Maid Pro, jelikož mi to hodněkrát pomohlo, ale se sekáním si to neumí poradit. Např. chci si přes widget Soundhound ∞ otagovat písničku, (normálně by se po kliknutí mělo přesměrovat do aplikace, která sama začne nahrávat písničku a následně určí název) než se to zapne, tak to trvá kolem 8 sek., což je podle mě extra dlouhá doba. Zkoušel jsem si stahovat AVG antivir, samozřejmě nic mi to nenašlo, tak jsem si to zase odinstaloval, telefon mám v dobré údržbě prostě já nevím už co mám dělat..předem moc děkuji za odpovědi na toto záludné téma :( :P
Radomil4
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 06. črc 2014 9:06:51
Typ mobilu / ROM: LG optimus L9 II_Huawei p8 lite

Re: Mobil se šíleně seká

Příspěvek od Radomil4 »

Osobně svůj fon restartuju 3x do týdne a to většinou pokud mi pamět ram padá pod 80 mb.pak vše jede,ale také mě to v celku štve.Prostě fon má malou paměť
juahelejsoufajn
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: pát 29. kvě 2015 20:26:04
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Mobil se šíleně seká

Příspěvek od juahelejsoufajn »

To je divny. Delal jsem restart kvuli odstraneni sifrovani a volnou pamet mam 250mb+.
Kdyz si delas zalohu k obnoveni, co tam vsechno mas? Doporucil bych fotky/videa presunout na kartu a zalohovat jenom kontakty+sms. Hard reset, pul dne nastaveni, ale vysledek by mohl byt lepsi.
jh
Radomil4
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 06. črc 2014 9:06:51
Typ mobilu / ROM: LG optimus L9 II_Huawei p8 lite

Re: Mobil se šíleně seká

Příspěvek od Radomil4 »

Všechny videa a fotky mám na kartě,ale prostě běžící aplikace mi zabírají mnoho paměti a některé nejdou přesunout na kartu.Zálohuji pouze nastavení fonu
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Mobil se šíleně seká

Příspěvek od ludekbrno »

To je skutečně nedostatek RAM. Bohužel, všechny aplikace se průběžně aktualizují a nafukují, včetně všech těch googláckých systémových aplikací. Přestože telefon sám o sobě nijak nezpomalil, tak softwarová výbava běžící na pozadí je mnohem náročnější zejména na RAM a doba jednogigových telefonů pomalu končí. Jen pro příklad, v době kdy L9 II přišel na trh, tak třeba FB aplikace zabírala nějakých max. 30MB RAM. A dnes? Běžně si vezme 80MB RAM a navíc už neobsahuje messenger ten teď je jako samostatná aplikace, která zabírá dalších až 50MB RAM. Kdo použává FB, tak během tří let mu zabírá místo 30MB až 130MB RAM. A takto je to s většinou komunikačních a jiných aplikací, které běží trvale na pozadí. Pokud výrobce hned zpočátku neudělal velkou rezervu a využíval RAM téměř celou (nechal volných třeba 250MB), což je bohužel i případ L9 II, tak dnes už je RAM zoufale málo. Já jsem to řešil asi před rokem instalací alternativní ROM, což pomohlo asi na 3/4 roku, ale už to ani tak nestačí. Když telefon 2 dny nerestartuji, tak jsem hodně pod 100MB volné RAM a telefon přestává být použitelný. Obávám se, že už není jiné cesty, než výměna telefonu za minimálně 2GB RAM, raději spíš 3GB, aby byla rezerva.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Mobil se šíleně seká

Příspěvek od kralovicek »

kdyz jsem mel D605 a resil jsem toto, jedine co me pomahalo byl restart denne pomoci autorestart aplikace, kterou jsem dal na rano a v nicem me to neomezovalo.
Nicmene by to chtelo zauvazovat o vymene....
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus L9 II (D605) - Obecná diskuze“